Jump to content

National Guard - Sugestii / Suggestions


BonZy.
 Share

Recommended Posts

@South Stevensen Propunere respinsa. E de datoria liderului sa respinga aplicantii. Tu ca rang 5, poate ai un dusman si vii cu un contra. Gen, o sa fie ca la aplicatiile la clan, o nebunie. Nu pot accepta aceasta propunere, deoarece inseamna sa discriminez unii playeri. Poate ai vre-un dusman sau boala pe unu ca ti-o facut reclamatie, iar tu sari cu contra pe un motiv banal. Nu pot respinge pe cineva pe un motiv banal + chestia asta trebuie propusa intr-un PM cu toti adminii de nivel 4 + inclusiv Kelton + toti liderii. Iar  apoi propunerea sa fie acceptata de toti si la final sa modifice Regulamentul Liderilor. 

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului:Tatic
* Rank-ul soldatului:1
* Sugestia / Sugestiile:In timpul antrenamentului sa facem o urmarire. Adica, sa zicem ca iei tu o masina si fugi, iar noi trebuie sa te oprim, dar fara sa tragem cu arma, sa te oprim inconjurandu-te pana nu mai poti scapa. Mi s-ar parea ceva interesant si amuzant in acelasi timp. Am intrebat si am inteles ca nu aveti asta la antrenament. Daca este, scuzele mele.
* Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: [TL][Ducele]OneYork
* Rank-ul soldatului: 2
* Sugestia / Sugestiile: - Salut dragul meu Bonzy. Astazi m-am gandit sa dau si eu o sugestie in legatura cu un lucru ce ar trebui , dupa parerea mea facut. Acest lucru consta in creearea topicului Invoire Raport de activitate. Iar acum poate te ve-i intreba. Dar de ce sa fac acest lucru ? Argument-ul este simplu,  un exemplu foarte bun : Eu fiind o persoana ce nu dispune de indeajuns timp pentru a finaliza raportul, chiar in tot deauna si m-am interesat daca exista acest Topic (Invoire Raport, care consider eu ca ar trebui sa isi aiba locul in orice forum al factiunilor) . La final afland ca nu exista, iar dupacea intreband mise-a raspuns de carte un membru ca nu pot sa imi Invoiesc Raportul de Activitate si sugerandumi sa fac Inactivitate. Iar aici a intervenit acea mica "eroare" dar eu nu am zis ca nu pot intra pe joc mai mult de 3 zile, ci am zis ca nu pot sta atat timp on-line pe server pentru a-mi completa raportul in aceasta saptamana. Deci in concluzie, de ce sa fac cerere de Inactivitate pentru a-mi scuti Raportul din acea saptamana , daca Inactivitatea nu are ca scop asa ceva.

- Iar ceea de a 2-a propunere este aceea de a face Antrenamentul odata la 2 saptamani, deoarece, dupa parerea mea este un interval destul de scurt 1 saptamana .
* Alte precizări: Multumesc de intelegere, o zi/seara plina de iubire.

Link to comment
Share on other sites

@TL DuceleOneYork Dragul tau Bonzy are Inactivitate dar pot incerca eu sa-ti raspund la aceste propuneri. Bonzy e liber sa-mi modifice raspunsul cand revine din inactivitate.

 

  • Legat de prima propunere cu topicul de invoiri raport.

Un astfel de topic nu-si are rostul, daca nu-ti poti indeplini raportul de activitate rezulta ca esti inactiv in saptamana respectiva, drept urmare faci o cerere de inactivitate. Cererile de inactivitate nu sunt facute numa ca sa le pui cand nu poti sa-ti faci logul. Poti sa cauti, sunt destui care-si fac inactivitate pe motiv "Imi trebuie o mica pauza de la samp" sau "Nu am starea necesara ptr a-mi efectua raportul in aceasta saptamana" etc. Daca mai ai nelamuriri poti sa iei legatura cu mn in joc ptr a te lamurii. - Propunere respinsa.

 

 

  • Legat de a 2 propunere, cu reducerea antrenamentelor.

Problema aceasta a fost dezbatuta la inceputul verii si am ajuns la concluzia ca o sa lasam acelasi sistem de antrenamente pe vara. Chiar daca urma sa reducem frecventa antrenamentelor de la 4 la 2 pe luna, in Septembrie totul urma sa redevina la normal, 4 antrenamente pe luna si cum tu ai facut aceasta propunere tocmai acuma, a bit late. - Propunere respinsa.

Edited by Hawk ToV
Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: [TLG]DONC@F3
* Rank-ul soldatului: 2
* Sugestia / Sugestiile:  Sa fim scutiti de raport sau sa putem merge dupa orice wanted nu numai dupa no-drept pana cand se termina faza cu misiunile. Cand dam /wanted o sa apara cei cu wanted 6 de la misiune si o wantedul o sa dispara si daca ne ducem dupa altul care a luat de la misiune o sa ia si el clear ca e obositor sa alergi dupa unu care are wanted si dupa sa nu mai aiba. Daca nu se accepta asta e, eu am spus ce consider ca trebuie facut.
* Alte precizari: O sa luam FW majotitatea.

Edited by DONCAFE
Link to comment
Share on other sites

@DONCAFE Misiunile sunt implementate permanent, nu-s temporare, ai mai multe detalii la discutii date de restul colegilor. Faza cu cops pe /wanted tine de bunul simt al fiecarui politist, daca respectivul se hotaraste sa fie sacal/hiena sau daca se hotaraste sa dea dovada de colegialitate, restul nu tine de noi. Chiar daca ar fii temporare misiunile, treaba cu mersul pe orice wanted / scutirea de la raport ar fii un subiect dezbatut de toti liderii departamentelor si de admini, nu decis numai de noi - Propunere respinsa.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Vectron
* Rank-ul soldatului: 4 (Captain)
* Sugestia / Sugestiile: Propun sa se modifice regula "

  • Dacă doriți să luați o pauză de 5-10 minute ieșiți din Jail, sau puteți sta în camera cu barul, dar maxim 1 minut. Membri de Rank 4+ au voie să stea AFK în camera cu barul mai mult de 1 minut.

" deoarece acum este alt interior in jail, si anume sa putem sta AFK in acea camera de control unde poti folosi /drink. 
* Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Gunnter
* Rank-ul soldatului: 5 (Major)
* Sugestia / Sugestiile: Propun sa se implementeze un sistem de votare.

Parerea mea este ca trebuie sa se adauge un sistem de votare, sa spunem ca un jucator aplica, acesta trebuie sa treaca prin 2 etape, etapa unde liderul decide pe cine accepta/respinge si decizia finala care apartine si membrilor r4/r5+. La 2 contra-uri un jucator sa fie respins pe acest motiv "ai primit contra" sa fie un fel de clan, asa niciun membru de rank mare nu o sa comenteze de membrii pentru ca au avut ocazia sa voteze.

 

Plusuri

-membrii de rank mare sunt si ei la curent cu membrii acceptati/respinsi.

-acestia pot sa aiba o parere la fiecare aplicatie

 

Minusuri

-probabil trebuie acceptul unui admin deoarece motivul respingerii nu este chiar asa "ok"


* Alte precizări: Sper sa se tina cont de sugestia mea. Din cate am vazut, stev, ai facut si tu o propunere ca asta in trecut.

Edited by Gunnter ToV
Link to comment
Share on other sites

1. Propun demiterea lui @South Stevensen!

2. Propun sodomizarea lui @Hawk ToV , @Gunnter ToV , @Vectron ToV

3. Propun ban lui @South IamGold

4. Propun Rank Down lui @Ervin27

5. Propun sublider pe @PurpleKush LFamily

 

Sper sa se tina cont de propunerea mea. Cu stima, conducerea B-Kush!

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: EduardLFC.
* Rank-ul soldatului: 3.
* Sugestia / Sugestiile:

 

1. Propun ca membrii de rank 3+ să nu se mai ocupe de jail. Chiar acum, când se micșorează slot-urile la noi în departamente și va fii nevoie de mai multă muncă pe teren (pentru simplu fapt că nu o să mai fim așa mulți și o să fie mai multe rob-uri etc.), presupun că membrii de rank 3+ trebuie să stea în alertă de rob-uri ș.a.m.d. De ce propun asta, foarte simplu. Membrii de rank 1 au doar JAIL-ul de păzit și îi mai ajută cei de rank 2, eu cred că până una alta, ar fii suficient așa. Uneori, e foarte multă aglomerație la jail, suntem rank 1-2-3 care stăm pe acolo și aproape ne certăm între noi ce și pe cine prindem (din experiență vorbesc).

SAU, legat de această propunere, liderul/sub-liderul sau cine trebuie să aprobe sugestia/sugestiile, să pună opțional rank 3+ la jail.

 

2. Acum, poate e puțin nesimțit ceea ce propun, sper să nu mă înjurați. :)) Dacă, într-o săptămână, membrul care are BEST la raport (best, dar nu oricum, cu un număr ales de lider să zicem așa), cum ziceam.. dacă face BEST, săpt. următoare membrul să nu mai fie obligat să facă raportul sau să fie înjumătățit.


* Alte precizări: Pups.

Link to comment
Share on other sites

On 11.06.2018 at 5:21 PM, EduardLFC said:

1. Propun ca membrii de rank 3+ să nu se mai ocupe de jail. Chiar acum, când se micșorează slot-urile la noi în departamente și va fii nevoie de mai multă muncă pe teren (pentru simplu fapt că nu o să mai fim așa mulți și o să fie mai multe rob-uri etc.), presupun că membrii de rank 3+ trebuie să stea în alertă de rob-uri ș.a.m.d. De ce propun asta, foarte simplu. Membrii de rank 1 au doar JAIL-ul de păzit și îi mai ajută cei de rank 2, eu cred că până una alta, ar fii suficient așa. Uneori, e foarte multă aglomerație la jail, suntem rank 1-2-3 care stăm pe acolo și aproape ne certăm între noi ce și pe cine prindem (din experiență vorbesc).

SAU, legat de această propunere, liderul/sub-liderul sau cine trebuie să aprobe sugestia/sugestiile, să pună opțional rank 3+ la jail.

 

2. Acum, poate e puțin nesimțit ceea ce propun, sper să nu mă înjurați. :)) Dacă, într-o săptămână, membrul care are BEST la raport (best, dar nu oricum, cu un număr ales de lider să zicem așa), cum ziceam.. dacă face BEST, săpt. următoare membrul să nu mai fie obligat să facă raportul sau să fie înjumătățit.

Ti-am adaugat sugestile intr-un POLL, in functie de vot le voi implementa sau nu.

Link to comment
Share on other sites

  • Numele legendei: Erow
  • Rank-ul legendei: 5
  • Sugestia / Sugestiile: Avand in vedere ca maine e sarbatoare "Adormirea Maicii Domnului" (cat plm doarme asta) si toata ROMANIA e libera ofc, LIBER DE LA STAT, iar cum membrii National Guard sunt baza acestui server, niste adevarati bugetari (liberi 15-18 august) propun un liber de la antrenament si raport in aceasta saptamana splendida.
  • Alte precizări: Eu cred ca toti membrii sunt de acord cu mine, cum sarbatorim "ziua romaniei" pe samp cu "tancuri si parade" hai sa "sarbatorim" si asta ! (%)
  • Sper ca n-avem conducere bulangie sa refuze aceasta propunere, zic sho !
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ervin27 said:
  • Numele legendei: Erow
  • Rank-ul legendei: 5
  • Sugestia / Sugestiile: Avand in vedere ca maine e sarbatoare "Adormirea Maicii Domnului" (cat plm doarme asta) si toata ROMANIA e libera ofc, LIBER DE LA STAT, iar cum membrii National Guard sunt baza acestui server, niste adevarati bugetari (liberi 15-18 august) propun un liber de la antrenament si raport in aceasta saptamana splendida.
  • Alte precizări: Eu cred ca toti membrii sunt de acord cu mine, cum sarbatorim "ziua romaniei" pe samp cu "tancuri si parade" hai sa "sarbatorim" si asta ! (%)
  • Sper ca n-avem conducere bulangie sa refuze aceasta propunere, zic sho !

Propunere respinsa, partea de raport nu se poate, vorbeste tu cu admin 5 si daca e de acord ma bagi in PM, in schimb activitatea de duminica am vorbit deja cu rank 4 si au anuntat activitate in PM, tu oricum esti commander deci nu ai dc sa te plangi puturosule.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Cain.NUBAGLEGALE
* Rank-ul soldatului: 3
* Sugestia / Sugestiile: Propun sa avem infernusuri ng personalizate la hq
* Alte precizări: ms de r3 tiger frt

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Cain47 said:

* Numele soldatului: Cain.NUBAGLEGALE
* Rank-ul soldatului: 3
* Sugestia / Sugestiile: Propun sa avem infernusuri ng personalizate la hq
* Alte precizări: ms de r3 tiger frt

Nu m-am facut scripter.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Scotocell
* Rank-ul soldatului: First Lieutenant (3)*

* Sugestia / Sugestiile: Sugerez sa deschideti/redeschideti topicul - Misiunea Saptamanii
* Alte precizări: Scuze daca a mai fost postata aceasta propunere. ?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, South Scotocell said:

* Numele soldatului: Scotocell
* Rank-ul soldatului: First Lieutenant (3)*

* Sugestia / Sugestiile: Sugerez sa deschideti/redeschideti topicul - Misiunea Saptamanii
* Alte precizări: Scuze daca a mai fost postata aceasta propunere. ?

Ba tu ai fumat? Cum sa-l redeschid daca e facut de o saptamana si putin? Urmeaza sa fie dat in folosinta.

Link to comment
Share on other sites

* Numele soldatului: Rakuu.
* Rank-ul soldatului: 2
* Sugestia / Sugestiile: Dupa cum stim, membrii factiunii se pot invoi de 2 ori pe luna de la antrenamente/activitati. Exista luni sa zicem, in care un membru sa nu se fi invoit niciodata, prezenta 4/4. M-am gandit daca ar exista posibilitate pentru membrii ce nu reusesc sa anunte din diverse motive prezenta la un antrenament, sa li se scada pe acea luna numarul respectiv de invoiri. Spre exemplu daca ratezi un antrenament sau o activitate, iar tu ai 0/2 invoiri, sa ti se activeze una din respectivele invoiri. Stiu ca e de datoria fiecarui membru sa se invoiasca, dar pot exista si situatii deosebite. Spre exemplu la activitatea de saptamana trecuta, eu am avut o problema la spital la bunica-mea si nici prin gand nu mi-a mai trecut de activitatea respectiva, ma gandesc ca s-ar putea face ceva pentru anumite situatii speciale. Este adevarat ca lucrurile devin din ce in ce mai simple pe server, dar eu ma gandesc ca o mare parte din jucatori sunt deja maturi, iar odata ce nu te mai lovesti de problemele copilariei, ma gandesc ca am putea incerca sa relaxam putin situatia si pentru ei.
* Alte precizări: Sunt aproape sigur ca a mai fost propusa chestia asta, insa daca nu exista o posibilitate de a fi pusa in aplicare, ne resemnan! Numai bine! :)

Edited by North Rakuu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, North Rakuu said:

* Numele soldatului: Rakuu.
* Rank-ul soldatului: 2
* Sugestia / Sugestiile: Dupa cum stim, membrii factiunii se pot invoi de 2 ori pe luna de la antrenamente/activitati. Exista luni sa zicem, in care un membru sa nu se fi invoit niciodata, prezenta 4/4. M-am gandit daca ar exista posibilitate pentru membrii ce nu reusesc sa anunte din diverse motive prezenta la un antrenament, sa li se scada pe acea luna numarul respectiv de invoiri. Spre exemplu daca ratezi un antrenament sau o activitate, iar tu ai 0/2 invoiri, sa ti se activeze una din respectivele invoiri. Stiu ca e de datoria fiecarui membru sa se invoiasca, dar pot exista si situatii deosebite. Spre exemplu la activitatea de saptamana trecuta, eu am avut o problema la spital la bunica-mea si nici prin gand nu mi-a mai trecut de activitatea respectiva, ma gandesc ca s-ar putea face ceva pentru anumite situatii speciale. Este adevarat ca lucrurile devin din ce in ce mai simple pe server, dar eu ma gandesc ca o mare parte din jucatori sunt deja maturi, iar odata ce nu te mai lovesti de problemele copilariei, ma gandesc ca am putea incerca sa relaxam putin situatia si pentru ei.
* Alte precizări: Sunt aproape sigur ca a mai fost propusa chestia asta, insa daca nu exista o posibilitate de a fi pusa in aplicare, ne resemnan! Numai bine! :)

Din contra nu simplificam nimic, mai mult dam de munca celor ce fac logul + ar fi o dezorganizare. Propunere respinsa.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: Ioan.
* Rank-ul soldatului: Captain
* Sugestia / Sugestiile: Să se facă un topic pe forum sau se modifice unul unde sa vedem și noi fiecare membru din ce echipa face parte ( de exemplu să știu cu cine dau testele grade de exemplu pentru gradul de Commander etc sau cine se ocupă de echipa instructori )
* Alte precizări: @Vladut27

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2019 at 6:14 PM, South Ioan said:

Numele soldatului: Ioan.
* Rank-ul soldatului: Captain
* Sugestia / Sugestiile: Să se facă un topic pe forum sau se modifice unul unde sa vedem și noi fiecare membru din ce echipa face parte ( de exemplu să știu cu cine dau testele grade de exemplu pentru gradul de Commander etc sau cine se ocupă de echipa instructori )
* Alte precizări: @Vladut27

In afara de antrenori nu este nevoie sa precizam deoarece instructorii sunt cei care  contacteaza membri noi, iar testerii au grad de tester pe rpg, cat de echipa de rapoarte se ocupa strict pe forum. Vom lua in considerare propunerea si vom preciza testerii de grade in topicul Antrenament & Teste Grade.

Link to comment
Share on other sites

Numele soldatului: KyubyZEM
* Rank-ul soldatului: 3
* Sugestia / Sugestiile: 1.Sa se scoată anumite topicuri nefolositoare de pe topic-ul de la NG.(exp. lista wanted, etc)

2.Activitățile de rank 3-4 sa se mute sâmbătă sau eventual într-o zi mai comodă.

3.Sa se faca un topic in care rank 5+ sa posteze dupa un model sancționarea cuiva dupa regulament iar răspunsul sa vină de la un rank 6+.

4.Să se facă macar 1 data pe saptamana mandate de percheziție la toate HQ-urile de gang cu prezenta obligatorie.
* Alte precizări: Sper sa se adauge in practica macar una dintre ele.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.