Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

@@Peiu S4F dragă să știi ca eu sunt mai timidă dar te iubesc si te vreau în pat, bae :) și da sunt fată

Edited by POMPIERU
Link to comment
Share on other sites

@@Peiu S4F dragă să știi ca eu sunt mai timidă dar te iubesc si te vreau în pat, bae :) și da sunt fată

 

Dacă vede Ştefi o să-ţi doreşti pe altcineva in pat. După spitalizare, asta :))

 

@South Black Thief, cred ca cel mai bine ar fi sa stergem toate topicurile de discutii. Nu cred ca e nimeni sa respecte ceea ce se cere, si as putea sa bat pariu ca nici voi, ca admini, nu respectati in totalitate sau n-ati respectat asta. E acelasi fenomen peste tot, topicurile s-au inchis si redeschis de-o mie de ori, cu aceleasi amenintari de fiecare data. Faptul ca nu au efect provine din cauza ca discutiile, de cand s-au creat, au avut mereu tenta de spam, de povestit, de ras, de aratat, si de alte o gramada de motive, motive care creeaza o legatura mai stransa intre membrii, pana la urma. Cum a fost in News Reporter, intre empty_mdy, Deidara, MrYonutz, Popandaul, care faceau 200 de posturi pe noapte, ei fiind pe skype =)) Asta ar trebui sa fie unul dintre scopurile principale. Nu promovez postarile seci, cu un salut sau subiecte total diferit de factiune, dar nici cand inlcudem si chestiuni de factiune, tot nu e bine. Deschid o paralela cu interviul pe care l-ai sustinut in luna mai, unde ne sfatuiesti sa tratam jocul "ca pe un joc" si sa jucam "din placere" (http://i.imgur.com/NU5flEy.png). Cum as putea sa joc de placere in sistemul asta, printre atatea reguli, unele poate exagerate? Ma simt ca acei oameni ce povestesc despre comunism.

 

Eu va stimez pe toti, pe unii mai mult, pentru tot ce s-a realizat in ultimii ani. Pentru ca datorita voua, cei care va oferiti timpul vostru, comunitatea s-a dezvoltat frumos. Imi face placere sa joc, mie si aproape la toti, si cui nu-i place, sunt frustratii care au pierdut functii sau au fost banati pe barba lor, din care 99% revin, pentru ca ce crezi? Le place :O . Dar pentru ce se cere, cred ca avem "News & Info" si e de ajuns. Lasati-ne sa ne simtim si noi bine, intr-un fel, ca nu vad deranjul. Si da, stiu, stiu ca nu tu decizi asta, dar poti s-o pui ca problema in locurile voastre secrete, ca se intampla peste tot, la TOATE factiunile. Iar daca inchideti si redeschideti topicul, problema nu moare.

 

Mi-am luat pantaloni noi, de armată :X

 

5690503505_w_2_4_2.jpg?timestamp=1430813

Edited by DGS AlexCyo
Link to comment
Share on other sites

Acel moment cand lucreaza toate departementele impreuna ( FBI + PD-urile + NG ) Wanted List clear .

 

Nu inteleg de ce iti bati capul Alex , se vede clar ca suntem defavorizati , urmaresc aproape zilnic topicul cu Discutii si la celelalte factiuni , acolo se posteaza manele si alte prostii si nu le inchide nimeni topicul , doar la noi se intampla asta. Asta e , probabil acesta o sa fie unul dintre ultimele posturi in acest topic , pur si simplu n`are rost ... :) .

 

 

Edit: Mane , stai tu linistit ca nu ma refeream la factiuni gen Taxi sau altceva .. la altele chiar foarte seriose , dar ma rog , eu imi sustin ideea si asta`i tot :P !

Edited by Costel S4F
Link to comment
Share on other sites

Acel moment cand lucreaza toate departementele impreuna ( FBI + PD-urile + NG ) Wanted List clear .

 

Nu inteleg de ce iti bati capul Alex , se vede clar ca suntem defavorizati , urmaresc aproape zilnic topicul cu Discutii si la celelalte factiuni , acolo se posteaza manele si alte prostii si nu le inchide nimeni topicul , doar la noi se intampla asta. Asta e , probabil acesta o sa fie unul dintre ultimele posturi in acest topic , pur si simplu n`are rost ... :) .

Acum sa fim sinceri nu cred ca suntem defavorizați, totuși suntem cam 50 de membri, nu cred ca oricui iar place sa posteze fiecare texte simple: Ce mai faceti? cum o duceți? Etc, deoarece ar fi un spam imens, ne mutam /r pe forum :)) . Părerea mea, sa zicem ca unu de aici ii in postura de Adminstrator al formului, nu cred ca o sa iti placa sa vezi ca toti userii fac post-hunt cu texte simple fara rost si câteodata deviază de la subiect. Daca observi pe unele servere de aici de samp, cs, etc, aplicații pentru moderator care cer un anumit număr de posturi si vezi de ex pe unu cu 4000 de posturi, te candesti asa puțin, wow, 4000 de posturi asta o facut ceva, dar cand te uti la posturile lui vezi ca sunt numai texte simple cu "Salut, ma duc sa mănânc, etc" totuși..

Oricum nu prea înțeleg nici eu de ce numai la noi e asa....sunt destule facțiuni care la discuții ii spam cu caru', dar nu sunt eu in postura de a judeca pe cineva, ce cred eu că o fi bine sau nu, totuși suntem National Guard, impunem legea pe server, administram jail-ul, se presupune ca suntem oameni serioși nu putem fi ca si Taxi sau NR (acum nu va vorbesc de rău, dau un exemplu) care sunt pașnice, plimba playeri pe harta, dau live-uri, a.g (anunțuri gratuite), din câte am vazut se cere si-n minimu' de varsta, nu pot intra chiar toti copilandrii, dar na acum cam toti mint :)). Sa lăsam deoparte "devaforizarea" si sa ne punem si noi in postura lor, acum nu zic ca toti suntem ușă de biserica, ca nu cred ca nici un admin de aici nu a postat in viata lui mesaje simple, dar cum am mai zis, eu nu sunt in postura de a judeca pe cineva sau de a comenta cuiva care stie cum stau lucrurile pe aici. Sa ne gândim sa punem si lucrurile si-n alt mod, nu sa ne gândim ca ala sau aia ne urăsc sau ca au ceva cu noi. Asta e părerea mea, nu m-am referit la nici unu dintre voi ca va tin morala sau ceva de genu' ca sunteti colegii mei si tin la voi, suntem o familie si trebuie sa ne susținem unu' pe altu' sa ne ajutam unul pe celălat, nu ma refer material, cu informatii, sa-i ajutam pe cei care nu stiu anumite lucruri ca si noi la rându' nostru am fost ca si ei, niste soldăței timizi care nu voiau sa greșească, si nu doar pe noi si pe restu' chit ca nu sunt de la noi, deoarece toti suntem oameni si trebuie sa ne ajutam, chiar cat de dur vreți sa păreți voi tot aveți ceva bun in voi si asta ne face oameni, nu niste animale care se bat pentru teritoriu', vorba lui @yenoH , nici garda nu o poti sa o lași jos ca dupa ti se urca toti in cap, respectul reciproc iti aduce numai avantaje in viata , dar acesta este punctul meu de vedere, cine o sa înțeleagă bravo lui.

Acum nu putem spune gata nu mai postam ca Iara vine careva si ne Închide topicu', sa încercam sa postam lucruri care sunt mai importante, poate sa dezbatem un subiect sau ceva de genu'. Oricum eu va pwp pe toti :)).

Bravo Costele pentru ca ai facut curățenie :)) Bravo tuturor. :)

Edited by ManeLopataru Yolo
Link to comment
Share on other sites

@, yeah but they don't know that if you don't say =)) Shh, let's be our secret :>
EDIT:
@, ar putea sa ne lase sa vorbim (nu sa deviem aiurea sau limbaj colorat) si sa nu se mai contorizeze acele posturi facute la discutii la contul de pe forum..asa cum e la General Discution.

Edited by Johnny
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua fosti colegi de breasla(fosti de acu' 1 an),

 

dupa cum scrie pe primul topic al acestui forum, oricine este bine-venit cu un salut sau cu o urare, prin urmare m-am hotarat sa fac inca o urare pentru national guard.

 

Felicitari!

 

Acum serios vorbind, am vazut ca sunteti singurii care nu s-au schimbat pe parcursul jocului, felicitari mah, tineti treaba tot asa, eu din pacate n-am reusit s-o fac. :)

 

Pentru membrii noi national guard, apasati un click aici, este posibil sa va fie de folosul modul facut de Rasta. Mai exact este unul pentru punish, este bun pentru cei ce sunt rank 1 si stau mult in jail.

 

Cam atat am avut de spus, va salut!

 

@, +1 pentru pantaloni.

Edited by Rough
Link to comment
Share on other sites

 

Nick: Peiu

Rank: 5 ( Major )

Nelămurire:

 

Cât au gândit-o ?

SS/Video (doar dacă e cazul): -

Alte precizări: Dacă la restul vă convine să fim obligați să intrăm în joc la ore fixe pentru antrenament ( nu waruri care sunt 4 fun cum sunt cei din mafie), înseamnă că aveți și voi o problemă, iar restu care sunteți normali poate vă ridicați în picioare și poate aveți ceva de spus.

 

 

Cred ca stie baiatu' asta ce zice si ca nu e in regula sa fie asa. Noi suntem un departament DEMN care ne facem treaba saptamana de saptamana!!! Nu suntem mafie sa avem activitati obligatorii zilnice, iar aceasta activitate este pur si simplu un antrenament! Cei care au nevoie sa se antreneze sa o faca fara discutii dar nu toata lumea trebuie sa fie obligata sa intre la o ora fixa pentru acest lucru!

 

P.S. i'm drunk if u are upset with my post don't bother to respond, but if u think me and Paiu are right, stand up and fight for our rights!

Edited by MiTzOnE CaPiTaNuL
Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu sunt de acord cu asta, acum.

 

Acum ar fi momentul fiecaruia sa fie impotriva noii reguli, la inceput. Daca taceti, o sa treaca timpul, se va ajunge la sanctiuni de pe urma acestor invoiri limitate, o sa deveniti nemultumiti... Numai ca o sa fie tarziu, atunci, pentru ca treaba va prinde contur.

 

Nu ne adunam in fata caselor adminilor, ca sa urlam pe-acolo ca nu ne convine, in schimb putem "urla" fiecare, aici, la discutii. Depindem de fiecare. Ganditi-va bine :)

Link to comment
Share on other sites

De asemenea sustin ideea lui Peiu , pur si simplu nu mi se pare corect sa imi impui sa vin duminica de duminica la antrenament,mai ales la ora aceea , acum sa fim seriosi ... In felul asta o sa existe o multime de FW si de cereri de demisie . Regula a fost buna cum a fost pana si acum , am acceptat cu greu ora antrenamentului , mai ales ca acum e vara . Si sa nu uitam se tinea cont de antrenament pentru rank up si alte chestii , deci cei care nu sunt prezenti au din start de pierdut daca nu vin , dar acum nu ma poti obliga sa vin. Uneori regulile astea tind sa cred ca nu sunt impuse de oameni seriosi si maturi ... ci din ura .

Link to comment
Share on other sites

Va dau tuturor dreptate vizavi de regula ce impune 2 prezente obligatorii la antrenamente, dar protestand la Discutii sigur nu se rezolva nimic. Eu personal am discutat cu Kelton si Vinnie, aducand argumente impotriva acestei reguli, dar mi s-a transmis in clar ca membrilor ce nu le convine sa fie activi pot parasi factiunile, deoarece sunt atatia jucatori ce cauta o sansa sa faca parte din aceste factiuni. Mi s-a mai sugerat si sa schimbam ziua si/sau ora la care sa se tina antrenamentul, pentru a fi cat mai prielnic pentru voi. Astept sugestiile voastre prin PM si vedem ce putem rezolva.

 

Ca o sugestie pentru voi, puteti sa va adunati mai multi intr-un PM, unde sa adaugati si adminii ce pot lua o decizie, iar acolo sa veniti cu noi argumente. Ar fi singura solutie prin care, probabil, s-ar putea schimba ceva. Eu nu am reusit sa o fac, cu toate c-am insistat si argumentat foarte mult. Imi pare rau pentru asta, e primul meu mare esec de cand sunt lider. :|

Link to comment
Share on other sites

Eu zic sa se scoata antrenamentele de tot, la ce avem nevoie? Suntem garda nationala, cei mai smecheri, numa bajeti cu skill intra aici.

Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine e sa scoatem antrenamentul sau il facem optional , la fel ca si sedinta :)) mi se pare cel mai normal.

 

Ma asteptam sa bage texte de genul ca daca nu te convine putem pleca si etc .. deh , ei prefera jucatori de o luna , intra , ia rank1 ,ia 3/3 pentru coduri / inactivitate / 3x FW si tot asa .. dar ei nu stiu ca suntem singura factiune cu peste 40 de membrii regulat (ce zic 40 , poate 45) si care chiar isi face treaba , nu vreau sa par rau ,dar e usor de verificat celelalte factiuni , te uiti la Factions Reports si vezi cate puncte au membrii lor facute si cate avem noi si gata .. se vede cine isi da interesul si cine nu ... asta e , sa joace cu jucatorii lor de o luna si gata , daca asa doresc , eu unu sunt de acord. Pana la urma e un joc si trebuie tratat ca atare.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.