Jump to content

Samsung se pregătește să aducă pe piață o nouă generație de tablete: Galaxy Tab S10


Shirogane
 Share

Recommended Posts

Samsung se pregătește să aducă pe piață o nouă generație de tablete: Galaxy Tab S10

 

 

După ce Tab S9 a fost bine primit de public, gigantul tehnologic din Coreea de Sud pare să se axeze pe dezvoltarea de dispozitive cu ecrane mai mari. Se pare că Samsung va renunța la modelul de 11 inci, concentrându-se pe versiunile Ultra și Plus.

Designul modelului de top, Galaxy Tab S10 Ultra, nu va aduce schimbări majore, conform celor mai recente informații. Un cunoscut leaker, Evan Blass, a dezvăluit pe Twitter un nou render al tabletei, care sugerează că designul va rămâne aproape neschimbat față de modelul anterior. În imagine, se observă că Samsung va păstra notch-ul din partea superioară a ecranului, ce găzduiește camerele frontale duale, o decizie care poate dezamăgi fanii care așteptau un design inovator.

Ecranul noii Galaxy Tab S10 Ultra va măsura 14,6 inci și va fi încadrat de margini ceva mai subțiri decât cele ale modelului precedent. O noutate remarcabilă este includerea a două porturi USB Type-C, o premieră pentru tabletele Samsung.

În ceea ce privește construcția, carcasa va fi realizată din metal și va avea o nuanță de gri, păstrând în mare parte caracteristicile estetice ale Tab S9 Ultra. Camera duală verticală și conectorul magnetic pentru accesorii vor rămâne, de asemenea, neschimbate.

Recent, Galaxy Tab S10+ și Tab S10 Ultra au fost aprobate de FCC, confirmând că vor suporta încărcarea rapidă la 45W. Zvonurile din industrie indică posibilitatea ca Samsung să echipeze aceste modele cu un procesor MediaTek, cel mai probabil Dimensity 9300+.

 

 

 

Seria Galaxy Tab S10 este așteptată să fie lansată cu Android 14 și interfața One UI 6.1.1 preinstalate, iar utilizatorii se pot aștepta la cel puțin patru ani de actualizări ale sistemului de operare.

Deși lansarea era anticipată pentru evenimentul Unpacked din iulie, cele mai recente informații sugerează că Samsung ar putea prezenta oficial noile tablete în luna octombrie, posibil alături de Galaxy S24 FE.

 

 

 

SURSA

Link to comment
Share on other sites

Am avut o tableta de tip Samsung S9, am fost foarte multumim de ea până să o sparg din cauza furiei cauzate de un simplu joc, probabil voi cumpăra și eu aceasta tableta fiind un pasionat al tabletelor însă peste 6 luni când i se va scade prețul căci cel de la lansare va fi urias. Mulțumim de informație. 

Link to comment
Share on other sites

In curand incep facultatea, iar astfel de dispozitive, cu 'ecrane mai mari', sunt de luat in considerare. Din cate am inteles de la cunostinte de an mai mare, o tableta este utila si va face diferenta in anumite situatii. Nu stiu insa daca merita investitia, va trebui sa imi calibrez foarte bine bugetul.

 

Cat despre noua tableta a celor de la Samsung, tot ce pot spune este ca, desi zvonurile nu anunta schimbari majore, sunt sigur ca dezvoltatorii sud-coreeni vor face in asa fel incat noul model sa starneasca curiozitatea din cumparatori, facandu-i astfel sa achizitioneze noul model. 

 

Multumim de informatii!

Link to comment
Share on other sites

On 9/6/2024 at 11:20 PM, Shown said:

Am avut o tableta de tip Samsung S9, am fost foarte multumim de ea până să o sparg din cauza furiei cauzate de un simplu joc, probabil voi cumpăra și eu aceasta tableta fiind un pasionat al tabletelor însă peste 6 luni când i se va scade prețul căci cel de la lansare va fi urias. Mulțumim de informație. 

La lansare aşa e, ai dreptate. La orice produs preţul e foarte piperat, dar o să înceapă să revină mai la adevăr după câteva luni aşa cum ai menţionat. 

 

On 9/9/2024 at 3:43 PM, Todi said:

In curand incep facultatea, iar astfel de dispozitive, cu 'ecrane mai mari', sunt de luat in considerare. Din cate am inteles de la cunostinte de an mai mare, o tableta este utila si va face diferenta in anumite situatii. Nu stiu insa daca merita investitia, va trebui sa imi calibrez foarte bine bugetul.

 

Cat despre noua tableta a celor de la Samsung, tot ce pot spune este ca, desi zvonurile nu anunta schimbari majore, sunt sigur ca dezvoltatorii sud-coreeni vor face in asa fel incat noul model sa starneasca curiozitatea din cumparatori, facandu-i astfel sa achizitioneze noul model. 

 

Multumim de informatii!

O alegere foarte bună, folosesc şi eu tabletă la facultate şi chiar ajută mult. La mine cel puţin cursurile majoritatea sunt în format digital şi altfel lucrezi cu o tabletă. Eu am un iPad şi sunt foarte mulţumit de el.

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Shirogane said:

La lansare aşa e, ai dreptate. La orice produs preţul e foarte piperat, dar o să înceapă să revină mai la adevăr după câteva luni aşa cum ai menţionat. 

 

O alegere foarte bună, folosesc şi eu tabletă la facultate şi chiar ajută mult. La mine cel puţin cursurile majoritatea sunt în format digital şi altfel lucrezi cu o tabletă. Eu am un iPad şi sunt foarte mulţumit de el.

Mersi de informatie, chiar ma ajuta sa adun mai multe pareri. Chiar incep sa iau in calcul in mod serios achizitionarea unui astfel de dispozitiv. De la primul comentariu in acest topic am mai cerut pareri, iar concluzia este aceeasi ca ce ai scris tu, ca ajuta. Multumim din nou de informatii, o zi linistita!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.