Jump to content

Ce sistem de operare smartphone/tabletă foloseşti?


BIS aka OldNab
 Share

Ce sistem de operare smartphone/tabletă foloseşti?  

42 members have voted

  1. 1. Ce sistem de operare smartphone/tabletă foloseşti? (sondaj)

    • Android
      25
    • iOS
      15
    • Windows
      2
    • Blackberry
      0
    • Symbian
      0
    • Altul (precizaţi)
      0


Recommended Posts

iOS, am folosit la inceput Android, dar de cativa ani am trecut pe iOS de care nu ma mai pot desparti, mi se pare mult mai complex.

Edited by Kristi72
Link to comment
Share on other sites

In prezent folosesc IOS. mi se pare cel mai bun. Am folosit si Android dar telefoanele din punctu meu de vedere pe Samsung se blocheaza uneori sistemul de operare. cat despre IOS/Iphone nu am cuvinte, face ID ul merge mereu, niciodata nu ti se blocheaza si nu ai probleme la el. (parerea mea).

Link to comment
Share on other sites

S-au focusat cei de la Apple să facă face ID-ul și au uitat de celelalte utilități de la telefon. Recomand un Android, respectiv un device din gama Note sau Galaxy de la producătorul Samsung. Personal, nu am avut probleme cu ele. Chiar și după 4 ani de utilizare, pot să spun că funcționează ca la început.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt un mare pasionat al Android-ului. Sincer să fiu de ori câte ori am avut ocazia am încercat să recomand Android, atât prietenilor cât și clienților ( eu lucrând part-time, în timpul liber ca și tehnician IT ).
iOS-ul față de Android are foarte multe dezavantaje vizibile cum ar fi :
1. Majoritatea aplicațiilor pe iOS sunt pe bază de plată pe când pe Android sunt gratuite.
2. Multe aplicații sunt lansate strict pe android, dat fiind faptul că 82% din populație au acest tip de soft:
3. Toate iphone-urile până în generația „X” ( 10-le ) se închideau la temperaturi scăzute ( 0 grade, -1, etc. )
4. Toate iphone-urile după generația 11 cer service la 80% procentaj baterie ( dat fiind că nu este mare diferență 100% - 80% ), acestea v-or scădea drastic timpul de utilizare a ecranului și v-or crește timpul încărcării ( smart charge-ul va fi aproape null ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.