Jump to content

Tow Truck Company - Sugestii / Suggestions


LCN John
 Share

Recommended Posts

Nick: PacleaDorin

Rank: 1
Sugestie: Tot legat de tractari, cu toata ca poate nu-si are rost post-ul meu, indraznesc sa amintesc de 4 Dragons. Update a fost si la barbut si de atunci intrarea e mereu blocata: http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=d68cab-1459166673.png . Tinand cont de faptul ca acolo nu exista o parcare amenajata propun ca masinile parcate legal sa fie acelea care stau pe marcajul de pe marginea drumului: http://www.bilder-upload.eu/show.php?file=7046b2-1459166749.png. Restul masinilor care nu se afla pe acel marcaj, propun sa le putem tracta.

Alte mentiuni: Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nick: [LF]Filip

Rank: Senior Mechanic (3)

Sugestie: Eu propun daca tot suntem agentia de tractari a jocului sa putem merge pe contra sens daca avem girofarul galben aprins, nu numai daca avem masina in carlig. Exempu:-suntem pe partea noastra de drum, iar pe contra sens e o masina si avem scoar intre drumuri trebuie sa ocolim sa ajungem la ea, daca e o masina de politie ne-a luat carnetu pentru asta. Avem si noi dreptul asta.

 

Daca mai e o propunere asemanatoare imi cer scuze nu am citit tot.

Edited by Filip
Link to comment
Share on other sites

@@Filip,

  • Membrilor Tow Truck Company care se afla in procesul de tractare a unei masini si au girofarul aprins nu l-i se va confisca licenta de condus pentru condus neregulamentar. Aceasta regula se aplica doar pe durata tractarii vehicului.

​Presupun că se consideră "proces de tractare" şi atunci când te pregăteşti să iei maşină în cârlig. În caz de te opreşte cineva atunci când eşti pe contra-sens şi vrei să iei maşină, îi explici frumos că doar iei maşină şi ai plecat conducând în continuare regulamentar. Chestia e că el nu are cum să ştie exact dacă tu atunci când eşti pe contra-sens te duci cu gândul să tractezi maşină respectivă sau nu. Aici depinde de cât de înţelegător este respectivul.

 

 

Edited by South Zhao
Link to comment
Share on other sites

Nick: Boy.[bAROS]

Rank: 1

Sugestie: Sa dispară treaba cu /towpoints sau sa fie date in jur de 30 la pay day.

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Nu ne vom limita la tractări, si mai usor de facut raportu.

Alte mențiuni: Multunesc.

Link to comment
Share on other sites

Nick: PacleaDorin

Rank: 2
Sugestie: In legatura cu "/accept towtruck", propun ca la fiecare comanda acceptata sa se ofere 2 puncte la raport.
Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Pai din cate am vazut eu, comenzile astea sunt ignorate de catre noi toti pentru ca nu are nimeni nici un beneficiu si e clar ca playerul care are nevoie de serviciul asta va spune ca suntem inactivi. Consider ca din moment ce un "/accept towtruck" va aduce 2 puncte, vom accepta mult mai des comenzile si lumea isi va schimba putin impresia despre noi (in bine).
Alte mențiuni: Pace

Link to comment
Share on other sites

@@PacleaDorin OLD,spui bine ceea ce zici tu, dar în primul rând o comandă acceptată cu succes presupune acceptarea comenzii urmată de întâlnirea cu respectivul care a solicitat un mecanic şi după să primească rep/reff sau ce are el nevoie. Pentru aşa ceva ar fi nevoie să faceţi SS şi după să le postaţi pe forum. Aşa a fost acum un an când raportul nu se contoriza singur pe website, ci trebuia voi să faceţi SS pentru fiecare punct din raport, iar mai apoi să le postaţi pe forum. Sunt sigur că nu veţi vrea să faceţi iar asta. În al doilea rând, în 80 % din cazuri respectivul va v-a cere să-i daţi rep/reff, iar pentru asta are /service mechanic, PNS-uri sau Benzinării Un alt motiv pentru care nu va fi posibil ce spui tu este că noi avem raportul format doar din tractări, indiferent că vouă vi se contorizează pe website şi rep/reff. Gândeşte-te numai dacă aş bagă şi rep/reff la raport cât s-ar abuza de acest lucru. În ultimul rând voi nu aveţi obligaţia să deţineţi jobul mecanic şi cred că nimeni nu vrea asta.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick:Jorge_Mendosa[ToV]

Rank: 5

Sugestie: Deci, acuma ceva timp in urma sa marit raport-ul de activitate... pentru ca nu era factiunea activa... dar acuma am depasit acel stadiu... si raport-ul este exagerat... adica 90 de punte la rank 3... si asa mai departe... este foarte greu de realizat... deci propun sa se micsoreze raport-ul... cu cel putin 10 puncte la toate rank-urile... sau macar la rank 1-4...

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Nu am mai avea raport in stil comunist... este exagerat cel de 90 cel putin...

Alte mențiuni: Sper sa te gandesti bine zhao...

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Eazy

Rank: 4

Sugestie: Sa se schimbe [/tow ls].

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Din cauza gardului nu intru un beagle sau shamal.

Alte mențiuni: Va multumesc pentru timpul si atentia acordata.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: Smith.

Rank: 1

Sugestie: Sa se adauge o regula prin care putem tracta si de la CNN LV, daca masina nu este in parcare. Exact ca la CNN LS! ( http://imgur.com/TlwUTZ3 )

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Nu este vreo regula care sa ne permita sa putem tracta acel Premier din poza. Aceasta regula ar face raportul mai usor.

Alte mențiuni: La fel si la CNN SF

Link to comment
Share on other sites

- Nume: HopeLess


- Propunere:


1. Nu ai voie sa tractezi masina atunci cand un jucator se afla pe ea, chiar daca este sau nu AFK. (Adaugare Regula)


2. Masinile parcate ilegal pe strada in dreptul zonelor de clan sa nu poata fi tractate, atunci cand sunt jucatori pe zona respectiva. (Adaugare Regula)


3. Membrii factiunii de rank 3 sa ii supravegheze pe cei nou intrati, la 10-20 tractari. Astfel, cei lipsiti de experienta vor fi asistati si orientati corect. Fireste , membrii supraveghetori vor face dovezi cand ii ajuta si vor posta intr-un PM.


- Detalii: Facand referire la prima propunere,consider ca ar fi normal ca un membru TTC sa respecte si alt jucator. Chiar daca acesta se afla AFK pe masina, poate revenii in scurt timp si folosi acea masina. A doua propunere mi se pare esentiala. Nu am vazut aceasta regula si cred ca e necesara. Cand faci un 'tag' nu mai ai timp sa parchezi o masina. Te grabesti sa obtii acea zona. Referitor la propunerea a treia, dupa activitatea membrilor de rank 3+ iti vei da seama cine se va implica cu adevarat.


- Alte precizări: Nu stiu daca sunt elaborate, dar poate va starnii vreo idee.


Edited by xHopeLess
Link to comment
Share on other sites

- Nume: HopeLess


- Propunere:


1. Masinile parcate ilegal la intrare in 'complexe', diverse strazi sa se tracteze.


2. Membrii cu rank 1-2 sa detina job-ul mechanic de luni pana vineri, in intervalul 12:00-20:00. Iar in week-end sa detina orice job legal/ilegal.


3. Membrul care a castigat best-ul pe saptamana trecuta, sa i se permita sa poarte in saptamana curenta skin-ul pentru rank-ul superior lui. Doar in saptamana respectiva.


- Detalii: Referitor la propunerea 1, daca tot avem reguli pentru fiecare zona si explicata in detaliu sa se adauge si regula pentru complexe(Imagine: http://i.imgur.com/kM4RlNu.png ) . De ce sa se adauge regula cu jobul? Pai noi practic cu asta ne ocupam,tractatul si reparatul masinilor. Si ultima propunere cred ca e un stimulent si se va mari numarul tractarilor.


- Alte precizări: Sunt cateva idei de moment. Salut!


Edited by xHopeLess
Link to comment
Share on other sites

@@xHopeLess,

Propunerea 1 : Respinsa -> Nu incurca pe nimeni daca o masina este parcata in acel loc.

Propunerea 2 : Respinsa -> Odata ce regulamentul serverului permite oricarui membru dintr-o factiune sa detina orice job legal/ilegal nu are rost sa bag eu o regula speciala pentru joburi,nu cred ca convine cuiva sa fie obligat sa detina un job anume.

Propunerea 3 : Respinsa -> Consider ca pentru moment ajunge premiul pentru best.

Link to comment
Share on other sites

- Nume: DeviL[VODA]


- Propunere: Să se specifice clar în Regulament și pentru cei grei de cap sau care vor să abuzeze de lipsa propriu-zisă a unei reguli care ar trebui să fie subînțeleasă, și anume că este interzis să ai un cont secundar pe G, în Tow Truck, având job-ul Detective.


- Detalii: A fost cazul cu emanuel.emi în care a abuzat cu nesimțire de lipsa acelei reguli și când i-am spus să nu mai stea cu acel cont pe G, a zis că nu este acea regulă, de parcă era și greu de înțeles, dar asta e, o să facem reguli ca la copiii ăia mici, să înțeleagă toți șmecherașii.


- Alte precizări: -


Edited by DeviL VODA
Link to comment
Share on other sites

Nume: Edutuu


Propunere: Punctarea comenzilor [/repair] și [/refill] la raportul de activitate (citește tot de la detalii, e elaborată treaba).


Detalii: Consider că punctarea comenzilor în cauză, respectiv [/repair] și [/refill], însă într-un mod diferit de cel afișat pe RPG la secțiunea raportului nostru de activitate, poate rezolva într-un fel sau altul prezența slabă a jobului Car Mechanic din facțiunea noastră. În prezent, în Tow Truck Company se numără doar 9 mecanici din 45 de membrii, 42 dând la o parte conducerea. O cifră mică având în vedere faptul că facțiunea din care facem parte cam asta își propune, tractarea, repararea și umplerea rezervoarelor vehiculelor. Așadar, m-am gândit la o metoda prin care, cu puțin noroc, poate că vom reuși să îndrumăm membrii facțiunii să folosească jobul Car Mechanic mai mult. Am gândit-o cam așa: Momentan, punctele care apar la raportul nostru de activitate prin utilizarea comenzilor [/repair] și [/refill] sunt anulate. Sunt de părere că și acestea pot fi valorificate într-un mod inteligent. De exemplu, fiecare [/repair] și [/refill] să fie gândit ca 0.5 (1/2) sau 0.25 (1/4), astfel la fiecare 2 sau 4 utilizări (în funcție de alegerea conducerii) ale comenzilor [/repair] sau [/refill], să fim punctați la raport cu 1 punct valid; fac o mică paranteză pentru cei ce n-au înțeles ce am vrut să zic. Acest punct valid rezultat din folosirea comenzii [/repair] sau [/refill] se va calcula în felul urmator (voi lua ca exemplu acceptarea propunerii cu 4 utilizări ale acestor comenzi): [/repair x $] (0.25) + [/repair x $] (0.25) + [/repair x $] (0.25) + [/repair x $] (0.25) = 1 punct valid la raportul de activitate SAU [/repair x $] (0.25) + [/refill x $] (0.25) + [/refill x $] (0.25) + [/repair x $] (0.25) = 1 punct valid la raportul de activitate. De precizat că ordinea nu are nicio relevanță. Target-ul este atingerea acestor 4 comenzi folosite cu succes pentru a putea obține 1 punct valid la raport. De asemenea, trebuie precizat și faptul că dacă în cazul în care obiectivul nu este atins (folosirea comenzilor de 4 ori cu succes pentru a obține un punct valid), să se procedeze ca și până acum. Punctele care nu îndeplinesc minimul să fie trecute ca invalide. Folosirea acestor comenzi să fie luată în considerare din momentul începerii noului raport de activitate (Luni 00:00) și până la finalizarea acestuia (Duminică 23:59). Desigur, ca activitatea pe celâlalt plan, și anume tractatul, să nu scadă considerabil în cazul acceptării acestei propuneri, consider că ar trebui adăugată și o limită a punctelor pe care le putem obține folosindu-ne de această metodă. Sunt de părere că 5 puncte valide obținute pe această cale sunt mai mult decât de ajuns.


Alte precizări: -


Edited by South Edutuu
Link to comment
Share on other sites

@, Nu prea avem ce face in situatia aceasta.Poate sa tina contul pe G dar tot asa il poate tine si in alt loc si doar sa urmareasca.Daca o sa adaug aceasta regula cred ca o sa fie degeaba,nu il mai tine pe G dar il tine intr-o casa si tot nu il putem prinde.

@@South Edutuu,Propunere respinsa,in toate factiunile pasnice este permis cu orice job. Nu se face raportul asa greu,sunt masini destul de multe abandonate pe server. Paintball , CNN LS , job-uri mai mereu este plin. In 2-3 ore poti termina raportul.

Link to comment
Share on other sites

  • Nick: R3muss

Rank: 1

Sugestie: Cand sa dai CLICK STANGA sau pe ALT pentru a tracta o masina sa iti apara iconita de la mouse si tu sa dai click pe masina care vrei sa o tractezi ( asta pot sa o faca scriptari )

Cu ce crezi că va ajuta facțiunea?: Cand dai CLICK sau ALT sa nu ia o masina de la 10m ci pe aia care dai tu click.

Alte mențiuni: -

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.