Jump to content

[Portofoliu] - EduardLFC


EduardLFC
 Share

Recommended Posts

2 hours ago, A n d r a said:

Mi se par o idee luminate, Edi, dar sunt frumusele. Mai joaca-te cu textul si incearca sa eviti acele stroke-uri negre.

Ma bucur ca ti-ai deschis si tu un portofoliu! >:D<

 

Mă atrage negrul, nu știu de ce. Dar voi ține cont de ceea ce ai spus. >:D<

 

2 hours ago, North Ralucy said:

Sunt suuuper, felicitări pentru munca depusă! :* 

 

Mersi mult, apreciez. >:D<

Link to comment
Share on other sites

Salut. Duopa cum vad se vede ca esti incepator in domeniul design-ului.

Dupa ce mi-am seama?

b7Dsdf6.png acest logo. n-are nicio legatura. ai facut un shape, l-ai taiat prost. un text pust si un dropshadow din noua prost.

Logo-ul la b-zone este pus gresit.

N-are forma nimic. Masinile sunt niste rendere puse la nimereala.. nimic special. 

p1nmURp.png la fel. render cu text.

xyAVaBJ.png un shape urat cu un c.mask si text.

vAePQQn.png

exposure si text. atat. 

 

Ti-am dat niste argumente serioase. Daca te gandesti sa faci hate fara argumente, se vede calitatea ta ca jucator.

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2018 at 11:54 AM, AT Jericho said:

Salut. Duopa cum vad se vede ca esti incepator in domeniul design-ului.

Dupa ce mi-am seama?

b7Dsdf6.png acest logo. n-are nicio legatura. ai facut un shape, l-ai taiat prost. un text pust si un dropshadow din noua prost.

Logo-ul la b-zone este pus gresit.

N-are forma nimic. Masinile sunt niste rendere puse la nimereala.. nimic special. 

p1nmURp.png la fel. render cu text.

xyAVaBJ.png un shape urat cu un c.mask si text.

vAePQQn.png

exposure si text. atat. 

 

Ti-am dat niste argumente serioase. Daca te gandesti sa faci hate fara argumente, se vede calitatea ta ca jucator.

 

 

nu-i shape la ăla cu fbi.

la logo-ul cu rocket league, nici măcar nu am pus maşinile eu.

" la fel render cu text ", asta am vrut să fac, ceva ez ca să nu stau mult la un logo nesemnificativ.

la cover, asta mi s-a cerut. o poză cu pisică şi un text, ce vrei să fac mai mult decât îmi cere omul? :))

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Tom said:

 

nu-i shape la ăla cu fbi.

la logo-ul cu rocket league, nici măcar nu am pus maşinile eu.

" la fel render cu text ", asta am vrut să fac, ceva ez ca să nu stau mult la un logo nesemnificativ.

la cover, asta mi s-a cerut. o poză cu pisică şi un text, ce vrei să fac mai mult decât îmi cere omul? :))

Nu vreau. Eu zic ca nu se merita sa pui aceea cu pisica deoarece tu practic doar ai decupat-o si i-ai pus un exposure pe 0.340 si 0.87 last

Eu am criticat aia cu render cu text ca nu arata bine. Daca voiai ceva ez puteai sa stergi marginile cu brush ET si arata mai frumos.

 

La ala cu FBI este o desen facut cu pen tool. Ai apasat 3 click-uri si gata forma geometrica.

image.png.16ab0290f99a4f603cc4edf46459d32f.png

aici ai pus 2 brush-uri pe linear dodge si un solidcolor dat pe hue.

Mergea mai bine daca nu puneai acele brush-uri.

Textul sa fie mai jos pozitionat

 

Axeaza-te pe ceva mai greu. Ce ai pus tu aici sunt lucrari de incepator. Eu nu stau sa te pup in fund sa zic ca toate sunt frumoase si sa te mint.

Edited by AT Jericho
Link to comment
Share on other sites

Just now, AT Jericho said:

Nu vreau. Eu zic ca nu se merita sa pui aceea cu pisica deoarece tu practic doar ai decupat-o si i-ai pus un exposure pe 0.340 si 0.87 last

Eu am criticat aia cu render cu text ca nu arata bine. Daca voiai ceva ez puteai sa stergi marginile cu brush ET si arata mai frumos.

 

La ala cu FBI este o desen facut cu pen tool. Ai apasat 3 click-uri si gata forma geometrica.

image.png.16ab0290f99a4f603cc4edf46459d32f.png

aici ai pus 2 brush-uri pe linear dodge si un solidcolor dat pe hue.

 

Axeaza-te pe ceva mai greu. Ce ai pus tu aici sunt lucrari de incepator. Eu nu stau sa te pup in cur sa zic ca toate sunt frumoase si sa te mint.

 

Eu cred că tu nu eşti sănătos.

N-am decupat nimic la acel cover cu pisica. =))

 

Ok, nea' Doru, să ştii că designer oricum nu iei.

Pe mine nu mă int. neapărat părerea ta. Mă int. părerea ăstora de cer lucrări şi dacă le poartă, puţin mă int. mai departe. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Tom said:

 

Eu cred că tu nu eşti sănătos.

N-am decupat nimic la acel cover cu pisica. =))

 

Ok, nea' Doru, să ştii că designer oricum nu iei.

Pe mine nu mă int. neapărat părerea ta. Mă int. părerea ăstora de cer lucrări şi dacă le poartă, puţin mă int. mai departe. 

 

 

 

Cand te-a criticat cineva, gata, dai tu asigurari ca nu ia functia.

 

 

image.png.a3b58d306b5779cf0f5895feded92441.png

nici aici nu stiu ce ai vrut sa faci. Eu imi exprim opinia despre lucrari. Render pus pe un bg rosu cu exposure si text cu font prost ales si dat pe opacitate mica sa para ca e ,,transparent''.

Mergea sa pui si niste texturi ceva. sa nu lasi acolo gol.

Integrarea render-ului era mai buna pe ideea asta dar bg-ul sa fie pe negru. nu pe rosu. dadea mai bine

Accepta-ti parerile negative. Nu mai fi tare in clanta ca nu esti sef pe categorie design.

Edited by AT Jericho
Link to comment
Share on other sites

Just now, AT Jericho said:

 

Asta e. Nu iau designer pentru ca mi-am facut interesu' si am fost subiectiv de fiecare data. Cand a fost o mizerie de lucrare mi-am exprimat punctu' de vedere indiferent cine este sau nu.

Probabil asa se ia mai nou. Se ia functia de designer in functie de talentu' care-l are :)).

 

Cand te-a criticat cineva, gata, dai tu asigurari ca nu ia functia.

Prefer sa am demnitate decat sa-ti laud tie si andradei lucrarile :)) pentru un amarat de rangsbar deasupra. Atata timp cat eu fac din pasiune ceea ce fac :D

 

Inca ceva. Mi-am dat seama de cat de incepator esti si cand mi-ai zis ca n-ai decupat nimic.

Crope este decupatu' la care ma refer. Ai decupat stock-ul ma refer la redimensionare. Cam  atata stii tu sa faci in design.

 

 

 

 

A nu mă, tu ştii ce ai.. fuţi nişte lumini în ps de mă dor ochii la fiecare battle pe care-l ai şi tu ştii photoshop.

Ai nişte lucrări zici că le desenezi cu stânga şi le gletuieşti, eşti nebun.

 

Ţi se pare că am nevoie de vreo laudă din partea ta? =))

Până la urmă să ştii că ştiu ce discuţi tu în pm cu anumite persoane, aşa că mai stai jos şi nu încerca să te dai ceea ce nu eşti.

Îţi accept criticile, dar constructive. 

 

Şi mnu, demnitate nu ai, dacă îţi arunc aici două poze din conv. tale din pm, îţi garantez că şterg pe jos cu tine. Şi oricum la ps, tot şterg cu tine pe jos, pe cât de beginner sunt eu.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Tom said:

 

A nu mă, tu ştii ce ai.. fuţi nişte lumini în ps de mă dor ochii la fiecare battle pe care-l ai şi tu ştii photoshop.

Ai nişte lucrări zici că le desenezi cu stânga şi le gletuieşti, eşti nebun.

 

Ţi se pare că am nevoie de vreo laudă din partea ta? =))

Până la urmă să ştii că ştiu ce discuţi tu în pm cu anumite persoane, aşa că mai stai jos şi nu încerca să te dai ceea ce nu eşti.

Îţi accept criticile, dar constructive. 

 

Şi mnu, demnitate nu ai, dacă îţi arunc aici două poze din conv. tale din pm, îţi garantez că şterg pe jos cu tine. Şi oricum la ps, tot şterg cu tine pe jos, pe cât de beginner sunt eu.

 

image.png.2c90c57ee1fd2ce42e18a6f6b62d33af.png aici drop shadow cu text transparent mai nou. :)))

 

Nu-mi place in rest keep working.

puteai sa lasi textul normal.

un sharpen mai mergea.

 

 

@Beyond eu i-am dat sfaturi. Ce am criticat poate sa schimbe. Eu nu am venit pe hatereala. Eu mi-am expus un punct de vedere. El vorbeste urat si tot eu sunt luat de voi.

Eu am fost pasnic si am respectat limita bunului simt.

Edited by AT Jericho
Link to comment
Share on other sites

@AT Jericho, eu as zice sa termini cu prostiile astea si sa-ti vezi de treaba ta. Nimeni nu te intreaba daca iti place sau nu-ti place ce face el sau altcineva, in portofolii se vin cu pareri si cu sfaturi. Sa stii ca nu este deloc frumos ce faci, ai sau nu ai mai mare experienta ca el sau altul, nu trebuie sa te dai mare si sa le arati altora ca x este asa si tu esti asa. 

In loc sa vii cu sfaturi si sa dai exemple bune, sa aiba oamenii ce invata de la tine, tu te dai superior, in ritmul acesta nu ajungi prea departe si ceea ce-ti doresti poate sa nu se indeplineasca niciodata, chiar si la moment.

Eu as zice sa ignori persoanele de care nu-ti place, sa-ti vezi de treaba ta si sa incerci sa ajuti pe altii sa se dezvolte in aceasta sfera.

Rau putem face oricand, dar bine? Gandeste-te la ce ti-am spus.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, AT Jericho said:

 

image.png.2c90c57ee1fd2ce42e18a6f6b62d33af.png aici drop shadow cu text transparent mai nou. :)))

 

Nu-mi place in rest keep working.

puteai sa lasi textul normal.

un sharpen mai mergea.

 

Mă prietene, lucrarea asta a fost purtată de Juvinho în acel moment. Şi dacă-mi aduc aminte bine, a fost şi un cover cu aceeaşi temă, dar nu-mi aduc aminte dacă a ales şi cover-ul. Asta îmi e interesul pe B-Zone, nu altul.

Poate eu ştiu să facă mai multe, dar nu am de ce arăta aici. Poate scot bani din ce fac şi nu ştie nimeni, care ar fii problema? :))

 

Vezi? Au venit băieţii pe intervenţie.

Edited by Tom
Link to comment
Share on other sites

Lucreaza la text si la efecte.

 

 

1.Un text si la el un Drop Shadow, alte efecte nu vad.=>lFkZDOS.png

2.La fel ca la 1=> fpT8IF7.png 

Un text transparent cu niste exposure/Curves=> N0QH4kt.png

Asta e in bataie de joc. Abia se vad efectele sau nu-s deloc.zafoI3P.png

De asta imi place, n-am ce zice.=> wxTljGg.png

Ai dat cu blur pe el, mare greseala, se vede urat.=> NhMjCq1.png

Un text simplu. Nici macar nu te-ai straduit sa folosesti Transform tool-ul.=> f1KZ6n7.png 

Tate rosii si un text iar imaginea e facut de tine cu Black/White.=>C8lFjtm.png

Doar un text, nimica nou.=> 8gaICrq.gif 

Un text, un text secundar, un brush. Si niste Curves/Levels sau alt efect.=>heuxvZi.png

 

Un simplu Text cu niste Curves/Levels la imagine.=>4i5INKb.png

 

Daca faceai forma completa arata mult da mult mai bine.=>b7Dsdf6.png

 

Efectele sunt dintr-un film si ai adaugat daor un text. =>dPPcmkY.png

 

Ai stricat totul cu Avatarul din dreapta. Are conturul alb din poza originala =))). =>p1nmURp.png

 

Eh, e ok.=>xyAVaBJ.png

 

Acesta a fost ceva care chiar nu se poate spune frumos. Ori bagi efecte ori nu bagi. Ori faci imaginea faina ori nu o faci. Te rog eu daca asta e stilul tau poti sa-l chizelezi putin si incearca efecte care nu-s in zona te comfort. Daca vrei sa te ajut poti sa ma contactezi, te ajut cu toata placerea.

Edited by V i d i r i c
M-am gandit si eu sa fiu un fel de Douchbag si sa te critic da sa nu iei in serios, te rog.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, V i d i r i c said:

Lucreaza la text si la efecte.

 

 

1.Un text si la el un Drop Shadow, alte efecte nu vad.=>lFkZDOS.png

2.La fel ca la 1=> fpT8IF7.png 

Un text transparent cu niste exposure/Curves=> N0QH4kt.png

Asta e in bataie de joc. Abia se vad efectele sau nu-s deloc.zafoI3P.png

De asta imi place, n-am ce zice.=> wxTljGg.png

Ai dat cu blur pe el, mare greseala, se vede urat.=> NhMjCq1.png

Un text simplu. Nici macar nu te-ai straduit sa folosesti Transform tool-ul.=> f1KZ6n7.png 

Tate rosii si un text iar imaginea e facut de tine cu Black/White.=>C8lFjtm.png

Doar un text, nimica nou.=> 8gaICrq.gif 

Un text, un text secundar, un brush. Si niste Curves/Levels sau alt efect.=>heuxvZi.png

 

Un simplu Text cu niste Curves/Levels la imagine.=>4i5INKb.png

 

Daca faceai forma completa arata mult da mult mai bine.=>b7Dsdf6.png

 

Efectele sunt dintr-un film si ai adaugat daor un text. =>dPPcmkY.png

 

Ai stricat totul cu Avatarul din dreapta. Are conturul alb din poza originala =))). =>p1nmURp.png

 

Eh, e ok.=>xyAVaBJ.png

 

Acesta a fost ceva care chiar nu se poate spune frumos. Ori bagi efecte ori nu bagi. Ori faci imaginea faina ori nu o faci. Te rog eu daca asta e stilul tau poti sa-l chizelezi putin si incearca efecte care nu-s in zona te comfort. Daca vrei sa te ajut poti sa ma contactezi, te ajut cu toata placerea.

 

Îmi place că uşor, uşor deveniţi toţi săgeţile unuia. =))

 

3vj2A21.png 

 

  • Nu am dat cu " blur pe el ", am dat cu puţintaş, peste imagine. Care ar fii greşeala?

fxGrOrS.png

 

  • Mhm, şi problema care-i? Pe un aşa stock, ce voiai mai mult?

oCPyPLf.png

 

  • Asa a vrut omu' nepoate, un text şi puţin edit.

s70NXPE.png

 

  • Eşti sigur că l-am făcut pe black/white? =))

mxzfTcI.png

 

  • Aşa lucrez eu, simplist pentru nişte cerinţe simpliste. 

 

 

Din nou ca şi lu' Doru, n-am priceput comentariile tale.

Sfat sau ceva critică constructivă?

Tu vii la mine în portofoliu să-mi spui că da, că te ajut eu dacă ai nevoie, contactează-mă, dar tu băiete nu ştii să redimensionezi o imagine? =))

 

btQlDKa.png

 

Asta-i una din creaţiile tale făcute în Paint, nici nu are cum să photoshop.

Eşti sigur că tu mie vrei să-mi dai lecţii postând la portofoliu la tine .psd-uri luate de pe net?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.