Jump to content

Not Responding SAMP


TLG Deleicsss
 Share

Recommended Posts

Salut, am si eu o problema la SAMP, cand bag jocul in bara de 2-3 ori primesc not responding cu orice modpack as avea, chiar si cu jocul clear, are cineva solutii? 

Am mai intrebat sampisti si mi-au raspuns mai multi pe joc ca si ei patesc dar nu au gasit solutii. 

Tin sa mentionez ca am reinstalat si windowsul si tot la fel imi face.

Link to comment
Share on other sites

Asa e conceput jocul in sine dupa cateva alt + tab iti iei crash (not responding) singurele chestii sa eviti sa mai iei asa des ar fi sa joci cu niste modpack uri lite (sa nu fie incarcate cu multe chestii) si sa ai samp addon ca mai rezolva din crash uri si alte probleme in rest nu exista rezolvari asa e facut lancherul jocul.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Din pacate, nu exista o solutie exacta pentru aceasta problema. Unele lucruri pe care le poti incerca ar fi sa actualizati driverele placii video (daca nu le ai deja actualizate) si sa incerci sa rulezi jocul ca Administrator.

 

P.S: Jocul ruleaza cel mai bine pe Windows 7 sau 8.

 

O zi buna!

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, TLG YuukiKING said:

Asa e conceput jocul in sine dupa cateva alt + tab iti iei crash (not responding) singurele chestii sa eviti sa mai iei asa des ar fi sa joci cu niste modpack uri lite (sa nu fie incarcate cu multe chestii) si sa ai samp addon ca mai rezolva din crash uri si alte probleme in rest nu exista rezolvari asa e facut lancherul jocul.

Am avut un alt PC inainte si nu am avut probleme, la fel si pe laptop, nu am probleme, doar pe PC-ul acesta am intampinat... Am incercat si jocu clear cu samp addon, si modpack uri mai clasice dar tot degeaba.

12 hours ago, Kaleidoscope said:

Salut,

 

Din pacate, nu exista o solutie exacta pentru aceasta problema. Unele lucruri pe care le poti incerca ar fi sa actualizati driverele placii video (daca nu le ai deja actualizate) si sa incerci sa rulezi jocul ca Administrator.

 

P.S: Jocul ruleaza cel mai bine pe Windows 7 sau 8.

 

O zi buna!

Am actualizat driverele, am incercat sa rulez si cu modul administrator dar tot iau not responding.

Link to comment
Share on other sites

Aceiasi problema o am și eu de când am trecut de pe Windows 8.1 pe Windows 10, jocul e vechi, Windows 10 e ceva mai nou, nu se pupa intre ele, n-ai ce să-i faci. 

PS: Pe Windows 8.1 nu aveam nicio problema cu jocul. RIP.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Tupi said:

Aceiasi problema o am și eu de când am trecut de pe Windows 8.1 pe Windows 10, jocul e vechi, Windows 10 e ceva mai nou, nu se pupa intre ele, n-ai ce să-i faci. 

PS: Pe Windows 8.1 nu aveam nicio problema cu jocul. RIP.

Mda.. enervant e ca nu aveam asa ceva pe alt calculator, de stiam ca exista problema asta nu mai schimbam calculatorul :), ma multumeam si cu lag si cu tot da macar stiam ca nu face figuri.., mai astept sugetii, poate totusi are cineva o solutie, sper.

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.