Jump to content

Credeţi în viaţa de apoi?


BIS aka OldNab
 Share

Credeţi în viaţa de apoi?  

85 members have voted

  1. 1. Credeţi în viaţa de apoi? (sondaj)

    • Da
      53
    • Nu
      32


Recommended Posts

Cred, multe persoane spun ca daca mori te trezesti in alta viata.. Habar n-am sper sa fie asa.. dar mi-ar pare rau ca mi-am pierdut familia minunata pe care o am si o iubesc foarte mult!.

Link to comment
Share on other sites

On 2/14/2021 at 6:09 PM, TLG Toziix. said:

Cred, cu sinceritate cred. Nu a fost nici măcar o singură dovadă sa arate ca nu exista.

Nu aşa funcţionează, trebuie să demonstrezi că există :)) aşa nu sunt dovezi că nu există unicorni, dar asta nu înseamnă că există.

Link to comment
Share on other sites

E un subiect care ma fascinează, personal cred in Rai si in Iad, pentru ca oricum ne ducem undeva după ce murim

On 2/25/2021 at 12:49 AM, DionisieRPG said:

Cred, multe persoane spun ca daca mori te trezesti in alta viata.. Habar n-am sper sa fie asa.. dar mi-ar pare rau ca mi-am pierdut familia minunata pe care o am si o iubesc foarte mult!.

nu cred ca ti ai aminti despre familia din vechea ta viata

Link to comment
Share on other sites

Eu cred în viata de apoi, cu siguranță exista un rai și un iad, si datorita faptelor noastre pe care le facem cât trăim pe pământ o sa ajungem intr-una din cele 2, eu sper sa ne vedem cu toții în rai

Link to comment
Share on other sites

Eu sustin cultura Asiatica si anume cea a reincarnarii. Cred ca oamenii se reincarneaza ca si spirite in alte entitati fie alta viata fie un animal o planta ceva.. consider ca spiritul este mult prea special pentru a avea doar o singura viata banala.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.