Jump to content

El Loco Cartel - Discuții / Discussions


Kelton
 Share

Recommended Posts

Dupa cum ati observat, de aproximativ 10 zile sunt probleme in ceea ce priveste conexiunea la serverele B-Zone cu clientii RCS-RDS.

 

Providerul nostru este Adnet Telecom, un ISP relativ mare la nivel national, care are peering cu absolut toti providerii mari din Romania....sau cel putin avea cu toti, pana in momentul in care legatura cu RDS a picat.

De cand a picat, in fiecare zi, de 2-3 ori pe zi sun la Adnet sa-i intreb despre aceasta problema, iar cei de la celalalt capat al firului baga de fiecare data aceeasi placa: "Nu avem noutati, dar superiorii nostrii ne-au transmis ca fac toate eforturile ca problema sa se rezolve in timp util".

 

Daca pana acum nu s-a rezolvat, putin probabil sa se rezolve. Mai mult, sunt speculatii ca RDS ar fi pus ochii pe Adnet si intentioneaza sa-i cumpere. Si ca sa-i forteze, le-au si taiat conexiunille. Astfel, toti clientii Adnet vor renunta si practic isi vor inchide portile. Si decat sa inchida, mai bine sa castige ceva bani in urma vanzarii.

 

Asa cum spunea, acestea sunt doar zvonuri si nimic nu se confirma.

 

Chiar si asa, in ceea ce ne priveste, aceasta politica dusa de RDS ne dezavantajeaza si suntem obligati sa ne schimbam providerul. Practic, in ceea ce priveste serverele B-Zone, nu se pierde/schimba absolut nimic....ci practic se va "reveni" la ping-ul mic care era inainte.

 

Incepand cu 19 Mai, vom lua toate masurile necesare sa rezolvam problema cat mai repede.

 

Ceea ce ma "sperie" este faptul ca putem sa ne asteptam ca pe viitor RDS sa faca aceleasi figuri, incetul cu incetul cu absolut toti ceilalti provideri din Romania. Ce inseamna asta? Posibil un monopol pe piata si automat preturi mai mari pentru noi toti. Sper sa nu se ajunga la asa ceva...

 

Citez din Daniel.F

Asta inseamna ca totul va revenii la normal :X si vom putea rupe din nou la war!

Link to comment
Share on other sites

Nu conteaza ce furnizor ai tu,conteaza provider-ul hostului care merge cu lag..

Daca are el lag din cauza RDS toti cei care au net pe RDS de pe server o sa aiba automat probleme.

Link to comment
Share on other sites

Hai noroc baieti, ce mai faceti?

Extesy, am o propunere. Vorbeste cu Vincenzo sa schimbe acel regulament la arms in care zice sa facem poza in fiecare zi la stats sa avem minim 10k, mi se pare o prostie, eu fac peste 50-60 de poze intr-o saptamana, pana le gasesc, in al 2-lea rand, poate intr-o zi nu pot fi online toata ziua sau chiar mai multe, mi se strica PC, si nu fac poza in ziua respectiva, mi se pare aiurea sa iau avertisment la job. Atat timp cat eu in fiecare sambata am 75.000 mats, nimeni nu se plange ca nu le dau arme la war, nu vad care e problema sa ii fac lui 666 de poze intr-o saptamana.

Link to comment
Share on other sites

Hai noroc baieti, ce mai faceti?

 

Extesy, am o propunere. Vorbeste cu Vincenzo sa schimbe acel regulament la arms in care zice sa facem poza in fiecare zi la stats sa avem minim 10k, mi se pare o prostie, eu fac peste 50-60 de poze intr-o saptamana, pana le gasesc, in al 2-lea rand, poate intr-o zi nu pot fi online toata ziua sau chiar mai multe, mi se strica PC, si nu fac poza in ziua respectiva, mi se pare aiurea sa iau avertisment la job. Atat timp cat eu in fiecare sambata am 75.000 mats, nimeni nu se plange ca nu le dau arme la war, nu vad care e problema sa ii fac lui 666 de poze intr-o saptamana.

Bine, tu :) ? Și mie mi se pare cam greu acel raport chiar dacă nu sunt Arms Dealer :)).

 

@ New avatar, păreri ceva :)) ?

Edited by TL HarrisoN
Link to comment
Share on other sites

Neata colegi, am fost la scoala am dat teza la Psihologie, si am venit acasa :)).

Nu sunt fan Becali, dar imi pare rau pentru el, dar daca fraudezi statul, ce sa faci.. platesti.

Link to comment
Share on other sites

Sup dogs?

La inceput nu imi placea sa fac post-uri, dar cand am vazut ce specimene cresc pe aceasta minunata comunitate mi-am schimbat punctul de vedere.

Se vede ca nu va place spamul, gen Avispa Rifa la discutii.

Ne vedem in joc, la antrenament, cya!

Link to comment
Share on other sites

Salut,ne vedem la antrenament.Ce mai faceti? Ce bine ca extesy a schimbat raportul lui vincenzo,s-a vazut la putere si a zis sa fie original.Bafta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

Astazi reluam warurile, cine nu va fi prezent fara cererE de invoire , va primi FW!LA ORA 17:45 TOT IN HQ!

Edited by TOV eXtesY
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.