Jump to content

Timp rămas până la zilele B-Zone

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

La mulți ani B-ZONE!

V-am pregătit o mulțime de evenimente. Click aici

B-Pets Ediția 7


sLoww ToV
 Share

Recommended Posts

 image-2024-06-01-130544933.png


Salutare!

 

Am revenit cu o nouă ediție de B-Pets.

Concursul este unul foarte simplu, tot ce trebuie să faceți este să postați o poză cu animalul vostru de companie și să apară logo-ul comunitati în cadru.

Pluto vă transmite ca a lăsat mai jos un exemplu cu propriul său câine pentru a vă ajuta.

 

Concursul începe pe data de 1 iunie și se încheie pe data de  8 iunie la ora 23:59 (ora României). Câștigătorii o să fie anunțați în zilele ce urmează după finalizarea termenului de înscriere.

 

O să avem un top 3 al celor mai apreciate animăluțe, acestea o sa fie alese în funție de numărul de voturi (reacții) pozitive primite la postare.

Premiile o fie următoarele:

  • 🥇 Locul I o să fie premiat cu 1000 GOLD, un badge special pentru profilul de forum și un badge special pentru contul de joc
  • 🥈 Locul II o să fie premiat cu 750 GOLD
  • 🥉 Locul III o să fie premiat cu 500 GOLD

 

O să existe și câteva reguli simple si scurte, acestea sunt:

  • puteți participa cu orice animal de companie: câine, pisică, iepure, țestoase sau ce mai aveți voi prin casă sau grădină;
  • fără poze vulgare sau care să nu includa animalul vostru de companie, haideți să avem un concurs frumos prin care să ne apreciem animalele de companie;
  • cererea voturilor sau cumpărarea acestora este strict interzisă;
  • fotografia nu trebuie să fie editată;
  • fiecare poză trebuie să includa logo-ul comunitati în cadru, de preferat lângă animalul de companie, cel mai ușsor este de pe telefon.

 

Modelul de postare si poza drept exemplu:

[NOTĂ] Poza cu animalul de companie să fie de preferat mai sus decat modelul de postare ca să fie postarea mai ușoara de văzut și citit.

 

xYgtiU8.png

 

  • Numele din joc: Plutonium
  • O scurtă descriere a animalului de companie: O cheamă Luna și este un Pug în vârstă de 7 ani. A început să-i încărunțească botul din cauza bătrâneții, fructul ei favorit este piersica și adoră să facă baie în cadă. Este cel mai blând câine și cred că vede în două direcții în același timp.

 

Mult succes tuturor!

 

Sposored by @ Kelton

Logo by @ TLG YuukiKING

Link to comment
Share on other sites

 

Numele din joc:

 Bordea

O scurtă descriere a animalului de companie:

Ea este Akita, o bătrânică Beagle în vârstă de 8 ani. A intrat în viața mea acum un an deoarece îmi doream un cățel din rasa aceasta și din nefericire stăpâna de la care am preluat-o nu a mai putut avea grijă de aceasta.

M-am bucurat de ea instant ce am văzut-o și de atunci îmi face viața mai frumoasă.

Pot spune despre ea că este cea mai afectuoasă și grijulie, este un cățel care adoră să îți fie aproape și să îți arate că te iubește necondiționat.

După cum vedeți și poza atașată, îi place somnul, fiind și destul de bătrânică după ce se joacă o parte a zilei cealaltă parte o doarme buștean, iar eu  când zic că îi place somnul atunci pot spune că și cea mai mare calitate a ei este sforăitul 😂. După cum stau cu mulți prieteni pe discord și altele, ea nu ezită să nu se facă prezentă sforăind 😂

IMG-5426.thumb.jpg.255052915ba0aac826f3ec65ed2ced67.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: DAGH
  • O scurtă descriere a animalului de companie: O cheama Rita si chiar astazi a implinit 3 ani de cand este la mine adoptata. Are undeva la 10 KG si de acum a mai imbatranit nu mai este foarte jucausa de pana acum dar incontinuare este iubitoare 

IMG_4351.jpeg

Link to comment
Share on other sites

7-BBF6985-98-BF-46-CC-BE4-B-591-CE26039-


Numele din joc: Pr3dator.

O scurtă descriere a animalului de companie: El este Rufus , porcusorul meu de guineea . E cel mai activ si jucaus animalut , adora sa rontaie mere.

Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: MrKikioo
  • O scurtă descriere a animalului de companie: Ei sunt Jack & Jexi, si au varsa de 3 respectiv 1 an. Sunt 2 caini de vanatoare, un pic mai antisociali cu strainii dar cu familia si cei apropiati cu atat mai iubitori. Ambii sunt iubitori de apa, si sportul lor preferat pe langa vanat, este inotul. 

IMG_9966.jpeg

Link to comment
Share on other sites

spacer.pngspacer.png

 

Numele din joc: HOUSTON.

O scurta descriere a animalului de companie: El este Diamond, un french bulldog în vârstă de doar 3 ani. Nu face prea multe că este foarte leneş şi în majoritatea timpului şi l doarme, este un bulldog foarte prietenos. Este foarte obsedat după mingi, şi în special după ros, roade tot ce prinde în cale. :))

Link to comment
Share on other sites

441945411_966840898780094_5344746921343205236_n.thumb.jpg.a2a02d6a4931335d9976dda1d21829fc.jpg442476725_965032085155860_4445082106997613484_n.thumb.jpg.3d5f68fa3e1a853da8f892b0a1630be2.jpg442422288_964633672332703_2931497143191161074_n.thumb.jpg.0751da9078adac618512e4f76683b146.jpg442470267_921700056372860_595436663431633000_n.thumb.jpg.c2577e88a98c1c2e94cff706de9f9c36.jpg

 

Spoiler

442464837_3733534143531322_898380639522770430_n.thumb.jpg.a00418512a17d5000ad71cebfdaf757a.jpg

pupa-i-as coaiele lui de baiat frumos

 

Numele din joc: Syko

O scurtă descriere a animalului de companie: El este Shobo iar numele se datoreaza faptului ca este asemanator unui sobolan, atat culoarea cat si alte aspecte sunt specifice unei rozătoare (se poate observa si in poze). Prea multe cuvinte (de lauda) nu pot spune la adresa lui, nu este cuminte deloc, musca, zgarie, imprastie par pe unde apuca, pune piedica iar cand nu esti atent isi ia pozitia de vipera si sare cu colții pe tine! Orice material de piele il face praf, personal ma simt gaurit de coltii lui si taiat de acele ghiare periculoase. Dar cu toate acestea el este viata mea si este cel mai dulce motan posibil existent!

Link to comment
Share on other sites

  • R3pcBSi.jpeg
  • Numele din joc: [CBZ]MaxiBD
  • O scurtă descriere a animalului de companie: Se numește Hiro, are aproape 2 ani, îi place să mănânce, să doarmă și să se joace cu șopârlele.
Link to comment
Share on other sites

image-2024-06-01-130544933.png

Salutare, după șapte zile de strâns poze și patru doar de admirat animaluțele participante, suntem pregătiți să anunțăm câștigătorii. Vă reamintim că aceștia au fost aleși în funție de numărul de voturi pozitive pe care le-au primit în decursul concursului. Persoanele care nu au minim 50 de posturi pe forum și au trimis voturi, nu au fost luate în considerare.

 

 

1st Place Medal on Microsoft LOCUL I 1st Place Medal on Microsoft

 

Câștigătorul locului I este @ Kobe. . Aceasta a participat cu Tomis, motănelul lui de companie care este foarte jucăuș din câte putem observa, proprietarul ne spune că este o bombonică de motan. Acesta a reușit să ajungă la inima publicului și să aducă stăpânului premiul de 1000 GOLD împreună cu un badge special pe forum și unul pentru profilul RPG.

879e3e1e-c423-445a-8fda-498c56aaf868.jpeg

 

 

2nd Place Medal on Microsoft LOCUL II 2nd Place Medal on Microsoft

 

Câștigătorul locului II este @ TLG KAPPA . Acesta a participat cu Teddy, un cățel foarte jucăuș din poza pe care am primit-o, proprietarul ne comunică că este un câine loial, prietenos, afectuos, jucăuș, cât și inteligent. Acesta a reușit să-i caștige stăpânului său premiul de 750 GOLD.

7rS84N4.jpeg idjpFJB.jpeg

 

 

3rd Place Medal on Microsoft LOCUL III 3rd Place Medal on Microsoft

 

 

The winner of the 3rd place is @ Prince Yunus . He participated with Bubble, she is a very playful, mischief cat, who is always looking for fun and who likes to get the attention of her owner with her cute little paws. She made her owner earn 500 GOLD.

spacer.png

 

 

Vă mulțumesc din nou tuturor pentru participare în aceasta ediție!

Dacă doriți să mai organizăm B-Pets sau aveți anumite sugestii, vă rog să le lăsați în privat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.