Jump to content

Problema MAP


Kobe.

Recommended Posts

Este din cauza denumirilor sau din cauza programului cu care ai pus-o. Fiecare bucata din aceea mici din harta pusa aiurea este o imagine din gta3.img sau modloader care are o anumita denumire.

Daca ai modloader si nu ai umblat la fisierul respectiv cel mai probabil este din cauza celui care a pus-o asa, o poti cauta in alta parte, nu e greu de gasit harta aceea.

Daca ai pus-o tu in gta3 img iti recomand aci's img editor

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, TheTom said:

Este din cauza denumirilor sau din cauza programului cu care ai pus-o. Fiecare bucata din aceea mici din harta pusa aiurea este o imagine din gta3.img sau modloader care are o anumita denumire.

Daca ai modloader si nu ai umblat la fisierul respectiv cel mai probabil este din cauza celui care a pus-o asa, o poti cauta in alta parte, nu e greu de gasit harta aceea.

Daca ai pus-o tu in gta3 img iti recomand aci's img editor

La prima am umblat eu dar la a 2-a e cea default de la gta, si in plus am observat ca nici nu pot sa umblu cu mouse-ul pe meniul din esc si nu stiu de ce

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TLG Kobe. said:

La prima am umblat eu dar la a 2-a e cea default de la gta, si in plus am observat ca nici nu pot sa umblu cu mouse-ul pe meniul din esc si nu stiu de ce

A, nu am observat a 2-a poza, asta se intampla cu gta default in care nu ai umblat deloc tu? Pare sa fie o problema din gta, nu stiu daca poate fi cauzata de vreun mod sau alti factori.

Link to comment
Share on other sites

Just now, TheTom said:

A, nu am observat a 2-a poza, asta se intampla cu gta default in care nu ai umblat deloc tu? Pare sa fie o problema din gta, nu stiu daca poate fi cauzata de vreun mod sau alti factori.

Daca schimb cu alt gta3 e posibil sa nu mai am problema asta sau nu are legatura?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, TLG Kobe. said:

Daca schimb cu alt gta3 e posibil sa nu mai am problema asta sau nu are legatura?

Avand in vedere ca nu poti umbla nici in meniu cred ca nu tine doar de gta3img, maxim se va rezolva problema cu harta.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, TheTom said:

Avand in vedere ca nu poti umbla nici in meniu cred ca nu tine doar de gta3img, maxim se va rezolva problema cu harta.

Am schimbat din minimap rotund in unul patrat, are cum sa fie din cauza asta ca am bagat cu txd workshop radardisc si radarrect.asi in in folderul gta

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, TheTom said:

Din cate stiu eu mapa patrata cosnta doar in radarrect.asi si fisierul hud.txd din models unde este marginea mapei.

Pai da, am bagat fisierul ala .asi si am editat in txd workshop ala din hud ca sa nu schimb tot hud-ul, dar cred ca e de la radarrect.asi problema ca nu pot folosi mouse-ul in meniul din esc

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Încearcă să descarci un mod de Radar Default HD (harta din samp) care are toate bucătelele pentru harta corect și la locul lor (LINK) și să-l pui folosindu-te de ModLoader (CLICK) peste un GTA curat fară vreun alt mod pe el să vezi dacă problema înca persistă. Problema este cauzată din cauza că își lipsesc anumite bucăți din hartă si se suprapun una în locul alteia.

Link to comment
Share on other sites

Hello,

In such cases I prefer that you re-install your mods, because finding the problem might be so difficult.

Because GTA SA bugs can be complex and it could be caused by using two different map mods or some other plugins that influence each other.

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.