Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Care este genul vostru preferat de cărţi? / What is your favorite book genre?


BIS aka OldNab
 Share

Recommended Posts

  • Nickname: Lebus
  • Genul de cărţi: Science Fiction
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place acest gen deoarece ma ajuta sa ma desprind de lumea reala si toate problemele ei, intr-o alta lume cu totul noua si cateoadata raman blocat in acea "lume".
Edited by Lebus
Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2021 at 9:38 AM, Diecast said:
  • Nickname: Diecast
  • Genul de cărţi: Actiune,
  • Motivele pentru care îmi place: Mereu au un Final ne asteptat Si esti mereu in suspans,

Nemotivarea afinităţii pentru genul postat este interzisă. Scrieţi măcar o propoziţie, cu subiect şi predicat. Încălcarea acestei reguli va duce la primirea unui avertisment verbal.

Link to comment
Share on other sites

Nickname: VISU1998..

Genul de cărţi: Istorie 

Motivele pentru care îmi place: Imi plac cele despre Istorie mai ales Razboaie lupte cum sau luptat pentru a castiga Tara asta a noastra cate razboaie au castigat,pierdut genul asta de Carti imi plac

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname:Ag0ny
  • Genul de cărţi:Aventura
  • Motivele pentru care îmi place:Imi plac cartile de aventura, deoarece si eu sunt un ,,aventurier'' intr-un sens sau altul. Sunt pasionat de calatorii si dupa parerea mea cartile de aventura te tin mereu intr-un impas, au ceva nou si sunt foarte interesante.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Stoony
  • Genul de cărţi: Science Fiction
  • Motivele pentru care îmi place:Genul ales de mine se diferentiaza de realitate si te lasa sa-ti creezi singur universul tau, asa cum iti doresti.
Link to comment
Share on other sites

Nickname: [Mr]Mohab
Kind of books: History
Reasons why I like it: i like the historic for our worlds specially for ancient Egyptians and The pyramids and the sphinx

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: StarKiller
  • Genul de cărţi: Actiune / comedie
  • Motivele pentru care îmi place: Imi plac actiunile, deoarece imi place sa citesc interesat despre batai sau orice lucru care tine de acest context. Comediile te fac intotdeauna sa pui un zambet pe buze atunci cand esti trist.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname:Morar_David
  • Genul de cărţi:Orice tine de istorie (WW2)
  • Motivele pentru care îmi place:Al doilea război mondial ma pasionează foarte mult, mai ales pe armament și tehnologie militară.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Mike_Wheeler
  • Genul de cărţi: Thriller, Horror, Detective și mistere.
  • Motivele pentru care îmi place: iubesc aceste genuri de cărți deoarece sunt exact ce caut eu: suspans, momente tragice, finaluri fericite, o morală cu adevărat importantă și chiar și o întâmplare care combină ficțiunea cu realiatea.
Link to comment
Share on other sites

Nickname: ToTeNKOPF

Genul de cărţi: Psihologie

Motivele pentru care îmi place:Deoarece psihologia este o stiinta foarte fascinanta, pe care doresc sa o studiez si dupa terminarea liceului, o stiinta care ne ajuta sa invatam foarte multe lucruri despre noi insine. 

Edited by ToTeNKOPF
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Sublim. said:

Nickname: ToTeNKOPF

Genul de cărţi: Psihologie

Motivele pentru care îmi place:Deoarece psihologia este o stiinta foarte fascinanta, pe care doresc sa o studiez si dupa terminarea liceului, o stiinta care ne ajuta sa invatam foarte multe lucruri despre noi insine. 

Copy-paste, avertisment.

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname:Cristi4N.
  • Genul de cărţi:Dezvoltare personala.
  • Motivele pentru care îmi place:Consider ca sunt cele mai utile si putin plictisitoare carti datorita lucrurilor pe care le poti invata si modul in care te ajuta sa iti schimbi gandirea si comportamentul.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Sniffanie
  • Genul de cărţi: Dramatice
  • Motivele pentru care îmi place: Deoarece te face sa realizezi cata suferinta exista in lume si cumva iti confirma si ideea ca oricat de rau te-ai simti, in orice situatie ai fi.. exista oameni in lume care poate sufera mai mult.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: DragonMyr
  • Genul de cărţi: Autobiografii
  • Motivele pentru care îmi place: Simt ca povestile impresionante ale unor oameni puternici, care au trecut peste greutati, te pot motiva sa iti depasesti propia conditie si sa tragi sa iti atingi telurile.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Riqqeloff
  • Genul de cărţi: Science Fiction
  • Motivele pentru care îmi place: In general descriu o lume fix asa cum ti-ai dori tu sa fie/sa se intample, imaginatia poate sa zburde asa ca eu consider ca acesta e un motiv destul de bun. 
Edited by D J C
Genre Correction
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Haladit said:
  • Nickname:Haladit
  • Genul de cărţi:Romantism
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place sa evidențiez sentimentele altor persoane 
  •  

Comentariu copiat, avertisment.

23 hours ago, Cont Inchis said:

Genul de cărţi: Romantism

Motivele pentru care îmi place: Deoarece imi place sa citesc despre sentimentele altor persoane.

Comentariu copiat + nerespectarea modelului de postare, 2x avertisment.

Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: .Danutu
  • Genul de cărţi: Mister
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place suspansul in care ma tine cartea  si ma face nerabdator sa aflu continuarea/ finalul cartii cat mai repede.
Link to comment
Share on other sites

  • Nickname: Azonic.
  • Genul de cărţi: Science Fiction
  • Motivele pentru care îmi place: Imi place acest gen deoarece ma ajuta sa ma desprind de lumea reala si toate problemele ei, intr-o alta lume cu totul noua si cateoadata raman blocat in acea "lume".
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.