Jump to content

Sondaj B-Zone


Kelton
 Share

Sondaj B-Zone  

872 members have voted

  1. 1. Ce vârstă aveți?

    • Sub 14 ani
      48
    • Între 14-16 ani
      290
    • Între 16-19 ani
      379
    • Peste 19 ani
      153
  2. 2. Cât timp petreceți în medie online pe zi pe serverele noastre?

    • Sub 2 ore
      105
    • Între 2 și 4 ore
      283
    • Între 4 și 8 ore
      408
    • Peste 8 ore
      74
  3. 3. Câte conturi dețineți pe serverele noastre?

    • 1 cont
      370
    • Între 2 și 4 conturi
      417
    • Peste 4 conturi
      83
  4. 4. În ce măsură sunteți de acord cu afirmația: funcțiile se iau pe pile.

    • Total de acord
      201
    • Oarecum de acord
      328
    • Oarecum nu sunt de acord
      164
    • În totalitate nu sunt de acord
      177
  5. 5. Cum considerați că-și fac treaba liderii?

    • Slab
      86
    • Așa și așa
      301
    • Bine
      388
    • Foarte bine
      95
  6. 6. Cum considerați că-și fac treaba helperii?

    • Slab
      188
    • Așa și așa
      278
    • Bine
      286
    • Foarte bine
      118
  7. 7. Cum considerați că-și fac treaba adminii?

    • Slab
      229
    • Așa și așa
      231
    • Bine
      271
    • Foarte bine
      139
  8. 8. Cum considerați că își face treaba Kelton?

    • Slab
      62
    • Așa și așa
      98
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      423
  9. 9. Cum considerați că își face treaba Bobo?

    • Slab
      68
    • Așa și așa
      90
    • Bine
      261
    • Foarte bine
      451
  10. 10. Cum considerați că își fac treaba scripterii?

    • Slab
      17
    • Așa și așa
      52
    • Bine
      209
    • Foarte bine
      592
  11. 11. Cum ați aflat de B-Zone?

    • Prieteni/cunoștințe
      592
    • Reclamă
      38
    • Email
      5
    • Facebook
      9
    • Youtube
      94
    • Altfel
      132
  12. 12. Cât de important este pentru voi o recomandare a unui server din partea prietenilor sau să jucați pe același server?

    • Deloc important
      168
    • Puțin important
      216
    • Destul de important
      324
    • Foarte important
      162
  13. 13. Cât de bine funcționează conexiunea ta de internet către serverele noastre?

    • Foarte prost
      33
    • Așa și așa
      109
    • Bine
      332
    • Foarte bine
      396
  14. 14. Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

    • Ownerul
      21
    • Hostul
      33
    • Adminii
      87
    • Helperii
      32
    • Liderii
      59
    • Scriptul
      12
    • Codatii
      278
    • Jucătorii needucați
      348
  15. 15. Cât de bine pus la punct credeți că este Regulamentul Serverului?

    • Nu prea bine
      74
    • Destul de bine
      207
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      302
  16. 16. Dacă ați avea șansa de a primi o funcție pe un server de pe o altă comunitate ați părăsi B-Zone pentru ea?

    • Da
      40
    • Poate că da
      109
    • Nu
      310
    • Cu siguranță nu
      411
  17. 17. În cazul în care ați jucat și pe alte servere, credeți că B-Zone este mai plăcut decât acele servere?

    • Nu am jucat altundeva
      146
    • Nu este mai plăcut
      58
    • Poate că este mai plăcut
      130
    • Cu siguranță este mai plăcut
      536
  18. 18. Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

    • Dealership
      131
    • Safe Zone
      52
    • Waruri
      327
    • Evadare din Jail
      134
    • Joburi
      181
    • Shopul
      45
  19. 19. Cât de des faceți DM fără motiv pe serverele noastre?

    • Zilnic
      43
    • Destul de des
      31
    • Ocazional
      124
    • Rar
      229
    • Nu fac DM
      443
  20. 20. Ce părere aveți despre jucătorii care înjură?

    • Mă scot din sărite
      240
    • Îmi provoacă disconfort
      298
    • Nu mă deranjează
      241
    • Și eu folosesc limbaj vulgar
      91
  21. 21. Credeți că ar fi mai util sa sancționăm cu ban (civilii level 10+) și demitere membrii facțiunilor care înjură?

    • Nu, și eu înjur
      158
    • Poate că nu, nu mă deranjează înjurăturile
      196
    • Poate că da, nu îmi prea plac înjurăturile
      185
    • Da, poate așa se învață minte să nu mai înjure
      331
  22. 22. Ați dori să dețineți o funcție pe vreun server, dacă da, care?

    • Nu doresc funcții
      163
    • Lider
      380
    • Helper
      142
    • Admin
      185
  23. 23. Cât de eficiente credeți că sunt testele TeamViewer?

    • Deloc, toți iau ban aiurea
      122
    • Oarecum eficiente, mulți iau ban aiurea dar mai prindeți și codați
      313
    • Eficiente, mulți codați sunt prinși și puțini jucători iau ban aiurea.
      235
    • Foarte eficiente, am scăpat de o grămadă de codați până acum.
      200
  24. 24. Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

    • Anticheat
      387
    • Sistem de Rob nou
      103
    • Sistem de Salarii Facțiuni
      192
    • Sistem Custom House Interior
      74
    • Sistem de Questuri
      114
  25. 25. Credeți că ar trebui să oferim șanse la diverse funcții jucătorilor vechi care au primit banuri grave, au sancțiuni multe pe conturi dar n-au făcut nimic rău de un an de zile?

    • Nu, dacă n-au știut să se comporte atunci nu vor ști nici acum
      159
    • Poate, e posibil să își fi schimbat comportamentul
      251
    • Da, au învățat cum să se comporte de atunci
      155
    • Cu siguranță da, chiar dacă au avut sancțiuni merită și ei șanse
      305
  26. 26. Dacă ar fi să mai deschidem un server RPG ați juca pe acesta?

    • Nu
      300
    • Poate că nu
      65
    • Poate că da
      294
    • Da
      211
  27. 27. Cum vedeți serverele noastre de sa-mp peste câțiva ani?

    • N-o să mai fie peste câțiva ani
      44
    • Probabil o să fie dar cu jucători puțini pe ele
      161
    • Mai dezvoltate ca acum și la fel de mulți jucători
      272
    • Mai dezvoltate ca acum, mai multe servere și mai mulți jucători pe toate
      393
  28. 28. Credeți că acest chestionar ne va ajuta să aducem niște modificări benefice pe viitor serverelor?

    • Nu
      57
    • Poate că nu
      21
    • Poate că da
      344
    • Da
      448


Recommended Posts

Sper sincer ca în urma acestui sondaj măcar codaţii şi numărul playerilor care strică eventuri sau deranjează joburile să se reducă. Cred că toţi aşteptăm acel sistem de Anticheat mai mult decât orice altceva.

Link to comment
Share on other sites

Foarte eficient! Va felecit pentru curajul de a desfasura acest sondaj. Speram ca B-Zone sa mai deschida un RPG unde toti playerii sa fie egali favorizati. Un ultim lucru mai sper: Ca B-Zone sa ramana in continuare activ timp de minim 5 ani. Votati cu incredere!

Link to comment
Share on other sites

Am votat cat de sincer am putut. Este o idee buna. Vad ca majoritatea au votat exact ca mine.

 

Daca v-a venit prin cap ideea de a bana/scoate din factiune jucatorii care injura, as propune sa faceti asa si cu cei care fac dm. Sunt disperat, sunt bubuit de 10 ori pe zi, chiar si in desert. Daca plec de la hq si ma plimb prin oras 10 minute fara ca cineva sa faca dm, inseamna ca e bug la gun shop.

Link to comment
Share on other sites

Am votat destul de sincer.Acest sondaj este unul eficient pentru toata lumea zic eu.Cel mai bun mod sa fie intrudus la urmatorul update este sa se introduca AntiCheat.Multi joaca cu coduri pe stick etc.Va felicit pentru toate lucrurile facute pentru B-Zone.Si poate se mai deschide vreun RPG (RPG 4)

Link to comment
Share on other sites

Foarte buna ideea cu acest chestionar, din punctul meu de vedere ar trebuii aduse ceva modificari la sistemul de rob, deja a devenit plictisitor dupa atatia ani aceeasi metoda. Vorbesc facand parte dintr-un departament pe moment, sigur ar aduce un + ambelor parti o astfel de schimbare.

Edited by FreeLandeR
Link to comment
Share on other sites

Am votat cât se poate de sincer în toate câmpurile, dar cel mai mult aștept sistemul Anticheat, o să joc pe B-ZONE indiferent de Admini/Helperi ș.a.m.d . :)


Am votat cât se poate de sincer în toate câmpurile, dar cel mai mult aștept sistemul Anticheat, o să joc pe B-ZONE indiferent de Admini/Helperi ș.a.m.d . :)

Link to comment
Share on other sites

@Kelton o schimbare majoara ar fi daca ai pune liderii sa umple toate factiunile cu membrii, daca vezi pe rpg2 sunt factiuni cu sloturi de 40 si au 20 membrii si aplicatii off, daca nu doresc sa faca 40/40 sa fie scosi din functie.. nu mi se pare normal asa

Link to comment
Share on other sites

Mi-am exprimat toate părerile mele, prin voturi. Am făcut-o sincer şi cât de realist am putut. Sper ca prin urma acestui sondaj public să se elimine din numărul de codaţi ai serverului şi anumite comportamente să se schimbe.

Edited by K r a T o s
Link to comment
Share on other sites

Sincer ar trebui să se modifice sistemul de case. Acesta este învechit și nu mai este o atracție pentru nimeni. De ce să dau 10-20-30 de milioane pe o casă când pot să stau în chirie pe 1$ sau mai mult? Avem scripteri buni, ideei lafel de bune, trebuie doar voință.

 

Dacă stau bine să mă gândesc, salariile facțiunilor ar trebui să fie automate, așa ar fii o atracție pentru cei noi.

 

Exact și cu acel anticheat, să fie adăugat.

 

Pe lângă toate astea să scăpam de copilașii care fac DM aiurea non-stop din pura plăcere de a te exploda sau omorî. Sincer, în tunelul din San Fierro e imposibil să nu te bubuie cineva.

 

Cam atat, oricum felicitări cu sondajul, o să vă ajute foarte mult in luarea de decizii. O zi bună!

Link to comment
Share on other sites

La intrebarile "cum crezi ca isi face treaba Jelton sau Bopo", s-a vazut deodata si pupincuristii, trist, cand acest sondaj trebuia sa reflecte parerea sincera.

Link to comment
Share on other sites

Am raspuns cat se poate de sincer la toate intrebarile, insa as zice ca lipseste una: "Ce credeti ca ar trebui facut cu DM-istii?". Eu nu cred ca ar trebui sa mai chinuim mult scripterii cu niste sisteme care si asa ar ajuta foarte putin la evitarea DM-ului. Astfel ca propun sa se inaspreasca sanctiunile pentru cei ce fac DM. Spuneti si voi, nu v-ati saturat sa va plimbati linistiti pe strada si sa va treziti cu un plictisit care va bubuie? Sau poate aveti o situatie mai importanta, de exemplu, poate dati si voi un test pentru factiune si va omoara acei copii in timpul testelor. Cateva zeci de minute de jail pentru trei omoruri in 15 minute (care rar sunt demonstrate) sau cateva ore fara licenta de arme sunt chiar o nimica toata pentru ei. Daca s-ar ajunge la ban (zic eu), acei playeri ori s-ar lasa de SAMP ori n-ar mai face DM. Daca vor DM au GunGame Arena, Paintball sau pot intra pe counter strike si sa traga cat vor vrea.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Testele TW - o prostie. Dacă ai fost minim două săptămâni în mafie îți dai seama cum că prinzi un codat în 5 minute de filmare.

Cu liderii n-am treabă, fac și ei ce pot, dar helperii și adminii sunt belea, îți piere tot cheful când vezi ce admini sunt. Dacă mă chinui acum să găsesc 5 admini buni care chiar au făcut ceva cu funcția aia (dintre cei actuali) pe RPG2 nu găsesc.

Și eu înjur, dar o fac cu cine îmi permit, primele întrebări din viața reală sunt cam inutile, cu toții știm ce copilași joacă pe aici, aviz made4kill.

 

Toți comentează de Kelton, mai greșește și el, dar oricine greșește. Și pe RPG2 când erau ceilalți owneri plângeați că vreți kelton peste tot să dispară codații, acum că a venit nu vă convine.

 

Vreți să scăpați de codați? De ce nu iau admini playerii care chiar sunt curați din mafii și se filmează și au idee ce e ăla norecoil și iau admin toți pașnicii de nici măcar nu acceptă eventurile, să fie și ei buni la ceva.

 

Epic.

pWrw3b2.png


DACA BAGATI ANTI-CHEAT, SA FIE BAGAT, DAR SA NU NE MAI LUATI LA TW SAU SA STATI .RECON PE NOI CA N-ARE ROST. ORI E ANTI-CHEAT, ORI NU.

Rubrica divertisment nu e aici.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.