Jump to content

Windows 7 - Problema Installed memory(RAM)


Recommended Posts

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Am adaugat recent PC-ului meu inca o placuta de RAM DDR 3 de 2GB intr-un slot nou, mai aveam tot o placuta de RAM in celalalt slot, tot de 2 GB. Si cand am deschis PC dau la proprietati computer si imi scrie ca din 4GB total sunt folositi doar 3GB, de ce?

De cat timp aveti problema respectiva ?: De cand am montat ce-a dea 2-a placuta

Sistem de operare ?: Windows 7 Ultimate 32biti

Screenshot/Video: m4u7OBg.png
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: 

 

Link to comment
Share on other sites

On 30.05.2017 at 4:36 PM, MichaelC said:

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Am adaugat recent PC-ului meu inca o placuta de RAM DDR 3 de 2GB intr-un slot nou, mai aveam tot o placuta de RAM in celalalt slot, tot de 2 GB. Si cand am deschis PC dau la proprietati computer si imi scrie ca din 4GB total sunt folositi doar 3GB, de ce?

 

Dupa ce adaugi ram in pc trebuie sa dai upgrade si la windows. Nu e neaparat sa il treci pe 64 biti, trebuie doar sa dai upgrade adica 

 

Link to comment
Share on other sites

 

On 05.06.2017 at 3:50 PM, GF Liviu said:

Dupa ce adaugi ram in pc trebuie sa dai upgrade si la windows. Nu e neaparat sa il treci pe 64 biti, trebuie doar sa dai upgrade adica 

 

 

Aici nu e un loc in care toata pulimea posteaza ce-i trece prin cap, este o arie tehnica iar tu esti total pe lunga subiect.

 

 

51 minutes ago, MichaelC said:

Nu e din cauza asta.

 

Asta este cauza, pentru a folosi mai mult de 4gb ram ai nevoie de un sistem de operare pe 64 bits. 

 

 

 

Cu voia voastra, declar acest topic inchis. Amin!

 

Edited by BadDriver aka Roberts ENBs
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.