Jump to content

Parere-PC


Recommended Posts

  1. Nick: Ezio

  2. Buget: 3200 RON

Componente pe care vreau sa le pastrez (HDD/CPU/Periferice etc.): Periferice.

Aveti nevoie de monitor?:Nu.

Aveti nevoie de periferice?: Nu.

Pentru ce va fi folosit PC-ul (Gaming/Office/Multimedia)?: Nu prea conteaza aici

Cand planuiti sa faceti achizitia (ZZ/LL/AAAA)?: Cat de rapid

Doriti ca PC-ul sa fie silentios?: Da.

Alte precizari:http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1824874// =Vreau sa stiu ce mai trebuie schimbat ce nu e bun la locu e ok totu sa stiu sau sa imi ziceti ce trebuie modificat in mod normal numai am pc deloc de 1 an si ceva si vreau pareri daca se merita si sa-mi ziceti daca merge o placa video de pci expresx16 3.0

Edited by Victory Ezio
Link to comment
Share on other sites

@, Ala e cel mai prost pc pe care ti l-ai putut face. Procesoru e cam slabut iar placa video e exacrabila in gaming.

Iti recomand pc-u asta http://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-hunter-v2-intel-i5-4460-8gb-ddr3-1tb-hdd-gtx-960-strix-directcu-4gb/, e mult peste ce ai pus tu acolo si e si mai ieftin :D

Link to comment
Share on other sites

Niciodata n-am vazut o configuratie atat de proasta in viata mea. Procesor de 350 lei si placa video de 260 lei la nivel de integrata + placa de baza de 1000 lei + 32GB RAM. Poti intra in cartea recordurilor.

 

@,

Din pacate, mai mult de I5 + GTX 960 nu intra in bugetul asta. Diferenta e ca daca si-l face pe bucati in loc sa-l ia pe ala preasamblat, poate sa ia varianta cu 4GB a lui GTX 960 si o sursa mai de calitate.

Edited by BdDr
Link to comment
Share on other sites

@@Vlad,Ai dreptate, credeam ca e aceeasi configuratie pe care o puneai in toate topicurile, stiu ca era identica, insa avea gtx 960 de 2gb in loc de 4gb.

 

 

Poti spune ca e un pret corect pt configuratia aia preasamblata de la PC Garage. Daca le iei pe toate, costa in jur de 3200 lei fata de 2930 lei. Bine, au scumpit probabil artificial placa video separat, costa 1200 lei insa gasesti gtx 960 de 4gb tot la ei si la 950 lei. Dezavantajul este ca nu-l poate desface cand vrea el sa-i faca un upgrade sau sa-l curete de praf. Un dezavantaj enorm, cel putin pt mine.

Edited by BdDr
Link to comment
Share on other sites

@,Nu toata lumea e ca tine :))

De obicei , in periaoda de garanite nu se strica nimic la pc.. Oricum , nu cred ca e nevoie de un upgrade in urmatorii 2 ani la un astfel de pc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.