Jump to content

Sondaj B-Zone


Kelton
 Share

Sondaj B-Zone  

872 members have voted

  1. 1. Ce vârstă aveți?

    • Sub 14 ani
      48
    • Între 14-16 ani
      290
    • Între 16-19 ani
      379
    • Peste 19 ani
      153
  2. 2. Cât timp petreceți în medie online pe zi pe serverele noastre?

    • Sub 2 ore
      105
    • Între 2 și 4 ore
      283
    • Între 4 și 8 ore
      408
    • Peste 8 ore
      74
  3. 3. Câte conturi dețineți pe serverele noastre?

    • 1 cont
      370
    • Între 2 și 4 conturi
      417
    • Peste 4 conturi
      83
  4. 4. În ce măsură sunteți de acord cu afirmația: funcțiile se iau pe pile.

    • Total de acord
      201
    • Oarecum de acord
      328
    • Oarecum nu sunt de acord
      164
    • În totalitate nu sunt de acord
      177
  5. 5. Cum considerați că-și fac treaba liderii?

    • Slab
      86
    • Așa și așa
      301
    • Bine
      388
    • Foarte bine
      95
  6. 6. Cum considerați că-și fac treaba helperii?

    • Slab
      188
    • Așa și așa
      278
    • Bine
      286
    • Foarte bine
      118
  7. 7. Cum considerați că-și fac treaba adminii?

    • Slab
      229
    • Așa și așa
      231
    • Bine
      271
    • Foarte bine
      139
  8. 8. Cum considerați că își face treaba Kelton?

    • Slab
      62
    • Așa și așa
      98
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      423
  9. 9. Cum considerați că își face treaba Bobo?

    • Slab
      68
    • Așa și așa
      90
    • Bine
      261
    • Foarte bine
      451
  10. 10. Cum considerați că își fac treaba scripterii?

    • Slab
      17
    • Așa și așa
      52
    • Bine
      209
    • Foarte bine
      592
  11. 11. Cum ați aflat de B-Zone?

    • Prieteni/cunoștințe
      592
    • Reclamă
      38
    • Email
      5
    • Facebook
      9
    • Youtube
      94
    • Altfel
      132
  12. 12. Cât de important este pentru voi o recomandare a unui server din partea prietenilor sau să jucați pe același server?

    • Deloc important
      168
    • Puțin important
      216
    • Destul de important
      324
    • Foarte important
      162
  13. 13. Cât de bine funcționează conexiunea ta de internet către serverele noastre?

    • Foarte prost
      33
    • Așa și așa
      109
    • Bine
      332
    • Foarte bine
      396
  14. 14. Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

    • Ownerul
      21
    • Hostul
      33
    • Adminii
      87
    • Helperii
      32
    • Liderii
      59
    • Scriptul
      12
    • Codatii
      278
    • Jucătorii needucați
      348
  15. 15. Cât de bine pus la punct credeți că este Regulamentul Serverului?

    • Nu prea bine
      74
    • Destul de bine
      207
    • Bine
      287
    • Foarte bine
      302
  16. 16. Dacă ați avea șansa de a primi o funcție pe un server de pe o altă comunitate ați părăsi B-Zone pentru ea?

    • Da
      40
    • Poate că da
      109
    • Nu
      310
    • Cu siguranță nu
      411
  17. 17. În cazul în care ați jucat și pe alte servere, credeți că B-Zone este mai plăcut decât acele servere?

    • Nu am jucat altundeva
      146
    • Nu este mai plăcut
      58
    • Poate că este mai plăcut
      130
    • Cu siguranță este mai plăcut
      536
  18. 18. Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

    • Dealership
      131
    • Safe Zone
      52
    • Waruri
      327
    • Evadare din Jail
      134
    • Joburi
      181
    • Shopul
      45
  19. 19. Cât de des faceți DM fără motiv pe serverele noastre?

    • Zilnic
      43
    • Destul de des
      31
    • Ocazional
      124
    • Rar
      229
    • Nu fac DM
      443
  20. 20. Ce părere aveți despre jucătorii care înjură?

    • Mă scot din sărite
      240
    • Îmi provoacă disconfort
      298
    • Nu mă deranjează
      241
    • Și eu folosesc limbaj vulgar
      91
  21. 21. Credeți că ar fi mai util sa sancționăm cu ban (civilii level 10+) și demitere membrii facțiunilor care înjură?

    • Nu, și eu înjur
      158
    • Poate că nu, nu mă deranjează înjurăturile
      196
    • Poate că da, nu îmi prea plac înjurăturile
      185
    • Da, poate așa se învață minte să nu mai înjure
      331
  22. 22. Ați dori să dețineți o funcție pe vreun server, dacă da, care?

    • Nu doresc funcții
      163
    • Lider
      380
    • Helper
      142
    • Admin
      185
  23. 23. Cât de eficiente credeți că sunt testele TeamViewer?

    • Deloc, toți iau ban aiurea
      122
    • Oarecum eficiente, mulți iau ban aiurea dar mai prindeți și codați
      313
    • Eficiente, mulți codați sunt prinși și puțini jucători iau ban aiurea.
      235
    • Foarte eficiente, am scăpat de o grămadă de codați până acum.
      200
  24. 24. Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

    • Anticheat
      387
    • Sistem de Rob nou
      103
    • Sistem de Salarii Facțiuni
      192
    • Sistem Custom House Interior
      74
    • Sistem de Questuri
      114
  25. 25. Credeți că ar trebui să oferim șanse la diverse funcții jucătorilor vechi care au primit banuri grave, au sancțiuni multe pe conturi dar n-au făcut nimic rău de un an de zile?

    • Nu, dacă n-au știut să se comporte atunci nu vor ști nici acum
      159
    • Poate, e posibil să își fi schimbat comportamentul
      251
    • Da, au învățat cum să se comporte de atunci
      155
    • Cu siguranță da, chiar dacă au avut sancțiuni merită și ei șanse
      305
  26. 26. Dacă ar fi să mai deschidem un server RPG ați juca pe acesta?

    • Nu
      300
    • Poate că nu
      65
    • Poate că da
      294
    • Da
      211
  27. 27. Cum vedeți serverele noastre de sa-mp peste câțiva ani?

    • N-o să mai fie peste câțiva ani
      44
    • Probabil o să fie dar cu jucători puțini pe ele
      161
    • Mai dezvoltate ca acum și la fel de mulți jucători
      272
    • Mai dezvoltate ca acum, mai multe servere și mai mulți jucători pe toate
      393
  28. 28. Credeți că acest chestionar ne va ajuta să aducem niște modificări benefice pe viitor serverelor?

    • Nu
      57
    • Poate că nu
      21
    • Poate că da
      344
    • Da
      448


Recommended Posts

Interesant sondaj, felicitari!

Cat despre astia care spun de altii ca sunt pupincuristi sau mai stiu eu ce, pentru ca voteaza ca atat Kelton cat si Bobo isi fac treaba Foarte bine, vreau sa va provoc, sa va ganditi doar, cum ar fii sa fiti in locul lor pentru o zii, si dupa sa comentati. (Sunt 100% convins, ca NICI-UNU dintre astia care comenteaza asa, nu ar fii in stare sa faca ce fac ei).

[Nu pup, dar asta-i adevarul, bafta!].

Link to comment
Share on other sites

Am votat sincer, sper ca după acest sondaj să se reducă codații, să nu se mai dea ban aiurea și să nu se mai facă DM fără motiv.

Joc pe RPG3 și singura mea așteptare de la acest server este să se deschidă Avispa Rifa.. că treaba cu adminii și sancțiunile aiurea nu mă privesc. Consider că este strict problema staffului, ce se întâmplă în junglă rămâne în junglă. Codații trebuie banati permanent și Avispa Rifa trebuie deschisă cât mai repede. Mulți jucători nu vor să se apuce de RPG3 din simplul motiv că e wipe la Rifa. Mersi de înțelegere! Seară faină să aveți.

Edited by Vinyl
Link to comment
Share on other sites

WOW, B-ZONE! În sfârşit contează şi părerea playerilor :O.

 

PS: Kelton, faci treabă bună, dar Vinnie e mai bun.

PS2: Ştiu că nu este foarte uşor să faci un sistem AntiCheat, dar.. acum serios, prea mulţi codaţi şi voi nu faceţi nimic.

PS3: Şanse la playerii vechi? =)) Nice joke, bucuraţi-vă de nobi cu funcţii date de voi.

Link to comment
Share on other sites

Ma uit peste voturile voastre si constat ca vreti sa luati ban daca injurati:)). Ce pot sa zic, intrati intr-un joc ca sa invatati bunele maniere, sa vorbiti cu pronumele de politete si altele.

 

De asemenea, daca va luati secunda la WAR de la un codat si va scapati pe F, vreti demitere cu FP 60, iar apoi tot voi plangeti la plangeri ca de ce te-a dat afara.

 

Multi ati votat raspunsurile care aveau cele mai multe voturi, va zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Dacă ai putea face o singură modificare la un lucru ce ține de serverele noastre, ce ai modifica?

  1. Ownerul (10 votes [2.72%])

  2. Hostul (16 votes [4.35%])

  3. Adminii (33 votes [8.97%])

  4. Helperii (13 votes [3.53%])

  5. Liderii (22 votes [5.98%])

  6. Scriptul (4 votes [1.09%])

  7. bullet_star_rated.png Codatii (131 votes [35.60%])
  8. Jucătorii needucați (139 votes [37.77%]

Care dintre următoarele sisteme vă place cel mai mult?

  1. Dealership (53 votes [14.40%])

  2. Safe Zone (16 votes [4.35%])

  3. bullet_star_rated.png Waruri (157 votes [42.66%])

  4. Evadare din Jail (56 votes [15.22%])

  5. Joburi (67 votes [18.21%])
  6. Shopul (19 votes [5.16%]

 

Dacă ar fi să adăugăm un sistem nou, pe care l-ați dori?

  1. bullet_star_rated.png Anticheat (179 votes [48.64%])

  2. Sistem de Rob nou (36 votes [9.78%])

  3. Sistem de Salarii Facțiuni (83 votes [22.55%])

  4. Sistem Custom House Interior (27 votes [7.34%])

  5. Sistem de Questuri (43 votes [11.68%])

Daca luam aceste 3 intrebari+raspunsuri si tragem o linie,putem observa foarte usor cateva aspecte:

1.Majoritatea playerilor care joaca pe serverele B-Zone si joaca in mafii o fac doar pentru waruri (din pacate singura activate care a mai ramas intr-o mafie),jucatori printre care ma enumar si eu,daca n-ar fi warurile n-as mai juca pe server deoarece nici o alta factiune nu ma atrage,mi se par plictisitoare.

2.Majoritatea playerilor care joaca pe B-Zone sunt indignati din cauza codatiilor care pe zi ce trece sunt din ce in ce mai multi,de ce ? pentru ca li se permite lucrul acesta.Ca admin mai degraba dai ban pentru injurii staff ca te-a facut ala incompetent decat sa stai pe un codat la waruri nu ? desigur,pentru ca e mult mai usor decat sa stai pe un codat si sa faci 1241212 de dovezi pana sa-l prinzi,ne legam doar de lucrurile usoare si dupa ne miram ca de ce avem atatia codati.

3.Majoritatea playerilor isi doresc un sistem de Anticheat,care tot apare de cativa ani...dupa parerea mea chiar daca ar aparea nu ar rezolva problema cu codatii,odata cu Anticheatul apar si coduri noi,deci tot adminii raman singura solutie.

Prin urmare,parerea mea e ca ar trebui sa tineti cont MULT mai MULT de aceste aspecte deoarece majoritatea playerilor care joaca pe serverele B-Zone depind de ele.

Poate ca nu sunt eu in masura sa vin cu solutii,insa as putea sa vin cu cateva sugestii care zic eu ar rezolva in mare parte problema cu codatii:

1.Un staff mult mai numeros,consider ca nu ajung 28 de admini(fara owneri) sa se ocupe de 180 de mafioti (daca luam 20 de mafioti/mafie la war,minim zic eu,dar sunt mai multi) nici daca ar fi toti 28 ON la waruri ceea ce e imposibil,de multe ori la waruri sunt cate 3-4 admini,hai sa ne ocupam de 200 de mafioti,oare facem fata? cu siguranta nu.Am vazut ca atunci cand s-au ales noi admini si erau cate 15-20 la waruri a fost o perioada in care s-au prins mult mai multi codati ca deobicei.

2.Sa fie adaugat adminilor un raport special cu prezenta in timpul warurilor,de ex:S-a dat report cu playerul x cod,adminul y l-a luat la teste pac un punct la raport si asa mai departe,automat prezenta la waruri a adminilor ar creste,bineinteles o sa fie mai greu pentru ei si n-o sa le convina la multi dar pana la urma ti-ai asumat asta,esti ADMIN nu esti un simplu player,fa-ti treaba ca tu ai vrut functia respectiva n-a venit ownerul sa ti-o bage pe gat cu forta,daca nu esti in stare PA,nu te obliga nimeni sa stai.

3.In loc sa va luati de lucruri minore cum ar fi sa dati ban pentru insulte staff ca va facut playerul x incompetenti(mare insulta) mai bine ati lua un jucator suspect la teste si l-ati prinde cu cod,ati face bine atator jucatori...asa ati facut doar rau unui singur jucator si cu ce v-ati ales ? ca va aparut pe chat numele cum ca ati banat playerul respectiv pentru insulte staff ? va zic eu ca daca v-ar aparea numele pe chat cum ca ati banat playerul x cu reason:Cheats alta ar fi parerea playerilor despre voi decat daca apareti pe chat cu reason:insulte staff sau alte chestii minore ;).

Sper sa nu fiu banat iar pentru ca m-am luat de admini,dar chiar daca o sa fiu,imi asum tot ce spun pentru ca stiu ca spun adevarul si nu ma face pe mine un ban nici permanent daca e,daca am face toti asta si n-am mai cauta sa pupam in fund stafful poate s-ar schimba multe lucruri insa din pacate majoritatea aleg varianta 2-a.

Edited by NewLife VIP
Link to comment
Share on other sites

@, sa fii banat ca te-ai luat de admini? Crezi ca o sa-ti citeasca un admin ce-ai scris? Ai uitat pe ce server joci.

 

Cum ba 200 voturi ca BoPo si Jelton isi fac treaba excelent, cand zilnic suferiti si ii injurati? Eu m-am lasat de server, dar cand va vad pe voi pupincuristilor, nu ma pot abtine. Ati incercat vreodata sa-i explici frumos lui Jelton ca s-a comis o greseala si ai fost sanctionat aiurea? Sau pe BoPo, de exemplu cum a rugat tot clanul VIP ca el sa rezolve treaba cu clanu clona VlP (scris cu L). Ce credeti ca a facut? Dupa 2 zile a iesit din PM fara sa lase nici un raspuns. Voi faceti sondaje ca sa afle ce gandim noi despre server, dar noi vrem ca voi sa va ganditi chiar la noi.

Link to comment
Share on other sites

@, Si testele astea TW , unele sunt facute doar ca sa tina un jucator 1 war pe tusa doar pentru simplu fapt ca adminul este tovaras cu X din gangul advers. Pe mine m-a luat la teste si m-a tinut 25 de minute doar ca sa-mi controleze conversatiile de pe skype;)

Link to comment
Share on other sites

@, Am zis sa nu ma bag in acest post, dar NewLife trebuie sa postez ca sa-ti zic ca-ti dau dreptate si sa ofer si eu cateva sugestii.

 

1) Sa se revina la sistemul de admin pe aplicatie atat pe RPG1, RPG2, RPG3, insa cu cateva modificari. Cand s-au ales adminii cu aplicatii pe RPG1 spre deosebire de alte promovari au fost si admini care pareau competenti la prima vedere: BeyondOwn, Sarpe, Zornet, zek0, starjke si Krups. Acest oameni au trecut prin mafie si au intalnit codati la viata lor, teoretic puteau stii cu ce se mananca codul, cand am vazut noii admini am spus "gata, se reduc codatii". Dupa 2 saptamani am observat ca s-au dat foarte multe banuri, insa din acesti 6 admini care mie imi pareau promitatori in banarea codatilor au ramas doar 3: Zornet, Sarpe, Beyond, singurii care au banat mai mult de 1 codat mafiot... acum daca banezi unu care rupe in nesimtire aim, norec si rapidfire, aia daca stai pe el 10 secunde ai dovada, nu te prea poti numi admin bun. Sa continuam calculul meu perfect matematic si logic, din acestia 3 admini competenti care se ocupau de codati, Beyond a lasat functia din plictiseala, au ramas doar 2: Zornet si Sarpe, iar Sarpe din cate am inteles are probleme personale si este inactiv o perioada. Cum credeti ca 1 singur admin se poate ocupa de 200 de mafioti? Ei bine el a incercat din cate am vazut, a banat cativa codati, dar totul s-a sfarsit cand a banat 2 codati dintr-o mafie mai unita sa zic asa care a facut scandal pe forum ca le baneaza codatii (ceva care intalnesc in premiera pe b-zone... sa te plangi ca-ti iau ban codatii), ei bine datorita acestui scandal nici acel admin nu mai baneaza din ce am observat.

 

Astfel singurii admini care ar putea sa baneze codati sunt alti 11.. un numar destul de mare la prima vedere, dar daca stam sa le analizam perioada lor in acest joc aflam ca toti si-au petrecut toata cariera lor in pasnica, doar cativa au trecut macar prin departamente... cum credeti ca acesti oameni ar putea sa observe un cod pe recon daca ei nu au vazut in viata lor asa ceva?

Deci practic rezumatul acestei sugestii ar fii sa se recruteze admini cu experienta si in ganguri pe aplicatie pentru a mai scapa de codati.

 

2) Sa nu mai fie obligatoriu sa treci prin helper ca sa ajungi admin deoarece unii jucatori care au experienta in mafii si sunt capabili sa prinda codati nu prea vor sa stea 1 an helper pana la admin 1, deasta promovand helperii la admin va fi mai dezastru ca recrutand adminii cu aplicatii. Aici e o alternativa pentru sugestia 1 in caz ca nu ar conveni nimanui (oricum sunt 80% sigur ca nu o sa citeasca nimeni ce scriu aici)

 

@, Te-oi fi facut eu sa razi, dar daca te uiti in ban list, in ultima luna el e singurul admin care a banat cativa codati, si vinnie, dar el e 6.

 

 

 

 

Edited by AIM Katzuno Valoare
Link to comment
Share on other sites

La faza cu codatii, eu va sugerez sa luati masuri URGENTE, deci e ca si Ebola in pana mea, daca un membru dintr-o mafie vede un adversar ca rupe codurile in PC-ul lui de saptamani bune, ca ii da 3/3 din run si nici nu poate sa se asculta dupa pereti de wall-ul lui, ce credeti ca va face? ori va injura adminii ca sunt incompetenti, ori va rabda si se va enerva probabil pana la un anumit punct (depinde cat de atasat mai esti de server) sau o sa bage si el coduri vazand ca daca ala nu este prins/altfel nu poate face si el un metru pe turf la war, tac-pac, baga coduri, s-a molipsit ca si de o boala...

 

Am auzit destule povesti cum ca adminii stau cu codatii in conversatii si cum primesc un report, cum "Ba scoate codul ca X sta recon pe tine", deci asa ceva e strigator la cer din partea lor, multi admini care au venit acum (unii) au trecut prin enspe mii de factiuni si si-au facut prieteni buni, si de ce sa nu ii ajute.

 

La reply-ul trecut am uitat sa precizez ca trebuie schimbat si hostul, deci comunitatea este una mare si va lasati la un nimic de host, bravo! Cand am mai jucat pe o comunitate acum cativa ani, aveau host scump dar bun, de la 0p*** (sa nu fac reclama, poate e o problema, nu stiu) si ma, pentru 8 euro parca petnru 50 slots, nu vedeai un player cu desync, pentru ca hostul conteaza mai mult, nu numai conexiunea de internet a playerului, da, si ea conteaza, dar fara host ce faci? cufunzi si playerii cu fibra optica de 100 mb/s in lag, si mai joaca pe server dupa, nu?

 

Bobo inteleg ca nu se ocupa asa mult de RPG-uri, el se ocupa de intreaga comunitate, Kelton iarasi se ocupa bine de aceste 3 servere, dar totusi, ar putea fi mult mai bine.

 

Testele TeamViewer nu prea sunt bune, unii admini se opresc cum vad in LastActivity un cod, dar fereasca Petra sa se uite si la data in care a fost folosit, au fost cazuri destule, nu dau nume.

 

Trecem la alt capitol, deci sa fim seriosi, sa ti se confiste licenta de port-arma pentru ca ai omorat 2 playeri? serios? mie mi-a fost confiscata pentru ca am tras cateva gloante de m4 intr-un player, un-doi ba suspend, s-a spus si mai sus, nu e server de DM, dar in realitate vine cineva sa iti confiste licenta de port-arma pentru ca ai tras in cineva? Hai, sa nu fie haos total, dai suspend la mai multe kill-uri si dupa un advertisment, dar este EXAGERAT sa dai suspend atatea ore cat are si nivel, sa iei cam 40-50 de ore suspend e urat de tot, macar sa se reduca, de la level 25 in sus suspend 10-15 ore si ajail 4 ore sa zic asa. Daca nu avem voie sa facem DM, cum ne mai distram si noi bai? ziceti? sa mergem ca robotii si sa dam /work intr-una? adminilor, mai inchideti si voi ochii, de aceea jucam, sa ne distram, daca vrem sa ne comportam exemplar mergem si noi pe strada, in oras, si ne comportam civilizat, dar macar nu ne luati distractia, dupa 2 ore de war, ce mai faci? in departamente te plictisesti dupa maxim 3-4 ore de mers pe no-drepti si stat la panda, (si sa bubui tiristii cu hydra in cazul meu) in pasnice nu mai zic, in taxi plictiseala de moarte, SI si ttc la fel, in Hitmen nu stiu, mi se pare o monotonie TOTALA acolo, niste reguli mai stricte ca in armata.

 

Limbaj, nu cred ca voi nu ati injurat, deci nu cred, pana mea, cand vezi tot pruncu care merge cu tirul si se baga intentionat in tine, doar asa sa iti strice masina sau sa iti dea fail, ce faci? ii spui multumesc si ii dai bacsis? este o bucurie enorma pentru admini cand vad ca un player injura, cu un singur screenshot au dat o sanctiune, simplu, nu?

 

De ce nu recrutati admini foarte buni de stat pe codati, stiu, o sa se plictiseasca sa stea doar pe codati, dar dupa cateva saptamani cand se scade numarul acestor admini, mai recrutati, faceti admini pe categorii, care sa se ocupe de reporturi, cei care incalca regulamentul in anumite parti, care abuzeaza de un anumit lucru, etc, si cealalta categorie de stat pe codati, pentru ca este ceva tipic pe B-Zone, ca multi playeri sa aiba coduri, si sa fie vreo 10-15 admini doar pentru codati, restul mai putini, ca nu trebuie chiar atatia.. iar acesti admini sa fie mai mult online in timpul warurilor, ca atunci este problema.

Faza e ca degeaba dati admin pentru codati la un player care a stat toata viata lui pe server in taxi, degeaba va incredeti ca a stat 5 ani pe servere de DM, ca nu e tot una, dati admin pe loguri in mafii, in departamente mai putin, activitate, si ar fi un criteriu ciudat dar eficient, sa fi avut coduri acum minim 6 luni cel putin, pentru ca degeaba dai admin la un player care nu stie pe ce buton se activeaza aimbot de la renko...

 

S-am instalat un cod, si v-am zis-o drept din bot. (poveste by IonuVRS) *Scuzati posibilele greseli gramaticale*

Edited by IonuVRS VIP
Link to comment
Share on other sites

@@AIM Katzuno Valoare, M-ai facut sa rad cu Zornet al tau :))

 

Am votat si eu cat de bine am putut. Adminilor, mai ales celor de nivel 1-2 le-as da nota 4, mai ales in timpul war-urilor. Sunt helper, insa acolo in cerere am spus ca una dintre calitatile mele este sinceritatea, so, sa spunem lucrurilor pe fata si sa nu ne ascundem pe sub perdea.

 

@@AIM Katzuno Valoare, EDIT: Pentru tine am ajuns in banlist pana la 9 august 2015. Cate banuri de la Zornet pentru codatii din ganguri? 1. E mult intr-adevar. Intr-o luna un ban pentru coduri mi se pare ca merita felicitat si se pare ca este cam singurul care se ocupa de codatii de pe server.

Edited by EDDARD
Link to comment
Share on other sites

@@Kelton, Intrebarile sunt bune, eu nu sunt deloc de acord cu un singur lucru, nu am folosit coduri niciodata si nici nu o sa folosesc, dar sa se intre in PC meu mi se pare inadmisibil, se numeste PC - Personal Computer.

Nu sunt de acord, eu poate am fisiere de care nu vreau sa se afle, poate am poze indecente, poate am pinurile de la card, am foarte multe chestii personale si nu vreau sa fie furate sau vazute de alte persoane!!!

 

Am auzit ca Mastertrap a spus ca este serverul lui si daca el ne lasa sa ne jucam si noi trebuie sa il lasam ne verifice, nu este ok, chiar deloc, el are un server Public, poate fii accesat de oricine!!! DACA intradevar vrea acest lucru as putea fii de acord daca ma verifica el personal, Kelton sau Bobo!!!

 

Inca ceva, cum sa mi se controleze conversatiile mele, voi nu va dati seama ca daca unu are boala pe un anumit jucator, ii intra in pc face poze etc si ii poate face foarte mult rau aluia, nu spuneti ca nu face d-astea ca e admin pentru ca nu e asa!!!

Edited by ReXoNa Sictir Pufos GEN
Link to comment
Share on other sites

Katzuno, sincer ai tot respectul de la mine, am citit tot ce-ai zis si chiar e adevarat, ai uitat de James si el a fost in gang, lider chiar, stie cu ce "se mananca" aimul. Sunt de acord cu tine ca ar mai trebui cativa admini, dau 10 reporturi, toate anulate, adminii ce fac in acest timp? Rup afk-ul. Aici ma refer doar la unii, si ma refer doar la adminii 1-2 ( am mai precizat, doar cativa ), 28 de admini nu pot face fata la 1000 playeri, ar mai trebui cativa admini.

Edited by South N Catalin
Link to comment
Share on other sites

@, Unde stie ma cu ce se manca adminul, cand el in PM cu mine si Kelton ne-a marturisit ca el HABAR NU ARE CUM FUNCTIONEAZA AIM. Faptul ca a stat 1 an intr-un gang, iar acel gang sa fie PASNIC si sa nu treaca de 3 turfuri ti se pare ca stie multe? Iti spun eu, ca nu.

 

@@AIM Katzuno Valoare, Nu stiu de ce-l ridici atat de mult in slavi pe Zornet. Pentru simplul fapt ca va spune, nu neaparat tie, dar celor din TTB, ca pe X s-a dat report si ca se sta recon, ti se pare un admin bun? Multi nu stiti, dar cu 1 zi inainte sa fie promovat la functia de admin, venea pe la 'usi' sa-si ceara scuze pentru ce a spus in urma cu 1 saptamana, ce sa zic, este foarte bun. Daca tot este bun, sa filmeze la waruri si sa baneze pe video-uri, nu pentru Teste TW care tot tu i-ai invatat sa faca acest lucru. Si eu as prinde N codati daca as fi admin. CE e asa greu sa intru intr-un program si sa caut RENKO, cum a aparut ceva, pac ban, chiar daca era un fisier pus doar la caterinca sau si mai rau, de exemplu in cazul meu, avand 1 ban pentru coduri acu 1 an , nu e clar ca , neschimband windowsul , acel cod va aparea in OSFORESNICS? CE insemna asta, sa iau ban din nou pentru aceeasi chestie. 90% din server ar fi luat ban daca era luat la teste pentru ca exista foarte putini playeri care sa nu fii cautat vreun cod pe google si sa nu-l incerce pe diferite servere.

Edited by Count LuNg ZEW
Link to comment
Share on other sites

@, Unde stie ma cu ce se manca adminul, cand el in PM cu mine si Kelton ne-a marturisit ca el HABAR NU ARE CUM FUNCTIONEAZA AIM. Faptul ca a stat 1 an intr-un gang, iar acel gang sa fie PASNIC si sa nu treaca de 3 turfuri ti se pare ca stie multe? Iti spun eu, ca nu.

 

@@AIM Katzuno Valoare, Nu stiu de ce-l ridici atat de mult in slavi pe Zornet. Pentru simplul fapt ca va spune, nu neaparat tie, dar celor din TTB, ca pe X s-a dat report si ca se sta recon, ti se pare un admin bun? Multi nu stiti, dar cu 1 zi inainte sa fie promovat la functia de admin, venea pe la 'usi' sa-si ceara scuze pentru ce a spus in urma cu 1 saptamana, ce sa zic, este foarte bun. Daca tot este bun, sa filmeze la waruri si sa baneze pe video-uri, nu pentru Teste TW care tot tu i-ai invatat sa faca acest lucru. 90% din server ar fi luat ban daca era luat la teste pentru ca exista foarte putini playeri care sa nu fii cautat vreun cod pe google si sa nu-l incerce pe diferite servere.

Aveam alta parere despre Zornet, dar daca zici ca el e "sifonul de la waruri", m-a dezamagit total.

Link to comment
Share on other sites

CUm sa se baneze codati cand toti ce iau admin sunt de prin pasnice/departamente si le pui codul pe desktop si ei cred ca e poezie scrisa de Mihai Eminescu? Cum sa se dea admin la unul care a banat 30+ conturi pentru coduri la war, iar cand lua la teste la war era paleta. Sa se poata bana dupa filmare iar si sa numai zica kelton la 50 de banuri date la 49 unbanned, desi se vede clar ca ala da cu codu din picioare cum da stefan banica junior din gura la concertele de craciun. Ce sistem anti cheat nou? In maxim 2 minute se fac coduri ce nu le poate detecta nici DNA. Singura modificare realizabila este sa numai dea admin la toti pasnicii si sa se aiba pretentii de la ei sa baneze la war si sa nu se mai dea lider la civili care au facut si ei un rank 4 intr-o factiune iar apoi fac spam la intrebari si nelamuri si dau pm-uri pe forum cu sanctiunile cum nu schimba astia constitutia lunar ca sa nu intre la bulau. Hai multa sanatate si numai bune, sarbatori fericite!

Link to comment
Share on other sites

Parerea mea sincerca este ca Bobo nu prea face mare lucru pentru comunitate, ia banii din donatii, plateste sererele, forumul si anunta cand se face un update la care el nu a contribuit deloc, cea mai grea treaba o fac scripterii. Nu inteleg de ce s-a adus vorba de sistemul anti-cheat aici ca oricum ala e legenda ca si Rey admin 6.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg de ce se sanctioneaza orice injuratura..Injuraturile fac parte din joc,cred ca ar trebuii sa fie permise,dar nu excesiv.Inainte sa incepi sa ma critici,nu imi spune ca nu ai injurat niciodata din cauza unui copilas care face DM/DB pe tine,este la mintea cocosului.

 

Pe langa asta,vad ca adminii de pe 3 sunt ocupati mai mult sa ia la teste TW pasnicii,in loc de codatii din mafii.

 

Edited by Andelota
Link to comment
Share on other sites

Bai astia care vorbiti de Kelton si Bobo,eu va zic parerea mea sincera si nu NU sunt nicidecum un pupincurist cine ma cunoaste stie asta,am luat nenumarate banuri pentru insulte staff si alte chestii doar pentru ca am spus adevarul,cred ca sunt cel mai mare dusman al adminilor insa DOAR al adminilor,cat despre Kelton sa zici ca nu-si face treaba ori esti prost ori esti ironic,astia care vorbiti aiurea cred ca nu stiti cata munca e in spatele lui,trebuie sa se ocupe de 3 servere si de 50 de admini chiar mai multi,cu siguranta face asta pentru ca ii intra cativa bani in buzunar eu nu cred ca un om normal si-ar pierde atata timp fara sa se aleaga cu ceva,cat despre Bobo,dar ce ati vrea ma sa faca Bobo ? sa vina sa ne prinda el codatii ? Bobo nici nu joaca samp,ca-l vedeti voi ON cateodata asta e altceva,intra la evenimente speciale poate sa vada cum decurg treburile insa n-are treaba cu sampul,el si-a ales ownerii care il ajuta si pe care-i plateste din banii lui,e ca un patron la o echipa de fotbal,el da doar banii insa nu intra pe teren sa joace.Toata problema e la adminii de la nivel 5 in jos,care vor admin doar ca sa-i pupe lumea in fund si sa fie si ei cineva NICIDECUM ca sa faca treaba.

 

Hai astept sa-mi ziceti ca-s un pupincurist al lui Kelton si Bobo,msr.

Edited by NewLife VIP
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.