Jump to content

nVidia ShadowPlay


 Share

Recommended Posts

Salut! Am si eu o problema, de cand mi-am schimbat windows-ul imi da eroarea aceasta in ShadowPlay si din cauza aceasta nu pot filma. https://imgur.com/a/JGc5BfV Am incercat tot felul de solutii de pe YT, nu a mers niciuna. Stie cineva de la ce e?

Link to comment
Share on other sites

O sa il descarc si o sa iti spun daca merge sau nu, dar pe langa asta, cum scap de asta? https://imgur.com/a/sjDQpDc Am schimbat si windows, tot nu s-a sters de pe PC, nici nu stiu de unde l-am prins...

Link to comment
Share on other sites

Reinstall la windows ai facut cel mai probabil bine doar ca virusul a fost luat de pe internet.

Virusul l-ai luat de pe internet, de pe un site cel mai probabil, windowsul nu cred ca-l poate elimina, dar la "Stare" scrie "Abandonat", ai grija cu acest tip de virus ("vierme") ca iti poate face calculatorul praf, nu ma pricep eu la antivirusuri sau la virusuri, dar incerca sa-l opresti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sLoww said:

Reinstall la windows ai facut cel mai probabil bine doar ca virusul a fost luat de pe internet.

Virusul l-ai luat de pe internet, de pe un site cel mai probabil, windowsul nu cred ca-l poate elimina, dar la "Stare" scrie "Abandonat", ai grija cu acest tip de virus ("vierme") ca iti poate face calculatorul praf, nu ma pricep eu la antivirusuri sau la virusuri, dar incerca sa-l opresti.

Incerc sa-l rezolv, dar nu prea imi iese.. O sa vorbesc cu un prieten, poate ma ajuta el.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gorenco.LL said:

Incerc sa-l rezolv, dar nu prea imi iese.. O sa vorbesc cu un prieten, poate ma ajuta el.

Eu am antivirusul 'Avast' cu licenta aia gratis de 30 de zile, incerca cu acesta poate te ajuta.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sLoww said:

Eu am antivirusul 'Avast' cu licenta aia gratis de 30 de zile, incerca cu acesta poate te ajuta.

Poti sa imi dai un link, te rog?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DeV RCHS said:

Daca nu merg solutiile de mai sus, incearca sa dai un restart la windows.

Cum sa ii dau restart?

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

îți recomand să faci o scanare cu Malwarebytes (https://www.malwarebytes.com/) sau cu Kaspersky Total Security (https://www.kaspersky.ro/download/total-security). Personal folosesc Malwarebytes și a fost singurul altivirus cu care am putut scapa de o forma de PUA pe care ceilalti antiviruși precum Avira/Avast/NOD/etc nici măcar nu o detectau, însă recent am văzut că și Kaspersky este destul de bun, îți detectează aproape orice fel de fișier care crede el ca ar putea fi înfectat. Dacă nu reușesti să scapi de acel virus pe care îl ai în PC încearcă un reinstall la Windows 10, dacă problema încă persistă încearcă alt Windows, recomandarea mea ar fi Windows 8.1 Pro, personal îl folosesc de 4 ani, fără nici măcar o problemă, în aștia 4 ani nu i-am dat nici macar o reinstalare (deși ar trebui).

PS: Te sfătuiesc ca până nu rezolvi problema cu virusul nu-ți mai introduce parolele pe nicăieri deoarece acestea nu sunt în siguranță.

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat cu Shadowplay-ul, mersi @spersaiaufoc Si cred ca am rezolvat si cu virusul, pana cand nu imi apare nimic, mersi @sLoww . Va doresc o seara buna, daca o sa mai am probleme, o sa stiu la cine sa apelez <3.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gorenco.LL said:

Am rezolvat cu Shadowplay-ul, mersi @spersaiaufoc Si cred ca am rezolvat si cu virusul, pana cand nu imi apare nimic, mersi @sLoww . Va doresc o seara buna, daca o sa mai am probleme, o sa stiu la cine sa apelez <3.

Cu cea mai mare plăcere, o seara buna îți doresc și eu. ❤️

tcramses.png.f3f7fe44e10b46399e4fc84dc1269562.png.08e49bc74eef45f39648e52a0a760897.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Kevin locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.