Jump to content

Întrebări puse frecvent / Frequently asked questions


Leventhe

Recommended Posts

QA2.png

 

 

 

- Pentru a micșora numărul de întrebări s-a creat un topic în care se află răspunsul la majoritatea întrebărilor pune se dumnevaoastră.

 


 

Livesupport / Shop.B-Zone.Ro - Site oficial

 

 

 

Q: Cum pot dona?

A: Aveţi aici toate metodele de plată, împreună cu paşii necesari: http://clienti.b-zone.ro/knowledgebase.php?action=displaycat&catid=9

 

Q: Cât timp durează până mi se livrează comanda?
A: Livrarea se face instant doar in cazul gold-ului, celelalte produse sunt adăugate manual și poate dura până la 24 de ore.
 
Q: Cum anulez o comandă?
A: Trimiteţi ticket la departamentul "Tehnic", în care solicitaţi anularea comenzii respective.
 
Q: Cum trimit ticket?
A: Intrați pe acest site: http://clienti.b-zone.ro/submitticket.php
 
Q: Nu pot trimite ticket. Ce fac?
A: Dacă folosiţi Google Chrome, atunci doresc să vă anunţ că dacă nu funcţionează după ce ştergeţi memoria cache, va trebui să folosiţi Mozilla Firefox sau alt browser pentru a trimite ticketul.

 

Q: Ce înseamnă Due Invoice Balance?
A: Due Invoice Balance înseamnă suma de bani pe care trebuie să o achitaţi. Comenzile pot fi anulate.

 

Q: Cum transfer credit?
A: Trimiteţi ticket la departamentul "Transferuri", în care solicitaţi trasferarea sumei de X euro către utilizaroul X@ domeniu.com (unde X@ domeniu.com este e-mailul utilizatorului pe care îl foloseşte la noi în portal).
 
Q: Am greşit contul şi vreau să mut comanda pe alt cont. Cum fac?
A: Ne pare rău, dar această acţiune nu este posibilă.
 
Q: Cum aplic un cod promoţional?
A: Mai întâi terminaţi de făcut cumpărături. După aceea, veţi avea un chenar, în care introduceţi codul promoţional şi apăsaţi pe "Go". Mai apoi, reducerea este aplicată şi puteţi apăsa "Complete Order".
 
Click pe spoiler pentru poză:
 

 

oiZabKR.png
 
Q: De la ce sumă pot scoate credit din programul de afiliere?
A: De la suma de 2 euro.
 
Q: Dacă cumpăr Member title, îl pot schimba când vreau?
A: Îl puteţi schimba, dar doar după ce atingeţi 1.000 de posturi. Acest produs, ca majoritatea, este de tip "One Time".
 
Q: Cum primesc gradul de Donator?
A: Este necesară cumpărarea de beneficii din magazinul nostru de minim 50 de euro.
 
Q: Am depăşit suma de 50 de euro. Cum intru în posesia gradului de Donator?
A: Trimiteţi ticket la departamentul "Tehnic", în care solicitaţi gradul de donator. Nu uitaţi să oferiţi un link direct spre profil. De exemplu: http://forum.b-zone.ro/user/1-bobo/
 
Q: Cât timp am ceea ce am achiziționat din shop? Infernusul sau Contul Premium spre exemplu.
A: Obiectele din shop au un caracter permanent, exceptând Contul Premium si clanurile.
 
- Infernusul, dar și celelalte vehicule au caracter permanent.
- Contul Premium si clanurile poate fi achiziționate pe o perioadă de 7, 30, 90, 180, 365 zile
 
 
Q: Pot achiziţiona un vehicul sau orice alt produs cât timp am ban?
A: Nu, acest lucru nu este posibil deoarece produsele se achziționează din joc cu "Gold".
 
 
 
 

B-Zone Forum

 

 

 

Q: Vreau să-mi schimb numele pe forum. Cum fac?
A: Trebuie să împlinești o condiție minimă, să nu-ți fi schimbat numele de 2 ori în ultima lună. Cum citești asta, sigur nu l-ai schimbat, prin urmare intră în My Settings.
 
Click pe spoiler pentru poză:
 

RxBkACi.png

 
- Odată intrat aici, vei vedea o serie de opțiuni. Selectează Display Name.
 
Click pe spoiler pentru poză:
 

HLGAhkQ.png

 
- Introdu numele dorit împreună cu parola în zona indicată și gata.
 
Click pe spoiler pentru poză:
 

ZIfakMN.png

 
 
Q: Mi-am uitat parola la cont! Ce fac?
A: Posibil să nu fi uitat parola la cont, ci doar ți-ai schimbat numele (display name). Dacă schimbi Display Name-ul, numele de logare rămâne la fel. Dacă nu ai greșit numele de logare, click aici și urmează pașii pentru a genera o nouă parolă.

 

Q: Ce trebuie să fac pentru a-mi deschide un server în cadrul comunității?
A: Trimiți un PM lui Bobo. Dacă este server de SA:MP, nu te obosi. Dacă vrei server de CS, trebuie să plătești 40 de lei hostingul.

 

 

 

 

B-Zone RPG (SAMP) - RPG / RPG2 

 

 

Q: Am probleme cu SA:MP-ul, îmi dă eroare. Ce fac?

A: Depinde de eroare. În general, dacă reinstalezi GTA + SAMP se rezolvă. Dacă eroarea are altceva în componență, cum ar fi, Graphic / Audio Card, înseamnă că trebuie să reinstalezi driverele plăcii video / audio sau altceva. Dacă nu reușești, deschide un topic.
 
Q: Cum pot achiziționa Cont Premium?
A: Contul Premium se achiziționează direct în joc prin tastarea comenzii [/shop] cu moneda "Gold". "Gold-ul" se cumpără de pe clienți.b-zone.ro (click).

 

Q: Care sunt beneficiile Contului Premium?

A: Pentru a vedea beneficiile Contului Premium tastează direct în joc comanda [/premium].

 

Q: Vreau să-mi schimb numele în joc. Cum pot face acest lucru?

A: Pentru a-ți schimba numele îți trebuie o anumită sumă de "Gold" și tastând comanda [/shop] direct în joc.

 

Q: Unde pot vedea o listă cu toate culorile hidden?

 

Q: Câţi bani primesc dacă vând un vehicul la dealership?
A: 40% este valoarea dacă vehiculul este din shop pentru celelate primesti 60% din valoarea lor.

 

Q: De ce nu pot invita lume în clan?
A: Cel mai probabil aţi depăşit limita de membri sau clanul a expirat.

 

Q: Cum pot mări numărul de sloturi din clan?
A: Cumpăraţi produsul dorit cu aceleaşi date cu cele ale clanului deja existent, aparţinându-vă. Atenţie! Perioada rămasă se va pierde!

 

Q: De la ce level pot intra într-o facțiune:

A:

 

RPG/RPG2

 

- Facțiuni Pașnice - Level 7

- Gang-uri - Level 20

- Departament/Hitmen Agency - Level 15

 

 

Q: Cum pot intra într-o facțiune?

A: Pentru a aplica într-o facțiune trebuie să intri pe Site-ul RPG al serverul pe care joci, RPG, RPG2.

 

Q: După cât timp mi se șterge un faction warn?
A: O lună pentru mafii, departamente și hitmen, respectiv trei săptămâni pentru facțiuni pașnice pe RPG1/RPG2.
 
Q: Unde găsesc Regulamentul Serverului de SAMP?
A: Regulamentul Serverului este la fel pentru toate cele trei servere de SAMP, așadar poate fi găsit în fiecare secțiune a fiecărui server.

 

Q: Care este cel mai bun job?
A: Depinde de dorințe. Pentru început recomand Trucker.
 
Q: Care sunt principalele comenzi ale serverului?
A: Pentru a afla principalele comenzi tastează comanda [/help].
 
Q: Am o nelămurire în legătură cu serverul de SAMP, ce pot face?
A: Poți contacta Helperii serverului tastând comanda [/helpme] sau [/n] adresându-le o întrebare.
 
Q: Care este perioada minimă pentru rank up?
 
 
 

 

Link către regulamentul oficial al serverului:


 

Link către regulamentul facțiunilor pașnice:

 

Link către regulamentul mafiilor:

 

Link către regulamentul departamentelor:

 

Link către regulamentul facțiunilor mixte:

 

 

Link către secțiunea de update-uri ale serverelor si website-ului:

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Update. 02.08.2014.

-Secțiunea pentru Premium Account a fost updatată în conformitate cu noile update-uri.

-Secțiunea pentru joburi a fost updatată în conformitate cu noile update-uri.

Link to comment
Share on other sites

16.02.2015 - Topic update

 

- Topicul a fost rescris în totalitate, dar folosind aproximativ 80% din informațiile vechi.

- Topicul a fost împărțit în 3 categorii: Clienți.B-Zone.Ro / B-Zone Forum / B-Zone RPG.

- Topicul "Întrebări frecvente adresate pe LiveSupport a fost setat ca fiind "Unpinned", informațiile din el mutându-se în acest topic.

Link to comment
Share on other sites

Update 15.11.2019

- actualizată “Listă sancționați / Interdicții”

- actualizat topicul “Întrebări puse frecvent”  în conformitate cu noile update-uri si fuzionarea serverelor.

- actualizat topicul “Lista moderatorilor” adăugând un link cu lista oficială a moderatorilor.

- adăugate link-uri către regulamentul oficial al serverului, regulamentele facțiunilor si secțiunea de update-uri.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.