Jump to content

B-Pets Ediția 8


sLoww ToV
 Share

Recommended Posts

b-pets.thumb.png.ed6ba427a1ca5f0446a35eb13018066b.png

 


Salutare!

 

Am revenit cu o nouă ediție de B-Pets.

Concursul este unul foarte simplu, tot ce trebuie să faceți este să postați o poză cu animalul vostru de companie și să apară logo-ul comunitati în cadru.

Pluto vă transmite ca a lăsat mai jos un exemplu cu propriul său câine pentru a vă ajuta.

 

Concursul începe pe data de 12 octombrie și se încheie pe data de  19 octombrie la ora 23:59 (ora României). Câștigătorii o să fie anunțați în zilele ce urmează după finalizarea termenului de înscriere.

 

O să avem un top 3 al celor mai apreciate animăluțe, acestea o sa fie alese în funție de numărul de voturi (reacții) pozitive primite la postare.

Premiile o fie următoarele:

  • 🥇 Locul I o să fie premiat cu 1000 GOLD, un badge special pentru profilul de forum și un badge special pentru contul de joc
  • 🥈 Locul II o să fie premiat cu 750 GOLD
  • 🥉 Locul III o să fie premiat cu 500 GOLD

 

O să existe și câteva reguli simple si scurte, acestea sunt:

  • puteți participa cu orice animal de companie: câine, pisică, iepure, țestoase sau ce mai aveți voi prin casă sau grădină;
  • fără poze vulgare sau care să nu includa animalul vostru de companie, haideți să avem un concurs frumos prin care să ne apreciem animalele de companie;
  • cererea voturilor sau cumpărarea acestora este strict interzisă;
  • fotografia nu trebuie să fie editată;
  • fiecare poză trebuie să includa logo-ul comunitati în cadru, de preferat lângă animalul de companie, cel mai ușsor este de pe telefon.

 

Modelul de postare si poza drept exemplu:

[NOTĂ] Poza cu animalul de companie să fie de preferat mai sus decat modelul de postare ca să fie postarea mai ușoara de văzut și citit.

 

xYgtiU8.png

 

  • Numele din joc: Plutonium
  • O scurtă descriere a animalului de companie: O cheamă Luna și este un Pug în vârstă de 7 ani. A început să-i încărunțească botul din cauza bătrâneții, fructul ei favorit este piersica și adoră să facă baie în cadă. Este cel mai blând câine și cred că vede în două direcții în același timp.

 

Mult succes tuturor!

 

Sposored by @ Kelton

Logo by @ Soulrayne

Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: Mury
  • O scurtă descriere a animalului de companie: El este Max, un bichon havanesse in varsta de 8 ani. Nu este un catel pretentios la mancare, asteapta si accepta orice fel de mancare (mai putin cele de caini). Cand e tinut in lesa ar provoca la RXF orice talie de caine, cand e liber stie doar comanda ‘la pas’. A fost cam arogant cu fetitele, drept pedeapsa a ramas fara oute pentru a nu a ajunge mai grav.

IMG_3959.jpeg

Edited by Mury
Link to comment
Share on other sites

IMG_0008.thumb.jpg.ffbb6a92bb530c666e64cbfbb3079259.jpg

 

  • Numele din joc: YuukiKING
  • O scurtă descriere a animalului de companie: El este Ursu, un ciobanesc de aproximativ 5 luni de zile si este o fire foarte jucause. Adora sa se joace toata ziua si sa se intreaca cu fratele lui, Max. Este cel mai cuminte si activ catel si in viitor o sa ajunga un gigant de temut.
Link to comment
Share on other sites

4csk54q.jpeg

  • Numele din joc: Juvinho
  • O scurtă descriere a animalului de companie: O cheama Sami, are 10 ani si mananc mult morcov, ardei, mar si struguri. Nu ii place ploaia si e pretentioasa la baieti(e singura).
Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: IulyIDS
  • O scurtă descriere a animalului de companie: Numele lui este Felix si este un motanel siamez cu varsta de 2 luni. Din fotografie se vede ca este putin bolnav, insa este foarte jucaus si bland. Cel mai mult ii place sa se catere pe perdelele din casa.

WhatsApp Image 2024-10-12 at 11.50.58 AM.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: K3KS
  • O scurtă descriere a animalului de companie: Numele lui este Boomer,are varsta de 2 anisori.L-am adoptat de cand avea 3 luni.Doarme foarte mult,este bland si cuminte.Este alintat la mancare si este o fire activa,fuge dupa pasari si e prietenos cu alte pisici.La fel este foarte destept si asculta de mine.Imi face viata mai placuta si ma bucur ca am avut ocazia sa il adopt.Multumesc de atentie!

Boomer.jpg

Link to comment
Share on other sites

aA5VZRt.pngBCBEBxJ.png

Numele din joc: HOUSTON.

O scurta descriere a animalului de companie: El este Diamond, un french bulldog în vârstă de doar 3 ani. Nu face prea multe că este foarte leneş şi în majoritatea timpului şi l doarme, este un bulldog foarte prietenos. Este foarte obsedat după mingi, şi în special după ros, roade tot ce prinde în cale. :))

Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: GUCCISBUCII
  • O scurtă descriere a animalului de companie:  Numele meu este Bucle si sunt un Poodle mini toy.Ma prezint ca un caine foarte iubitor si ascultator. Ma trag din familie de campioni, dar eu sunt mai mult campion pe dormit 😅 nu prea sunt jucaus, am un singur plus pe care il indragesc si cam atat. 
  • Whats-App-Image-2024-10-13-at-20-03-58.jpg
Edited by Guccibucii
Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: Biu02DUBITARA
  • O scurtă descriere a animalului de companie: Buna! Ele sunt TITI (cea neagra) si Printi (cea gri), cele 2 blanoase coabitand  impreuna de 1 an si  10 luni.
  • TITI este o pisica putin jucausa (din cauza faptului ca este o lenesa), este o madarita,  o blanoasa cumintica avand varsta de 5 anisori. Ea a fost salvata din molarii unor caini hotomani, cand deabea ea a ajuns la varsta in care ea isi putea deschide ochisorii. Ea a fost gasita in Petrosani si ulterior adusa la Baia Mare.
  • Printi este o pisica foarte jucausa dar si putin nebuna, avand varsta de 1 an si 10 luni. Ea a fost preluata din orasul Roman la doar 2 lunite in luna februarie cand afara era o vreme friguroasa, cu ninsoare, cu temperaturi foarte scazute. La o saptamana avand un foster cald am decis sa o duc si pe ea alaturi de TITI la Baia Mare.
  • La inceput nu prea s-au inteles dar mai apoi s-au dat de brazda amandoua, au stiut ca trebuie sa convetuiasca impreuna asa ca au facut ambele un compromis de a petrece restul vietii alaturi una de cealalta, avand povesti diferite de viata putin dureroase, bucurandu-ne si facandu-ne o viata mai fericita si mai in priza atat mie cat si familiei mele.

qi3u2u6.thumb.jpg.d7c99789ee1f2adfd6ca3ce1cea5bac5.jpg
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Numele din joc: .Max_Verstappen.
  • O scurtă descriere a animalului de companie: Bună, numele meu este Brownie și sunt un motănel de 5 luni căruia îi place la nebunie să îl muște pe tăticul lui de urechi în timp ce se joacă pe SAMP, iar pe musafiri îi mușc de picioare ca să știe cine e șeful.399188566_WhatsAppImage2024-10-14at20_33_38.thumb.jpeg.292348cf6e22241375779bbbf3afa5d5.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.