Jump to content

Sondaj B-Zone


Kelton
 Share

Sondaj B-Zone  

872 members have voted

  1. 1. Ce vârstă aveți?

    • Sub 14 ani
      48
    • Între 14-16 ani
      290
    • Între 16-19 ani
      379
    • Peste 19 ani
      153
  2. 2. Cât timp petreceți în medie online pe zi pe serverele noastre?

    • Sub 2 ore
      105
    • Între 2 și 4 ore
      283
    • Între 4 și 8 ore
      408
    • Peste 8 ore
      74
  3. 3. Câte conturi dețineți pe serverele noastre?

    • 1 cont
      370
    • Între 2 și 4 conturi
      417
    • Peste 4 conturi
      83
  4. 4. În ce măsură sunteți de acord cu afirmația: funcțiile se iau pe pile.

    • Total de acord
      201
    • Oarecum de acord
      328
    • Oarecum nu sunt de acord
      164
    • În totalitate nu sunt de acord
      177
  5. 5. Cum considerați că-și fac treaba liderii?

    • Slab
      86
    • Așa și așa
      301
    • Bine
      388
    • Foarte bine
      95
  6. 6. Cum considerați că-și fac treaba helperii?

    • Slab
      188
    • Așa și așa
      278
    • Bine
      286
    • Foarte bine
      118
  7. 7. Cum considerați că-și fac treaba adminii?

    • Slab
      229
    • Așa și așa
      231
    • Bine
      271
    • Foarte bine
      139
  8. 8. Cum considerați că își face treaba Kelton?

    • Slab
      62
    • Așa și așa
      98
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      423
  9. 9. Cum considerați că își face treaba Bobo?

    • Slab
      68
    • Așa și așa
      90
    • Bine
      261
    • Foarte bine
      451
  10. 10. Cum considerați că își fac treaba scripterii?

    • Slab
      17
    • Așa și așa
      52
    • Bine
      209
    • Foarte bine
      592
  11. 11. Cum ați aflat de B-Zone?

    • Prieteni/cunoștințe
      592
    • Reclamă
      38
    • Email
      5
    • Facebook
      9
    • Youtube
      94
    • Altfel
      132
  12. 12. Cât de important este pentru voi o recomandare a unui server din partea prietenilor sau să jucați pe același server?

    • Deloc important
      168
    • Puțin important
      216
    • Destul de important
      324
    • Foarte important
      162
  13. 13. Cât de bine funcționează conexiunea ta de internet către serverele noastre?

    • Foarte prost
      33
    • Așa și așa
      109
    • Bine
      332
    • Foarte bine
      396
  14. 14. Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

    • Ownerul
      21
    • Hostul
      33
    • Adminii
      87
    • Helperii
      32
    • Liderii
      59
    • Scriptul
      12
    • Codatii
      278
    • Jucătorii needucați
      348
  15. 15. Cât de bine pus la punct credeți că este Regulamentul Serverului?

    • Nu prea bine
      74
    • Destul de bine
      207
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      302
  16. 16. Dacă ați avea șansa de a primi o funcție pe un server de pe o altă comunitate ați părăsi B-Zone pentru ea?

    • Da
      40
    • Poate că da
      109
    • Nu
      310
    • Cu siguranță nu
      411
  17. 17. În cazul în care ați jucat și pe alte servere, credeți că B-Zone este mai plăcut decât acele servere?

    • Nu am jucat altundeva
      146
    • Nu este mai plăcut
      58
    • Poate că este mai plăcut
      130
    • Cu siguranță este mai plăcut
      536
  18. 18. Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

    • Dealership
      131
    • Safe Zone
      52
    • Waruri
      327
    • Evadare din Jail
      134
    • Joburi
      181
    • Shopul
      45
  19. 19. Cât de des faceți DM fără motiv pe serverele noastre?

    • Zilnic
      43
    • Destul de des
      31
    • Ocazional
      124
    • Rar
      229
    • Nu fac DM
      443
  20. 20. Ce părere aveți despre jucătorii care înjură?

    • Mă scot din sărite
      240
    • Îmi provoacă disconfort
      298
    • Nu mă deranjează
      241
    • Și eu folosesc limbaj vulgar
      91
  21. 21. Credeți că ar fi mai util sa sancționăm cu ban (civilii level 10+) și demitere membrii facțiunilor care înjură?

    • Nu, și eu înjur
      158
    • Poate că nu, nu mă deranjează înjurăturile
      196
    • Poate că da, nu îmi prea plac înjurăturile
      185
    • Da, poate așa se învață minte să nu mai înjure
      331
  22. 22. Ați dori să dețineți o funcție pe vreun server, dacă da, care?

    • Nu doresc funcții
      163
    • Lider
      380
    • Helper
      142
    • Admin
      185
  23. 23. Cât de eficiente credeți că sunt testele TeamViewer?

    • Deloc, toți iau ban aiurea
      122
    • Oarecum eficiente, mulți iau ban aiurea dar mai prindeți și codați
      313
    • Eficiente, mulți codați sunt prinși și puțini jucători iau ban aiurea.
      235
    • Foarte eficiente, am scăpat de o grămadă de codați până acum.
      200
  24. 24. Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

    • Anticheat
      387
    • Sistem de Rob nou
      103
    • Sistem de Salarii Facțiuni
      192
    • Sistem Custom House Interior
      74
    • Sistem de Questuri
      114
  25. 25. Credeți că ar trebui să oferim șanse la diverse funcții jucătorilor vechi care au primit banuri grave, au sancțiuni multe pe conturi dar n-au făcut nimic rău de un an de zile?

    • Nu, dacă n-au știut să se comporte atunci nu vor ști nici acum
      159
    • Poate, e posibil să își fi schimbat comportamentul
      251
    • Da, au învățat cum să se comporte de atunci
      155
    • Cu siguranță da, chiar dacă au avut sancțiuni merită și ei șanse
      305
  26. 26. Dacă ar fi să mai deschidem un server RPG ați juca pe acesta?

    • Nu
      300
    • Poate că nu
      65
    • Poate că da
      294
    • Da
      211
  27. 27. Cum vedeți serverele noastre de sa-mp peste câțiva ani?

    • N-o să mai fie peste câțiva ani
      44
    • Probabil o să fie dar cu jucători puțini pe ele
      161
    • Mai dezvoltate ca acum și la fel de mulți jucători
      272
    • Mai dezvoltate ca acum, mai multe servere și mai mulți jucători pe toate
      393
  28. 28. Credeți că acest chestionar ne va ajuta să aducem niște modificări benefice pe viitor serverelor?

    • Nu
      57
    • Poate că nu
      21
    • Poate că da
      344
    • Da
      448


Recommended Posts

Ce rau imi pare ca nu exista ceva de genu: "Helper pentru o zi", care sa iti dea posibilitatea sa ai functia pentru o zi, sa vedeti si voi cum este, ca dupa sa nu mai vorbiti aiurea si sa aruncati cu noroi in Helperii actuali. In acest moment chiar nu poate spune nimeni ca Helperii nu sunt activi. In formatul asta, nu vad decat maxim o data pe zi sa fie in pending mai mult de 4-5 /helpme-uri. Si alea sunt rezolvate apoi in maxim 2-3 minute.

Voi aveti impresia ca doar voi sunteti pe server. Ca daca voi dati un /helpme acum, pe loc el trebuie acceptat si rezolvat. Insa voi nu realizati ca mai sunt inca 900 de playeri ca voi, care si ei au nevoie de ajutor si trimit. Din experienta mea va zic ca un /helpme facut cum trebuie nu sta mai mult de 30 de secunde in pending. Insa daca voi in /helpme puneti: "Ajutor!", "Am nevoie de ajutor repede!", "Am nevoie de un helper", "Un helper sa vina la mine", va spun din start ca 99% sunt sanse ca el sa ramana in pending mult timp. De ce? Deoarece noi suntem o echipa, unul se pricepe mai bine la ceva, altul la altceva. In momentul in care noua ne vine un /helpme corect, cu intrebarea adresata, ne uitam la intrebare si daca stim foarte bine acceptam, daca nu, lasam un coleg care se pricepe mai bine ca noi. In momentul in care voi nu adresati nicio intrebare in /helpme, toti ezita, si /helpme-urile formulate corect devin prioritare. De asemena intrebarile despre preturi la mana a doua sau cerere de asistare la un trade, acestea vor fi totdeauna in pending, asta daca nu sunt inchise, deoarece nu avem voie sa zicem preturi SH, iar la afaceri, ce trece peste script, /trade, nu ne priveste. Asadar prezenta noastra acolo nu isi are rostul.

Apoi, raspunsul la /helpme. Voi aveti impresia ca se raspunde intr-o secunda si gata? Accepti un /helpme, ii spui "Salut", incepi sa ii explici cat mai bine problema lui, incat sa inteleaga orice copil de 10 ani. Voi aveti impresia ca la /helpme-uri apeleaza cei de peste 15-16 ani? Toata informatia se gaseste pe forum, nu cred ca cei de peste 15 ani au o problema in a gasi raspunsul lor acolo. Insa nu asta este problema, si ei au nevoie de ajutor, insa multe /helpme-uri fiind de la copii, trebuie sa petreci foarte mult timp explicand. Nu e gata in 5 secunde.

Dupa ce ii explici, noi avem o politica, si anume aceea de a intreba daca mai au alte intrebari. Mare parte din jucatoi raspund afirmativ, si te trezesti ca mai au 2-3 intrebari si stai si peste 5 minute la un /helpme. In cazul in care scapi mai repede, ai timer. Nu poti accepta /helpme dupa /helpme.

 

Cam asta este situatia cu /helpme-urile. Cat priveste partea cu "functiile se dau pe pile", daca nu as vorbi din experienta proprie, as fi tacut din gura, insa va garantez ca nu trebuie neaparat sa ai pile ca sa ajungi admin/helper. Eu nu sunt ruda cu niciun admin, nu am vorbit cu niciunul pe skype, nu eram prieten cu niciunul, nici macar in-game nu vorbisem pana sa aplic. Si totusi am fost acceptat. Deci se poate. Cat despre "experienta" necesara pentru a fi Helper, aceasta este si spusa de catre staff: lvl 30 minim si 1000 de ore jucate. Ai indeplinit aceasta conditie, se considera ca ai experienta necesara. Daca ei doreau jucatori cu 4-5ani experienta pe server, puneau clar lvl minim 100 si 5000 de ore jucate. DIn moment ce nu e asa, inseamna ca si cineva cu lvl 30 si 1000 de ore jucate are sanse.

 

Link to comment
Share on other sites

Raman de părere ca unii dintre voi ati votat doar de dragul de a vota si ati trimis cate un vot acolo unde erau mai multe voturi.

 

Multe voturi trimise raspunsurilor precum bine si foarte bine,.desi majoritatea va plangeti de admini, helperi sau lideri.

Link to comment
Share on other sites

Deci eu cred ca majoritatea au bifat la misto... De ce? Pai cei de la RockStar cand creeaza un joc GTA nu se gandesc sa imite viata reala in comportamentul oamenilor, ei ne ofera acest joc ca sa putem face lucruri pe care in viata normala nu poti sa le faci. Dau un exemplu , masinile scumpe sau avioanele , nu toti o sa avem sansa in viata reala sa conducem o masina luxoasa sau sa pilotam un avion. Vreau sa spun cateva si despre "functiile pe pile" care este un lucru foarte adevarat, stiu din propria experienta si am prieteni care au "relatii" pe server si se lauda mereu ca daca se reapuca de server imediat intra in factiunea lui Xulescu. Pe langa aceasta as vrea sa mai spun cateva lucruri despre script-ul serverului si despre sistem. Pai sitemul factiunilor , sa imi fie cu suparare dar.. este pentru no liferi. Adica stai 2 saptamani sa faci rank 2 pai te apuca toti dracii si nu te mai tii de server, multi din motive de acest gen nu se apuca de server si prefera sa joace Minecraft sau alte jocuri in care intrii cand vrei. Ma rog am multe de comentat dar nu isi mai are rostul de la ultimul update in care s-au adaugat masinile Hotring si elicopterele la Dealership nu mai am nici un chef de joc. Eu pentru ce am dat 60e ? Pentru o masina care acum si-o achizitoneaza altii care dau tepe si fac bani pe nedrept in joc?

Link to comment
Share on other sites

Si geaba spui tu ca sunt 40 de n-uri pe ora ca sunt uneori si dublu. Si chiar de ar fi sa zicem.. accept n-ul persoana e afk ma duc la el fac poze etc (dureaza 3-4 minute) dupa surpirza revine ma tine 3-4 minute pe /n sa intrebe de la inceput la sfarsit, inchid cererea de ajutor dupa ce crezi baiete?Am timer tre sa astept.

 

 

Timer-ul este intre doua accept-uri, nu intre un close si alt accept.

 

Later edit: eu spun din proprie experienta, nu stiu cum e pe RPG1.

 

 

 

Raman de părere ca unii dintre voi ati votat doar de dragul de a vota si ati trimis cate un vot acolo unde erau mai multe voturi.

 

 

Nu poti vedea statisticile pana nu votezi chiar tu.

 

 

 

Eu chiar am votat sincer, cu toate ca voturile sunt anonime, la admini chiar am votat ca se descurca slab, este strict parerea mea, nu ma poate contrazice nimeni.

 

 

Aici este o problema: discrepanta dintre servere. Ar fi trebuit mai degraba sa fie cate o intrebare de acest gen pentru fiecare server.

Edited by Andie Harper
Link to comment
Share on other sites

Hmm, am încercat în modul meu nesincer, de a fi sincer această dată. Totuși, mă enervează faptul că mulți votează banarea și interzicerea limbajului vulgar. Nu mi se pare just. E o comunitate de gaming (1, la mână, nu-s în viața reală, deci pot vorbi cum doresc), iar pe lângă asta ar fi okay sancționarea celor care sunt prinși cu injurii și nu a celor care le folosesc cu prietenii, de pildă. Să nu uităm de sistemul de limbaj care a fost un mare fail (poate cel mai mare din ultimii ani pe B-Zone).

Link to comment
Share on other sites

Eu as modifica regulamentul in legatura cu regula cu tentativele ilegale: Daca incerci sa faci o afacere cu contul tau intre serverele B-Zone sa fii banat 30 de zile iar daca incerci intre alte servere sa fii banat permanent..ar fii o idee mult mai buna deoarece e aiurea cum e in prezent deoarece jucatori loiali au incercat sa faca afaceri intre serverele B-Zone si i-ati banat si la fiecare aniversare a B-Zone sa se poata faca o cerere de a doua sansa de catre cei care nu li s-au acordat si-au primit ban permanent, dar o singura data, daca fac doua cereri consecutive in 2 ani sa nu li se mai acorde alta sansa..parerea mea daca vreti sa aveti mult mai multi jucatori si buni..

Link to comment
Share on other sites

La intrebarile "cum crezi ca isi face treaba Jelton sau Bopo", s-a vazut deodata si pupincuristii, trist, cand acest sondaj trebuia sa reflecte parerea sincera.

=))

Era si normal sa se intample asa.

 

Cat despre sondaj, asteptam ANTICHEAT-UL foarte mult, dar in acelasi timp vrem sa scapam si de DM-isti, si de cei ce injura din factiuni, vrem si salarii automate, toate ar fii update-uri foarte bune, dar eu totusi am ramas la anticheat, sunt foarte multi codati si strica de tot warurile ;)

Link to comment
Share on other sites

@@AT S4bin95, multi au sansa la helper, dar sansa sa primesti admin e mica.

Am stat 8 luni helper si cand a deschis aplicatiile pentru admin, a deschis pentru tot server-ul.

Nu helperii care au ajutat server-ul timp de 8 luni au primit admin, au primiti toti codatii care nu aveau treaba cu helperul. Au fost si ei activi pentru o luna si gata, asta e adminul perfec. "PhaReLL" a muncit cel mai mult si degeaba, nu a avut pile destule sa ajunga admin.

Edited by VaNNilla
Link to comment
Share on other sites

Frumos sondaj asteptam de mult sa se faca asa ceva.Mi-au placut foarte mult acele intrebari cu pilele,acolo au fost foarte multi tipi realisti,dar la intrebarea aceea cu Kelton si Bobo s-au vazut toti "pupincuristii",no hate.Sper ca in urma acestui sondaj sa se modifice salariile factiunilor,ar fii foarte frumos si un sistem nou de rob,sa pot da si cu 2 playeri nu numai cu 4,si o recompensa mai mare in urma robului.De ce sa stau 30+ minute jail cand,in 30 de minute fac 6 curse la arms dealer si ma aleg cu 12k?..Si asa,vad ca nu prea se mai da rob.Astept de FOARTEEEE mult timp chestia cu anticheatul,chiar astazi am dat la paintball de niste copii de 10 ani amarati cu aim,si faceau si team pe deasupra,am dat report si nimic.Nu stiu daca doar mie mi s-a intamplat chestia asta,dar in ultimele 5-6 /report-uri si /n-uri NU am primit niciun raspuns,ar trebuii sa se ocupe cineva de acei admini si helperi lenesi care au noroc doar cu colegii care stau si rezolva sute de reporturi/n-uri pe zi si eu stau degeaba.Ar fii ceva necesar sa se faca ceva.Whatever,astept cu foarte multa nerabdare sa vad ce se va schimba(sper sa se schimbe) in urma acestui sondaj,la cat mai multe voturi SI FITI REALISTI,NU VOTATI IN BATAIE DE JOC! FORZA :B-emoticon:

Edited by EdwardKINGULETS
Link to comment
Share on other sites

Am votat cat de sincer am putut. Este o idee buna. Vad ca majoritatea au votat exact ca mine. Eu as mai face schimbari si in ceea ce priveste jobul trucker, ar trebui să fie acestia pedepsiti mai drastic decat cei ce injura. Truckerii ”se cred zei” să zic asa, fiecare trucker incearca sa loveasca cat mai multe masini, parca ar primi bani pe asta, nu pe cat de putine avarii are tirul. Părerea mea, ar trebui sa se uneasca jobul trucker cu jobul de curier, adica macar sa nu le mai fie truckerilor permis sa intre in PNS-uri, astfel cred că s-ar trezi si nu ar mai face DB pentru ca ar primi mai putini bani daca si-ar avaria tirul.

Link to comment
Share on other sites

Se poate observa la intrebarea cu "Daca ati putea schimba un singur lucru, care ar fi acela?", pe langa codati si jucatorii care nu au cei 7 ani de acasa, care era normal sa fie primele doua, cine suporta asa ceva, urmatorii sunt adminii, oare de ce? Pai e simplu, multi admini isi ocupa locul numai sa fie, pur si simplu sunt degeaba, aici chiar ar trebui umblat.. Ati ales unii admini, iar helperii 2 nu au primit up, oameni care chiar au muncit sa ajunga unde au ajuns, nu e asa usor sa fii helper.. Oricum, am impresia ca acest chestionar e degeaba, doar sa fie, cine sta sa citeasca toate nemultumirile? Bani sa iese pana la urma.

Link to comment
Share on other sites

Am votat cat de sincer am putut. Astept cu nerabdare Noul sistem Anti-cheat si cel al salariilor in factiune. Mi se pare o idee minunata, dar totodata mi-ar place sa vad ceva nou si la Sistemul de Case, este invechit si nu mai atrage deloc cumparatori. Ca sa vinzi o casa scumpa trebuie sa stai minim 7-8 zile.. Speram sa vedem noi schimbari !!! #B-ZONEFORTZA

Link to comment
Share on other sites

Wa eu zic ca acel anticheat o sa fie degeaba ca isi gasesc codatii alta cale si 2 admini nu ar prea mai avea ce sa faca daca anticheat e pus:))) atunci ar fi naspa sa fi admin fara teste TW fara spec pe codati :)) aia e actiune:)) asa cu anticheat vorbeste unu urat sau face dm atat :)))))

Link to comment
Share on other sites

@@Khalsa Ji,

1.How old are you ? 1) less than 14 years 2) between 14-16 3) between 16- 19 4) above 19

2.How much time do you spend daily on our servers? 1) less than 2 hours 2) between 2-4 hours 3) between 4-8 hours 4) above 8 hours

3.How many accounts do you own on our servers? 1) 1 account 2) between 2-4 accounts 3) above 4 accounts

4.How much do you agree about the statement "the functions are taken if you have relations" ? 1) certainly I agree 2) somehow i agree 3) somehow i do not agree 4) certainly i do not agree

5.How do you think leaders do their job? 1) weak 2) so and so 3) good 4) very good

6.How do you think helpers do their job? 1) weak 2) so and so 3) good 4) very good

7.How do you think admins do their job? 1) weak 2) so and so 3) good 4) very good

8.How do you think Kelton do his job? 1) weak 2) so and so 3) good 4) very good

9.How do you think Bobo do his job? 1) weak 2) so and so 3) good 4) very good

10.How do you think scripters do their job? 1) weak 2) so and so 3) good 4) very good

11.How did you find out about B Zone? 1)friends/relatives 2) advertisement 3) email 4) facebook 5) youtube 6) in other way

12.How important is it for you a recommendation of a server from friends or to play on the same server with them? 1)not important 2) a little important 3) important 4) very important

13.How good is your internet connection to our servers? 1) bad 2)so and so 3) good 4) very good

14.If you could make one change to something on our servers, what would you change? 1) the owner 2) the host 3) admins 4) helpers 5) leaders 6) the script 7) cheaters/hacks 8) uneducated players

15. How well do you think is tuned the Server's regulation? 1) not very good 2) good enough 3) good 4) very good

16.If you have the chance to receive a function on a server on another community,would you leave B-Zone? 1) yes 2) maybe yes 3) no 4) certainly not

17.If you've ever played on other servers, do you think B-Zone is nicer than those servers? 1) i didn't play somewhere else 2) it's not nicer 3) maybe it is nicer 4) certainly it's nicer

18.Which of these systems do you like the most? 1)dealership 2) safezones 3) gang wars 4) jail escape 5) jobs 6) the shop

19.How often do you make DM without reason on our servers? 1)daily 2) often 3) occasionally 4)rarely 5) i don't make DM

20.What do you think about players who swear? 1) they are driving me crazy 2) they are annoying me 3) they don't mind them 4) i do swear too

21.Do you think it would be useful to punish with ban (level 10+ civilians) and dismissing members of factions who swear? 1) no,i do swear too 2) maybe not,i don't mind swearing 3) maybe yes,i don't like swearing 4) yes,maybe they will learn to behave

22.Would you want to hold a position on any server, if so, which? 1) i don't want to hold any position 2) leader 3) helper 4) admin

23.How effective do you think TeamViewer tests are? 1) not effective,all are banned without reason 2) somehow effective. many are silly banned,but they catch cheaters sometimes 3) effective,many cheaters are caught and little players are silly banned 4) very effective, we got rid of many cheaters till now

24.If it was to add a new system ,what would you like? 1) anticheat 2) new robbery system 3) salary faction system 4) custom house interior system 5) quest system

25.Do you think we should offer opportunities in various functions to old players who received serious bans or had many penalties on accounts but they have done nothing wrong in the last year? 1) no,if they didn't behave then,they won't behave now too 2) maybe,maybe they changed their attitude 3) yes,they learned how to behave since then 4) certainly yes, they had penalties but they deserve a chance

26. If we were to open another RPG server ,would you play on it? 1)no 2) maybe not 3) maybe yes 4) yes

27.How do you see our servers of samp after a few years? 1) they won't be anymore 2) maybe they'll be but with less players 3) more developed with the same number of players 4) more developed,more server with more players on each server

28.Do you think this questionnaire will help us bring some beneficial changes in future to the servers? 1) no 2) maybe not 3) maybe yes 4) yes

 

 

 

This is the rough translation. I hope that foreign players who want to complete the questionnaire will be helped. And no,this is not google translate. I tried as much as i could to make the translation properly , as the original questions are beeing asked.

Edited by PresuPusu S4F
Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu, cam greu cu codatii... Din 8-9 admini online, dau 3-4-5 reporturi, unele cu caps lock sa vad daca imi dau macar kick si nici atat... Despre cei ce fac DM, ar trebui introdusa o regula: civilii, indiferent de nivel, sa nu aibe voie sa detina permis port arma. La Paintball si Gun Game sa poti intra fara licenta, astfel civilii sa nu mai aiba nevoie de licenta. In momentul in care intri intr-o factiune pasnica sau gang, abia atunci sa ai voie la permis port arma, sau daca nu se poate face chestia asta, macar sa fie sanctionati cu ban de la +7 zile in sus daca au lvl 5, astfel sa se reduca numarul de dm-isti. Daca mergi cu masina pe langa trucker pe RPG 2, treci prin fata casei de la truck, pana la Misty SF deja esti bubuit...

Link to comment
Share on other sites

E foarte fain ca sa bagat sondaju,dar eu prefer ca B-Zone sa se intoarca cum a fost inainte.Cand se faceau bani greu si nu erau rapoarte automatizate si rank up automat.Eu daca as fi lider si nu as vrea sa ii dau la unu rank 2 si ii da automat nu miar place.E cel mai bine sa se intoarca servele de B-Zone cum a fost odata de mult.Admini nu isi fac treaba deloc, la war erau atatia codati si admini nu faceau nimic, iar helperi nici atat.Din 10 helperi nimeni nu mea raspuns la cerere.Ar trebui ca factiunile sa nu mai primeasca admini.Deoarece nu isi fac treaba daca sunt in factiune,asa daca sunt civili si-ar face-o mai bine, plus ca ei au raport optional si ocupa un loc degeaba in factiune.Ar trebui locul ala sa fie cedat la unu care nare nici o functie pe server sau unui civil care vrea sa intre!

Edited by AIM Tortuga
Link to comment
Share on other sites

Din tot ce am bifat eu este purul adevar sa fiu sincer mie unul mi-ar conveni sa mainjure unul si apoi sa i-o dau si eu inapoi asa ar fi mult mai RP pentru ca asa e in viata reala si am evita stresul pe decursul warurilor daca zici ceva de mama unui codat pe chat o sa fi oarecum mai repaxat.Cat despre testele Tw nu am ce sa spun,sunt un rahat de multe ori cei care sunt luati la teste au probleme cu pc-ul si uneori li se blocheaza sau poate cine stie intra mama lui peste el in camera si ii da la balaochi si automat scoate pc-ul din priza,mai bine ati fi facut voi un sistem anti cheat mai bun care sa iti dea kick sau ban automat pentru toti cei care sunt "activati".

Link to comment
Share on other sites

Foarte buna ideea cu acest chestionar, din punctul meu de vedere ar trebuii aduse ceva modificari la sistemul de rob, deja a devenit plictisitor dupa atatia ani aceeasi metoda. Vorbesc facand parte dintr-un departament pe moment, sigur ar aduce un + ambelor parti o astfel de schimbare.

 

Idem ^

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.