Jump to content

🚖San Fierro Taxi - Discuții / Discussions✍️


Kelton
 Share

Recommended Posts

Salutare! Ce mai fac taximetristii? Mai am si eu putin si plec la scoala :(( mai sunt si racit pe deasupra. Ne auzim deseara in game, sa vad daca mai intru. Bye!

 

P.S. Merge ceve mai greu forumul si rpg-ul sau mi se pare mie?

Edited by uV DerecK
Link to comment
Share on other sites

Dereck, da.

BlasT.. revine cu un nou video, cum spun si la semnatura : Nu uitati sa va abonati / subscribe.
Orice parere, sfat ori critica este binevenita.
Nu uitati sa apasati butonul de like.

Voi fiind colegi mei, o sa ma ajutati, multumesc. PWP !

https://www.youtube.com/watch?v=fcdpnF1_JEk

Link to comment
Share on other sites

Utati cum a decurs comanda aia, adica, intr-o fractiune de secunda am gresit, in aceasta poza nu va pot arata, dar va arat ce mi s-a spus.In poza arata ca i-am luat doar 460$, la o cursa de 900 m sa ii iei 460 e mult, dar in continuarea i-am luat 1200$...

sa_mp_174.png

Edited by UraganX
Link to comment
Share on other sites

ba va merge sa:mp-ul/rpg.b-zone.ro?

Mie si lui gabryel nu ne merge..in ritmul asta cum mai facem raport? :(

De ieri tot incercam sa intram si nimic..nu merge nimic :l

Salut! Mie imi merge rpg-ul, dar sampul nu stiu daca merge deoarece sunt la scoala si nu am de unde sa intru sa vad. Posibil sa fie de la net.
Link to comment
Share on other sites

Uraganx, asteapta sa vezi daca iti face post si daca are dovezile necesare, daca are dovezile necesare trebuie sa iti asumi gresala.

Imi asum in totalitate vina, stiu ce am facut si stiu ca am gresit, fapta a fost consumnata, sper sa nu mearga RPG-ul :))

Link to comment
Share on other sites

Ce raport sa fac ma ? Nu pot intra de 2 zile, din cate am inteles se da flood din strainatate cu niste booti ori ceva de genu, cum sa fac raportu ? Stau in Germania nu imi merge RPG nici un server, sper sa se rezolve.. altfel adios b-zone.

EDIT:
Attack DDoS = flood de la boti, majoritatea botilor (useri virtuali) se folosesc pentru a trimite packete false spre server -> produce trafic mare -> produce lag -> eventual poate pica.
Majoritatea care dau flood o fac cu boti dinafara tarii -> blocat tot traficul care vine din extern -> nu poate da flood.


Partea proasta ca cei care joaca din strainatate (acestia fiind putini) nu pot intra sa se joace.
Omega16, on 29 Sept 2015 - 4:07 PM, said:
Externul de limiteaza din upstream, nu ai cum sa limitezi traficul din serverul dedicat pe care functioneaza serverul de sa-mp.

Nu este nici prima oara si nici ultima oara cand ma confrunt cu indivizi de genul asta. Fac si ei putine valuri si dispar. Sper sa fie baiat inteligent si sa se opreasca inainte sa-l consider o amenintare, sens in care imi voi aloca timp pentru identificarea lui. Iar in continuare, mai vedem.
Stiu cum e, e frustrant. Noi aveam 3 care dadeau flood constant + bug exploit-uri care le avea jocul (ma rog, versiunea jocului).
Trebuie sa gasesti solutie pentru viitor, noi aveam acces fizic in data center si au setat baietii in router ceva care filtra orice tip de attack.

Edited by BlasT VIP
Link to comment
Share on other sites

Ce raport sa fac ma ? Nu pot intra de 2 zile, din cate am inteles se da flood din strainatate cu niste booti ori ceva de genu, cum sa fac raportu ? Stau in Germania nu imi merge RPG nici un server, sper sa se rezolve.. altfel adios b-zone.

 

EDIT:

Attack DDoS = flood de la boti, majoritatea botilor (useri virtuali) se folosesc pentru a trimite packete false spre server -> produce trafic mare -> produce lag -> eventual poate pica.

Majoritatea care dau flood o fac cu boti dinafara tarii -> blocat tot traficul care vine din extern -> nu poate da flood.

 

Partea proasta ca cei care joaca din strainatate (acestia fiind putini) nu pot intra sa se joace.

Omega16, on 29 Sept 2015 - 4:07 PM, said:

Externul de limiteaza din upstream, nu ai cum sa limitezi traficul din serverul dedicat pe care functioneaza serverul de sa-mp.

 

Nu este nici prima oara si nici ultima oara cand ma confrunt cu indivizi de genul asta. Fac si ei putine valuri si dispar. Sper sa fie baiat inteligent si sa se opreasca inainte sa-l consider o amenintare, sens in care imi voi aloca timp pentru identificarea lui. Iar in continuare, mai vedem.

Stiu cum e, e frustrant. Noi aveam 3 care dadeau flood constant + bug exploit-uri care le avea jocul (ma rog, versiunea jocului).

Trebuie sa gasesti solutie pentru viitor, noi aveam acces fizic in data center si au setat baietii in router ceva care filtra orice tip de attack.

Asta e treaba ta, mie imi merge si forumul si rpg ca uns. Numai am nici pic de lag. Anuntul ala l-a pus si bobo pe facebook.

Noapte buna!

 

Edit: Vad ca rpg-ul nu merge. Sper sa se rezolve cat mai repede. Nu e vina noastra, pe mine unu putin ma intereseaza.

Edited by uV DerecK
Link to comment
Share on other sites

In urma problemelor provocate de aceste atacuri din aceasta saptamana, raportul este optional (data: .28.09.2015 - 04.10.2015)

 

Celor care nu le merg serverul, incercati sa faceti asta: http://forum.b-zone.ro/topic/297490-problema-cu-site-ul-%c8%99i-serverul/?p=4500528

Edited by florynn fly
Link to comment
Share on other sites

Salut Bajetiiii greiiii, acum am venit si eu de afara... sunt serbarile orasului in care locuiesc si mna...

Se pare ca o sa ma vedeti mai rar in game weekend-ul asta

Dar daca incepeti sa plangeti de dorul meu nu-i problema, sunt sufleteste alatauri de voi :))

 

#Fortzaaaa SF TaXXXiiiiii

Link to comment
Share on other sites

Salutare taximetristi! Ce mai faceti,

A fost foarte amuzant in seara aia :)), are dreptate gaucho zici ca avem 5 ani, dar na ce sa si facem de plictiseala jucam jocuriile copilariei.

Edited by Roberte
Link to comment
Share on other sites

@, atentie la mesajele scurte si care nu-si au rostul. Citeste aici la "Regulament Forum și Reclamații"

 

Vedeti ca de la 00:00 intra acest regulament in vigoare, asa ca cititil ca sa nu aveti surprize de ce ati fost sanctionati.

 

Sa nu mai vad mesaje fara rost aici, gen "salutare, neatza, hai ca ma duc nu mai stiu eu unde, ne vedem in joc, etc."

Link to comment
Share on other sites

  • WRC changed the title to 🚖San Fierro Taxi - Discuții / Discussions✍️
  • aky9 unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.