Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Vad ca biblia te-a captivat vacanta asta. Eh e bine...de obicei "ateii" stiu mai multe decat adevaratii credinciosi care nici biblia nu au citit-o...Probabil daca s-ar informa si ar afla cate ineptii se gasesc printre analele istoriei religiei nu ar mai crede ca o faptura dumnezeiasca

ii ghideaza in viata... Sper ca esti cu mine si boyd de partea "raului"...

 

Dumnezeu vs Science Topic redeschis, sa curga spamul :))

 

Nu pot sa ma abtin in a iti comenta gandirea, drag coleg necredincios in ale bisericii. O faptura, o zeitate, dumnezeu, zeus, un atotputernic, exista, dar, locul unde suntem pusi sa ne conectam cu acesta este o totala ineptie. Sa te duci la biserica, faci una mica pe sub roba la popa, dai banu si puf, dumnezeu a uitat ca ai violato pe ma-ta, ca l-ai ucis pe tactu si ca ti-ai maltratat sora... aiurea, daca ma intrebi pe mine... spun ca exista, nu intruchipat, ci, exista in toti, si fiecare o accepta cat poate si cat vrea. Eu nu cred in tot cacatu asta de religie si shit, dar, totusi, biblia, originala, nu toate basinile traduse de un gigica care poate era pe legale sau a primit nu stiu cati bani ca sa o traduca cum vrea el, cea care se afla pazita si nimeni nu o poate citi, are un sambure de adevara, care, se poate sa nu fie doar un simplu sambure, ci, citita cum trebuie, nu luata ca atare, sa fie chiar veridica. Nu vom putea stii vreodata. Eu am citit biblia, si sunt aproape convins ca acele pagini cu niste zgarieturi colorate cu cerneala nu reprezinta originalul. Pana si varianta englezeasca difera destul de mult de varianta noastra...

 

@@Cartofar, Tampidobicretihandiidiotcartof, DE CE POSTASI ACOLO esti....mama...anyways, pana maine la ora 5 vreau ala pe PM. Inteles?

 

Gata, tiranule aboslut, pana mainee la ora 5 s-ar putea sa nu ai chestiile alea pe biroul tau inexistent din HQ.

 

Ba, nu mai are omu cu cine face spam aici...

Link to comment
Share on other sites

A 2-A PAGINA DEZVIRGINATA. 2087

nu mai am prezervative!!!!!

 

 

 

Hai sa avem si noi un subiect mai fani la discutii. Ma cac in ea de activitate :D

Edited by Strandy
Link to comment
Share on other sites

O lacrima parca ni se aseaza in aceste momente de rascruce in coltul ochilui indurerat de prematura plecare a unora din cei mai buni reporteri care au existat si... Patrunjel. Cu durere in suflet va spun un calduros rasmas bun, cel putin pana ne vom revedea tot in aceleasi conditii, cu o lacrima in coltul ochiului, dar de aceasta data, radiand de fericire pentru intalnire. Sper sa va descurcati in aceasta escapada in afara centrului universului, News Reporter, unde ati copilarit si v-ati simtit foarte bine, logic, doar ati fost colegi cu mine, dar, retineti, acolo afara este o lume cruda, si sa veniti inapoi cat mai repede, "Căci Domnul nu leapădă pentru totdeauna.".

 

Cat pentru restul, cand vreti sa mai faceti ceva nesabuit, care incalca regulile sefului la bani Krysty, ganditi-va bine, "Voi suferi mania domnului, căci am păcătuit împotriva Lui".

Stiu ca "Îţi închipui că ai dreptate, şi crezi că te îndreptăţeşti înaintea Lui" dar, nu este adevarat, orice muritor trebuie sa suporte regulile. Iar dupa ce ai facut-o "Degeaba strigi, căci El n-ascultă,

Cel Atotputernic nu ia aminte". Si pana la urma o sa indurati pedeapsa si o sa ajungeti "Tca nişte necuraţi, şi toate faptele noastre bune sunt ca o haină mânjită. "

Fratemeleu, iar esti pe ciuperci? Am crezut ca am depasit perioada aia...

Still here...

 

 

 

 

Deci, nici macar eu nu am reusit sa fac prea multe tampenii pe /f inafara de caterinca de rigoare si cateva scapari intre chaturi, aia era viata NR, acum, e cam trist, dar, am increde in Krysty, pt e bo$$ si o sa reuseasca, cu noi alaturi sa il ajutam, dar, asta presupune sa nu pleci, but prost!

 

 

 

 

 

 

"Be the change you want to see in the world". Niste vorbe foarte intelepte, dar, totodata, mentalitatea nu se poate schimba cu un acu 2, trebuie lucrat, aici, nu este treaba de 1 singur om, aici trebuie sa munceasca toti, ca un intreg. Ceea ce nu se mai poate in prezent, nu mai exista unitate, inainte, faceam misto de oricine prindeam, pentru ca acel oricine stia ca eu glumesc, acum, ma uit de 3 ori la "faction members" si la ce level au toti on si car de deschisi la minte sunt. S-au schimbat vremurile, ce incercam noi sa facem e aproape imposibil dar nu irealizabil, cuvantul cheie fiind aproape, iar, de cate ori am izbravit in aceste circumsante, as zice ca sansele sunt cu noi si de aceasta data.

 

 

 

 

Un tigan sentimentalist :X

 

Mama, mi-ai adus aminte de spamu gigant aici :)))). Daca dai vreo 500-800 pag inapoi, cred, o sa dai de posturi aproape la secunda, tin minte ca scriam ceva, dadeam enter, refresh la pagina si mai erau inca 5-6 posturi, cea mai grea parte era sa le citesti pe toate, Ciresarii a fost mic copil pe langa romanele intregi citite si scrise aici, cu voi, unii dintre voi... :(((.

Noi aducem in vorba acel Old Squad, dar, este un lucru pe care daca nu l-ati trait nu prea o sa il puteti intelege pe deplin, acesta nu este doar un grup de oameni, este totodata si un mod de coexistenta pasnica si cateodata chiar violenta dar tot timpu benefica. E ceva ce momentan, pentru mine, suna a paradox, dar, dupa cum am spus si mai sus, noi am reusit sa castigam si in momente mai rele. Inactivitate e, si in game si out of game, eu cel putin, in 6 zile nu am petrecut nici 7 ore in game, dar, cand intru, fac prapad :))))).

Meh, ma simt inteles. TOPIC CLOSED BA, CE NU INTELEGI!? * Tiganca e stimata ta nascatoare ;).

@@Cartofar, Tampidobicretihandiidiotcartof, DE CE POSTASI ACOLO esti....mama...anyways, pana maine la ora 5 vreau ala pe PM. Inteles?

30.000$. Pana azi la ora 5.

Nu are ma rost sa iesi, ramai aici, sa nu faci ca mine...

Multa bafta celor 3 care au iesit.

Multa bafta in continuare cu rapoartele / live-urile si scuze ca postez. :)

j37, nu stii despre ce era vorba. Oricum, mi-a zis Lori sa nu te mai pwp ca cica faci urat... :-"...

@DanielBoyd

Cere de demisie respinsa din motive cunoscute de toata lumea. Tu de fapt vrei sa stai aici dar vocile din capul tau te indruma sa pleci, ignora-le, ia pastile, fa ceva, dar ramai in News Reporter!

 

P.S. Stiu ca o sa iau FW sau chiar demitere, desi, nu cred ca e vreo regula sa imi interzica postarea pe aici...

SI TU LE AUZI, NU? SPUNE CA SI TU!

@@Cartofar, Tampidobicretihandiidiotcartof, DE CE POSTASI ACOLO esti....mama...anyways, pana maine la ora 5 vreau ala pe PM. Inteles?

Revelatie. Sa-mi bag spanacu' de stiam de cuvantu' asta. Mama, pai daca intru intr-un cocalar cu el cred ca-l las p-ala acolo vreo 3 ore, il bulversez mai rau decat rotile de hamsteri. Jajajajajajajajaja

Vad ca biblia te-a captivat vacanta asta. Eh e bine...de obicei "ateii" stiu mai multe decat adevaratii credinciosi care nici biblia nu au citit-o...Probabil daca s-ar informa si ar afla cate ineptii se gasesc printre ANALEle istoriei religiei nu ar mai crede ca o faptura dumnezeiasca

ii ghideaza in viata... Sper ca esti cu mine si boyd de partea "raului"...

 

Dumnezeu vs Science Topic redeschis, sa curga spamul :))

Jajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajaja.

Dumnezeu e o constiinta! Astept back, imi plac discutiile astea.

Edited by rTs DanielBoyd
Link to comment
Share on other sites

O lacrima parca ni se aseaza in aceste momente de rascruce in coltul ochilui indurerat de prematura plecare a unora din cei mai buni reporteri care au existat si... Patrunjel. Cu durere in suflet va spun un calduros rasmas bun, cel putin pana ne vom revedea tot in aceleasi conditii, cu o lacrima in coltul ochiului, dar de aceasta data, radiand de fericire pentru intalnire. Sper sa va descurcati in aceasta escapada in afara centrului universului, News Reporter, unde ati copilarit si v-ati simtit foarte bine, logic, doar ati fost colegi cu mine, dar, retineti, acolo afara este o lume cruda, si sa veniti inapoi cat mai repede, "Căci Domnul nu leapădă pentru totdeauna.".

 

Cat pentru restul, cand vreti sa mai faceti ceva nesabuit, care incalca regulile sefului la bani Krysty, ganditi-va bine, "Voi suferi mania domnului, căci am păcătuit împotriva Lui".

Stiu ca "Îţi închipui că ai dreptate, şi crezi că te îndreptăţeşti înaintea Lui" dar, nu este adevarat, orice muritor trebuie sa suporte regulile. Iar dupa ce ai facut-o "Degeaba strigi, căci El n-ascultă,

Cel Atotputernic nu ia aminte". Si pana la urma o sa indurati pedeapsa si o sa ajungeti "Tca nişte necuraţi, şi toate faptele noastre bune sunt ca o haină mânjită. "

 

crying_meme2.jpg

 

 

 

Cartofar, tu ești mai ceva decât plăcinta de cartofi. Ești crema și savoarea NR.

Edited by EuroStar
Link to comment
Share on other sites

crying_meme2.jpg

 

 

 

Cartofar, tu ești mai ceva decât plăcinta de cartofi. Ești crema și savoarea NR.

 

Imi place cand munca mea este recunoscuta :))) :*:*:*:*:*::*

 

@danielboyd

 

Le auzeam, dar, acum gatesc cu tigaia dricucar. De atunci, toate vocile din capul meu au disparut!

 

Neata all!

 

Au zis cr7 si kelton sa nu mai facem posturi dastea de nimic... deci, ori deloc ori gasim ceva mai complex

Link to comment
Share on other sites

Imi place cand munca mea este recunoscuta :))) :* :* :* :* :*: :*

 

@danielboyd

 

Le auzeam, dar, acum gatesc cu tigaia dricucar. De atunci, toate vocile din capul meu au disparut!

 

 

 

Au zis cr7 si kelton sa nu mai facem posturi dastea de nimic... deci, ori deloc ori gasim ceva mai complex

Ori iti remediezi activitatea, ori ne faci cu mana.

Link to comment
Share on other sites

Jajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajajaja.

Dumnezeu e o constiinta! Astept back, imi plac discutiile astea.

 

E vocea aia din capu tau pe care trebuie sa o negi cu desavarsire, ti-am zis, sa iei pastile, ajuta.

Link to comment
Share on other sites

crying_meme2.jpg

 

 

 

Cartofar, tu ești mai ceva decât plăcinta de cartofi. Ești crema și savoarea NR.

El e ... ceva. Nu stim sigur ce e, ne chinuim sa-l studiem, sa luam mostre din el, dar nu ne lasa.

Imi place cand munca mea este recunoscuta :))) :* :* :* :* :*: :*

 

@danielboyd

 

Le auzeam, dar, acum gatesc cu tigaia dricucar. De atunci, toate vocile din capul meu au disparut!

 

 

 

Au zis cr7 si kelton sa nu mai facem posturi dastea de nimic... deci, ori deloc ori gasim ceva mai complex

Eh, nu-i bai. Eu vreau sa-mi iau ceaun. Merge si cu Ceaun?
Link to comment
Share on other sites

Ori iti remediezi activitatea, ori ne faci cu mana.

 

uat da fac?? ce am mai facut de data asta??? inafara de facut cu mana

 

Eh, nu-i bai. Eu vreau sa-mi iau ceaun. Merge si cu Ceaun?

 

Nu, daca nu ai dricucar nu merge!

Link to comment
Share on other sites

Asta e si ideea...n-ai facut nimic.

 

Aproape am terminat B-News, am facut un nou tip de reportaj, chiar, o sa ti-l trimit sa vad ce zici, am monologat singur pe /f, am stat pana pe la 3 noaptea in fiecare zi, si, pur si simplu nu am ce face, laivuri nu am, raport, din fericire, nu am, si nu, nu imi doresc sa imi dai rank 2 sau 1 ca sa am raport, iti multumesc ca te-ai gandit la varianta asta, si sa imi bat joc de lume pe /f nu mai pot ca nu le stiu la toti viteza la net si cate poze pot sa iti trimita tie intr-o zi...

 

Tu vii aici cu tupeu dupa ce ca renunti asa usor?

vY4EjVn.png

... urat din partea ta...

Link to comment
Share on other sites

Aproape am terminat B-News, am facut un nou tip de reportaj, chiar, o sa ti-l trimit sa vad ce zici, am monologat singur pe /f, am stat pana pe la 3 noaptea in fiecare zi, si, pur si simplu nu am ce face, laivuri nu am, raport, din fericire, nu am, si nu, nu imi doresc sa imi dai rank 2 sau 1 ca sa am raport, iti multumesc ca te-ai gandit la varianta asta, si sa imi bat joc de lume pe /f nu mai pot ca nu le stiu la toti viteza la net si cate poze pot sa iti trimita tie intr-o zi...

 

Tu vii aici cu tupeu dupa ce ca renunti asa usor?

vY4EjVn.png

... urat din partea ta...

Sunt atatea lucruri de facut, nu te plange ca n-ai ce face.

Link to comment
Share on other sites

Aproape am terminat B-News, am facut un nou tip de reportaj, chiar, o sa ti-l trimit sa vad ce zici, am monologat singur pe /f, am stat pana pe la 3 noaptea in fiecare zi, si, pur si simplu nu am ce face, laivuri nu am, raport, din fericire, nu am, si nu, nu imi doresc sa imi dai rank 2 sau 1 ca sa am raport, iti multumesc ca te-ai gandit la varianta asta, si sa imi bat joc de lume pe /f nu mai pot ca nu le stiu la toti viteza la net si cate poze pot sa iti trimita tie intr-o zi...

 

Tu vii aici cu tupeu dupa ce ca renunti asa usor?

vY4EjVn.png

... urat din partea ta...

Frumos Cartof, mi-ai scos o lacrima din ochiu... din ochi.

@@Cartofar, Cartofule abia astept sa apara B-News :> B-) sa vad si eu cum arata si chestii :D btw mai pleaca cineva? nuuuu, va rog :

:)).
Link to comment
Share on other sites

 

Dumnezeu e o constiinta! Astept back, imi plac discutiile astea.

 

Da pana la urma cei mai slabi dintre noi au nevoie sa fie mintiti...ei sa stie ca e cineva acolo sus care ii vegheaza si ii ajuta, poate ii incurajeaza mai mult in situatiile delicate, probabil...

Stiintific, nu exista d-zeu si nu imi poate demonstra nimeni ca exista, este doar in capul nostru. Hai hai care e ala care ma contrazice? >:/ ; unde-i krysty sa imi spuna de puterea Lui spectaculoasa pe care o are mai jos de zona bazinului? ^:)^^'>

Link to comment
Share on other sites

Da pana la urma cei mai slabi dintre noi au nevoie sa fie mintiti...ei sa stie ca e cineva acolo sus care ii vegheaza si ii ajuta, poate ii incurajeaza mai mult in situatiile delicate, probabil...

Stiintific, nu exista d-zeu si nu imi poate demonstra nimeni ca exista, este doar in capul nostru. Hai hai care e ala care ma contrazice? >:/ ; unde-i krysty sa imi spuna de puterea Lui spectaculoasa pe care o are mai jos de zona bazinului? br=

Ce zici de strigoi / fantome?

Link to comment
Share on other sites

Da pana la urma cei mai slabi dintre noi au nevoie sa fie mintiti...ei sa stie ca e cineva acolo sus care ii vegheaza si ii ajuta, poate ii incurajeaza mai mult in situatiile delicate, probabil...

Stiintific, nu exista d-zeu si nu imi poate demonstra nimeni ca exista, este doar in capul nostru. Hai hai care e ala care ma contrazice? >:/ ; unde-i krysty sa imi spuna de puterea Lui spectaculoasa pe care o are mai jos de zona bazinului? br=

True. E un EU interior. Te auto-sprijini.

Ce zici de strigoi / fantome?

Mi-ai dat la corason. Acum, sa fiu sincer, nu stiu daca e de la prea multa iarba sau nu, oricum, din cauza acestui subiect nu pot sa ma consider total ateu. Cred in astea. Cand eram mai mic am avut niste experiente de genu', ori era imaginatia unui copil cu varsta cuprinsa intre patru si sapte ani, ori ce am citit referitor de legatura stransa dintre copii si lumea spiritelor e adevarat. In fine, nu intru in detaliu ca ziceti ca m-am dat pe ciuperci.

Gata, 50 ore+ nedormite. Mission acomplished. Logic ca vad strigoi. Noapte buna!

Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.