Jump to content

Reguli sublideri / Subleader Rules


Kelton
 Share

Recommended Posts

5 hours ago, BlasTKIA said:

Tip de facțiune: Gang

Sugestie: Propun ca sa fie regula old, este o prostie sa poti alege un singur sub-lider de afara si un rank 3+ din factiune pentru ca fiecare lider vrea sa aibe la conducere cei mai buni si de incredere membrii pe care-i cunoaste, prima oara cand obtine functia de lider sa aduca 2 sub-lideri de unde vrea timp de 1 luna de zile dupa sa zicem ca se poate trece la regula cu "rank3+ in mafie ori rank 3 anterior in ultimele 3 luni". 
Zic ca este cea mai potrivita sugestie insa cum zice si @uS Josh, sistemul vechi mai simplu era si cel mai bun...

 

Nu-mi vine sa cred ca un lider de gang a facut o propunere rationala. Si nu-mi pasa ca am propus tot asta pe prima pagina, eu oricum iti las un +, poate propunerea ta va atrage mai multa atentie.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: pașnică

Sugestie: Dupa parerea mea la factiunea de tip taxi pentru e primi functia de sub-lider ar trebui sa ai experienta si in alta companie de taxi tot de pe acelasi server, de exemplu: pentru a primi rank 6 in lv taxi sa fi avut macar rank 4 in ls taxi/sf taxi.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: departament

Sugestie: Să fie la fel ca înainte. Să se aleagă subliderii doar din facţiune, aşa e cel mai corect şi cel mai normal. Vrei sublider în facţiunea respectivă? Arată-i liderului că eşti în stare, în primul rând să îţi faci raportul de activitate, şi arată-i că ştii cu ce se mănâncă facţiunea, şi abia apoi iei sublider tată. (De la Rank3+).

M-am săturat eu să tot aud poveşti că x are rank 5 şi nu a primit în viaţa lui sublider, şi vine un chiştoc de level 15 şi ia sublider şi îl pierde peste 3 zile că e incompetent. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, NF Shanon said:

Tip de facțiune: pașnică

Sugestie: Dupa parerea mea la factiunea de tip taxi pentru e primi functia de sub-lider ar trebui sa ai experienta si in alta companie de taxi tot de pe acelasi server, de exemplu: pentru a primi rank 6 in lv taxi sa fi avut macar rank 4 in ls taxi/sf taxi.

O ideea destul de buna.Nu este ca la ganguri "cine trage bine ia sublider".Aici se bazeaza strict pe experienta de a conduce o factiune de tip taxi,nu depinde de aptitudinea lui ca sa aduci un sublider de afara,cum se intampla in ganguri.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Gang

Sugestie: Un subleader din afara factiunii iar celalalt sublider sa fie ales din factiune si sa aiba rank 3+. Daca subleaderul care a fost adus de afara este scos/demis/banat sa nu poti aduce un alt subleader inca 2 luni . Asta favorizeaza membrii din factiune si asa nu ar mai exista discutii.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Atunci când un sublider nu petrece minimum 30 de zile în funcția de sublider (demisionează, primește ban, etc.), acesta să fie scos din facțiune cu 60/60 FP.

Motiv: De când știu serverul acesta banurile și schimbările subliderilor au fost gârlă, mai ales în ganguri.


Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Atunci când un sublider este banat sau trebuie să fie sancționat cu rank down, liderul să fie sancționat și el la rândul lui cu avertisment verbal la prima abatere și cu avertisment la funcție la următoarele.

Motiv: Liderii ar fi mai responsabili în ceea ce privește alegerea unui sublider.


Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Atunci când un lider este în inactivitate 7 zile sau mai mult, subliderul să primească acces la administrarea facțiunii temporar.

Motiv: Ar ușura munca adminilor. Subliderul este mai aproape de facțiune și poate să o conducă în timpul în care liderul este plecat.


Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Subliderii se vor putea alege dintre membrii facțiunii de rank cel mai mare care nu au acumulat faction warnuri. Dacă niciun membru de rank 5 nu dorește funcția sau nu există în facțiune se trece la rank 4 și tot așa, până la rank 2. Dacă niciun membru din facțiune nu dorește sublider, se poate primi un sublider care a petrecut minimum 3 luni într-o facțiune de același tip.

Motiv: Ar fi un beneficiu la creșterea în rang. Atunci când crești în rang, ai șanse mai mari să primești sublider atunci când funcția se eliberează.

Edited by Leventhe
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: toate

Sugestie: 1.Să poate primii sublider cei care au un rank 3 anterior in acel tip de factiune in ultimele 6 luni, de exemplu cineva din LSPD dacă are rank 3 să poate merge la SFPD sublider deoarece are acel rank 3.

              2.Toti liderii să aibă posibilitatea să pună un membru de rank 1 ca sublider o dată la 1 lună sau 2.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Toate.

Sugestie: 

1.Sa se poata acorda rank 6 doar de la rank 4+, nu de la rank 3. Chiar daca un sublider ''se hotaraste'' sa se intoarca, sa astepte iar pana la rank 4 pentru a fii promovat la rank 6. Sunt muti rank 4-5 care sunt mai activi, se implica mai mult si poate chiar merita rangul de sublider dar nu o primesc din cauza prieteniilor dintre lider si subliderii adusi din afara factiunii. 

2. Daca un player primeste lider la o factiune. Poate aduce doar un sublider din afara in prima saptamana DOAR daca acel player a avut cel putin rank 4 intr-o factiune de acelasi tip.

Edited by Druley
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: gang

Sugestie: Daca ai avut rank 3 in ELC in ultimele 3 luni sa poti lua rank 6 in VTB.

NU Recomand: Sa poată oricine sa ia rank 6 chiar daca nu indeplineste cerintele de minim rank 3.

NU Recomand: Sa se poată alege peste 2 sublideri lunar (exceptie GANG - Daca ti-a luat subliderul ban si tu ai ales deja 2 sublideri luna asta, 1 luna n-ai sublider.)

NU Recomand: Promovarea jucatorilor de la rank 3 direct la sublider. De ce? Deoarece in pasnica stai 28 de zile si direct poti lua sublider. Macar 50 de zile sa stai pentru sublider in pasnica(rank 4) pentru a diminua functiile luate pe "pile". Sa ia cine merita. La modul general zic, eu am 120 de zile in PD si ia unu la rank 3 sublider( acela avand abia 35 de zile, minimul pentru promovare la rank 3), este de inteles faptul ca nu e placut cand se intampla asa ceva.

 

 

Aviz la propunerea lui Alecsander:

 "2.Toti liderii să aibă posibilitatea să pună un membru de rank 1 ca sublider o dată la 1 lună sau 2."

Mi se pare o idee foarte proasta deoarece, sa zicem, iau eu lider si imi aduc prietenul de level 7 si 15h jucate sublider doar ca-i coleg cu mine, ce am rezolvat?

 

 

"Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Atunci când un sublider este banat sau trebuie să fie sancționat cu rank down, liderul să fie sancționat și el la rândul lui cu avertisment verbal la prima abatere și cu avertisment la funcție la următoarele.

Motiv: Liderii ar fi mai responsabili în ceea ce privește alegerea unui sublider."   -   +1 @Leventhe, e o idee buna.

 
Edited by A n d r e i
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Toate

Sugestie: Intr-o luna sa ai un maxim de 3 sublideri, de unde vrea liderul cu si fara rank 3 anterior, e un joc si trebuie tratart ca atare, fiecare lider isi construieste factiunea asa cum vrea si cum crede el :)

 

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: mafie

Sugestie: Dacă este ales un sublider de rank4 din acea mafie, să nu mai trebuiască să aștepte alte 44 zile pentru promovare (r4-r5) dacă este degradat și nu are timpul de rank 5, sa se cumuleze zilele... nu știu dacă s-a mai zis sau dacă am înțeles eu greșit, dar mi se pare aiurea. 

 

Exemplu concret: Am fost promovat sublider când aveam rank 4 cu 78 de zile la activ. Liderul m-a degradat din funcția de sublider(r6) când aveam 103 zile în facțiune (pentru rank 5 ai nevoie de 109 zile fără să fi avut sancțiuni FW), deci cu rank 4. În loc sa mai aștept 6 zile pentru rank5, a trebuit să aștept tot 44 de zile. 

Edited by RW Dudue
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: toate

Sugestie: Să poţi aduce un sublider de afară în fiecare lună si sa ramana si regula cu rank 3 si sa se tina cont de comportamentul si activitatea acestuia in ultimile 5 luni adica (Sanctiuni + ore jucate). Ca exemplu sa nu poti aduce in factiune un sublider cu ban pt coduri in ultimile 5 luni. Sau sa nu pot iaduce in factiune un sublider cu mai putin de 100 ore jucate in ultimile 5 luni. Ideea e sa eliminati pe cat posibil favoritismele si pilele si sa se aduca in factiune oameni care chiar merita.

 

As mai propune ca atunci cand un lider vrea sa-si schimbe subliderii, acestia sa fie votati de catre admini.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: toate

Sugestie: Sa se organizeze un concurs la care pot participa toti cei ce au rank 4+ care au sau au avut si care au fost sublideri. Membrii pot fi testati din regulamentul factiunii, regulamentul serverului si cateva intrebari de cultura generala. Astfel toti ar avea sanse egale si cine obtine un scor mai mare devine sublider, fara sa mai aleaga liderul dupa bunul plac, adica prieteni. In lipsa liderului, subliderul este cel ce conduce factiunea, prin urmare nu ar trebui sa fie orice inapt sublider.

Link to comment
Share on other sites

Limba romana

• Tip de facțiune: Toate facțiunile.

• Sugestie: Propun să se poată oferi funcția de Sub Lider măcar a unui membru adus din afară, fără a fi prostia cu rank 3, deși această chestiune a fost concepută pentru a nu se mai băga pe „pile”, în câteva zile, care trec foarte repede tot ajungi să iei Sub Lider-ul respectiv, cum era înainte era cel mai perfect, propun să fie ca înainte!

 

English

• Faction type: All factions.

• Suggestion: I propose to be able to offer the Sub Leader function of at least one outsider without being stupid with rank 3, although this matter was designed to no longer stick to „pile =))” in a few days, passing through very quickly you're getting Sub Leader, as before it was the most perfect, I propose to be like before!

 

Edited by TLG Konny
// greșeli - engleză la colțul gurii
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, rTn Dyablox VIP said:

 

Nu-mi vine sa cred ca un lider de gang a facut o propunere rationala. Si nu-mi pasa ca am propus tot asta pe prima pagina, eu oricum iti las un +, poate propunerea ta va atrage mai multa atentie.

Este o idee foarte buna.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: All (pașnică/gang/departament/hitmen)

Sugestie:

1. Să fie înlăturată regula cu dreptul de a aduce un sublider din afara facțiunii. (Nu vreau să mă lungesc cu exemple, dar se știe că un sublider bun este acela care este deja în acea facțiune.)

2. Un sublider să fie ales doar de la rank 5 (în caz că există rank 5), dacă nu există un rank 5 poate alege unul din cei din rank 4.

3. Un lider pus în funcție recent să poată degrada din funcție actualii sublideri după 3 săptămâni dacă acesta nu a deținut funcția de sublider anterior în acea facțiune. Sau minim o săptămână. (De ce? Pentru că actualul sublider știe mai multe decât știe un lider recent ales dintr-un rank mai jos de 6.)

4. Un sublider să poată verifica aplicații (notifica)  Am dat o sugestie la propuneri în sectia stafului pe vremea când eram Lider.

5. Să se elimine alegerea subliderilor prin favorizare, adică chestia cu alesul de minim trei ori pe lună. Să se poată alege de minim trei ori pe lună un sublider numai dacă acesta este sancționat sau daca acesta demisionează.

 

Toate acestea au mai multă valoare dacă un sublider ar avea adevărata funcție de sublider, am spus și în acea propunere. Mulțumesc!!

Edited by florynn fly
Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune: Departament

Sugestie: Noul lider nu are voie să iși aleagă alți sublideri( mai ales din afara facțiunii) și nici să dea rank down la vechii sublideri în primele 3 săptămâni.

Link to comment
Share on other sites

Tip de facțiune:all

Sugestie:Subliderii sa aiba mai multe accese cum ar fi:

1)Sa poata demite un membru cand acesta pune demisie.

2)Sa sanctioneze cand liderul nu este on.

3)Sa se poata ocupa de reclamatii (sau sa isi poata exprima parerea ca si sublider).

nota: Dupa implementarea acestor noi atributii, la orice greseala, liderul sa il poata sanctiona in caz ca acesta greseste cu ceva.

Link to comment
Share on other sites

  • Kelton locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.