Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Neata jurnalistilor!

Neata domne neata, cam scumpi la fata.

 

 

 

 

Astazi in jurul orei 21:00 daca o sa fim mai multi on, vom organiza un targ frumos. M-am gandit la mai multe locatii...apoi facem si un event, mai iesim putin din monotonie.

Link to comment
Share on other sites

Neata domne neata, cam scumpi la fata.

 

 

 

 

Astazi in jurul orei 21:00 daca o sa fim mai multi on, vom organiza un targ frumos. M-am gandit la mai multe locatii...apoi facem si un event, mai iesim putin din monotonie.

Este obligatorie prezenta?

Link to comment
Share on other sites

Deci da, sal0000000000000t!!!!!!

Deci nu, $@L007

Ca tot nu am somn, va dau un sfat: sa nu luati niciodata Terrorist Takedown 1-7, sunt cele mai tembele jocuri de pe planeta. Am dat 80 de lei pe un CD, si ghici ce? are doar 8 misiuni. L-am terminat intr-o ora si am dat cu el pe geam, like a clever guy ce sunt :X

Noapte buna!

 

Edited by rTs PadE
Link to comment
Share on other sites

Deci nu, $@L007

Ca tot nu am somn, va dau un sfat: sa nu luati niciodata Terrorist Takedown 1-7, sunt cele mai tembele jocuri de pe planeta. Am dat 80 de lei pe un CD, si ghici ce? are doar 8 misiuni. L-am terminat intr-o ora si am dat cu el pe geam, like a clever guy ce sunt :X

Noapte buna!

 

Saaaaaau puteai sa le iei moca de pe filelist ;)

Ma bag si eu la nani, ne auzim pe maine, pwp :*

Link to comment
Share on other sites

 

kKYtqBY.png







Avand in vedere ca membrii de rank 4+ din factiunea News Reporter fac parte din conducerea acesteia, fiecare va primi o responsabilitate de care se va ocupa si pe care o va raporta saptamanal dupa cum urmeaza.

Interviuri

  • [rTs}MateR este persoana care se va ocupa de tot ce inseamna interviuri. Ma astept sa distribui interviurile in mod corect, tuturor membrilor de rank 3+, nu vreau sa existe membru cu 2-3 live-uri si membru fara. De asemenea, am rugamintea sa verifici in permanenta daca un membru desemnat sa ia un interviu este demis sau are cerere de inactivitate. Daca se intampla asta, vei desemna imediat un alt membru care sa se ocupe de interviul respectiv.

Pachete de anunturi

  • M4MS.- este persoana care se va ocupa de tot ce inseamna pachete de anunturi. Ma astept sa distribui interviurile in mod corect, tuturor membrilor de rank 1 si 2, cei de rank 1 fiind prioritari. In cazurile in care toti membrii de rank 1 si 2 au cate un pachet, vei avea de ales intre a da pachetele in plus membrilor de rank 2 sau 3, niciodata 1. De preferat ar fi sa intrebi membrii de rank 3 daca vreunul dintre ei doreste un pachet de anunturi, iar daca cineva o face atunci pe el il vei desemna. De asemenea, am rugamintea sa verifici in permanenta daca un membru desemnat cu un pachet de anunturi este demis sau are cerere de inactivitate. Daca se intampla asta, vei desemna imediat un alt membru care sa se ocupe de respectivul pachet de anunturi.

"Peisaje"

  • RobertCM este persoana care se va ocupa de tot ce inseamna activitatea in acest topic. Te ocupi cu peisajele, ceea ce inseamna ca tu alegi castigatorii si tu esti cel care trebuie sa ii stimuleze pe membrii de rank 1 si 2 in special sa participe la acest concurs.

Targuri si activitati

  • RobertCM, [rTs]MateR sunt persoanele care se vor ocupa de tot ce inseamna targurile si activitatile pentru distractie. Aveti obligatia de a organiza minimum 1 targ obligatoriu pe luna, care vor conta la fel de mult ca o simulare live sau o sedinta. La sfarsitul fiecarui targ veti posta statistica in topic-ul specific. De asemenea, veti fi principalele persoane din factiune care se vor ocupa cu organizarea activitatilor pentru distractie, de aceea va rog sa va implicati si sa faci cat mai multe event-uri, adunari etc. (va rog sa imi cereti mie sau lui RobertCM bani pentru premiile acestor activitati).

Echipa de ziaristi

  • Miska este persoana care se va ocupa de tot ce inseamna activitatea ziaristilor. Asigura-te ca in zilele cu targuri toti membrii de rank 1-2 au cate un ziar facut, asigura-te ca verifici corect ziarele si nu exista greseli in acestea, asigura-te ca le explici membrilor de rank 1 si 2 cate ziare au voie sa faca saptamanal pentru raport si nu in ultimul timp, organizeaza mici targuri cu 2-3 membri care vor sa vanda ziare pentru 10-15 minute. Puteti promova aceste mini-targuri pe [/news].

Echipa de mecanici

  • SheaN. este persoana care se va ocupa de tot ce inseamna activitatea mecanicilor. Asigura-te in permanenta ca membrii de rank 1 se ocupa de ingrijirea vehiculelor factiunii, ceea ce inseamna ca in permanenta acestea trebuie sa fie reparate si sa aiba plinul facut. De asemenea, organizeaza mici targuri doar cu mecanicii prin care va veti plimba prin orase sau veti sta intr-un singur loc, dand refill-uri si repair-uri playerilor. Aceste mini-targuri vor dura maximum 10-15 minute. Le puteti promova pe [/news].

Joburile membrilor

  • TomaS se va ocupa de job-urile membrilor. Vreau sa verifici zilnic daca membrii isi respecta job-urile, in special cei de rank 1-3, cine nu o va face va fi sanctionat conform regulamentului, atat cu amenda cat si cu faction warn / demitere. Adu-mi la cunostinta de-ndata ce cineva nu isi respecta job-ul.

Activitatea membrilor de rank 1

  • TomaS si [rTs]AnTiDoT sunt persoanele care se vor ocupa cu indrumarea si ajutarea membrilor de rank 1 in factiune, ceea ce inseamna ca le veti explica cand au intrebari, ii veti ajuta la sesiunile de anunturi, ii veti incuraja si le veti oferi suport moral si nu in ultimul rand, le veti corecta anunturile RP. Tot ce inseamna rank 1 ii priveste pe cei doi, deci cu ei vorbiti. Veti posta in conferinta destinata staff-ului News Reporter tot ce tine de viitoarele promovari ale membrilor de rank 1.

Activitatea membrilor de rank 2

  • Miska si SheaN. sunt persoanele care se vor ocupa cu indrumarea si ajutarea membrilor de rank 2 in factiune, ceea ce inseamna ca ii veti pregati pentru primele interviuri, ii veti pune sa faca ziare, ii veti raporta daca vor avea greseli in news-urile RP / sesiunile de anunturi gratuite. Tot ce inseamna rank 2 ii priveste pe ei doi, deci cu ei vorbiti. Veti posta in conferinta destinata staff-ului News Reporter tot ce tine de viitoarele promovari ale membrilor de rank 2.

Activitatea membrilor de rank 3

  • MateR este persoana care se va ocupa cu indrumarea si ajutarea membrilor de rank 3 in factiune, ceea ce inseamna ca ii vei ajuta sa faca intrebari cat mai creative si complexe pentru interviuri, vei simula diverse situatii din timpul interviurilor pentru a vedea cum se descurca si cum ar reactiona si imi vei raporta mie sau lui RobertCM daca se descurca sau nu la interviuri. Tot ce inseamna rank 3 il priveste pe MateR, deci cu el vorbiti. Vei posta in conferinta destinata staff-ului News Reporter tot ce tine de viitoarele promovari ale membrilor de rank 3.

 

Daca vreunul dintre voi intampina vreo problema cu responsabilitatea pe care o are de indeplinit, trebuie sa posteze in acest topic dupa modelul urmator:

  • Nick:
  • Responsabil cu:
  • Problema intampinata:
  • Motiv si descriere:
  • Dovezi (daca e cazul):
  • Propuneri pentru a remedia problema:
  • Alte precizari:

 

 

 

Responsabilitatile, incepand de astazi, 16.12.2013, sunt urmatoarele:

Interviuri

  • [rTs]MateR

Pachete de anunturi

  • M4MS.

"Peisaje"

  • RobertCM

Targuri si activitati

  • RobertCM, [rTs]MateR

Echipa de ziaristi

  • Miska

Echipa de mecanici

  • SheaN.

Joburile membrilor

  • TomaS.

Activitatea membrilor de rank 1

  • TomaS., [rTs]AnTiDoT

Activitatea membrilor de rank 2

  • Miska si SheaN

Activitatea membrilor de rank 3

  • MateR

Promovare

  • Oricare membru de rank 4+. O sa va anunt in timpul saptamanii intr-un PM anumite schimbari

Blacklist

  • sNaks2000

Amenzi

  • sNaks2000

 

 

 

 

 

Am reimpartit responsabilitatile. Cine nu intelege ce are de facut, imi da PM. Topic inchis pana mai pe seara!

Edited by RazviTnx xD
Link to comment
Share on other sites

Salut, ma bucur ca pot posta aici din nou. Vreau sa va spun ca sunt noul vostru coleg si sper sa ne intelegem bine. Ma bucur ca liderul nostru m-a intampinat prin coincidenta, cu un raport micsorat, numai bine ca sa ma acomodez si eu.

Link to comment
Share on other sites

Astept :)

Baiatu, nu stim sa scriem decat 1-2 cuvinte?

 

 

 

 

Ati primit responsabilitati, sper ca fiecare sa isi faca treaba acolo unde a fost repartizat si totul sa decurga normal. Organizarea cred ca este cel mai importat lucru in iarna asta, va fi una aglomerata.

 

Welcome celor noi.

Link to comment
Share on other sites

Facem o treaba d-aia frumoasa ca aseara?

Mai am putin si fac 20rob points.

 

Pagina noua, Topic Closed! :))))

 

x2 la rand, 2231 si 2232 ale mele :>

Edited by Cemil
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.