Jump to content

Assasins creed : Brotherhood


crisrko
 Share

Recommended Posts

Release date: 16-11-2010

 

Info : Publicant si Creator : Ubisoft

 

Game Engine : Anvil,Havok

 

Platforme : PS3, WINDOWS, Xbox 360

 

Game Mods : Single-Player , Multiplayer

 

Cerinte recomandate :

Intel Processor - Core 2 Duo E6750 2.66GHz

AMD Processor - Athlon 64 X2 Dual Core 5800+

Nvidia Graphics Card - Geforce 8800 GT

ATI Graphics Card - Radeon HD 3800 series

RAM Memory - 3 GB

Hard Disk Space - 8 GB

Direct X - 9

 

 

Game Details :

 

35402631101879145958_thumb.jpg

 

Single-Player: Assasin's creed brotherhood,este noul joc al seriei Assasin's Creed.Actiunea are loc in Roma,in anii 1500. Personajul principal este Ezio,cel din Assasin's Creed 2 , devenit intre timp Master Assasin . Ezio se lupta impotriva Templarilor. Odata cu venirea acestei noi parti,vei putea recruta si antrena alti asasini.Spre deosebire de celelalte parti, nu se vor putea explora atatea orase. Jocul se va baza pe 4 districte din Roma : Vatican,Downton,Tiber,Country,Antique. In partea a 3-a ( jocul acesta ) vor fi introdusi noi inamici : Calareti,Garzi Papale,Puscasi.

 

79524325456259277282_thumb.jpg

 

 

Multiplayer : Sunt multe game-modurii, insa producatorii au anuntat insa 1 singur game-mod : WANTED,unde 6-8 playeri sunt spawn-ati pe harta si si trebuie sa se omoare intre ei. Desii acest mod pare mai mult unul DeathMatch,este mai mult unul gen : soarecele si pisica. Jocul va avea inclus 8 player “skins” : Courtesan, Hunter, Barber, Priest, Banker, Executioner, Doctor si Merchant , insa mai sunt inca 2 skin-uri care se cumpara : Harlequin si Officer. Multiplayer-ul va fi prin XBOX LIVE , Playstation Network si pe PC , insa multiplayer BETA , primul care apare va fi exclusive pentru PS3.

 

 

 

 

Trailer :

 

 

 

ATENTIE : Eu am scris acest articol si pe www.b-zone.ro , insa pentru ca nu intrati prea multi acolo,am decis sa-l adaug aici.

Edited by crisrko
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.