Jump to content

Problemă draw distance


AdelinV2

Recommended Posts

Mi-am luat un calculator nou cu Ryzen 5 3500x și GTX 1650 Super și nu pot să dau draw distance-ul maxim. Dacă îl dau jocul arată la fel și când dau relog e tot pe 0. Am același modpack de-l aveam și înainte.

Link to comment
Share on other sites

Daca pe modpack default draw distance e bun atunci e de la un mod sau de la timecyc. Chestia cu setarile ca nu se salveaza am avut-o si eu dar s-a rezolvat de la sine la un timp, probabil prin schimbarea modpack-ului sau curatarea registrului, eventual incearca sa stergi gta_sa.set din Documents.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, TheTom said:

http://www.mediafire.com/file/ngil6gma4f2qp04/sa_draw_distance_changer.asi/file

http://www.mediafire.com/file/iieibjzww3jbyhp/sa_draw_distance_changer.ini/file

pune modurile acestea si vei vedea chiliad-ul din ls :))

(e posibil sa ai nevoie de samfpuncs, il gasesti la sectiunea de moduri)

Nu merge, am pus fișierele în fișierele jocului și tot la fel.

 

9 hours ago, Kaban said:

Daca pe modpack default draw distance e bun atunci e de la un mod sau de la timecyc. Chestia cu setarile ca nu se salveaza am avut-o si eu dar s-a rezolvat de la sine la un timp, probabil prin schimbarea modpack-ului sau curatarea registrului, eventual incearca sa stergi gta_sa.set din Documents.

Am șters gta_sa.set, nu merge.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AdelinV2 said:

Nu merge, am pus fișierele în fișierele jocului și tot la fel.

 

Am șters gta_sa.set, nu merge.

Probabil ai nevoie de sampfuncs ca sa functioneze. (ele se pun in folderul principal)

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AdelinV2 said:

Am sampfuncs cum să n-am.

Pare cam ciudata problema in cazul acesta, eu ti-as recomanda totusi sa incerci cu un samp default, eventual sa incerci sa pui si acele moduri de la mine, probabil de vina este modpck-ul, chiar daca iti mergea bine pe pc-ul vechi.

Link to comment
Share on other sites

  • Tupi locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.