Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

YouTuber Forum Rank


Kelton
 Share

Recommended Posts

@@RW PaNda FiMiARSCARBA, Din ceea ce vad si din ce comentezi se pare ca ai venit pe acest topic cu o mica frustrare in urma actiunii de a oferi grad pe forum persoanelor ce indeplinesc conditiile impuse..ne ceri canelele de youtube iar eu unul ti-l ofer cu drag fara a ma ascunde.

La mine nu o sa vezi videoclipuri pana pe 1 Aprilie ci doar LIVE-uri pentru ca pe asta m-am bazat..unele din ele nefiind salvate.

 

Cu stima si respect

 

Canal youtube: www.youtube.com/DionisBarbosu

Link to comment
Share on other sites

@@WG Lavinia, nu e suficient doar să atingi acel număr de abonați care nu pare el așa mare însă uneori e chiar greu de atins. În spatele unor videoclipuri stau foarte multe ore de muncă care poate că nu se văd și ceea ce facem noi pare extrem de simplu dar nu prea e așa. Sunt sigur că acum vor fi mulți care vor încerca să obțină funcția asta pe forum dar ăsta e totuși un lucru benefic deoarece au o motivație cei ce vor să se apuce de YouTube. Pentru noi, cei care filmăm deja e o motivație în plus să continuăm :D

 

@, tipul se referă la mine, mai bine nu te coborî la nivelul lui, sunt multe persoane ca și el care mereu vor avea ceva negativ de zis însă mna, chiar aș vrea pe el să-l văd că face ce facem și noi și după dacă mai are tupeul să comenteze că noi nu merităm gradul ăsta..

 

@, se face și mai mult de 2-3$ / lună, depinde de ce videoclipuri postezi :))

Link to comment
Share on other sites

@@WG Lavinia, nu e suficient doar să atingi acel număr de abonați care nu pare el așa mare însă uneori e chiar greu de atins. În spatele unor videoclipuri stau foarte multe ore de muncă care poate că nu se văd și ceea ce facem noi pare extrem de simplu dar nu prea e așa. Sunt sigur că acum vor fi mulți care vor încerca să obțină funcția asta pe forum dar ăsta e totuși un lucru benefic deoarece au o motivație cei ce vor să se apuce de YouTube. Pentru noi, cei care filmăm deja e o motivație în plus să continuăm :D

 

@, tipul se referă la mine, mai bine nu te coborî la nivelul lui, sunt multe persoane ca și el care mereu vor avea ceva negativ de zis însă mna, chiar aș vrea pe el să-l văd că face ce facem și noi și după dacă mai are tupeul să comenteze că noi nu merităm gradul ăsta..

 

@, se face și mai mult de 2-3$ / lună, depinde de ce videoclipuri postezi :))

da, ai mare dreptate, eu castig 0.12$ in medie la ce cacaturi postez la 73 de abonati =))

Link to comment
Share on other sites

@@Botys Ghytza, Nu am zis faptul ca este usor, sau ca nu se pune munca. Am zis ca o sa fie multi copilasi care o sa se apuce de YT si o sa creada ca (,) ca prin magie in vreo 5 zile vor avea 1000 de abonati si acelea vizualizari.

Link to comment
Share on other sites

Cei care merită grad de YouTuber pe forum sunt raZeN, Beyond, k1d, LuckyLuciano, părerea mea. Nu toți debusolații ăștia care se plimbă cu taxi-ul dintr-un loc în altul =))

 

razen a făcut multe giveaway-uri comunității și nu i-a zis nimeni nici măcar felicitări, bv

 

 

cei de mai sus merită promovați la Youtuber pe forum din cauza vizuailzarilor

 

 

razen beyond k1d si luckyluciano fac în 2 zile la vizualizări cât face botys în 2 săptămâni =))

 

just my opinion, nohate

Edited by blanitza vrajit0ru
Link to comment
Share on other sites

@, mulțumesc frumos, apreciez :)

 

@@Invision, nu-i o treabă așa simplă pe cât pare, dacă ai timp îți recomand să te apuci

 

@@F0rever, nu merit, te cred, hai să-ți zic o chestie prietene. Dacă nu mă implic în scandaluri pentru a evita hate-ul pe canalul meu asta nu înseamnă că nu ajut comunitatea. Am reușit în mai puțin de 1 an, ce 1 an, mai bine zis nici 10 luni să depășesc mulți YouTuberi cu o vechime mult mai mare, sunt respectat pentru ceea ce fac și apreciat așa că eu zic să te abții mai bine decât să comentezi aiurea pentru că o faci degeaba. Vreau să te văd pe tine făcând ce fac eu și apoi mai stăm de vorbă, până atunci eu zic să taci și să-ți vezi de treaba ta, nu vreau să zic mai multe deși aș putea :)

Video-ul asta m-a dezamagit profund adica inainte faceai misto pe chatul helperilor chiar daca ai avut dreptate in modul tau de a fi si acuma te intorci la ,,hipopotam'' pentru acadea? Ai avut dreptate in stilul tau despre alti si eu te-am bravat dar odata cu acest videoclip mi-am schimbat parerea total despre tine si oricum abonatii sunt numai si numai de pe b-zone :)
Link to comment
Share on other sites

Există suficiente metode pentru a face 1000 de abonați și de a simula activitatea a 300 de persoane pe YouTube, fără un efort prea mare (1-2 ore pe zi). Se va trișa foarte mult din pricina asta. Testată inclusiv de mine. Dacă ajungi la acest prag și ai parteneriat, automat ești pus mai sus de restul. Căutarea pe YouTube organizează videoclipurile după relevanță, popularitatea creatorului și popularitatea clipului.

 

Este un sistem foarte complex și nu voi intra în detalii. Cine este curios, să se abțină să mă contacteze. Țin pentru mine ce cunosc. Chiar credeți că faci 150 de abonați peste noapte? De exemplu Tequila. A postat un videoclip, iar la câteva ore după avea 150 de abonați. :)

 

Dacă este nevoie vă și dovedesc.

 

Iar 15 videoclipuri de 20-30 de minute le faci în două săptămâni. :)

Edited by Leventhe
Link to comment
Share on other sites

@, Apreciez efortul, am scris și eu un roman dar cu căcatu acesta de Microsoft Edge de la Windows 10 n-am cum să postez că dacă dau backspace să șterg ceva îmi sare pe pagina anterioară, aia e.

 

Nush csz, eu nu-s ytber, eu editez și filmez că nu am ce face în timpul liber, acesta e unu din hobby-urile mele să mă filmez la war și să editez. Mie nu-mi place să mă filmez când mă plimb pe samp și vorbesc despre x și y că a pățit ceva că a fost banat/demis a luat fw etc.

 

Noi ăștia de se filmează la war cum rupe turfu-n 2, nu au aceleași vizionări și aceeiași abonați ca cei care fac trucker. Nu toți de pe samp știu cu ce se mânâncă armele sau waru.

 

 

Edited by raZeN SiLENT
Link to comment
Share on other sites

Hai ca-mi sta bine in verde, csf :P

Per total, ideea este buna. A venit si ziua aia, DOAMNE!

Vazusem un comentariu' de genul: x, y, z trebuie sa aiba avantaje mai mari ca a facut aia, aia etc, etc..

Nu stiu care a fost si cat creier a putut sa aiba spunând asta, dar vreau sa-l felicit. :)

ESTI O LEGENDA, SPER SA TE LASI! Toti suntem egali, nu conteaza ca ala are atat, iar ala atat..

 

Succes! #TalentMergator

Edited by MaDoXxX TV
Link to comment
Share on other sites

@, Apreciez efortul, am scris și eu un roman dar cu căcatu acesta de Microsoft Edge de la Windows 10 n-am cum să postez că dacă dau backspace să șterg ceva îmi sare pe pagina anterioară, aia e.

 

Nush csz, eu nu-s ytber, eu editez și filmez că nu am ce face în timpul liber, acesta e unu din hobby-urile mele să mă filmez la war și să editez. Mie nu-mi place să mă filmez când mă plimb pe samp și vorbesc despre x și y că a pățit ceva că a fost banat/demis a luat fw etc.

 

 

 

 

da mane da cel mai bun de pe comunitate e mazoku sau madox, ăia pot fi numiți youtuberi chiar dacă eu personal nu mă uit la niciun videoclip de al lor, doar am auzit de ei

 

faza e tu faci pe 1 video de wars cât face botys pe 2 de lets play sau dark4moon(n-am nimic cu el) :)

 

 

 

probabil din cauza ta sau a celor 3 mulți au venit aici de pe alte comunități să joace cu voi și să se împrietenească cu voi

înțeleg că e un hobby dar părerea mea e că și tu sau cei 3 meritați gradul de YouTuber pe forum, chiar dacă lucky e banned :))))))))))

 

un alt exemplu bun ar putea fi phax :D

 

p.s: ba eu cred că da :)))))) eu cred că voi carea rupeți turfu-n 2 la war aveți mai multe vizualizări decât tiriștii de pe bz:))))))

Edited by blanitza vrajit0ru
Link to comment
Share on other sites

@, Fiecare este liber sa posteze ce content doreste pe youtube avand in vedere ca promovam comunitatea benevol.

Personal consider ca indiferent ca te plimbi la trucker sau cu taxi-ul asa cum pomeniti este ceva filmat pe comunitatea b-zone la afilierea jocului SA:MP.

 

Pe langa aceste aspecte se da un plus foarte mare si proiectelor pe comunitate cum ar fi serverului de team speak 3 si nu numai.

 

Din cate am inteles de la tine ai vrea doar cei care se joaca la war-uri sa fie cu grad de youtuber dar...intrebarea mea pentru tine este: SA:MP-ul pe comunitatea B-Zone se rezuma doar la mafii? Sau exista si alte factiuni.

 

Multe persoane care activeaza pe aceasta comunitate doresc sa afle si sa vada content care sa nu contina neaparat war-uri si/sau cuceriri de turf-uri cum altii sunt setati doar pe mafii.

 

Stima si respect.

Link to comment
Share on other sites

@, Fiecare este liber sa posteze ce content doreste pe youtube avand in vedere ca promovam comunitatea benevol.

Personal consider ca indiferent ca te plimbi la trucker sau cu taxi-ul asa cum pomeniti este ceva filmat pe comunitatea b-zone la afilierea jocului SA:MP.

 

Pe langa aceste aspecte se da un plus foarte mare si proiectelor pe comunitate cum ar fi serverului de team speak 3 si nu numai.

 

Din cate am inteles de la tine ai vrea doar cei care se joaca la war-uri sa fie cu grad de youtuber dar...intrebarea mea pentru tine este: SA:MP-ul pe comunitatea B-Zone se rezuma doar la mafii? Sau exista si alte factiuni.

 

Multe persoane care activeaza pe aceasta comunitate doresc sa afle si sa vada content care sa nu contina neaparat war-uri si/sau cuceriri de turf-uri cum altii sunt setati doar pe mafii.

 

Stima si respect.

 

Da Dionis dar cei care se filmează la wars și au 3k-4k vizionări de ce nu primesc și ei grad?

 

Nu, B-Zone nu se rezumă doar la waruri dar cei care fac waruri în principal au mai multe vizualizări decât tiriștii, bine, acum depinde și cine.

 

Eu, personal, fac din când în când wars dar nu am peste 1k vizionări. :))

 

Înțeleg că d4m și botys și tu și madox și etc au primit grad dar după mine, și cei cu wars merită.

Edited by blanitza vrajit0ru
Link to comment
Share on other sites

@, Uite asta scrie in continutul topicului:

 

 

 

Pentru a putea primi acest grad trebuie să îndepliniți următoarele condiții și să contactați unul dintre administratorii forumului (Bobo sau Kelton): - pe canalul vostru de YouTube să dețineți preponderent videouri despre comunitatea B-Zone. - minim 1,000 de abonați la canal. - minim 300 de viewuri per videoclip. - minim 15 videoclipuri realizate pe B-Zone. - să aveți un comportament decent și să ne dorim să colaborăm mai îndeaproape cu voi.

 

Din cate se intelege aici cine doreste acest grad poate sa apeleze la Kelton sau Bobo..nu a zis nimeni ca nu pot primi si alte persoane acest grad.

Link to comment
Share on other sites

@, Uite asta scrie in continutul topicului:

 

 

 

 

Din cate se intelege aici cine doreste acest grad poate sa apeleze la Kelton sau Bobo..nu a zis nimeni ca nu pot primi si alte persoane acest grad.

 

 

Mă aștept la un răspuns negativ de la Kelton pentru cei care au fost în mafii :))

Link to comment
Share on other sites

@, Asta ramane total la latitudinea lor cu referire la persoanele pe care le aleg pentru acest grad, asta nu inseamna ca respectivele persoane nu mai pot posta pe youtube.

 

Multumesc frumos de intelegere si haide sa incercam sa nu mai scriem asa mult pe aici ca dupa zice lumea ca ne dam importanti..glumesc :))

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton changed the title to YouTuber Forum Rank
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.