Jump to content

Viitorul seriei Farming Simulator în România


Tupi
 Share

Recommended Posts

farming-simulator.jpg

 

GIANTS Software, compania din spatele foarte popularei serii Farming Simulator, a dezvăluit rețeaua sa globală de parteneri de business din cadrul mecanismului recent stabilit de self-publishing. Este vorba despre parteneri din Elveția (țara de origine), Europa (inclusiv România) și până în Singapore, Australia, America de Nord și de Sud. Din postura de publisher, GIANTS Software va lansa de acum înainte propriile produse și va supraveghea poziționarea și comunicarea executată la nivel local de fiecare dintre partenerii săi.

 

Producătorul Farming Simulator își va extinde raza de acțiune la nivel internațional prin intermediul unei rețele de parteneri, ce vor distribui și promova titlurile viitoare din faimoasa serie cu tematică agricolă. GIANTS Software va susține activități locale ce se regăsesc în strategia actuală a companiei, pentru a veni în întâmpinarea fanilor și a comunica toate noutățile relevante. În România, fanii se vor putea bucura de toate acestea prin intermediul parteneriatului dintre GIANTS Software și Netzah Game, o companie cu experiență în distribuția locală de jocuri video.

 

Giants_PartnerNetwork-LionNetzah.jpg

 

Boris Stefan, conducătorul diviziei de publishing din cadrul GIANTS Software, a declarat următoarele:

Am străbătut un drum destul de lung din momentul în care am pus bazele sistemului de self-publishing anul trecut. Ne-am făcut bine temele și am adus alături de noi o serie de parteneri excepționali. Nu doar că ei se potrivesc perfect cu strategia noastră, ci sunt și extrem de capabili și dedicați. Împreună cu ei, ne-am propus să aducem Farming Simulator în mâinile fiecarui jucător, indiferent unde s-ar afla.

 

GIANTS_Software_Boris_Stefan.png

 

GIANTS se pregătește și de lansarea jocurilor realizate de alte companii

Dezvoltând această rețea globală de parteneri, GIANTS Software nu își va extinde doar acoperirea și comunicarea la nivel global, ci va dobândi și independența de care are nevoie ca dezvoltator de jocuri ce s-a transformat într-un publisher independent. Douăzeci și doi de parteneri sunt deja alături de companie și numărul lor este în creștere:

  • ARAL
  • astragon Entertainment
  • Cenega
  • Colby, ComputerLand Group Company
  • DigitalBros
  • Ecoplay
  • Enarxis
  • ERC
  • Five Star Games
  • Gamesplanet (Metaboli SA)
  • Koch Media
  • MUVE
  • Netzah Game
  • PAN Vision
  • Play Art
  • Playman
  • Simactive Distribution
  • Soft Source
  • Solutions 2 GO
  • Thali AG
  • U&I Entertainment
  • XD Inc.

 

 

Sursa

Link to comment
Share on other sites

  • Ailime locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.