Jump to content

Ce genuri de filme preferaţi? | What movie genres do you like?


dubliss
 Share

Recommended Posts

.

Genul preferat: Actiune

Motivul pentru care îmi place: Imi plac aceste filme deoarece imi place actiunea, au adrenalina, te poate tine in suspans si au aproape de fiecare data un final fericit.

Câteva exemple de filme din acest gen: Olympus Has Fallen, Transporter, Crank

Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Horror

Motivul pentru care îmi place: Imi plac filmele Horror deoarece nu stiu daca supravietuiesc actorii pana la sfarsitul filmului,si ma tin in suspans,si au o poveste a filmului buna[nu toate filmele o au],si mai ales daca asculti cu sonorul dat tare,nu iti mai vine sa te uiti.=]

Câteva exemple de filme din acest gen: The Mirrors 1/2 ,House of Wax,The Exorcism of Emily Rose,Jeepers Creepers,One missed Call ,Sinister.

Alte precizări: Nimic de precizat.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Comedy

Motivul pentru care îmi place: Sunt filmele care le vizionezi de placere,faze comice care starnesc rasul,adolescenti nebuni care isi fac de cap,oameni in varsta cu minte de copii etc

Câteva exemple de filme din acest gen: American Pie,Scary Movie,Fired Up,Dude,Were's My Car.

Alte precizări: va recomand sa vizionati filmele de mai sus

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Actiune

Motivul pentru care îmi place: Ma captiveaza foarte mult,iar uneori sunt unele momente de te tin cu sufletul la gura .

Câteva exemple de filme din acest gen: Pacific Rim / The Wolverine / Fast&Furious 6 etc.

Alte precizări: Nu

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Actiune

Motivul pentru care îmi place: Îmi place acest gen de film deoarece pe mine unul mă captivează şi mi se par gel mai bun gen de filme la ora actuală.

Câteva exemple de filme din acest gen: Fast and Furios / Born to race / A god day to die.

Alte precizări: Nimic.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Comedie / Actiune

Motivul pentru care îmi place: Imi plac foarte mult filmele cu actiune si comedie pentru faptul ca imi da o buna dispozitie.

Câteva exemple de filme din acest gen: The Expendable / Transporter / Mr Bean

Alte precizări: .

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Comedie / Actiune

Motivul pentru care îmi place: Pai cand vreau sa rad filmele comedie sunt cele mai indicate, iar cand vreau sa ma uit la ceva interesant este perfect un film de actiune.

Câteva exemple de filme din acest gen: The Dictator, The Mask, Fast and Furious etc.

Alte precizări: .

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Aventura / Actiune

Motivul pentru care îmi place: Imi place suspanul vreau ca un film sa ma faca,curios pana la sfarsit.

Câteva exemple de filme din acest gen: Educatia Siberiana, Suburbie 13, Fast and Furious etc.

Alte precizări:

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: i like triller style

Motivul pentru care îmi place: is for men

Câteva exemple de filme din acest gen: commando,eraser,

Alte precizări: nice movies

Your reason must contain 10 words. You will receive a verbal warning.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Fantasy / Actiune
Motivul pentru care îmi place: Imi plac aceste genuri de film deoarece sunt cele mai interesante. Te tin captivat si in acelas timp te si uimesc cu invenitivitatea si imaginatia de care regizorul a dat dovada.
Câteva exemple de filme din acest gen: Man of Steel, The Avengers.
Alte precizari: -

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Science Fiction
Motivul pentru care îmi place: Ma fascineaza tot ce e posibil doar in mintea noastra si nivelul / conceptiile la care au ajuns Filmele SF din ziua de azi.
Câteva exemple de filme din acest gen: Transformers, Pacific Rim, Man of Steel, etc.
Alte precizări: Sunt cinefil, Sci-Fi-ul nu e singurul gen la care-mi place sa ma uit, vizionez aproape toate genurile de filme, evident, daca se merita vizionat.

Edited by BTD InSaNe
Link to comment
Share on other sites

Genul preferat:Horror/comedie

Motivul pentru care îmi place: Pentru ca-mi place

Câteva exemple de filme din acest gen: Zombie Land

Alte precizări: ~

 

Nu ai 10 cuvinte la motiv, prin urmare vei primi un avertisment verbal, te rog să citeşti regulile acestui topic.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Comedie / Horror / Actiune
Motivul pentru care îmi place: Aceste 3 genuri imi plac la nebunie
Câteva exemple de filme din acest gen:

Comedie : Home Alone , Starbuck , Scary Movie , The Dictator , Meet Dave....

Horror : The Collector , Saw , The Hills Have Eyes , Martyrs , Wrong Turn...

Actiune : Hancock , Blood and Bone , Undisputed , RedBelt , 300 Eroi de la Termopile...
Alte precizări: Sunt niste filme de nota 10 merita vazute.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Horror, Comedy
Motivul pentru care îmi place:

Horror - îmi dă acea senzaţie de spaimă de neegalat.

Comedy - îmi face ziua | seara mai bună, îmi "încarcă bateriile" şi mă bine-dispune.
Câteva exemple de filme din acest gen: Insidious, The Conjuring | Populaire, The Family
Alte precizări: Merită văzute.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Razboi

Motivul pentru care imi place: Ma fascineaza extrem de mult acest tip de film, iar adrenalina este la maxim.

Cateva exemple de filme de acest gen: Black Hawk 2, A farewell to Fools, The English Patient, Lore.

Alte precizari: Merita vazute.

Edited by pH Schwepp
Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Action, adventure.
Motivul pentru care îmi place:

Actiunea si aventura sunt genurile mele preferate deoarece sunt captivante, dar ca sa fie un film intr-adecar bun, o lectie de viata pe care sa o tragi din el este esentiala.

Câteva exemple de filme din acest gen: Sunt foarte multe exemple, nu imi vine unul specific in minte.
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Survival , Adventure
Motivul pentru care îmi place:

Supravietuirea m-a captivat inca de la inceputurile aparitiei acestui nou gen de film . Ma captiveaza si ma face sa ma simt ca si cum as trai alaturi de personajul respectiv .

Câteva exemple de filme din acest gen: Cast Away ( 2000)
Alte precizări: -

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Drama, comedie, romance.
Motivul pentru care îmi place: Nu-mi pot explica, pur si simplu ma atrag.. ma regasesc in aceste genuri.

Câteva exemple de filme din acest gen: A walk to remember, The notebook, Meet Joe Black, etc.
Alte precizări: :-??

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Comedie / actiune / thriller
Motivul pentru care îmi place: iti fac ziua mai buna.
Câteva exemple de filme din acest gen: ziua z apocalipsa / familia miller / avocatul
Alte precizări: .

Edited by AliNNN
Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Horror | Comedie | Actiune | Thriller | SF

Motivul pentru care îmi place: Pai cel mai mult imi place intr un film cand genurile sunt combinate de ex: Comedie cu Horror iese un film presupus de groaza care te bine dispune.
Câteva exemple de filme din acest gen: seria Scary movie, World war z, Puzzle mortal, The expendables, the avengers etc.
Alte precizări: Nu am.

Link to comment
Share on other sites

Genul preferat: Horror
Motivul pentru care îmi place: Imi place suspansul.
Câteva exemple de filme din acest gen: The Conjuring / The Exorcist / The Devil Insider / Paranormal Activity 1,2,3,4

Alte precizări: Filmele noi horror 2012+ sunt mai mult comedie decat horror.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.