Jump to content

Windows 10 - Problema meniurile din bara de jos al windows-ului si reducerea de fps in jocuri


 Share

Recommended Posts

 

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Meniul start, cortuna,notificarile, data, se deschid greu la prima deschidere. Dupa ce le deschid de 2-3 ori imi ruleaza mai bine. + de cand am windows 10 jocurile imi merg mai greu. Mai ales League of Legends. Nu cred ca e nevoie de poza

De cat timp aveti problema respectiva ?:De cand mi-am bagat windows 10

Sistem de operare ?:windows 10

Screenshot/Video:

Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: nu am gasit.

 

Alte precizari: va rog frumos sa ma ajutati in privinta celor doua probleme. Mersi

Link to comment
Share on other sites

Driverul plăcii video, gen mie îmi merg animațiile windows-ului în lag dacă nu bag driver-ul. Instalează-l sau fă-i update.

I-am facut.. degeaba.

 

 

P.S: Si la jocuri ce as putea face

Edited by Sh4dowArt
Link to comment
Share on other sites

Windows 10 nu este un windows bine optimizat pentru jocuri, iti recomand windows 7 sau daca vrei tu neaparat un windows mai nou, poti lua win 8 sau win 8.1, windows 10 este facut mai mult pentru a lucra pe el ! Sper ca te-am ajutat

Link to comment
Share on other sites

Iti recomand sa ai driver C cat mai curat, acolo se afla windows / driver, toate aplicatiile sa le pui pe alt driver, formatezi C, aici cred ca este vorba de memorie, P.S : Si eu sunt din suceava

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 nu este un windows bine optimizat pentru jocuri, iti recomand windows 7 sau daca vrei tu neaparat un windows mai nou, poti lua win 8 sau win 8.1, windows 10 este facut mai mult pentru a lucra pe el ! Sper ca te-am ajutat

 

 

N-are nicio treaba una cu alta. Posteaza doar daca ai o informatie corecta, nu toate rahaturile ce iti trec prin minte sau le auzi la alti copii pe samp.

 

Topic inchis, stii si tu de ce.

Edited by BadDriver aka Roberts ENBs
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.