Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Dinozaurii nu au existat.

 

Kwj2lnL.gif

 

Subiectul dinozaurilor în Biblie este parte a unei dezbateri neîntrerupte din cadrul comunităţii creştine privind vârsta Pământului, înţelegerea corectă a Genezei, şi modul în care trebuie interpretate dovezile fizice pe care le gasim în jurul nostru. Cei care cred într-o vechime mai mare a Pamântului tind să considere că Biblia nu menţionează dinozaurii, pentru că, în conformitate cu argumentele lor, dinozaurii au murit cu milioane de ani înainte ca primul om să fi umblat pe Pământ. Astfel, cei care au scris Biblia nu ar fi putut să vadă dinozauri vii.

 

Cei care cred într-o vechime mai mică a Pămîntului tind să considere că Biblia menţionează dinozaurii, cu toate că nu foloseşte niciodată cuvântul „dinozaur”. În schimb, Biblia foloseşte cuvântul ebraic tanniyn. „Tanniyn” este tradus diferit în versiunile engleze ale Bibliei; uneori apare ca „balaur de mare”, alteori ca „şarpe”. Cel mai frecvent este tradus prin „dragon”. Tanniyn pare să fi fost un fel de reptilă-gigant. Aceste creaturi sunt menţionate aproape de treizeci de ori în Vechiul Testament, care le prezintă atât pe uscat cât şi în apă.

Link to comment
Share on other sites

Hai o noapte buna in continuare baieti, DanielBoyd.

Max, Max, Max..... Rares. Ia cucu.

Bun, hai ca ma duc sa-mi bat joc de oameni pe Omegle.

Am fost amenintat cu post in seara asta de Strada sau nu stiu cum, cica nu i-am dat anuntul si acum merit sa fiu ARS.

Hai ca m-am dus, a dat un prieten de altu' pe omegle care se plangea ca se masturbeaza frate'su langa el. TREBUIE SA VAD ASTA. <3

Edited by DanielBoyd
Link to comment
Share on other sites

Neata, Ce faceti ? ;)

Foarte bine.

 

 

 

@Am raspuns la live-uri, check Servicii. Max, AnTiDoT, momentan nu am cui sa mai dau live-uri, dar o sa va ajut si eu, imi ziceti cu cine nu puteti, incerc sa imi fac timp si sa iau eu.

Edited by TSB RobertCM
Link to comment
Share on other sites

Foarte bine.

 

 

 

@Am raspuns la live-uri, check Servicii. Max, AnTiDoT, momentan nu am cui sa mai dau live-uri, dar o sa va ajut si eu, imi ziceti cu cine nu puteti, incerc sa imi fac timp si sa iau eu.

 

Tu fa-ti timp sa stai in joc, sa-ti dau pachetul.

Link to comment
Share on other sites

Tu fa-ti timp sa stai in joc, sa-ti dau pachetul.

Adica ce vrei sa spui ca nu stau eu in game?? Pai eu cand intrai in game pe la 11 eram singur, vorbeam singur pe f. Nimic nu stii, te jucai cu aparatul foto in nisip cand eu stateam sa iau 3-4 live-uri pe zi baaa :)) nabule.
Link to comment
Share on other sites

Welcome celor noi!

Ce subiect mai dezbatem? (inafara de dinozauri)

@ cand intri trebuie sa facem peisajul ala.

Eu ma pun la TV. Noapte buna!

Boyd e player de noapte, eu ma duc sa mananc porumb copt, bafta.

Link to comment
Share on other sites

Welcome celor noi!

Ce subiect mai dezbatem? (inafara de dinozauri)

@ cand intri trebuie sa facem peisajul ala.

Eu ma pun la TV. Noapte buna!

Meh, am intrat. Cam tarziu, nu..? :))

Boyd e player de noapte, eu ma duc sa mananc porumb copt, bafta.

Minti. You man, you! Parca tu esti foarte matinal, ce sa-ti zic... :))

@, Epica poza, poate ajungi si tu asa... sper ca nu intr-un MIG, dar.. :*

Hai noapte buna, mi-e somn si n-am cafea.

* Strandy, daca nu te apuci de pachetul ala serios te ard.

 

EDIT: Am raspuns la pachete, va rog frumos sa verificati.

Edited by DanielBoyd
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.