Jump to content

National Guard - Discuții / Discussion


Alexander
 Share

Recommended Posts

Oke, vad ca de ceva zile va macina pe toti problema aceasta legata de antrenament, sa incercam sa clarificam cateva chestii.

 

Inainte de toate bagati bine la cap ca antrenamentul nu o sa fie anulat, acesta este impus de admini si Conner nu poate face nimic in privinta asta. In cel mai bun caz mutam ora antrenamentului, cu asta sunt si eu de acord, poate si ziua daca chiar vreti, dar de anulat, nu.

Va plangeti in continuu ca antrenamentul e inutil si alea alea, da, aici sunt intr-o oarecare masura de parere cu voi, unele exercitii sunt intr-adevar inutile, dar daca o parte din ele sunt inutile nu inseamna ca toate sunt asa. Dupa cum a zis si Erow, mai mult ca sigur din toti astia de rank 4-5, cativa habar n-au sa umble cu Hunter/Rustler(valabil si ptr rank 1,2)/Hydra si pe langa asta, daca e vreodata DM pe turnuri sau ceva de genu', probabil tot palete o sa fiti si in acele situatii.

Va plangeti de treaba asta cu "2 invoiri pe luna", treaba asta a fost impusa tot din cauza unora care sunt exact ca voi, nu doreau deloc antrenamente si iti puneau invoire la fiecare antrenament si sperau totusi la rank up la timp. Inactivitatea unora dintre voi dar si a altora care in prezent nu mai fac parte din aceasta factiunea a dus aceasta situatie, chiar si in prezent sunt cativa membri care intra luni-marti, isi termina raportu' si dupa intra numa ptr log ca sa nu fie demisi. Nu cred ca va este greu ca macar de 2 ori pe luna sa fiti pe server la o ora anume ptr un amarat de antrenament.

Inteleg ca Bonzy este destul de strict si va sanctioneaza, dar am fost si eu in aceasta functie si ii inteleg nervii cand acesta incearca sa duca la capat exercitii si se trezesc cativa naluci "BONZY UNDE MA DUC?" "BONZY, AM MURIT, POT SA REVIN?" etc. Daca vreti o buna decurgere a antrenamentului ajutati-va reciproc, voi pe Bonzy si Bonzy pe voi.

Inteleg ca sunteti cativa care lucrati si nu mai aveti treaba cu scoala si chiar nu puteti sa veniti mereu la antrenamente, dar de aceea exista testele de grade, nu cred ca va este greu ca dupa un antrenament la care ati fost prezenti sa mai ramaneti maxim 30 de minute ca sa dati niste duele cu Bonzy ptr a inainta in grad.

Daca chiar sunteti asa ofensati ca trebuie sa stati cel putin 2h/luna pe server la o ora stabilita, sectiunea de demisii este mereu deschisa.

 

Nu are rost sa ma mai lungesc in conditiile in care voi oricum o sa spammati peste acest post sau o sa veniti cu alte fabule.

Edited by Hawk ToV
Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu, nu ma asteptam la atatia sustinatori :)).

Voi astia care sunteti commander sau aveti sublider, puteti veni la antrenament cand vreti si sa nu veniti cand vreti, no ? Pai da, ca voi de sunteti smecheri si va ganditi doar la voi, cica de la rank 5 pana la lider conduce factiunea, io nu prea vad asa ceva.. sincer.

Va doare fix undeva de altii, ca de voi aveti niste functii si alea alea.

Oricum, NG-ul asta e o factiune de inactivi, Waxios e baiat bun, dar eu nu l am vazut niciodata la antrenamente sau sa se implice cumva in factiunea asta, serios acum.

In fine, n am nimic cu nimeni, vrem doar antrenament optional, ca de, poate vreau si eu sa raman in NG ca am multi prieteni cu care sa ma distrez, da noo, eu sunt obligat la ora 15:00 sa fiu on ca sa ma injure Rough putin, sa ma omoare de 5-6 ori Max si ala-i antrenamentu, no ?

Cius.

Edited by kaydeN ARiEL VODA
Link to comment
Share on other sites

Sincer sa fiu, nu ma asteptam la atatia sustinatori :)).

Voi astia care sunteti commander sau aveti sublider, puteti veni la antrenament cand vreti si sa nu veniti cand vreti, no ? Pai da, ca voi de sunteti smecheri si va ganditi doar la voi, cica de la rank 5 pana la lider conduce factiunea, io nu prea vad asa ceva.. sincer.

Va doare fix undeva de altii, ca de voi aveti niste functii si alea alea.

Oricum, NG-ul asta e o factiune de inactivi, Waxios e baiat bun, dar eu nu l am vazut niciodata la antrenamente sau sa se implice cumva in factiunea asta, serios acum.

In fine, n am nimic cu nimeni, vrem doar antrenament optional, ca de, poate vreau si eu sa raman in NG ca am multi prieteni cu care sa ma distrez, da noo, eu sunt obligat la ora 15:00 sa fiu on ca sa ma injure Rough putin, sa ma omoare de 5-6 ori Max si ala-i antrenamentu, no ?

Cius.

Te injur si acuma daca vrei, nu tre' sa fim la antrenament ca sa o fac :))))

 

Pussy cat.

Link to comment
Share on other sites

Scrieti si voi mai putin, cine citeste atat :)) Fi-ti scurti si la obiect, nu scrieti romane

Daca nu stii sa citesti, ce sa ti facem? :))

Link to comment
Share on other sites

@@Hawk ToV, ok bo$$.

 

Oricum ne vedem în curând la demisii.

 

 

O sa mi lipsesti rapane, stiu ca degeaba zic acuma sa nu pui ca tot ce te taie capul faci..

 

Ne mai auzim be' pe whapp

Link to comment
Share on other sites

Eu propun sa va cumparati niste boti si sa ii antrenati pe aia. Oricum cui ii pasa de jocul asta? Distractia e distractie si pana la urma e un joc la fel ca Mario sau Barbie. Nevoia asta de autoritate si nevoia de a da ordine mi se par putin probleme psihice. Nu stiu cum s-a ajuns de la antrenament optional la anularea lui. Ce e asa de greu vine cine vrea cand vrea. Intr-un fel suntem fortati sa facem acel ceva si conform unor studii psihologice cand esti fortat sa faci ceva tu te comporti contrariu, de asta aveti maxim 10 membri pe antrenament. Mai ganditi o data si apoi aplicati "superiorilor".

Link to comment
Share on other sites

@@Postasul,

Te poti certa cu adminii, doar ei pot schimba de la obligatoriu la optional.

Cu cine cu aia antrenati de Kelton? "Nu iti convine pleaca". Ca fost admin urasc functia asta si nu mi-as da nici 5 secunde din viata sa o am inapoi. Stii vorba aia "puterea tampeste" la propriu.

Link to comment
Share on other sites

@@Postasul,

Am fost admin, acuma sunt helper, crezi ca ma impancietez sau am facut vreodata asta? Iti zic eu ca nu, am jucat cu o durere in cuc maxima cu orice functie am avut.

Ca admin, nu am luat niciodata un player la teste TW si totusi nu l-am pierdut. Ca Helper ( prima tura ) am abuzat in draci de /goto. Acuma, joc cat am timp si fac cat pot, nu ma stresez. Raportu il fac rapid, nu ma chinui sau cine stie ce. Joc intotdeauna de placere.

 

Aici ai dreptate cu acel raspuns dar mno. Ce sa faci? Faci cum zic ei sau pleci... . Vedem ce o sa fie.

 

Oricum, din noi astia mai batrani se duc, vin astia de 11-12 ani care stau 10 ore pe zi si joaca ca disperatii ( bine cu exceptii si dastia "maturi" cu 300 de ore pe luna ).

Link to comment
Share on other sites

 

Antrenament

: GENERAL | Data: 05.03.2017 | Ora: 15:00

Antrenori: TheBonzyJack | Daryl | Gunnter

3jNAcEA.png

Membri prezenţi

Private (1)

Edward_Nissan

Eddie

Swaine

mr.coffe

Armys

5/10 membri

Second Lieutenant (2)

Rexxar

iPa1n

Kimbal

Umair_Arshad

4/7 membri

First Lieutenant (3)

Zoli

Jilkas

...EMI...

Rollz

4/14 membri

Captain (4)

Dado

Maxtreme2008

2/7 membri

Major (5)

Laure

Wipe

2/7 membri

Total: 18 membri

AhAsZHx.png

Membri învoiţi

Private (1)

[]Vipper[]

[DEEA]Shakira

Stevensen

Vans

F.Stein

Second Lieutenant (2)

XReload

Carlito

Mihay[X]

First Lieutenant (3)

Rough

Postasul

Simii.

Destema

Kidda

snrobert

Maxim13(INACTIVITATE)

Captain (4)

HaoS

Raver

SupremeKush

xEpical(ADMIN)

Major (5)

Kayden

Erow

Danny

Total: 23 membri

AhAsZHx.png

Membri întârziaţi

Private (1)

-

Second Lieutenant (2)

-

First Lieutenant (3)

-

Captain (4)

-

Major (5)

-

Total: 0 membri

AhAsZHx.png

Membri absenţi

Private (1)

-

Second Lieutenant (2)

-

First Lieutenant (3)

Allex.MF

Captain (4)

-

Major (5)

-

-

Total: 1 membri

AhAsZHx.png

Observatii:

 

Ce "Maxim13" baaa, ca te-njur X(

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cati dintre voi care ati comentat ca e plictisitor la antrenament sau ca stai 30 de minute pe duel deagle si ca e monotonie.stiu cu ce se mananca un antrenament

Sincer sa fiu cand aveam nabi de level 15-20 in factiune aia faceau ce le ziceai, chiar daca le ziceai de 2 ori, a 3-a oara nu mai faceau de frica FW-ului fiindca ei chiar voiau sa stea in factiune si apreciau sansa primita, nu toti au sanse sa mearga unde vrea cucu lor.

Acum cu prietenii, legende si cacaturi deastea marea majoritate dintre voi vi se rupe de antrenament, si mie mi se rupe de antrenament daca e vorba sa invat arme, pentru ca deja nu mai am ce invat, singurul motiv pentru care as venii ar fi sa ma DISTREZ.

Am inventat antrenamentul cu stafeta, cel ce ar trebuii sa fie distractiv, insa cand anunti membrii ca urmeaza sa faci acel antrenament in topicul de ANTRENAMENTE (cu o saptamana inainte) nu-l invata nici dreq, de aici e problema, dezinteresul vostru si fitzele gen "las` ca ma descurc eu". Nu te descurci frate, incurci antrenamentu, daca ar fi sa-i scoti pe toti afara care nu stiu acel tip de antrenament ramai cu 3 oameni.

Eu v-as da sansa celor care sunteti dornici sa "schimbati monotonia" sa va vad cum va descurcati cu nervii si stresul.

 

Edited by Ervin27
Link to comment
Share on other sites

Cu acordul Liderului si unui Admin de nivel 4+ am facut un poll. Votati ora care o considerati voi buna. Cititi ce e cu rosu. https://forum.b-zone.ro/topic/371621-vot-ora-antrenamentului-national-guard/

 

 

Care plm ați votat bă ora 20:00 ? Voi gândiți ? Doamne ce copii.

 

Nu stiu cati dintre voi care ati comentat ca e plictisitor la antrenament sau ca stai 30 de minute pe duel deagle si ca e monotonie.stiu cu ce se mananca un antrenament

Sincer sa fiu cand aveam nabi de level 15-20 in factiune aia faceau ce le ziceai, chiar daca le ziceai de 2 ori, a 3-a oara nu mai faceau de frica FW-ului fiindca ei chiar voiau sa stea in factiune si apreciau sansa primita, nu toti au sanse sa mearga unde vrea cucu lor.

Acum cu prietenii, legende si cacaturi deastea marea majoritate dintre voi vi se rupe de antrenament, si mie mi se rupe de antrenament daca e vorba sa invat arme, pentru ca deja nu mai am ce invat, singurul motiv pentru care as venii ar fi sa ma DISTREZ.

Am inventat antrenamentul cu stafeta, cel ce ar trebuii sa fie distractiv, insa cand anunti membrii ca urmeaza sa faci acel antrenament in topicul de ANTRENAMENTE (cu o saptamana inainte) nu-l invata nici dreq, de aici e problema, dezinteresul vostru si fitzele gen "las` ca ma descurc eu". Nu te descurci frate, incurci antrenamentu, daca ar fi sa-i scoti pe toti afara care nu stiu acel tip de antrenament ramai cu 3 oameni.

Eu v-as da sansa celor care sunteti dornici sa "schimbati monotonia" sa va vad cum va descurcati cu nervii si stresul.

 

 

Hai că o dai nasol.

 

 

Dacă se alege ora 20:00, mă piș pe el de antrenament și de tot. Voi sunteți reduși mintal să moara tata. Duminică seara asta vreți, samp ?

 

Mai ieșiți din casă bă.

 

Nu mai postez nimic de azi înainte. M-am convins.

Link to comment
Share on other sites

 

Care plm ați votat bă ora 20:00 ? Voi gândiți ? Doamne ce copii.

 

 

Hai că o dai nasol.

 

 

Dacă se alege ora 20:00, mă piș pe el de antrenament și de tot. Voi sunteți reduși mintal să moara tata. Duminică seara asta vreți, samp ?

 

Mai ieșiți din casă bă.

 

Nu mai postez nimic de azi înainte. M-am convins.

Si atunci cand vrei ba?

Eu duminica pe zi am treaba si merg la fotbal ceva, pentru mine, aia e cea mai buna ora.

 

De iesit in oras ies de lunea pana sambata deoarece duminica toti prietenii mei care lucreaza/ merg la facultate pleaca in alte orase si nu am cu cine iesii duminica. Daca tu iesi in fiecare zi, sa fii sanatos.

Edited by South Edward NissaN
Link to comment
Share on other sites

HaoS, fa bine si nu mai posta aici aiurea + ai grija la limbaj.Dava aveti ceva de spus, o spuneti la Discutii. Aici argumentati doar de ce ati votat ora x.

Oricât te-ar deranja limbajul lui "colorat", Haos are dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Oricât te-ar deranja limbajul lui "colorat", Haos are dreptate.

Ie rapan nu jandarm we si da, he's god damn right.. insa dupa el n ar mai trebui sa avem antrenament pt ca in nicio ora nu e bine la el :)))

Link to comment
Share on other sites

Ie rapan nu jandarm we si da, he's god damn right.. insa dupa el n ar mai trebui sa avem antrenament pt ca in nicio ora nu e bine la el :)))

Nu e dupa Bonzy / Conner sau altcineva din factiune. Treaba e mai complicata.

 

Trebuie facut PM cu toti liderii de PD, ajuns la un consens. Daca sunt toti de acord, facut unu cu adminii care ( Cel putin Inferno) nu o sa fie de acord toti cu scoaterea sau trabsformarea lui in optional.

 

Mutarea zilei se poate dar cei cu lucru facultate in timpu saptamanii au ore / lucreaza pana la 20-21-22 chiar si mno, de asta ramane in week-end.

Link to comment
Share on other sites

1 lună LSPD, 4 luni NG, 2 ani și 8 luni LSPD, actual vreo 3-4 luni, faceți un calcul. Puneți 1 antrenament / săptămână. O spun în calitate de player vechi al departamentelor, ANTRENAMENTELE = TIMP IROSIT! Cei care intră în NG, dau un test de ARME pe care NU toată LUMEA îl TRECE! Uitați-vă la raportul facțiunilor și veți vedea că mai pică și membrii la proba 2. Pe lângă asta, gangurile (din care am făcut parte o bucată mare de timp), au scos antrenamentele obișnuite și se bazează doar pe WARURI. Odată ce ai 5 zile de waruri, mai nou, 7, ți se apleacă de ele. Dar, în cazul departamentor, treaba stă în felul următor.

 

Rank 2+ (NG) - Wanted + No drept (de câte experiență ai nevoie să tragi cu un amărât de deagle și un m4)? :|

Rank 1+ (FBI) / (Rank 2+ LSPD / SFPD / LVPD), același caz.

 

Pentru a trage cu arma, nu ai nevoie doar de antrenament, să nu mai spun că unii trag ca naibi și la ele, ce să mai zicem de dueluri cu persoanele fără drept de predare sau cele care atacă polițiștii.

 

Pe lângă faptul că toate exercițiile sunt EPUIZATE, nu le mai văd rostul.

 

 

E ca și cum i-ai pune lu` unu` să mănânce doar pizza și shaorma, I SE APLEACĂ ȘI GRASULUI! Antrenamentele mai nou sunt o OBLIGAȚIE! Trebuie să ne distrăm, că nu ne întreabă ăștia în real dacă știm să tragem cu deagle și m4 pe samp, sau să mă parașustez pe o clădire după un robber.

Edited by South Max
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.