Jump to content

Problema mouse wireless


eB SnickXD
 Share

Recommended Posts

Ce problema ai?: Salut, am cumparat recent un mouse wireless(fara fir) iar acesta nu merge.

O scurta descriere a situatiei: Am băgat receptorul in portul USB , am asteptat pana s-au instalat driverele iar acesta nu mergea pur si simplu. Dădeam stanga-dreapta si nimic .Am dat si restart si tot nimic, am încercat si in altemporturi. Chestia e ca la un prieten merge si la mine nu. Mentionez ca este un Mouse Wireless TLC 882

Sistem de operare: Windows 7 SP1

Screenshot: -

Link to comment
Share on other sites

@@S A M I R, Am incercat la un prieten si la el merge. Am incercat si un mouse USB cu fir si tot la fel nu merge . Am un PC mai vechi , cam din 2008 pana acum am avut mouse si tastatura PS/2 , tastatura inca o am dar mouse-ul mi s-a stricat recent si asa ca am cumparat unul wireless . Posibil sa trebuiasca si tastatura sa fie USB ca sa mearga deoarece am citit undeva ca s-ar putea sa nu ''se inteleaga'' intre ele?

Edited by B4L SnickXD
Link to comment
Share on other sites

In unele cazuri tastatura nu se poate "intelege" cu mouse-ul deoarece mouse-ul este probabil dintr-o serie careia ii trebuie si tastatura wireles.Am avut si iti zic din propie experienta ca asa am facut,nu imi mergea mouse-ul si m-am dus si mi-am schimbat tastatura si a mers.Probabil iti va merge si tie.Acum nu pot sa iti zic ca e 100% sigur,dar poate iti merge.Daca ai un prieten cu tastatura wireles,roaga-l sa ti-o imprumute umpic sa testezi,iar daca merge si daca vrei,i-ati o tastatura wireles.Iti mai zic o data:NU E 100% SIGUR CA VA MERGE.Intai testeaza!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.