Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

National Guard - Sugestii / Suggestions


BonZy.
 Share

Recommended Posts

KwctU5z.png&key=bf74be6a1f478310bcf387b9
Aici puteţi posta sugestii pentru National Guard după următorul model:

* Numele soldatului:
* Rank-ul soldatului:
* Sugestia / Sugestiile:
* Alte precizări:


* Numai membrii NG pot posta in acest topic


4zs53BZ.png&key=ba4a25726b987cc480d08204
Here you can post suggestions for the National Guard after the next model:

* The soldier name:
* The soldier rank:
* The suggestion / The suggestions:
* Other specifications:

 

* Only NG members can post in this topic.

 

 

Edited by TiG3R din ics
Aspect
Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Postasul
* Rank-ul soldatului: 3
* Sugestia / Sugestiile: Propun sa revenim la vechile intalniri intre departamente si sa facem diferite activitati.
* Alte precizări: Daca tot ai adus vorba de sugestii chiar imi este dor sa particip la ceva activitati intre departamente macar de 2 ori pe luna sau o data.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: R3muss
* Rank-ul soldatului: 2 parca, numai stiu.
* Sugestia / Sugestiile:

1. La noutati/informatii pe prima pagina sa se bage vehiculele factiunii cu rank-ul lor.

2. Raport optional/pe jumatate la admini/helperi (asta o sa ma ajute cand o sa fiu fondator, muhahaha)

3. Daca ai niste prieteni in jail, sa se adauge o regula cum ca nu ai voie sa intri la ei in celula sau ca ai (am vazut care intrau, nu dau nume)

4. Sa putem face si noi controale, si in caz de sunt care au droguri, sa le putem lua, vreau si eu sa confisc droguri.

5. In caz de e cineva care face dm pe cop, se afla numele, se da wanted etc, cand ajunge in jail sa ii putem confisca licenta de arme.
* Alte precizări: atat pentru azi.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Simii.
* Rank-ul soldatului: 4 ( Captain)
* Sugestia / Sugestiile: Propun ca macar o data pe luna sa se organizeze un war cu un alt departament in locul unui antrenament.

* Alte precizări: Mai eliminam din monotonie.

 

Link to comment
Share on other sites

@@Remuss69,

 

 

 

Sugestii respinse :

 

1. Nu este nevoie.

2.Deja este raport injumatatit la Admini / Helperi. Nu il voi pune optional deoarece si ei trebuie sa-si faca treaba fata de factiune. Daca nu au timp si de factiune si de functie, pot sa-si bage demisia.

3. Ai voie sa intrii intr-o celula pentru o verificare sau pentru a deschide celula unui politist din Departament pentru a confisca o licenta.

 

4. National Guard nu confisca droguri.

 

5. Civilii nu primesc suspend de la admini la licenta. Nici noi nu facem asta, avem /su. Civili se apara cu /call 112, noi ne aparam cu /su.

@@Postasul,

 

Daca liderii de Departamente vor fii de acord, vom face diferite activitati odata pe luna. Respectiv 1 war, 1 targ s.a.m.d

 

@@Rough,

 
Se inchide atunci cand consider eu ca se poate inchide :)
 
@@Simii S4F, Daca liderii de Departamente vor fii de acord, vom face diferite activitati odata pe luna. Respectiv 1 war, 1 targ s.a.m.d
Edited by GeneraL BonZy
Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Daryl
* Rank-ul soldatului: 4 (Captain)
* Sugestia / Sugestiile: Sa avem misiunea saptamanii, ca fiecare soldat sa trebuiasca sa indeplineasca niste cerinte. De exemplu, sa trebuiasca sa facem un event cu titlul By National Guard, sa prindem un grup evadand, sa dam un numar x de ture de NG, sa faci o poza cu un admin si multe altele, daca e buna ideea mai pot venii cu idei. Desigur pe baza acestora sa existe si o evidenta.
* Alte precizări: Salut!

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: aRsenie[JUNIOR]

* Rank-ul soldatului: 2

* Sugestia / Sugestiile: Daca eu dau tazer lui X, X fiind în jail, eu am voie sa-i dau punish și numai eu.

* Alte precizări: e mai corect asa, dacă eu îl prind eu sa-l pedepsesc.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: [uS]Stevensen
* Rank-ul soldatului: 3
* Sugestia / Sugestiile: Pe langa cele 2 invoiri pe care le putem face de la antrenament, sa mai avem una de urgenta, iar luna ce urmeaza sa mai avem dreptul doar la o invoire.
* Alte precizări: Se intampla ca uneori sa ai cele 2 invoiri facute si sa nu poti ajunge deoarece se ia curentul/netul/nu esti acasa.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Breezy.
* Rank-ul soldatului: Private.
* Sugestia / Sugestiile: Sa putem merge cu masina personala pe suspectii no drept de la rank 2.
* Alte precizări: Nu aduce nimic in plus ca le putem folosi de la rank 3, atunci avem acces si la Infernus/Bullet/Turismo de politie, deci regula este inutila.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Breezy.

* Rank-ul soldatului: Private.

* Sugestia / Sugestiile: Sa putem merge cu masina personala pe suspectii no drept de la rank 2.

* Alte precizări: Nu aduce nimic in plus ca le putem folosi de la rank 3, atunci avem acces si la Infernus/Bullet/Turismo de politie, deci regula este inutila.

Nu iti permite scriptul sa le dai arrest din masina personala daca nu ai rank3+. Nu tine de Bozo, du-te la Kelton si propune asta.

P.s Daca te gandesti sa ma sanctionezi ca am postat aici, vezi ca nu ai specificat nici o regula referitor la asta.

E doar un post informativ!!

Link to comment
Share on other sites

@@Postasul, Data viitoare primesti report. Acest topic nu este pentru posturi aiurea. Doar postati sugestile si eu le analizez, le trimit catre admini si va dau un raspuns.

 

* Numai membrii NG pot posta in acest topic

* Only NG members can post in this topic.

* Fara comentarii aiurea in topic. Postati sugestia si asteptati un raspuns.

Edited by GeneraL BonZy
Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:Stefane_Jr
* Rank-ul soldatului:2
* Sugestia / Sugestiile:Deschiderea unui noi topic cu numele "Invoiri raport de activitate" aici fiecare membru are dreptul la 2 invoiri pe luna,invoirile nu pot fi acceptate una dupa alta.Daca esti interesant o sa iti trimit un PM
* Alte precizări:Salut

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Stefane ToV said:

Numele soldatului:Stefane_Jr
* Rank-ul soldatului:2
* Sugestia / Sugestiile:Deschiderea unui noi topic cu numele "Invoiri raport de activitate" aici fiecare membru are dreptul la 2 invoiri pe luna,invoirile nu pot fi acceptate una dupa alta.Daca esti interesant o sa iti trimit un PM
* Alte precizări:Salut

Sugestie respinsa. Exista cereri de "Inactivitate" pentru invoiri la raport. Practic, daca nu iti faci raportul, esti inactiv, corect? Corect. 

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: aRsenie
* Rank-ul soldatului: 3
* Sugestia / Sugestiile: Inlaturarea antrenamentului de duminica.
* Alte precizări: Dupa parerea mea este complet inutil, o pierdere de timp si un alt risc pentru FW (fie pentru neascultare ordin, fie pentru absenta sau altele). Ar fii frumos daca s-a creea un vot unde membrii pot vota daca antrenamentul merita sa fie inlaturat definitiv sau nu. Parerea mea.

 

Link to comment
Share on other sites

@aRsenie Si eu vreau Admin 6, dar nu se poate. Nu vom inlatura antrenamentul deoarece : 

 

-- De exemplu, exista antrenamentul aerian. Care, iti dau la pariu banii jos ca sunt unii membri care au peste 1 an de NG si sunt paraleli cu Hunterul si Hydra

-- Sunt unii membrii care nu stiu sa traga, unii membrii care au de invatat inca tactici cand merg pe no-drept s.a.m.d 

 

De mult am incheiat subiectul cu "desfintarea antrenamentului" . Si chiar daca odata adminii vor fii de acord cu chestia asta, eu voi fii primul care nu voi fii de acord deoarece antrenamentul te ajuta, nu mult, dar putin te ajuta. Sugestie Respinsa cu "R" mare.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: Stevensen
* Rank-ul soldatului:4
* Sugestia / Sugestiile: Sa le propui adminilor scoaterea regulii cu 30 secunde asteptate pt a da kill, sincer e proasta, si mai primesc si fw unii aiurea. Civilii abuzeaza de aceasta regula.
* Alte precizări: Salut.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Wipe[VODA]
* Rank-ul soldatului:  5
* Sugestia / Sugestiile: Porpun ca la recrutari sa se faca o tabela asa cum este cea de la helper iar membrii de r5+ sa voteze intr-un timp anume , gen 24 H dupa ce au fost inchise aplicatiile . 
* Alte precizări: Asa liderul nu o sa mai aibe dilema pe cine sa accepte sau pe cine nu , se va elimina ideea '' a intrat pe pile '' si S.A.M.D
 

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: Stevensen
* Rank-ul soldatului:  4
* Sugestia / Sugestiile: Sa le propui adminilor introducerea unei noi reguli si anume: Sa nu mai fim sanctionati atunci cand un suspect(mai ales cu wanted 6) care se afla intr-o zona de rob cu multi no drepti si este omorat. 
* Alte precizări: Ne-ar scapa pe multi de sanctiuni si in unele momente nu mai se tine cont de atentie pentru ca e clar ca nu vrem sa fim omorati cand dam fail acolo.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului:Gunnter
* Rank-ul soldatului:5
* Sugestia / Sugestiile:La fiecare poll se sa ia in considerare doar voturile din comentarii deoarece multi iti fac alte conturi si voteaza doar ca sa iasa ce vor ei.
* Alte precizări:Baftalos

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.