Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Am vorbit cu Razvi pe server si initial am decis sa raman, dar mi-am dat seama ca petrec prea mult timp pe SAMP.I mi cer scuze, dar m-am razgandit imi pierd prea mult timp pe SAMP stand pe ambele servere, succes in continuare m-am simtit foarte bine aici, am invatat lucruri noi, bafta in continuare cu factiunea.

O seara buna.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit cu Razvi pe server si initial am decis sa raman, dar mi-am dat seama ca petrec prea mult timp pe SAMP.I mi cer scuze, dar m-am razgandit imi pierd prea mult timp pe SAMP stand pe ambele servere, succes in continuare m-am simtit foarte bine aici, am invatat lucruri noi, bafta in continuare cu factiunea.

O seara buna.

 

Normal ca stai mult pe server daca vrei sa ma iei la raport :)) Glumesc. Succes in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Spuneti-mi si mie niste filme de comedie, mersi de ala cu TED :*

Grown ups 1, Grown ups 2, The Hangover I, The Hangover II, The Hangover III, Scarry Movie (1,2,3,4,5), Hansel and Gretel & the 402 witch. P-asta nu l-am vazut, am de gand s-o fac.

Asa, alea au fost comedii. Sa-ti las si horror: The Woman in Black, Evil Dead, The Rite (Nu e prea horror, dar e interesant), Hatchet (I, II, III), Insidious I si II, cred ca aici se incadreaza si A Nightmare On Elm Street(sunt 7 filme, din cate imi amintesc + un remake din 2010), desi nu prea sunt horror, tot mi-au placut. De asemenea, Friday 13, la fel ca la faza cu Freddy Krueger, nu sunt prea horror, dar tot sunt frumoase. The Haunting in Connecticut: Gosts from Georgia e fainut, The Ring toate si cam atat.

Nu-mi pasa ca ai cerut comedie, daca vrei mai mult ras filmeaza-te cand te uiti la un film horror. :))

* GATA CU B-NEWZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ!

Link to comment
Share on other sites

Spuneti-mi si mie niste filme de comedie, mersi de ala cu TED :*

Uita-te la toata seria Friday e cu Ice Cube, Chris Tucker(in primul film) si cu Mike Epps in celelalte doua.

Eu unul m-am cracanat de ras la tot filmul si cu toate ca este o serie veche intrece cu mult undele comedii din ziua de azi.

Seria cuprinde: Friday, Next Friday, Friday After Next si apare anul asta Last Friday.

Edited by Gillette
Link to comment
Share on other sites

*me desgusta*

Ltl3jeD.png

8WvCB5W.gif

Imediat.

No ma, daca ne inchid astia iar topicul de discutii, voi o sa fiti spanzurati la intrare in HQ.

 

 

SUBIECT: Adolescenta si consumul de droguri??

 

 

Din pacate, tinerii rareori vad o legatura intre actiunile de astazi si consecintele de maine, astfel incat foarte putini dintre ei constientizeaza problema si iau masuri in aceasta privinta cerand ajutor de specialitate din partea unui medic sau psiholog.

Altii probabil se cred "la moda"?

Este varsta experientelor personale? Curiozitatea?

Drogul are de multe ori forma unei astfel de experiente, care reuneste: curiozitatea, dorinta de a incerca ceva nou, de a experimenta totul, dorinta de a-si ridica performantele intelectuale si chiar dorinta de a fi modern pur si simplu.

 

Si acum vine intrebarea: Voi ati consumat?(legale / ilegale) De ce?

Edited by TSB RobertCM
Link to comment
Share on other sites

No ma, daca ne inchid astia iar topicul de discutii, voi o sa fiti spanzurati la intrare in HQ.

 

 

SUBIECT: Adolescenta si consumul de droguri??

 

 

Din pacate, tinerii rareori vad o legatura intre actiunile de astazi si consecintele de maine, astfel incat foarte putini dintre ei constientizeaza problema si iau masuri in aceasta privinta cerand ajutor de specialitate din partea unui medic sau psiholog.

Altii probabil se cred "la moda"?

Este varsta experientelor personale? Curiozitatea?

Drogul are de multe ori forma unei astfel de experiente, care reuneste: curiozitatea, dorinta de a incerca ceva nou, de a experimenta totul, dorinta de a-si ridica performantele intelectuale si chiar dorinta de a fi modern pur si simplu.

 

Si acum vine intrebarea: Voi ati consumat?(legale / ilegale) De ce?

Bun, asta e un subiect delicat deci e bine sa nu deviem foarte mult.

Sunt miliarde de oameni pe lumea asta, cu miliarde de caractere diferite.

Da, unii o fac pentru ca ei cred ca sunt la moda, altii experimenteaza, sau pur si simplu pentru ca vor.

Da, am consumat, dar ilegale. Legalele nu face bin3. Nu cred ca voi ajunge vreodata dependent de cocaina sau LSD, dar vad o pajiste... verde... in viitorul meu.

Oricum, inainte o faceam des, acum datorita lipsei de bani si chef n-o mai fac, daca ar fi nabz0r aici da, dar... :(

Nu stiu de ce am facut-o. Cred ca din curiozitate, voiam sa vad de ce fac oamenii asta. Adevarul e ca indiferent de ce spun oamenii, unii sunt dependenti, altii nu. Altii fumeaza cu auto-control, beau cu auto-control, se drogheaza cu auto-control. Se poate, desi majoritatea oamenilor neaga acest lucru, probabil din ciuda sau din invidie fata de puterea interioara a acelor persoane. Eh, cam atat am avut de spus.

LEGALIZATI MARIJUANA!

Link to comment
Share on other sites

Bun, asta e un subiect delicat deci e bine sa nu deviem foarte mult.

Sunt miliarde de oameni pe lumea asta, cu miliarde de caractere diferite.

Da, unii o fac pentru ca ei cred ca sunt la moda, altii experimenteaza, sau pur si simplu pentru ca vor.

Da, am consumat, dar ilegale. Legalele nu face bin3. Nu cred ca voi ajunge vreodata dependent de cocaina sau LSD, dar vad o pajiste... verde... in viitorul meu.

Oricum, inainte o faceam des, acum datorita lipsei de bani si chef n-o mai fac, daca ar fi nabz0r aici da, dar... :(

Nu stiu de ce am facut-o. Cred ca din curiozitate, voiam sa vad de ce fac oamenii asta. Adevarul e ca indiferent de ce spun oamenii, unii sunt dependenti, altii nu. Altii fumeaza cu auto-control, beau cu auto-control, se drogheaza cu auto-control. Se poate, desi majoritatea oamenilor neaga acest lucru, probabil din ciuda sau din invidie fata de puterea interioara a acelor persoane. Eh, cam atat am avut de spus.

LEGALIZATI MARIJUANA!

 

Si daca s-ar legaliza marijuana, unde crezi ca s-ar ajunge? Pentru fiecare interdictie exista un motiv. Daca toti ar respecta o bariera, ar fii ok. Dar nu...toti o sa consume in exces, intr-un fel ar fii bine pentru ca populatia ar fii in scadere, deci sansele de incalzire globala ar scadea...lumea ar fii mai buna, anumiti negi ai societatii vor disparea, cazand in propria ispita...

Acum, eu nu am nimic cu cei care consuma. Intr-un fel si pe mine ma roade curiozitatea, dar pana acum nu am incercat, probabil pentru ca nu am avut sansa...

Dar nu as putea sa fiu dependet...poate e mai bine asa...sa mor mai bine de curiozitatea decat de...Sper sa se legalizeze doar pentru seria de desfasurari care va avea loc, iar lumea va fii mai buna....Trebuie sa privesti in perspectiva :))

 

Incalzirea globala se apropie! Legalizati Marijuana!!!

Link to comment
Share on other sites

Tigarile nu sunt bune. Lasati-le! Eu unul, ca sportiv, nu ma voi apuca niciodata de ele pentru ca nu imi vor face bine.

Asta e initiavita! Bravo :)

La varsta asta...anturajul face diferenta...Fara sa vrei pici prada acestui viciu...si de aici pana la droguri nu e un salt foarte mare...

Link to comment
Share on other sites

name='TSB RobertCM' timestamp='1374747196' post='2196763']

Si daca s-ar legaliza marijuana, unde crezi ca s-ar ajunge? Pentru fiecare interdictie exista un motiv. Daca toti ar respecta o bariera, ar fii ok. Dar nu...toti o sa consume in exces, intr-un fel ar fii bine pentru ca populatia ar fii in scadere, deci sansele de incalzire globala ar scadea...lumea ar fii mai buna, anumiti negi ai societatii vor disparea, cazand in propria ispita...

Acum, eu nu am nimic cu cei care consuma. Intr-un fel si pe mine ma roade curiozitatea, dar pana acum nu am incercat, probabil pentru ca nu am avut sansa...

Dar nu as putea sa fiu dependet...poate e mai bine asa...sa mor mai bine de curiozitatea decat de...Sper sa se legalizeze doar pentru seria de desfasurari care va avea loc, iar lumea va fii mai buna....Trebuie sa privesti in perspectiva :)) [/b]

 

Incalzirea globala se apropie! Legalizati Marijuana!!!

Era o poza pe facebook mai de mult in care erau doi stickmen si scria:

Alcool -> Bataie -> Violuri -> Injurii si comportament neadecvat -> Legal si inofensiv

Marijuana -> Relaxare -> Somn -> Foame -> Toatal ilegala si foarte periculoasa

Orice lucru e toxic in cantitati mari. Tutunul din tigarile din Romania e cu mult mai toxic decat Marijuana. E o prostie, marijuana merita legalizata.

Si alcoolul e legal si face mii de victime. Dar, intr-un fel, ai dreptate.

Totusi, sunt sigur de un lucru: multi dintre cei care fumeaza n-o fac de placere, ci din cauza ca se cred smecheri ca incalca regulile. Astfel, in cazul legalizarii, numarul de fumatori va scadea, sunt sigur de asta. Bine, ca o sa incerce si altii, da. Dar nu-i bai, Romania oricum cade. Hai sa picam cu totii fericiti. :)

Edited by DanielBoyd
Link to comment
Share on other sites

Era o poza pe facebook mai de mult in care erau doi stickmen si scria:

Alcool -> Bataie -> Violuri -> Injurii si comportament neadecvat -> Legal si inofensiv

Marijuana -> Relaxare -> Somn -> Foame -> Toatal ilegala si foarte periculoasa

Orice lucru e toxic in cantitati mari. Tutunul din tigarile din Romania e cu mult mai toxic decat Marijuana. E o prostie, marijuana merita legalizata.

Si alcoolul e legal si face mii de victime. Dar, intr-un fel, ai dreptate.

Totusi, sunt sigur de un lucru: multi dintre cei care fumeaza n-o fac de placere, ci din cauza ca se cred smecheri ca incalca regulile. Astfel, in cazul legalizarii, numarul de fumatori va scadea, sunt sigur de asta. Bine, ca o sa incerce si altii, da. Dar nu-i bai, Romania oricum cade. Hai sa picam cu totii fericiti. :)

 

Ce optimist esti...Nu vrei sa crezi ca va veni si acel moment in care Romania se va ridica, cand o sa fim cu adevarat respectati de celelalte natiuni? Cand economia aceste tari va spune "STOP" si va renaste din propria cenusa? PFFFF :)) Nici eu nu cred ce spun, da mai bine sa fim realisti. =))))

 

 

App, lasa-mi si mie PM cu pozele alea. :*

Edited by TSB RobertCM
Link to comment
Share on other sites

Ce optimist esti...Nu vrei sa crezi ca va veni si acel moment in care Romania se va ridica, cand o sa fim cu adevarat respectati de celelalte natiuni? Cand economia aceste tari va spune "STOP" si va renaste din propria cenusa? PFFFF :)) Nici eu nu cred ce spun, da mai bine sa fim realisti. =))))

 

 

App, lasa-mi si mie PM cu pozele alea. :*

Ba, cat timp capitanu' navei e beat, nu ma mir de ce ne tot lovim de stanci, ... totusi, ma mai mira si faptul ca rezistam destul de mult.

Whateva', m-am saturat de toti care ne compatimesc pentru faptul ca vrem sa plecam din tara. Sa fim realisti, fiecare om vrea o cariera.

Romania poate sa ofere asta? Nu, nu poate. De fapt, poate, dar ca sa ai aici o cariera trebuie fie sa muncesti din greu pentru un salariu de tot rahatul, ori sa iti faci un tatuaj in zona pubiana, sa postezi doua meldoii cu vocea ta remixata si sa pui sex-tape-uri cu tine si cu un negru.

Ca tot vorbeam de efectele marijuana:

http://www.youtube.com/watch?v=L2dsvLafgB4

Link to comment
Share on other sites

Ba, cat timp capitanu' navei e beat, nu ma mir de ce ne tot lovim de stanci, ... totusi, ma mai mira si faptul ca rezistam destul de mult.

Whateva', m-am saturat de toti care ne compatimesc pentru faptul ca vrem sa plecam din tara. Sa fim realisti, fiecare om vrea o cariera.

Romania poate sa ofere asta? Nu, nu poate. De fapt, poate, dar ca sa ai aici o cariera trebuie fie sa muncesti din greu pentru un salariu de tot rahatul, ori sa iti faci un tatuaj in zona pubiana, sa postezi doua meldoii cu vocea ta remixata si sa pui sex-tape-uri cu tine si cu un negru.

Ca tot vorbeam de efectele marijuana:

 

 

Neata, mat mat mat mat :)))))))))) Copii petardaaaaaaa :)))))))))))))))))))) Nu stiu ce sa spun despre acest subiect, nu prea sunt in cunostinta cu aceste asa-nimute "droguri"

Ma voua va merge serveru?

Link to comment
Share on other sites

Neata, mat mat mat mat :)))))))))) Copii petardaaaaaaa :)))))))))))))))))))) Nu stiu ce sa spun despre acest subiect, nu prea sunt in cunostinta cu aceste asa-nimute "droguri"

Ma voua va merge serveru?

 

Merge perfect. Si trebuie sa intru sa ma ocup de reportajul ala, care teoretic trebuie finalizat pana pe 1...dar....imi e lene...

Link to comment
Share on other sites

Merge perfect. Si trebuie sa intru sa ma ocup de reportajul ala, care teoretic trebuie finalizat pana pe 1...dar....imi e lene...

Shiiit, am uitat de reportaj, mi-e lene + nimeni nu vrea sa imi raspunda la intrebari... Mai incerc azi dupa ce imi expira banul 15:33 ^#(^

Link to comment
Share on other sites

Merge perfect. Si trebuie sa intru sa ma ocup de reportajul ala, care teoretic trebuie finalizat pana pe 1...dar....imi e lene...

Pfoai, v-am spart ba. Si cu raport de rank 1 tot l-am luat, OWNEEEEEEEEED. :X

Da... pacat ca n-am facut raportu'. :(

Shiiit, am uitat de reportaj, mi-e lene + nimeni nu vrea sa imi raspunda la intrebari... Mai incerc azi dupa ce imi expira banul 15:33 ^#(^

Intreaba-l ma pe mdY, iti zice el. Sau pe Piticul. *BANNED >:).
Link to comment
Share on other sites

Pfoai, v-am spart ba. Si cu raport de rank 1 tot l-am luat, OWNEEEEEEEEED. :X

Da... pacat ca n-am facut raportu'. :(

Intreaba-l ma pe mdY, iti zice el. Sau pe Piticul. *BANNED >:).

Daca il gasesc on pe Piticul, e si Vinnie pe aici, saluut. :))

Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.