Jump to content

Bug Sofer de Autobuz


Switch.
 Share

Recommended Posts

Nick-ul tau: Siuuu
Server: Rpg2.b-zone.ro
Descrierea bugului: Din cand in cand imi ia doua checkpointuri in loc de unul. Nu este prima oara insa la indemnul adminului am filmat pentru a raporta. Am facut de 3 ori azi jobul si s-a intamplat de cel putin 10 ori.
Screenshot(s): 

 

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: aDRiaNo17
Server: RPG2
Descrierea bugului: La jobul Sofer de autobuz, cateodata iti ia mai multe statii in acelasi loc, spre exemplu, opresc intr-o statie, si mi se pun vreo 2 sau 3 statii instant, se poate vedea si pe SS.
Screenshot(s):75128319_bugautobus.thumb.png.2646e4fc9cf78f53196f144bb39ce223.png

Link to comment
Share on other sites

 

Se poate vedea, chiar daca se vede cam naspa, am uitat sa schimb calitatea la filmare.
Cand fac o statie la buss si te opresti la cp se pune o statie, dar cand mergi pe checkpoint se pun 2 sau 3 stati dintr o data, la unele stati merg, la altele nu, si stiu sigur ca nu e de la mine sau de la modpack ca mergea si cu modpacku default si altori prieteni de ai mei li se intampla la fel

Link to comment
Share on other sites

Nick-ul tau: KAPPA_
Server: RPG
Descrierea bugului: atunci cand iesi si intri intr-un checkpoint de repetate ori ti se pun multiple ture deodata

asa si cum e reprezentat in videoclip, maximul e de 4 ture deodata, n-am reusit sa fac mai multe pentru ca odata ce ti se finalizeaza o tura si checkpointul e mutat catre urmatoarea locatie, nu ai cum sa reproduci bugul la infinit in statia respectiva

si in functie de cate ture reusesti sa pacalesti, atatea statii primesc skip

 

cel mai usor fix ar fi ca atunci cand jucatorul intra in checkpoint sa primeasca freeze ca sa nu se mai poata misca si astfel sa reproduca bugul
Screenshot(s):

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.