Jump to content

[Portofoliu] Vidiric


v i d i r i c
 Share

Recommended Posts

6 hours ago, North Example said:

Ai putea sa mai lucrezi la fonturi poti cauta multe de pe dafont.com, si poti lucra la imagine mai bagi blur,sharpen sa faci imaginea cat mai frumoasa.

Asta nu prea conteaza, la inceput da da cand ai deja un an in photoshop iti dai uneori seama ca Blurul il folosesti doar pe pozele care nu au si acestea sunt rare in Anii astia iar Sharpen doar cand chiar trebuie.

Stiu si eu de dafont.com de unde crezi ca-mi iau fonturile? =)) 

Bine unele le fac si eu da aiai alta treaba.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, easyw0w RPG4 said:

Asta nu prea conteaza, la inceput da da cand ai deja un an in photoshop iti dai uneori seama ca Blurul il folosesti doar pe pozele care nu au si acestea sunt rare in Anii astia iar Sharpen doar cand chiar trebuie.

Stiu si eu de dafont.com de unde crezi ca-mi iau fonturile? =)) 

Bine unele le fac si eu da aiai alta treaba.

Vrei sa spui ca nu gasesti stock-uri fara blur pe ele sau ce ca nu te-ai exprimat bine daca tot vrei poze fara blur pe ele foloseste tumblr.com.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IngeruDrogat said:

Vrei sa spui ca nu gasesti stock-uri fara blur pe ele sau ce ca nu te-ai exprimat bine daca tot vrei poze fara blur pe ele foloseste tumblr.com.

Hoooo wai gasesc de stule da dupa parereaa mea bluru uneori strica imaginea. De sharpen n-am ce zice da la fel si el in cantitati mari, strica

Link to comment
Share on other sites

te rog frumos apasa alt + shift cand redimensionezi.

ia-ti mai multe fonturi.

nu mai pune font secundar pe negru, preferabil pe alb si mai mic (10px, 8px, etc, depinde de bitmap)

gaseste-ti un blur, sau editeaza poza in general. tu ii pui doar un text si asta a fost. stii ce zic?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, V i d i r i c said:

kELTON.gif.eb7b89dc206c566bf40775dab4312c20.gif

O incercare la acest tip de efect.

@Kelton de nu este avatarul tau ma supar.

Frumos, am folosit si eu de mult acest tip si imi place ca nu doar ai pus text si sa fie miscatoare ai scazut din opactitate si arata smecher. 

Link to comment
Share on other sites

Am incercat un nou tip de efect si sper sa va placa.

Vidiric2.thumb.png.94251dd054cd0eb9a64ee5013362df1f.png

Fontul nu este stralucit dar asta o fost cel care o mers cel mai bine. Voi cauta altu pentru Avatare/Semnaturi/Logouri

 

Ceva interesant:

vIDIRIC23.thumb.gif.c554bb8609994b48cf01e99250ea81cc.gifVlad2.gif.33f11dd47176bbd242806b71dce4a511.gifVlad4.gif.de8c294e103de48ec7d3fcb4836b982b.gif

Edited by V i d i r i c
Link to comment
Share on other sites

Nu s-au mai postat lucrari de mai bine de o saptamana. Pentru redeschiderea topicului contacteaza un Designer.
Sorry for your retirement :(

Link to comment
Share on other sites

  • ome locked this topic
  • ome unlocked this topic
  • ome locked this topic
  • ome unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.