Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

 

Nick: [uS]Xin

Rank: Private (1)

Data antrenamentului pentru care vrei să te învoiești: 26.07.2015

Motivul: Cerere preventivă, aştept răspunsul în legătură cu obigativitatea adminilor de a se prezenta la antrenamente.

Alte precizări: În timpul antrenamentului trecut au fost între 10 şi 16 report-uri în aşteptare.

 

 

Pentru admini antrenamentul este optional. Doar ca nu se va acorda rank up la timp, daca adminul este total inactiv in cadrul factiunii, nu ar fi corect fata de membri activi, mai ales ca sloturile la rank 3+ sunt full.

Link to comment
Share on other sites

 

Nick: Lauraa

Rank: 2

Data antrenamentului pentru care vrei să te învoiești: 26.07.2015

Motivul: Preventiv, nu stiu daca sunt on la ora aia si cum imi va functiona internetul.

Alte precizări: ! Jos sodomizarea ! Sustine si tu eliminarea sodomizarii din antrenament!

 

 

Sodomizarea nu va cadea niciodata in formula actuala :))

Link to comment
Share on other sites

 

Nick: Erow

Rank: 2

Data antrenamentului pentru care vrei să te învoiești: 26.07.2015

Motivul: Posibil sa ramana fara net, ca de obicei.

Alte precizări: Eu vreau bere, el vrea tedi.

 

 

Maya, tu de la @Ervin27 vrei bere?! =)) El doar dac-o vede e deja in cap, Tedi e maxim pentru dansul. =))

Link to comment
Share on other sites

@@yenoH, Nuuuu, daca il las pe el sa-mi dea pune sare-n ea sau stiu eu :))) deci iau eu berea si lui tedi, ca daca nu si-o ia in cap :))))

Care cap ?

Ai report , $@|_P@ .

Salut dragi tovarasi , nu am mai postat de mult pe aici si am zis sa ma bag si eu in seama .

 

Va salut cu respect ! Ne vedem maine la antrenament , sita va fac cu noul aim !

Link to comment
Share on other sites

@@yenoH, As face o competitie cu tine, dar stiu ca esti maestru` in domeniu asta, asa ca nu ma bag man, dar tot ai alergat dupa berea aia :)).

 

Edited by Ervin27
Link to comment
Share on other sites

Salutare, dragi colegi

Vin si eu aici pentru a dezbate o problema legata de toate departamentele. In primu' rand, deja vad ca jocul isi pirde din pofta de a juca de disctractie, de ati omori timpu' cand esti plictisit, vazand ca deja devine o obligatie. In decursul zilei de astazi, unii lideri precum si supraveghetori, cam uita ca acesta este un joc si ca totusi trebuie sa te distrezi, nu sa faci dintr-un joc un job. Ce m-a deranjat pe mine personal a fost acea faza, daca o pot numi "amenintare" dar nu e chiar asa, nu pot gasii un alt cuvat mai frumos, in care zicea " Daca nu aveti activitate si nu mereti dupa wanted va marim rapoartele!|'' ( acum nu vreau ca acea persoana care a zis asta si vede acest mesaj sa se simta ataca prin acest mesaj sau sa zica ca de ce comentez unui superior sau ca de ce ma iau eu de el, nu, nu fac acest lucru, si nu ma iau eu de nimeni, pentru ca nu sunt eu in stare de a judeca pe cineva). Sa nu uitam, ca este doar un JOC, eu inteleg ca serveru' este populat si ca aveti pretentii de la departamente sa scape de cei cu wanted, ca na, asta e treaba lor. Dar vad ca deja acest fapt devine o obligatie, asta ar insemna sa stam toata ziua in fata PC-ului si sa curatam lista de wanted, ca na, ce viata reala, nu avem nevoie de ea. Oricum, dupa acest mesaj o sa fiu singur ca cineva imi va zice: "Nu iti convine? Iesi de aici si lasa pe altu' sa intre daca tie nu iti covinte regulile impuse de noi". Vreau doar sa va reveniti unpic si sa va ganditi si voi, este un joc, poate sunt altii care merg cu familile la masa, la un film etc, nu putem sa le zicem parintilor, pritenilor: "Nu vin azi la film ca am raport pe sa:mp", cum v-ar suna acest lucru? Ar da un "aer" de obsedat de joc. Eu va cred ca sunteti bucurosi ca ati ajuns unde ati ajuns si detineti si voi o putere pe acest server, ca na, si eu la randu' meu ca toti ceilalati as face la fel. Am scris acest mesaj pentru faptu' ca acea persoana care a zis la randu' ei : "Tratati acest joc ca pe un joc. Jucati din placere si jucati corect" se pare ca uita ca acestea este un joc ( Daca acea persoana a citit pana la capat tot ce am scris, sa stie ca nu am vorbit de rau asupra lui si ca nu ii comentez decizile lui, vreu doar sa nu uite ce a zis).

Cu toata stima,

ManeLopataru

 

Link to comment
Share on other sites

@, True story bro :), i like what you said That why i try to translate it from a friend (i have to thank him, if there are a mistake tell me please.)

 

English version:

 

Hi, dear colleagues

I come here to debate an issue related to all departments. In it first of all, I can see the lust forfeit their game to play disctractie of timpu kill you 'when you're bored, seeing that already becomes a liability. During the day today, some leaders and supervisors, about forget that this is a game and that still have fun, not a game to do a job. What really bothered me personally was that phase, if one can call "threat" but not so, I can not find another nice Cuvat in saying "If you do not work and will not increase the Mereti after reports wanted! | '(now do not want to say that the person who sees this message and feel attacked by this message or comment to say why a superior or why I'll take him, do not do this , and I do not take it from anybody, that I am not able to judge someone). Let's not forget, it's just a game, I understand that server @ is populated and you have pretensions to escape from departments I wanted those that did not, that's their job. But I see already this is an obligation, it means to sit all day in front of the PC and clean the wanted list, as did, what real life, we have needed. However, after this message will be alone someone I will say, 'Do not you agree? Get out of here and let altu 'to enter if you just do not covinte rules imposed on us ". I just want to go back and think unpic made, is a game, maybe there are others who go to mass with his family at a film etc., we can not say parents, friends': "Do not come today as we report on his film: mp," as you would call it? It would give an "air" obsessed with the game. I will think Are you glad that you got to where you came and you have made on this server power, as did, in its turn myself 'that all my ceilalati would do the same. This is a message for deeds' that person said that in its turn "Her:" Treat this game as a game. Play for fun and play fair "apparently forgetting that this is a game (if that person has read till the end what I wrote, to know that I did not talk bad about him and he does not comment on his decision, I want only not to forget what he said).

We all know,

 

Link to comment
Share on other sites

@, Ai mare drepatate, Mane. Noi putem sa ne facem raportul cand avem noi chef, este un joc, nu este viata reala sa te oblige mama, tata sa faci o anumita treaba chiar acum. Este un joc, creat sa ne distram, dar unii uita asta si nu este bine ce fac.

Va place noul meu avatar ?:D

Link to comment
Share on other sites

Salutare, dragi colegi

Vin si eu aici pentru a dezbate o problema legata de toate departamentele. In primu' rand, deja vad ca jocul isi pirde din pofta de a juca de disctractie, de ati omori timpu' cand esti plictisit, vazand ca deja devine o obligatie. In decursul zilei de astazi, unii lideri precum si supraveghetori, cam uita ca acesta este un joc si ca totusi trebuie sa te distrezi, nu sa faci dintr-un joc un job. Ce m-a deranjat pe mine personal a fost acea faza, daca o pot numi "amenintare" dar nu e chiar asa, nu pot gasii un alt cuvat mai frumos, in care zicea " Daca nu aveti activitate si nu mereti dupa wanted va marim rapoartele!|'' ( acum nu vreau ca acea persoana care a zis asta si vede acest mesaj sa se simta ataca prin acest mesaj sau sa zica ca de ce comentez unui superior sau ca de ce ma iau eu de el, nu, nu fac acest lucru, si nu ma iau eu de nimeni, pentru ca nu sunt eu in stare de a judeca pe cineva). Sa nu uitam, ca este doar un JOC, eu inteleg ca serveru' este populat si ca aveti pretentii de la departamente sa scape de cei cu wanted, ca na, asta e treaba lor. Dar vad ca deja acest fapt devine o obligatie, asta ar insemna sa stam toata ziua in fata PC-ului si sa curatam lista de wanted, ca na, ce viata reala, nu avem nevoie de ea. Oricum, dupa acest mesaj o sa fiu singur ca cineva imi va zice: "Nu iti convine? Iesi de aici si lasa pe altu' sa intre daca tie nu iti covinte regulile impuse de noi". Vreau doar sa va reveniti unpic si sa va ganditi si voi, este un joc, poate sunt altii care merg cu familile la masa, la un film etc, nu putem sa le zicem parintilor, pritenilor: "Nu vin azi la film ca am raport pe sa:mp", cum v-ar suna acest lucru? Ar da un "aer" de obsedat de joc. Eu va cred ca sunteti bucurosi ca ati ajuns unde ati ajuns si detineti si voi o putere pe acest server, ca na, si eu la randu' meu ca toti ceilalati as face la fel. Am scris acest mesaj pentru faptu' ca acea persoana care a zis la randu' ei : "Tratati acest joc ca pe un joc. Jucati din placere si jucati corect" se pare ca uita ca acestea este un joc ( Daca acea persoana a citit pana la capat tot ce am scris, sa stie ca nu am vorbit de rau asupra lui si ca nu ii comentez decizile lui, vreu doar sa nu uite ce a zis).

Cu toata stima,

ManeLopataru

 

 

Si acum te intreb eu pe tine:

 

Oare am devenit noi inactivi sau datorita multor updateuri motivele de wanted sunt mai multe si usurinta de a-l primii este mai mare? Numarul suspectilor s-a marit considerabil, dar al membrilor din departamente nu prea.

Munceam 1 la un plan de 100, acum s-a dublat/triplat, ceva de genu.

 

Da vorba aia: "Si cu @!#*$ in $@$*! si cu sufletu in rai".

 

Tin minte ca acum 2, 3 ani, erau 10 suspecti in toata lista de wanted, 20-25 erau seara cand toata lumea era in joc.

Link to comment
Share on other sites

@@Johnny, nu vroiam sa vina momentul asta. Trebuie sa-mi iau ramas bun de la cel mai eficient membru al factiunii, ce-a facut BEST peste BEST si sute peste sute, adunand mii de puncte din cateva rapoarte fata de alti colegi cu aproape dublu fata de el... Multumim pentru atentia acordata asupra factiunii si ca-l lasi pe fratele Costel sa duca traditia mai departe. Cu stima si respect pentru stilul tau si planurile pe care le ai. Iti urez multa bafta in tot ce ti-ai propus, sayonara :)

 

Multa sanatate pentru colegul nostru, Ervin, la multi ani :)

Edited by DGS AlexCyo
Link to comment
Share on other sites

@@Johnny succes mai departe! Imi pare sincer rau ca nu ti-ai schimbat decizia si stiu ca urarea mea vine prea tarziu dar gestul conteaza nu ? :D

@@South Black Thief Ia asta ca pe un sfat prietenesc. Daca in seara aia tu veneai si spuneai Bai baieti , haideti fratilor sa mai golim din lista de wanted ca sunt un car de suspecti! Si nu ne luai in ture crede-ma ca totul mergea mult mai repede si tu cresteai in ochii nostri ca fiind un om de treaba cu care poti purta o discutie. Daca si yenoh cand e nervos ne-ar lua in ture si ar spala pe jos cu nu ar mai exista membrii cu vechime. Inca ceva si am incheiat , nu uita asta : Sa fi autoritar nu inseamna sa te rastesti la oameni si sa te descarci pe ei.

@ La multi ani nabette !!!

Edited by Sparros Legend
Link to comment
Share on other sites

Salut stimati faraoni & faraoane(Smara), bine v-am gasit. Vreau de pe acum sa imi cer scuze pentru interebarile de nob ce vor urma, dar prefer sa fiu precaut. Intradevar este a doua oara cand intru aici dar este cu totul schimbat acum. Totodata am o intrebare, in acest topic este admisa activitatea excesiva fara a fi sanctionat? :))

@Peiu S4F, mi-am adus aminte.. :)) .

Link to comment
Share on other sites

@@Johnny, Vorba lui Sparros cam târziu, dar nu puteam să tac fără să-ți zic nimic. Îmi pare rău că pleci ai fost un membru de nota 10. Încă de când ai aplicat știam ce poți pentru că am văzut ce treabă făceai în FBI, încă mă bucur că am reușit să te fur de acolo :)). Astfel s-a refăcut echipa bombă tu, Pticul, Costel și Anna, care a ridicat NG-ul mai sus. Dintre voi toți a mai rămas doar Costel sper să nu plece și el.

 

Eu de obicei nu prea citeam aplicațiile, dar pe a ta am citit-o și mi-a rămas în cap ceva.

 

20Z7JfB.png

 

Și da ai lăsat ceva frumos în urma ta :). Succes cu funcția !

 

P.S.

NU MAI POȚI SĂ-MI DAI KICK PENTRU /D AIUREA HAHAHAHAHAH =))))))

 



Buna dimineata. Doamne ce zapada e afara, o sa ies neaparat din casa.

 

Welcome Peiu. Vorba mea, bate f***, razi glumeste, ca doar Erow te plezneste =))

 

Welcome Silviu !

De postul ăsta era vorba =))).

 

@@South Black Thief, dacă s-a întâmplat cum au spus băieții mai sus, nu este frumos. Pentru că ai fost în departament ști cum merge treaba, refuz să cred că ai uitat de unde ai plecat. Nu cred că de când ai luat noua funcției te-ai dus LVPD și ai făcut cum scrie mai sus. Pentru că dacă tot intri pe la noi ar trebuii să tastezi /wanted și să vezi câți de w1-3 sunt și câți de 5-6. Nu vreau să spun mai multe că deja sunt supărat pentru că te legi de ai mei.

 

Edited by Peiu S4F
Link to comment
Share on other sites

Stați 2 secunde, ca ati înțeles greșit, Black nu s-a luat de noi in mod direct, de cei din NG, a vorbit la general, pentru toti cei care se afla in departamente, oricum, nu am vorbit de rău in acel mesaj, am vrut sa își reamintească ce a spus el.

Link to comment
Share on other sites

@, Inteleg ce spui tu acolo, insa daca te gandesti la fel, doar ca privesti lucrurile din partea jucatorilor care nu sunt in departamente, vei afla ca ei nu au cum sa se distreze din cauza inactivitatii voastre. Nu m-am luat de X sau de Y, ci am vorbit pentru toate departamentele, de aceea am si facut-o pe /d. Nu zic ca nu trebuie sa iesi afara, ca nu trebuie sa te distrezi, insa hai sa facem un mic calcul. Sunteti 50 de membrii in NG. Din astia 50, 40 de distreaza in momentul in care intru eu. Ei bine, atunci ceilalti 10 care sunt online pot sa isi faca si ei treaba cum trebuie, dupa care intra alti 10 din aia 50 si cei care au muncit se distreaza. Chiar nu e un lucru asa complicat. Problema pentru care vin si tip la voi este ca, dupa cum vi s-a mai spus, sunt 95 de jucatori cu wanted in permanenta in lista. Ei bine, poate unu din aia 95 vrea sa mearga la WC. Ei bine, nu poate, pentru ca dupa 5 minute de stat afk primeste kick. Cum la jail este pustiu (am fost si am verificat chiar in seara in care am venit la voi si nu era nimeni), nu are cine sa aresteze suspectii si prin urmare lor le este luata distractia. Unii vor sa dea sleep si nu gasesc cop sa ii omoare ca sa scape de wanted. Am fost din postura de suspect cu wanted si am stat 30 de minute sa gasesc un politist. Eu sunt de parere ca e sub orice limita, mai ales ca sunteti 50 de membrii doar in NG. Zicea cineva ca acum sunt mai multe joburi care dau wanted. Ei bine, pe vremuri erau 30 de PD, 30 FBI si 30 NG. Acum sunt 120 de PD, 40 de FBI si 50 de NG. Logic ca nu este alta solutie decat marirea rapoartelor, din moment ce nu ati luat in seama celelalte avertismente date de admini si lideri.

@, Imi pare rau daca asta v-a facut sa va simtiti prost, insa nu prea mai am chef sa va explic frumos dupa ce merg intr-o factiune pasnica si sunt luat peste picior si aud texte de genul "ah, mai am 10 minute de facut comenzi si merg la job". Am fost la toate celelalte factiuni inainte sa vin in departamente si m-au enervat ceilalti pe acolo. Plus ca este un spam pe /report si /helpme cu texte "Nu sunt taxi/medici/instructori on, ce fac?" sau "nu e nimeni la jail, unde ma predau?"

@@Peiu S4F, Nu m-am luat de membrii tai in special, am tipat la toti. Arunca o privire in wanted list. In seara in care am tipat la membrii departamentelor, erau 95 de suspecti, dintre care 22 cu wanted 5 si 6. Va plangeti de regula cu NG pe wanted 5-6, dar nici macar aia nu sunt lipsa din lista. Plus ca aveti si jail, unde iara canta greierii.

 

Edit: Acum am intrat in game si sunt 25 de suspecti cu wanted 5 si 6. E marti seara, nu poti spune ca e weekend. De asemenea, per total sunt 65 de suspecti.

Edited by South Black Thief
Link to comment
Share on other sites

Eu stiu la ce te referi, si nu am zis in nume de rau, oricum te cred ca iti prieste chefu' de a mai explica fiecaruia dupa ce ai nervi sau esti obosit, oricum, merci ca ai citit ce am scris si ca m-ai lamaurit si pe mine

Edited by ManeLopataru Yolo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.