Jump to content

SAMPCAC 0.7.0 Anticheat


Kelton
 Share

Recommended Posts

Sunteti penibili. Tot voi jucati cu coduri si acum faceti spuma la gura. Daca erati sa jucati frumos si curat, acum nimeni nu mai baga AC si SAMPCAC. Nu ar mai exista riscul sa jucam fara moduri si sampfuncs. Dar voi sunteti smecheri, bagati cheat-uri pana este insuportabil sa mai joci la war. Si vina nu e a producatorilor, e vina voastra prostilor, care il folositi.

Link to comment
Share on other sites

Ok, aștept atunci sugestii despre cum credeți că putem scăpa de codați și totodată să evităm banurile aiurea. Dacă îmi sugerați un staff mai capabil atunci v-aș ruga să-mi sugerați și o metodă eficientă cât și practică de a recruta un astfel de staff. V-am explicat mai sus că mi-e imposibil să știu de ce e capabilă o persoană iar faptul că are experiență în ganguri sau a folosit coduri nu garantează că va fi și un admin bun care nu-și va servi intereselor personale pentru că am promovat și jucători cu rankuri mari în ganguri sau care au folosit coduri și nu am rezolvat nimic. Sunt și eu curios unde sunt acești jucători care ar putea fi admini capabili.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, TLG KAPPA said:

 incerci sa faci totul ingreunat pentru mafiotii serverelor, dai mult mai multa importanta membrilor comunitatii care nu sunt mafioti

lucru care sa ajuste asta, si totodata o alta chestie care dovedeste cat de orgolios poti fi Kelton, toti mafiotii se plang de regula cu rank 3 sublider, dar tu vrei sa asculti macar cateva variante? nu.

de ce urasti mafiotii Kelton? nu realizezi ca noi suntem mai mult decat un sfert din servere? o jumatate aproape? si mai sunt multeeee exemple dar mi s-a pus pata pe asta.

 

5a0bebad5af45.png

 

asta e un inceput ??❤️

Edited by TLG KAPPA
Link to comment
Share on other sites

Cum am zis si eu, mai bine ii invatati decat sa va bateti joc. Propunem toti cate ceva, se supune la vot, si chestia aia va fi implementata daca va fi cazul. Nu mai aruncati cu noroi in stanga.n si.n dreapta ca nu faceti nimic

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kelton said:

Ok, aștept atunci sugestii despre cum credeți că putem scăpa de codați și totodată să evităm banurile aiurea. Dacă îmi sugerați un staff mai capabil atunci v-aș ruga să-mi sugerați și o metodă eficientă cât și practică de a recruta un astfel de staff. V-am explicat mai sus că mi-e imposibil să știu de ce e capabilă o persoană iar faptul că are experiență în ganguri sau a folosit coduri nu garantează că va fi și un admin bun care nu-și va servi intereselor personale pentru că am promovat și jucători cu rankuri mari în ganguri sau care au folosit coduri și nu am rezolvat nimic. Sunt și eu curios unde sunt acești jucători care ar putea fi admini capabili.

Nu a existat o problema atunci cand ai recrutat admini pe rpg4 pentru ca nu au existat banuri aiurea ci faptul ca unii au fost scosi din functie aiurea. Incearca sa analizezi si deciziile pe care le iei. Daca un admin ti-a banat peste 50 de codati si isi face treaba bine,dar tu-l scoti din functie pentru un lucru banal. Trebuie sa privesti lucrurile si din perspectiva noastra.

Link to comment
Share on other sites

@Kelton solutie la depistarea codatilor? Invatati adminii sa faca teste TW. Incercati inca o data sa vorbiti cu developerii de coduri, negociati un pret convenabil si pentru voi si pentru ei, daca voi faceti profit si ei nu din afacerea asta, ei avand "higher grounds", nu va alegeti cu nimic. Negociati un pret care pe voi sa nu va falimenteze si care lor sa le convina. Faceti o intelegere cu acestia, ca de fiecare data cand se face update la o versiune de cod, sa primiti codul si metoda de "prindere" la TW. Daca nu puteti conveni asupra blocarea accesului celor cu codul lor pe server, macar sa puteti sa-i banati pe cei care abuzeaza de codu asta. Cand recrutati admini, cereti codul de la developer si puneti adminul sa va gaseasca codul. Sunt cateva "exemplare" in STAFF care la teste cand ii intrebi ce fac iti raspund "nu stiu, asa scrie pe forum, eu nu stiu sa fac TW". Nu zic ca e stafful incapabil, dar daca invata practic si nu mecanic o sa mearga mult mai bine totul.

 

@Claudiu prima parte din comentariul referitor la mine nu l-am inteles, dar intradevar cand nu-mi convine dau in cap. O fi boala, o fi prostie, eu ii zic apararea intereselor. Edit #2: Cred totusi ca am fost destul de calm cand mi-am exprimat opinia :))

Edited by GF iRazorROYAL
Am uitat jumate din solutie, upsi daisy.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kelton said:

Ok, aștept atunci sugestii despre cum credeți că putem scăpa de codați și totodată să evităm banurile aiurea. Dacă îmi sugerați un staff mai capabil atunci v-aș ruga să-mi sugerați și o metodă eficientă cât și practică de a recruta un astfel de staff. V-am explicat mai sus că mi-e imposibil să știu de ce e capabilă o persoană iar faptul că are experiență în ganguri sau a folosit coduri nu garantează că va fi și un admin bun care nu-și va servi intereselor personale pentru că am promovat și jucători cu rankuri mari în ganguri sau care au folosit coduri și nu am rezolvat nimic. Sunt și eu curios unde sunt acești jucători care ar putea fi admini capabili.

Când v-am propus ca drogurile sa dea stamina sa nu se mai joace cu infinite run, nici nu m-ați băgat in seama. Cât despre banuri aiurea nu mai zic nimic. Banezi(chiar tu) niște playeri aiurea pentru ca au aflat informații de pe Slack.

Edited by xThe0
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kelton said:

Ok, aștept atunci sugestii despre cum credeți că putem scăpa de codați și totodată să evităm banurile aiurea. Dacă îmi sugerați un staff mai capabil atunci v-aș ruga să-mi sugerați și o metodă eficientă cât și practică de a recruta un astfel de staff. V-am explicat mai sus că mi-e imposibil să știu de ce e capabilă o persoană iar faptul că are experiență în ganguri sau a folosit coduri nu garantează că va fi și un admin bun care nu-și va servi intereselor personale pentru că am promovat și jucători cu rankuri mari în ganguri sau care au folosit coduri și nu am rezolvat nimic. Sunt și eu curios unde sunt acești jucători care ar putea fi admini capabili.

Eu zic ca ideea cu Cheaters Team sau cum se numeste a fost cea mai buna de pana acum. Adica nu prea mai sunt eu la curent cu ce se intampla pe B-Zone, dar in mare parte, dar m-am interesat si chiar isi fac treaba bine in mare parte, adica se vede ca au jucat in mafii si stiu cu ce se mananca, spre diferenta de altii care erau paraleli rau de tot cu jocul si dadeau ban-uri aiurea pe propria filmare in 2016 sau chiar si in 2017 gen Shanker, Robica, Theliar, Pharell, Sartor, zNoss, PvP, Teylo, Dropzz si multi altii (exemple de pe RPG1 pe care le stiu, au fost si pe celelalte RPG-uri la fel de multi). Si pe langa faptul ca dadeau ban-uri aiurea, mai aveau si aroganta (posibil combinata cu prostie) de a zice ca "Nu vere, e cum zic eu."/"Am fost si eu in mafii" (ca luau worst sau nu jucau fara cod nu ziceau). Adica e alta treaba cand vine cineva ca RAZEN. sau ca Jilkas si iti zic ca se vede codul pe filmare la secunda X si stii ca cel mai probabil au dreptate pentru ca stiu cu ce se mananca mafiile, si alta cand vine un parlit gen Robica care n-are nicio treaba si iti tranteste o replica gen "Iti tremura tinta, e smooth." (smooth se traduce din engleza ca "fin", si chiar asta e, tinta se misca tin, nu tremura, anyway...).

Ce ai putea sa faci, ai putea sa ii lasi pe astia care nu au nicio treaba doar sa raspunda la reclamatii, sa dea mute-uri, ban-uri pentru troll, heal hack etc. ca acolo macar se descurca si ei, si doar pe cei din Cheaters Team sa dea ban-uri.

Oricum, lumea se plange de codatii care dau urat la war-uri, acestia se pot bana foarte usor si din spec.

 

Apoi, ideea de a verifica conversatiile de pe Skype a fost o mare greseala, in caz ca se va permite in continuare acest lucru, ceea ce pe alte comunitati gen pe rivala este interzis, nici mie nu-mi va fi greu sa fac un cod free nedetectabil care sa functioneze doar pe B-Zone, cu functii limitate care sa treaca de orice anticheat ati baga. Dar sper sa nu se ajunga acolo.

 

Legat de anticheat, vad ca multi se plang ca nu o sa le mai mearga nu stiu ce mod. Daca se ajunge la un consens, pot sa am eu grija de asta si sa refac modurile respective de la 0 astfel incat sa mearga si pe anticheat, asadar n-ar mai fi probleme.

 

Aa da, si inainte de a veni cu o idee noua, mai bine o supui unui vot playerilor (bine, la anticheat nu era necesar, cat timp alte comunitati il folosesc, aici de ce nu s-ar putea), iar daca peste 70% sunt de acord, abia atunci sa fie pusa in aplicare.

 

Edited by pHeNOMz0r MVP
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kelton said:

Ok, aștept atunci sugestii despre cum credeți că putem scăpa de codați și totodată să evităm banurile aiurea. Dacă îmi sugerați un staff mai capabil atunci v-aș ruga să-mi sugerați și o metodă eficientă cât și practică de a recruta un astfel de staff. V-am explicat mai sus că mi-e imposibil să știu de ce e capabilă o persoană iar faptul că are experiență în ganguri sau a folosit coduri nu garantează că va fi și un admin bun care nu-și va servi intereselor personale pentru că am promovat și jucători cu rankuri mari în ganguri sau care au folosit coduri și nu am rezolvat nimic. Sunt și eu curios unde sunt acești jucători care ar putea fi admini capabili.

Eu propun ca dupa cum s-a zis mai sus, sa incerci sa discuti din nou cu developerii, baga-i intr-un pm, vorbiti, invatati unul de la altul. Daca accepta, i-ai putea promova ca adminipe server, care sa fie ceva gen manager, sa invete adminii sa nu mai faca greselile dinainte, sa ii invete anumite metode de prindere a codatilor la TW, si desigur, sa ne ajute la un anticheat serverside si daca se poate, si la cel clientside.

Link to comment
Share on other sites

Legat de treaba asta cu prinderea la TW, mie nu-mi convine ideea pentru ca, totusi, ei au dat niste bani ca sa fie nedetectabil, indiferent ca au luat de la mn, renko, LuckyLuciano, Xpeedo sau GooD. In schimb multe lucruri se pot detecta din Pawn, fara un anticheat clientsided.

Avand in vedere ca bagati anticheat si ca automat daca ai cod care trece de anticheat, e si nedetectabil, ar fi o idee sa renuntati la testele TeamViewer pentru mafioti (oricum erau degeaba) si in timpul pierdut facand un control, sa stati spec. Nu e greu sa prinzi un codat stand 30 de minute spec pe el daca are setari de rage.

Link to comment
Share on other sites

Trebuia neaparat sa faci un pool pentru bagarea obligatorie a anticheat-ului? Toti minusarii cu cod de pe net o sa voteze nu, pentru ca n-o sa mai iasa din worst, daca el va fi implementat. A si inca o chestie, redeschideti aplicatiile la Cheaters team.

Edited by TLG SoriinROYAL
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GF iRazorROYAL said:

Faceti o intelegere cu acestia, ca de fiecare data cand se face update la o versiune de cod, sa primiti codul si metoda de "prindere" la TW.

Nu te supara pe mine, dar tu ai gandit cand ai scris asta??

Pai atunci cine si-ar mai cumpara cod? E ca si cum ti-ai lua renko de pe google

Edited by GF Vlad HN
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GF Vlad HN said:

Nu te supara pe mine, dar tu ai gandit cand ai scris asta??

Pai atunci cine si-ar mai cumpara cod? E ca si cum ti-ai lua renko de pe google

Oricum se ia renko de pe google, daca te uiti mai sus, am scris ceva care motiveaza "solutia asta", si anume: 

 

2 hours ago, GF iRazorROYAL said:

negociati un pret convenabil si pentru voi si pentru ei, daca voi faceti profit si ei nu din afacerea asta, ei avand "higher grounds", nu va alegeti cu nimic. Negociati un pret care pe voi sa nu va falimenteze si care lor sa le convina.

E doar un exemplu, se pot face multe atunci cand partile comunica unele cu altele, dar cand atitudinea e "va dam bani sa ne tinem jucatorii, dar vrem sa facem si profit in acelasi timp" nu o sa se rezolve nimic :) In momentul de fata developerii de coduri au avans, si in profit si in cunostinte, in loc sa incerce o singura data si sa renunte, ar trebui sa se chinuie sa ajunga la un consens. Parerea mea sincera de membru al comunitatii care nu stie informatii "privilegiate". Poate am dreptate, poate n-am. Imi dau si eu cu parerea :))

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, GF iRazorROYAL said:

Oricum se ia renko de pe google, daca te uiti mai sus, am scris ceva care motiveaza "solutia asta", si anume: 

 

E doar un exemplu, se pot face multe atunci cand partile comunica unele cu altele, dar cand atitudinea e "va dam bani sa ne tinem jucatorii, dar vrem sa facem si profit in acelasi timp" nu o sa se rezolve nimic :) In momentul de fata developerii de coduri au avans, si in profit si in cunostinte, in loc sa incerce o singura data si sa renunte, ar trebui sa se chinuie sa ajunga la un consens. Parerea mea sincera de membru al comunitatii care nu stie informatii "privilegiate". Poate am dreptate, poate n-am. Imi dau si eu cu parerea :))

Da, dar dupa cum a zis si Phenom, e aiurea. Unii au dat niste bani pentru acele coduri si acum vin ei sa-i baneze? :-? 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, GF iRazorROYAL said:

 

 

@Claudiu prima parte din comentariul referitor la mine nu l-am inteles, dar intradevar cand nu-mi convine dau in cap. O fi boala, o fi prostie, eu ii zic apararea intereselor. Edit #2: Cred totusi ca am fost destul de calm cand mi-am exprimat opinia :))

 

Apararea intereselor invalideaza fiecare argument pe care-l ai in acest topic. Ma refeream strict la curvasareala si dorinta de bagare in seama pe care o ai, dar e combinata cu anxietatea si te panichezi de fiecare data cand cineva iti da peste nas asa ca devii agresiv, de frica personala. :D 

 

 

32 minutes ago, GF iRazorROYAL said:

Oricum se ia renko de pe google, daca te uiti mai sus, am scris ceva care motiveaza "solutia asta", si anume: 

 

E doar un exemplu, se pot face multe atunci cand partile comunica unele cu altele, dar cand atitudinea e "va dam bani sa ne tinem jucatorii, dar vrem sa facem si profit in acelasi timp" nu o sa se rezolve nimic :) In momentul de fata developerii de coduri au avans, si in profit si in cunostinte, in loc sa incerce o singura data si sa renunte, ar trebui sa se chinuie sa ajunga la un consens. Parerea mea sincera de membru al comunitatii care nu stie informatii "privilegiate". Poate am dreptate, poate n-am. Imi dau si eu cu parerea :))

 

Cand vreodata ai auzit sa platesti teroristi pentru a nu mai avea bombe in avioane, masini, impuscaturi random? Cum sa platesti un codat de 17 ani? Si cum adica au resurse nu stiu de care? Crezi ca daca si-ar fi dorit Bizon sa creeze un cod nu ar fi fost capabil? Ar fi creat unul probabil foarte bun.

Tine cont ca bomba atomica a fost creata, defensiva pentru ea nu. Ce crezi ca-i mai greu?

 

Incep sa cred ca ai lider degeaba.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GF Vlad HN said:

Da, dar dupa cum a zis si Phenom, e aiurea. Unii au dat niste bani pentru acele coduri si acum vin ei sa-i baneze? :-? 

Asa cum s-au dat bani pentru coduri si nu merg pe serverul lu Awake, se poate la fel si pentru noi. Poate totusi o sa difere metoda, cine stie. Ideal ar fi sa nu se mai foloseasca coduri, dar cu totii stim ca asta nu o sa se intample :) Asadar, trebuie gasite solutii. Nimeni nu te obliga sa cumperi cod, iar developerului poate in orice moment sa i se puna pata pe tine si sa-ti scoata licenta.

 

@Claudiu nu vad cine devine agresiv in momentul de fata, totusi am impresia ca nu sunt eu acela. Si totusi ce legatura are faptul ca eu sunt lider cu subiectul?:-?:-S

Link to comment
Share on other sites

Da ba. Deci ne.am dat seama deja care.s codari de.aici ca iI vezi cu hate aiurea. Si normal ca n.o sa le convina ca nu vor mai avea best de 31-1 la fiecare war. Nu va convine? Aia e. Va obisnuiti sau plecati. N.avem nevoie de trisori. La cati s.or lasat doar pt ca voi nu stiti juca corect sa nu zic.

Se distreaza 1 se lasa 10. 

Orice AC ar fi bun numa sa ruleze chiar daca nu blocheaza toate coadele, dar asta se rezolva in timp.

Edited by DeliaMarduk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GF iRazorROYAL said:

Asa cum s-au dat bani pentru coduri si nu merg pe serverul lu Awake, se poate la fel si pentru noi. Poate totusi o sa difere metoda, cine stie. Ideal ar fi sa nu se mai foloseasca coduri, dar cu totii stim ca asta nu o sa se intample :) Asadar, trebuie gasite solutii. Nimeni nu te obliga sa cumperi cod, iar developerului poate in orice moment sa i se puna pata pe tine si sa-ti scoata licenta.

 

@Claudiu nu vad cine devine agresiv in momentul de fata, totusi am impresia ca nu sunt eu acela. Si totusi ce legatura are faptul ca eu sunt lider cu subiectul?:-?:-S

 

Daca te eschivezi prin aruncarea osului in curtea celuilalt nu o sa îți rezolvi problemele niciodată. 

Ești lider și din cauza asta ai metode și cai mult mai diplomate pentru a discuta cu Kelton fără a îți da talente aici, fără a veni cu sugestii proaste public, samd.

Invata sa înveți.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, GF iRazorROYAL said:

@Claudiu e o opinie, topicul asta exact pentru aia e facut, opinii. Si oricum, deviem cam tare de la subiect. Nu arunc osul in curtea nimanui, tu intelegi doar ce vrei din ce scriem sau...?

 

Acum îți cauți aliați, “din ce scriem”, eu vorbesc strict cu tine acum. Nu știu cine-s “voi”. Nu deviem de la subiect noi, ci tu. Topicul e făcut pentru opinii legate de anticheat nu pentru hate, smardoiala sau “hai sa plătim codatii sa ne lase fără coade”.

Incearca sa nu intri într-un Argument mai mare cu mine, ca mie îmi place.

 

Si sunt singurul îndreptațit sa mi-o bag si sa mi-o scot in bizon, ca dacă era Bob the Dog ascultător, era mai departe.

Edited by Claudiu
Link to comment
Share on other sites

Ho ca deja deviati de la subiect.

Pasul 1: Bagati anticheat-ul asta mai repede pt. mafioti. Dati-le drq de moduri CLEO ca oricum nu o sa existe niciun anticheat ce va suporta CLEO si in acelasi timp bloca codurile. Mai bine fara ele decat cu coduri free, ar scadea nr. de codati.

Pasul 2: Renuntati la controalele in PC celor ce folosesc anticheat (mafiotilor) pentru ca ar fi degeaba. Vreti sa banati? Simplu, ii puteti bana si pe spec, la fel ca inainte, diferenta e ca o sa va ia mai mult de 10 minute, dar e calea cea buna.

Pasul 3: Interziceti celor ce n-au o treaba cu mafiile sa mai dea ban-uri pentru coduri (mai ales pe propria filmare) si lasati-i pe cei din Cheaters Team doar, pentru ca, cum am spus si mai sus, stiu cu ce se mananca mafiile. Eu zic ca ei s-ar descurca si ar face treaba buna.

Pasul 4: Renuntati la verificarea conversatiilor pe Skype (va faceti de ras in fata comunitatilor rivale).

Pasul 5: Daca se ajunge pana aici, am sa ma ocup eu personal de refacut moduri pt. a fi compatibile cu anticheat-ul (weapon switcher, dmg informer, digiinfo, textdraw & shits) si o sa mai ajut cu ce pot, dar mai mult nu am ce face.

Link to comment
Share on other sites

yy, Kelton si-a deschis urechile la propunerile membriilor ? Wew, my turn buddies. Pai, in primul rand, un consens cu avantaje pentru ambele parti intre STAFF-ul B-Zone si "SF.3" e foarte posibil, doar daca ambele parti vor fi multumite de ce ofera una si cealalta. Faptul ca unii zic ca "n-o sa si blocheze codul, ca nu l mai cumpara nimeni", sunteti asa siguri? s-a intamplat deja pe o alta comunitate, se poate intampla si aici daca primesc o oarecare "oferta buna" si convenabila. In al 2-lea rand, partea cu votul pentru implementarea SAMPCAC in mafii, a fost iar o prostie, intrucat cei care au csgo.exe (Luka, sper ca te simti) in PC nu mai pot da saracii cu el la war, sau vai, ca lor n-o sa le mai mearga CLEO, deci e clar ca o sa voteze NU, chiar daca B-zone e singura comunitate care nu dispune de un anti-cheat stabil. Daca totusi se va adauga SAMPCAC-ul intr-un urmator update, care sper sa urmeze cat de curand, ar fi ok sa se adauge si un damage informer din script-ul serverului, de ce nu? Si despre modurile CLEO, sunt deja variante ASI/exe pentru cele mai folosite in mafii (Weapon switcher si mousefix), dezvoltate chiar de "SF.3", amuzant, eh? Faptul ca doreste sa adauge HQ-urile vechi e un progres, se va diminua numarul de crash-uri primite la war-uri doar ca noi bagam HQ-uri cu multe props de incarcat, etc. Oricum era mai frumos inainte. Interesant faptul ca in al 12-lea ceas s-a trezit Kelton, si iti multumim pentru asta :D 

Edited by Michael Myers
Link to comment
Share on other sites

Eu tocmai ce am facut un roman acum o saptamana daca nu ma insel sau chiar mai mult timp pe slack din cauza parerilor date extrem de aiurea de unii jucatori(chiar si din Cheater Team) care habar nu aveau cum actioneaza un anumit cod (SMOOTH) si incepeau sa dea pareri precum ''acolo e smooth'' ''ti s-a plimbat tinta'' etc. cand ei nu au jucat cu acel cod sa stie cum actioneaza la perfectie si au vazut niste video-uri care doar din perspectiva LOR era SMOOTH. Ei nu-si dau seama de experienta unui jucator, nu-si dau seama de cum actioneaza tinta unui jucator normal ( LA MISCARE ) si tinta unui jucator care in cazul de fata are SMOOTH revenim la vorba lu' @pHeNOMz0r MVP dar cu mici schimbari, nu toti din Cheater Team au experienta in coduri si in mafie, sunt si unii care au luat doar ca sa se afle in treaba, ei neavand o treaba cu codurile, poate au experienta in mafie, dar, aici, experienta in mafie este nefolositoare, pentru ca cei din Cheater Team nu trebuie sa aiba o experienta foarte mare in gang, trebuie sa stie si cum actioneaza toate tipurile de cod care te ajuta sa tragi, astfel putem sa distrugem parerile date extrem de aiurea de ADMINI si jucatori din Cheater Team daca avem playeri experimentati in coduri. Cat despre propuneri pentru imbunatatirea jocului, sunt o groaza, de unele puteati sa va dati seama si singuri, ati facut foarte multe lucruri extreme, care nu-si aveau rostul, si ati distrus jocul, iar de alte lucruri, cum zice @xThe0 cu stamina daca dai droguri puteati implementa de mult timp aceste chestii, dar mai bine a fost sa le ignorati, ajungem la ceva zis mai devreme, ca nu numa' pe tine personal @Keltonte-a durut fix undeva de noi, playerii aceste comunitati, eu acum am admin, dar am jucat si eu ca si player foarte mult timp, in loc sa ne oferi un mediu mult mai placut de joc. Trebuie sa ne dam si singuri seama de greseli, nu trebuie sa se ajunga la extrema asta unde aproximativ toti playerii sunt revoltati de lucrurile pe care le-ati facut, dupa ce ati facut aceste lucruri neplacute, de ce v-au scazut playerii? De placere nu? Normal ca nu, v-au scazut pentru ca nu le mai placea mediul de joc, din cauza regulilor extreme, care nu-si aveau rostul au scazut si s-au lasat o groaza de playeri, puteati foarte usor sa va dati seama si voi singuri de aceste lucruri, dar voi ati mers pe drumul vostru, v-a durut fix undeva de playerii comunitatii, pana s-a ajuns aici, la aceasta extrema, unde vedeti cat de revoltati suntem pe greselile pe care le-ati facut, macar va dau credite pentru asta, mai bine mai tarziu decat niciodata, dar in aceasta situatie este foarte foarte tarziu, deoarece s-au intamplat o groaza de lucruri care nu trebuiau sa se intample si culmea a fost ca puteau sa fie remediate din prima secunda daca erati atenti, dar nu ati fost.

Link to comment
Share on other sites

Nu am stat sa citesc in totalitate ce s-a scris mai sus, totusi as fi de acord si incurajez idea de a scoate testele TW, deoarece daca tot avem slack, sa-l folositi la potentialul sau maxim, degeaba intri la TW daca maj. codurilor sunt nedectabile. Deci, ar fi mai eficient si productiv ca adminii sa stea spec pe playeri, si sa produca video-uri din dovezile stranse pe respectivii playeri, si de preferat sa stati mai mult de 5 minute per player, ca sa-ti dai seama ca-i codat deoarece degeaba dai tu spec si stai 5 minute pe el, cand el nimereste doar 2 gloante in acele 5 minute, trebuie sa stai, sa analizezi si daca vezi N reporturi pe 1 player, ar trebui sa va focusati atentia pe acel player, ca sa fie banat mai rapid, care ar reduce codatii de pe server, din cauza ca playerii nu dau reporturi aiurea ca asa li se scoala lor pe un player, e suspect de ceva ( cel putin din punctul lor de vedere )

 

Rezumat :
Scoate-ti testele TW ca-s inutile.

Sa petreaca adminii mai mult timp pe /spec

Sa folositi slack-ul la potentialul maxim

Sa invete playerii sa dea report ( ca degeaba ne facem nervi daca nu dam report )

 

EDIT : Deoarece petrec timpul si pe alte jocuri nu numai samp, m-am consultat cu mai multe persoane despre testele TW si aceasta metoda nu este tocmai etica, deoarece invadezi spatiul personal al unei persoane si vezi ce fac ei, de asta incurajez scoaterea testelor TW, si mi se pare o prostie deoarece poti fi banat pentru niste amarate de fisiere primite pe skype care le-ai primit din cauza unui frustrat de 12 ani care a vrut sa te trolleze ( experienta )

Si mi se pare absurd faptul ca in ordine de a scapa de asa zisele "urme" trebuie sa-ti reinstalezi windows-ul.

Edited by Rares Adrian
Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.