Jump to content
Hostul a fost schimbat. Daca vedeti serverul offline readaugati rpg.b-zone.ro sau 141.95.124.78:7777 in clientul de sa-mp ×

Problema conectare samp


AIM Horia
 Share

Recommended Posts

Salut! Tocmai ce am intampinat o problema in legatura cu conectarea la joc. Din cand in cand mi se intampla sa nu imi apara deloc meniul de conectare, astept ore bune si nu se rezolva nici cu cele mai vechi metode. Nu imi apare sa bag parola, nici pin nici nimic nici macar 2FA. Iar din cand in cand daca e sa ma pot conecta imi iasa automat fara sa fac nimic si nu este crash, am intrebat un prieten deoarece nu scrie pe joc (crashed).Stiti cumva de la ce poate fi? 

Link to comment
Share on other sites

Salut @ Mr.Vasi problema ta este sigur de la conexiunea ta de internet deoarece in ultima perioada nu am mai auzit nimic de probleme de genu. Am patit si eu aceasta problema acum cateva luni, a fost de la reteaua mea, eu unul mi-am schimbat operatorul dar poti incerca si alte metode. Poti pentru inceput sa iti dai un restart la router si sa dai un relog la PC si sa incerci sa te reconectezi sa vezi daca mai apare problema, daca tot nu merge poti incerca sa iti dai reset la IP ( Accesezi CMD cu "run as administrator" tastezi: -> /ipconfig release -> Ipconfig renew dupa care iesi si dai tot la fel un relog la PC si incerci iar pe joc sa vezi daca iti merge). Iti recomand daca nu se remediaza sa incerci sa schimbi reteaua la care esti sau macar sa incerci pana poate se rezolva de la Host dar putin probabil sa folosesti un VPN. Poti reveni cu un mesaj daca ti-ai rezolvat problema, insa cred ca se va rezolva de la sine.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Cand nu iti apare dialogul de logare, respectiv cel pentru 2FA poate fi datorat si lagului de pe serverul de MySQL care (din cate stiam) nu a putut fi rezolvat, asta se intampla cand exista mult load pe server (cand se conecteaza mai multi jucatori simultan, fac modificari in baza de date, etc).

Daca pingul tau este unul normal inseamna ca poate fi se la server, desi putin probabil deoarece n-au fost raportari pe aceasta tema, daca acesta este destul de mare este de la conexiunea ta slaba care nu primeste la timp pachetele de la server

Link to comment
Share on other sites

  • Nathen locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.