Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Tow Truck Company - Sugestii / Suggestions


LCN John
 Share

Recommended Posts

Claudyu_Tom, propunera este respinsă din mai multe motive:

 

- În cursul săptămânii este şcoala, mulţi au de învăţat.

- Duminică seara, majoritatea sunt acasă pentru că luni începe şcoala.

- Posibil ca propunerea să fie acceptată în vacanţa de vară.

 

andRaa, o să mă mai gândesc la propunerea ta.

Edited by Thomas Jefferson
Link to comment
Share on other sites

Nick: PuDiCs

Rank: 1

Propunere: Propun sa anuntam atunci cand nu este nicio masina in Lv sau Ls sau in orice loc de exemplu

Lv - curat , Ls - curat

Sau cand este vreun event sa fie de exemplu la GSLV

Am terminat de tractat [ GSLV - curat ]

Asa putem acoperi toata harta

Link to comment
Share on other sites

Nick: Nicu_Apetrei

Rank: 1 ( Trainee )

Propunere: Aceasta propunere este pentru rank-up si suna cam asa:

Sa nu se dea rank pe raportul NR: X sau atatea saptamani sau ai facut un raport mare restu slab si gata rank-up m-am gandit sa le combinam pe toate asa.

Fiecare raport punctajul sa fie adunat, de exemplu primul raport am facut 100, al doilea 70+100 de la primu 170+ al treilea etc. Sper ca intelegeti ce vreau sa spun. Si sa fie un punctaj la care sa iei rank-up. Adica Rank 1: 500 puncte, cand o sa faci 500 puncte o sa iei rank-up. Daca poti, il faci din prima daca nu din 2,3,4,5 rapoarte, depinde cat de activ esti. Rank 2: 1.000 3 mai multe si tot asa.

Raportul poate sa arate asa sau tu il modifici cum vrei tu sau cum crezi tu ca e mai bine :D

Nick:

Rank:

Numar ScreenShot-uri:

ScreenShot-uri:

Perioada de inactivitate cu cerere:

Punctaj Total:

Acesta e doar un exeplu.

Si sa fie si o pedeapsa grea pentru cei care incearca sa fure, adica sa isi puna puncte in +. De ex: Demis,FW, Amenda in functie de gravitate.

Thomas sper ca am fost destul de explicit, daca nu intelegi ceva sa ma cauti in joc si mai discutam.

Motiv: Asa se poate vedea activitatea fiecarui membru mai usor si interesul lor fata de factiune.

Edited by nB Nicu Apetrei
Link to comment
Share on other sites

Nick: Selz

Rank: 1

Propunere: Sa se adauge un topic nou cu "Discutii la sedinta" aici sa posteze liderul sau cel de rank 5-6 si sa spuna dupa model

 

 

Nume:

Rank:

Data:

Ce sa discutat la sedinta:

 

 

 

Motiv: sa stie si cei care nu o fost la sedinta despre ce s-a vorbit.

Edited by Selz
Link to comment
Share on other sites

Propunere respinsă, e datoria voastră să fiţi prezenţi la şedintă sau să nu mai mâncaţi seminţe în timp ce liderul îşi ţine discursul.

Link to comment
Share on other sites

Nick:Danny.

Rank: 2

Propunere: Propun ca de la rank 2+ sa fie un numar mai mic de masini pentru raport pentru avansare de exemplu rank 2-1500 masini, mi se pare exagerat de mult, macar sa fie 1000 masini si de la rank 3 sa creasca cu 1000 si tot asa.

Link to comment
Share on other sites

Nume: JohnnyRO

Rank : 2

Propunere: Bariera la intrarea in HQ , sau cand suntem "on duty" cu masina in carlig( si nu numai) sa functioneze girofarurile.Stiu ca se tot propune,dar vrem si noi ceva in plus,ceva nou :D

Motiv : Ar fi o schimbare , ceva nou si la noi .

Link to comment
Share on other sites

Nick: Nutline.

Rank: 1 [Trainee].

Propunere: Propun ca o mafie sa ne protejeze si pe noi, o sa avem mai multe avantaje :D.

 

M-am gândit deja la asta, o să o rezolv zilele acestea, cel mai probabil în weekend.

Edited by TDK Blue96
Link to comment
Share on other sites

Nick: Craciun_Raz

Rank: 1

Propunere: Uitati la ce ma gandeam. Suntem un grup de membri in total de 30, ma gadeam sa inpartim sa sa facem grupul A sa fie de 15 membri si grupul B de 15 membri.

Grupul A să se ocupe numai de Los Santos iar Grupul B numai de Las Venturas.

Suntem putin care ne mai ducem si in Las Venturas, astept pareri.

Edited by Craciun22
Link to comment
Share on other sites

Nick: Craciun_Raz

Rank: 1

Propunere: Uitati la ce ma gandeam. Suntem un grup de membri in total de 30, ma gadeam sa inpartim sa sa facem grupul A sa fie de 15 membri si grupul B de 15 membri.

Grupul A să se ocupe numai de Los Santos iar Grupul B numai de Las Venturas.

Suntem putin care ne mai ducem si in Las Venturas, astept pareri.

 

Nu, în orice caz dacă ar fii să nu se ocupe nimeni de LV, aş introduce la raport o parte din tractări în LS şi altă parte în LV, dar deocamdată nu e nevoie.

Link to comment
Share on other sites

Nick: DeviL

Rank: 1 (Trainee)

Propunere: Propun ca următorul raport să înceapă imediat după ce, cel precedent este postat, pentru a nu mai aştepta două zile de pomană...

 

Nu, deoarece există posibilitatea de fraudă şi ar fi mai mult de muncă pentru mine, că ar trebui să verific şi raportul trecut, ca nu cumva cineva să fi pus o poză din raportul vechi în raportul nou, ceea ce ar crea o mică confuzie. Totuşi, o să vă las să lucraţi la următorul raport imediat după închiderea topic-ului, adică după ora 19:00 duminica.

Edited by TDK Blue96
Link to comment
Share on other sites

Nick: DeviL

Rank: 2 (Mechanic)

Propunere: Pentru a combate aşa-zisa infracţiune „Luare din parcări”, vreau să propun următorul lucru. Maşinile (aici dau exemplu: Bus-urile, Trashmaster-urile, Truck-urile etc. – voi face o listă cu toate aceste locuri unde aceste autovehicule au spawn), să fie duse la /tow numai în cazul în care acestea sunt avariate, iar în momentul în care se face poza pentru raport, să iasă în evidenţă respectiva avarie. Dacă respectivul autovehicul dintre cele menţionate mai sus (o să detaliez mai bine), nu este avariat, respectiva maşină trebuie dusă la spawn-ul ei, pentru a nu se confunda cu una luată din parcare. Astfel se va vedea dacă cineva ia maşini din parcare pentru a face raportul. Normal că dacă va lua din parcare pentru a câştiga bani, fără a face raportul, nu poate fi prins, dar măcar s-ar reduce din aceia care iau din parcări, şi normal, prioritate are raportul, deci până să ajungă să ia din parcare doar pentru bani, e cale lungă.

Edited by The Dark Knight
Link to comment
Share on other sites

Nick: DeviL

Rank: 1 (Trainee)

Propunere: Pentru a combate aşa-zisa infracţiune „Luare din parcări”, vreau să propun următorul lucru. Maşinile (aici dau exemplu: Bus-urile, Trashmaster-urile, Truck-urile etc. – voi face o listă cu toate aceste locuri unde aceste autovehicule au spawn), să fie duse la /tow numai în cazul în care acestea sunt avariate, iar în momentul în care se face poza pentru raport, să iasă în evidenţă respectiva avarie. Dacă respectivul autovehicul dintre cele menţionate mai sus (o să detaliez mai bine), nu este avariat, respectiva maşină trebuie dusă la spawn-ul ei, pentru a nu se confunda cu una luată din parcare. Astfel se va vedea dacă cineva ia maşini din parcare pentru a face raportul. Normal că dacă va lua din parcare pentru a câştiga bani, fără a face raportul, nu poate fi prins, dar măcar s-ar reduce din aceia care iau din parcări, şi normal, prioritate are raportul, deci până să ajungă să ia din parcare doar pentru bani, e cale lungă.

 

Da, mulţumesc de sugestie, tocmai mi-am dat seama de o greşeală pe care am făcut-o.. voi implementa regula mâine.

Link to comment
Share on other sites

Nick: RazvyBest

Rank: 1 (Trainee)

Propunere: Propun sa se scoata aceasta regula, care ai scris-o la "News & Info", cea cu Bus-urile, truck-urile, taxi, etc. Ai pus foarte multe masini, care nu pot fi tractate. Ci doar duse la spawn sau undeva unde nu incurca circulatia. Pai daca nici pe astea nu avem voie sa le ridicam daca sunt parcate neregulamentar, pe care putem sa le luam? Doar masinile de civil? Asa nu cred ca ar fi raportul mai bogat. Parerea mea e ca ar trebuie scoasa aceasta regula.

Edited by razvybest911
Link to comment
Share on other sites

Nick: RazvyBest

Rank: 1 (Trainee)

Propunere: Propun sa se scoata aceasta regula, care ai scris-o la "News & Info", cea cu Bus-urile, truck-urile, taxi, etc. Ai pus foarte multe masini, care nu pot fi tractate. Ci doar duse la spawn sau undeva unde nu incurca circulatia. Pai daca nici pe astea nu avem voie sa le ridicam daca sunt parcate neregulamentar, pe care putem sa le luam? Doar masinile de civil? Asa nu cred ca ar fi raportul mai bogat. Parerea mea e ca ar trebuie scoasa aceasta regula.

 

Aveţi voie să le ridicaţi, din nou, nu aţi citit cu atenţie. Am zic dacă o maşină de acel tip este NEAVARIATĂ şi ABANDONATĂ DEPARTE DE SPAWN-UL EI, nu aveţi voie să o tractaţi, doar să o mutaţi undeva unde nu încurcă circulaţia.

Link to comment
Share on other sites

Nick: [DGS]AlexCyo

Rank: 1 [Trainee].

Propunere: Uneori, vehiculele "Bus, Tow Truck, Truck, Taxi, Police, Ambulance" sunt lovite, dar asta nu se vede pe masina, in acest caz nu putem face SS si vin cu urmatoarea propunere: In cazul acestor masini, sa se foloseasca comanda [/dL] pentru a vedea ce "health" are masina, iar daca are sub 1000, sa o putem folosi la raport.

Link to comment
Share on other sites

Nick: [DGS]AlexCyo

Rank: 1 [Trainee].

Propunere: Uneori, vehiculele "Bus, Tow Truck, Truck, Taxi, Police, Ambulance" sunt lovite, dar asta nu se vede pe masina, in acest caz nu putem face SS si vin cu urmatoarea propunere: In cazul acestor masini, sa se foloseasca comanda [/dL] pentru a vedea ce "health" are masina, iar daca are sub 1000, sa o putem folosi la raport.

 

Aveţi voie şi cu /dl, dar puteţi face ss când ajungeţi la /tow cu locul în care maşina e avariată.

Link to comment
Share on other sites

Nick: Nutline.

Rank: 1.

Propunere: Dupa fiecare sedinta, sa facem cate un event, nu este nevoie de premii exagerate, ajunge si 500.000$ sau chiar mai putin si sa mai mergem din cand in cand la Paintball Arena sa ne mai potolim pofta de DM :D. P.S: Minunatul business al lui Blue_Blood ne poate ajuta :).

Link to comment
Share on other sites

Nick: Nutline.

Rank: 1.

Propunere: Dupa fiecare sedinta, sa facem cate un event, nu este nevoie de premii exagerate, ajunge si 500.000$ sau chiar mai putin si sa mai mergem din cand in cand la Paintball Arena sa ne mai potolim pofta de DM :D. P.S: Minunatul business al lui Blue_Blood ne poate ajuta :).

 

Când aveţi chef de event-uri, facem pe loc în secunda aia dacă e.. nu stau să programez event-uri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.