Jump to content

News Reporters - Misiunea săptămânii / Mission of the week


Alexander
 Share

Recommended Posts

Un muncitor, cam bețiv și șomer, se prezintă la oficiul forțelor de muncă.

Funcționarul:

- Vă putem oferi un loc de munca unde se lucrează mult, dar se și câștigă bine.

Muncitorul:

- Nu, nu e bine. Eu, dacă am bani, îi beau și asta nu e bine.

- Atunci, iată, vă putem oferi un loc de muncă unde se lucrează putin și unde, desigur, nici nu se câstigă mulți bani.

- Nici așa nu e bine. Eu, dacă am timp, fac cumva rost de bani și pe urmă îi beau și ... Știți ce: nu aveți cumva un loc de munca unde se lucrează mult dar se iau bani puțini?

- Ne pare foarte rău dar nu va putem oferi un asemenea loc de muncă deoarece nu aveți pregătirea necesara: trebuie să aveți studii superioare și masterat!

 

 

Deviza burlacului: mai bine lapte din frigider decat o vaca in bucatarie!

Link to comment
Share on other sites

Un tanar vroia sa-i cumpere iubitei sale un dar de Craciun, si nu prea stia ce pentru ca erau de putina vreme impreuna.Dupa ce s-a gandit cu grija, a ales sa ia o pereche de manusi ca fiind cadoul cel mai potrivit: romantic, dar nu prea personal. Insotit de sora mai mica a iubitei, s-a dus la magazin si a cumparat o pereche de manusi albe. Sora si-a cumparat o pereche de chiloti. In timp ce-i impacheta, vanzatoarea a incurcat pachetele, asa ca sora a luat manusile iar tanarul a luat chilotii.Fara sa verifice continutul, el a expediat pachetul iubitei sale impreuna cu urmatorul mesaj: “Am ales acest dar pentru ca in timp ce ne plimbam seara prin parc am obsevat ca nu obisnuiesti sa porti asa ceva.Daca n-ar fi fost sora ta as fi ales modelul mai lung, cu nasturi, dar ea poarta modelul scurt, care se da jos mai usor. Chiar daca culoarea e mai pastel, nu se murdaresc usor. Vanzatoarea mi-a aratat ca si ea poarta aceeasi culoare si chiar dupa o purtare de trei saptamani aratau inca bine.Am pus-o sa incerce perechea pe care am cumparat-o pentru tine si ii venea minunat. As vrea sa fiu langa tine sa te ajut prima oara cu imbracarea lor; sunt gelos ca alti barbati vor atinge matasea lor delicata inaite de a te vedea din nou.Dupa ce te dezbraci, aminteste-ti sa sufli inauntru putin pentru ca altfel va ramane umezeala ce se formeaza in timpul purtarii. Ah, de cate ori ii voi saruta in anul care vine! Sper ca miercuri seara, in ajun de Craciun, cand ne vom intalni ii vei purta numai pentru mine. Cu toata dragostea !P.S. Am auzit ca ultima moda e sa nu se traga chiar pana sus, ca sa se vada putin blanita.

 

Trebuie sa cititi....:)):))

Link to comment
Share on other sites

Gigel la doctor:

– Bună ziua, domnişoară doctor.

– Cu ce te pot ajuta?

– Nu pot face dragoste.

– Ia uite, îţi dau reţeta asta, mergi la farmacie, scoţi medicamentele, le iei pe toate, câte una în fiecare zi şi te întorci peste o saptamână.

Se întoarce Gigel după o saptamâna şi este primit de doctoriţă:

– Ei, vreo schimbare ?

– Nimic.

– Gigel, n-am altă solutie, uite cum facem! Eu mă aşez colo pe pat, mă dezbrac şi ia încearcă să vezi ce simţi !

Gigel se apucă de treabă şi face love ca lumea cu doctoriţa.

– Vezi Gigele că poţi!? spune doctorița în plină acțiune..

– Eee aşa-i că pot, acum că am cu cine…

 

 

Leului i s-a făcut lene sa tot vâneze și poruncește tuturor animalelor sa ii aducă de mâncare zilnic. Cine nu se supune sau nu aduce ceva pe placul leului va fi bătut cu ”jucăria” leului pe spate.

A doua zi vine ursul cu un porc. Leul satisfăcut il laudă.

Vine și vulpea cu o găină, leul fiind satisfăcut și de data asta.

Iepurașul, neavând cum sa vâneze, ii aduce un morcov. Leul, supărat, il bate pe spate cu organul sau viguros.

- Tu nu știi ca nu mănânc decât carne?

 

Pleacă supărat iepurașul, dar după câțiva pași se oprește și începe să râdă.

- Bine bă iepurașule, eu te bat si tu razi? De ce râzi mă ?

Iepurașul rădea în continuare de se ținea cu mâinile de burta și printre râsete ii zice leului:

- Vine ariciul cu 2 mere!

Link to comment
Share on other sites

Un polițist și-a trimis nevasta la mare cu copilul, iar după o săptămâna a venit și el la mare.

În prima seară zice:

- Nevastă, am mare chef sa facem dragoste!

- Și eu am, dar dacă se scoală copilul și ne prinde? Hai să mergem mai bine la plaja.

Ajung ei pe plajă, încep treaba aia faină, când deodată apare o patrulă de politie.

- Va rog sa va îmbrăcați,s vă dăm amendă pentru ofensă de moravuri ușoare.

Tipul zice:

- Nene, stai ușor, și eu sunt polițist, uite legitimația!

- Bine, dumneavoastră puteți pleca, dar pe asta trebuie sa o amendez, e a 7-a oară când o prind pe plajă săptămâna asta.

Link to comment
Share on other sites

Obama isi cheama toti americanii la Casa Alba.

- Americani, cine este mama voastra?

- SUA! - striga poporu'.

- Si cine-i tatal vostru?

- Obama! - striga poporu'.

- Care este visul vostru?

- Sa fim milionari! - striga poporu'. A doua zi, Obama da un decret si ii face pe toti milionari.

Hu Jintao isi cheama toti chinezii la Beijing.

- Dragi tovarasi chinezi, cine este mama voastra?

- China! - striga poporu'.

- Si cine-i tatal vostru?

- Hu Jintao! - striga poporu'.

- Care este visul vostru?

- Sa fim comunisti! - striga poporu'. A doua zi, Hu Jintao da un decret si ii face pe toti comunisti.

Basescu isi chema romanii la Casa Poporului.

- Romani, cine este mama voastra?

- Udrea! - striga poporu'.

- Si cine-i tatal vostru?

- BASE! - striga poporu'.

- Care este visul vostru?

- SA FIM ORFANI! - striga poporu'.

Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Misiunea saptamanii / Mission of the week

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.