Jump to content

Windows 7 - Problemă Shut down PC


 Share

Recommended Posts

Ce problema ai (detalii clare, nu "uitati in screenshot/video)?: Salutare, păi când am intrat pe PC azi dimineață mi-a apărut de la programul „Advanced SystemCare 11” un text că mi se va stinge PC-ul în x secunde. Bun. Ca să nu se mai întâmple asta trebuie să deschid programul să scanez  cu el, iar ulterior nu mai primesc restart. Am intrat și în „Windows defender” și îmi dădea acest text: (poză: https://imgur.com/a/RtH5S ), după ce scanarea din „Adcanced SystemCare 11” s-a terminat, mi s-a schimbat acel text. (poză: https://imgur.com/a/WZZad ). Asta este problema că dacă nu scanez, mi se închide PC-ul.

De cat timp aveti problema respectiva ?: Păi am avut-o acum câteva zile, după câteva scanări. Se pare că dispăruse dar azi dimineată și acum când am aprins PC-ul a apărut din nou.

Sistem de operare ?: Windows 7.

Screenshot/Video: Poză nu am, dar îmi arăta în colțul din dreapta jos un text de la programul Advanced SystemCare 11, un text care spunea: „Your system boot time: x secunde”.
Link catre posibilele rezolvari pe care le-ai incercat pe Google si nu au mers dintr-un motiv sau altul: Nu am găsit nimic.

 

Țin să menționez că am mai avut acest program „Advanced SystemCare 11” și nu mai mi-a făcut probleme de genul. Sper să putem găsi o rezolvare, o zi bună!

Link to comment
Share on other sites

Si eu am folosit programul asta in urma cu 2 sapt pana l-am sters ca imi facea pc-ul sa functioneze mai greu, dar nu am avut niciodata problema pe care o ai tu.

Ai incercat sa umbli la setarile programului sa vezi daca gasesti ceva in legatura cu problema ta?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, RW Nicolas said:

Seară bună, am revenit. Cu ce parte mai exact doriți să vedeți setările? Uitați aici meniul. Îmi spuneți cu ce să vă dau screen. https://imgur.com/a/PM9s0

 

Debifeaza load automatically si skip use, si fa-mi poza la toate alea de la automatic service

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RW Nicolas said:

Ziua bună, am revenit. Poftim: https://imgur.com/a/NonSw Dacă mai dorești la ceva să îmi spui.

 

chiar nu stiu ce sa zic..nu gasesti pe undeva o chestie gen sa nu mai scaneze automat? sau ai incercat sa reinstalezi programu si sa-l bagi iar?

Link to comment
Share on other sites

Deci, astăzi mi-a apărut din nou aia, și am intrat rapid în windows defender, și am dat pe „start now”, și după câteva secunde mi-a apărut un text cum că „your computer is running normally”, bun. Ce pot face să nu mai trebuască să intru în windows defender? Oare o fii ceva din setările Windows-ului, sau ceva?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RW Nicolas said:

Deci, astăzi mi-a apărut din nou aia, și am intrat rapid în windows defender, și am dat pe „start now”, și după câteva secunde mi-a apărut un text cum că „your computer is running normally”, bun. Ce pot face să nu mai trebuască să intru în windows defender? Oare o fii ceva din setările Windows-ului, sau ceva?

 

 

 

Ca sa nu mai trebuiasca sa intri in windows defender, trebuie sa dezactivezi protectia din firewall

Link to comment
Share on other sites

Sincer, eu tot nu inteleg cu ce ajuta daca da disable sau da allow din firewall la programul asta.

Parerea mea, aia cu Windows Defender - cand programul asta scaneaza sau ce face el, da disable la Windows Defender pana termina de scanat sau ce face el.

 

Probabil programul ala este un fel de CCleaner, adica iti sterge temp files si probabil si temp settings, who knows.

 

Daca a trece la Windows 10 nu este o solutie, poti incerca https://www.google.ro/search?q=scan+pc+online&oq=scan+pc+online si renunti la programul ala...

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca ar trebui sa dezactivezi firewall-ul pentru ca programul pe care il folosesti se bate cap in cap cu el, pana la urma e un soi de antivirus. Trebuie sa alegi, ori ramai cu programul pe care il ai, ori la windows defender. Eu te-as sfatui sa scoti cacatul asta de program, eu am deja 3 ani de cand folosesc acelasi sistem de operare fara niciun antivirus si nu am probleme de viteza. Trebuie doar sa stii sa te protejezi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CLouD said:

Eu sunt de parere ca ar trebui sa dezactivezi firewall-ul pentru ca programul pe care il folosesti se bate cap in cap cu el, pana la urma e un soi de antivirus. Trebuie sa alegi, ori ramai cu programul pe care il ai, ori la windows defender. Eu te-as sfatui sa scoti cacatul asta de program, eu am deja 3 ani de cand folosesc acelasi sistem de operare fara niciun antivirus si nu am probleme de viteza. Trebuie doar sa stii sa te protejezi.

 

Asta i-am explicat si eu mai sus

 

On 17.12.2017 at 10:48 PM, RW Nicolas said:

@lex , dă-mi un link sigur pe PM, alte recomandări să rezolv problema? O seară bună.

 

Mi-am descarcat si eu acum programul si am testat, cum a spus si cloud mai sus, ori dezactivezi windows defender si ramai cu ala, ori stergi advanced system care si ramai cu windows defender, nu prea ai cum sa rezolvi problema ta, este o problema de alegere, closed

Link to comment
Share on other sites

  • Ocaust locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.