Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

@, Vezi ca ti-am spus in game sa anulezi pachetul, dar erai afk, nu stiu daca vazusi. Te duci frumos la Evidenta Servicii si postezi ca Anulat. Nu mai sunt detectiv nu de alta...e pierdere de timp si bani.

 

 

 

 

Subiect: Cine sunt masonii si ce este masoneria?

 

Stiati ca Vasile Alecsandrii era mason? Deasemenea si Carol al 2-lea si poetul Gheorghe Asachi...Am citit pe Wikipedia..In zilele noastre aceasta "organizatie" nu mai este asa secreta, dar cu siguranta este foarte discreta. Se crede ca ei conduc lumea, ei sunt cei care dirijeaza totul din spate. Toate acestea fara a ne da seama, suntem niste papusi intr-o piesa de teatru.

 

Voi ce credeti?

 

Iluminatii? Stapanii din umbra?

 

illuminati-cover-inside.jpg

 

Coca-Cola o arma a masonilor?

 

Banii o arma si mai puternica?

 

1807_36496689d9577bbl.jpg?w=500&h=293

420.jpg?w=500&h=371

 

 

 

 

39altonpriorswiltshire060801wheatoh32.jpg?w=500

Edited by TSB RobertCM
Link to comment
Share on other sites

Masoneria, este un ordin initiatic ai carei membrii sunt infratiti orun idealuri comune mortale, spirituale si sociale, prin initierea conforma a unui ritual comun, prin juramantul depus pe una din cartile sfinte ale marilor religii (Biblia, Coranul, Dao de Jing, vedele hinduse, Tripitaka budiste, sau alte scrieri considerate sacre) si in majoritatea ramificatiilor, de cretinta intr-o "Fiinta Suprema", un "Mare Arhitect al Universului". Organizatiile masonice prezente in majoritatea tarilor, se regasesc sub forma obiectelor autonome, mari loje sau Mare Orient (grupari de loji), ele insele compuse din loji albastre (zise si ateliere) de cate 7-50 de persoane (uneori chiar mai multe). Numarul masonierelor in lume este de circa patru milioare, majoritatea in Statele Unite si in Europa occidentala.

In România francmasoneria este (deci inca mai exista) organizată în mai multe obediențe, cea mai veche fiind Marea Lojă Națională Unită din România, apoi Marea Lojă Națională din România, Marele Orient de Rit Scoțian Antic și Acceptat din România, Marea Lojă Regulară a României, Marea Lojă Națională a României, Marele Orient din România UMSOI și Marele Orient al României, minoritar, precum și alte câteva obediențe mai mici, între care unele deschise și femeilor (Dreptul Uman din România, Marea Lojă Feminină a României, Marele Ordin Feminin Român). Toate aceste obediențe se recunosc reciproc.

Sursa: "Wikipedia"

 

Si eu sunt de parere ca masonii inca conduc lumea. Acele imagini cu bagnota, probabil ca este doar o simpla greseala de tipar.

Edited by BTD Max Payne
Link to comment
Share on other sites

@ Masonii sunt defapt cei care controleaza lumea, nu presedintii si alti mascarici. Ajutoarele masonilor care ies in public se numesc Rotary sau ceva de genul, asta stiu de la mine din oras.

Link to comment
Share on other sites

Ete ca ma bag si eu: Masonii exista, iar acest lucru nu reiese doar din simbolurile lor expuse in mod ascuns, ci din izvoarele istorice pe care le avem. Nu vreau sa dau date exacte a aparitiei masonilor, ci doae sa precizez faptul ca asemenea Templierilor sau Carbonarilor din Italia ei au avut un scop bun. Majoritatea geniilor de pe parcursul catorva sute de ani au fost si inca sunt masoni. Cei care totusi nu sunt IQ 150+ (glumind, fireste) au fost coptati in ordinul masonic pentru simplul fapt ca au bani sau influenta. Sunt extrem de multi masoni in toata lumea, astfel incat e probabil sa citeasca unul dintre ei chiar acum acest post. In fine, oricum Noua Ordine Mondiala isi va arata in foarte putin timp fata, chiar daca va dori sau nu. Pana atunci... noi sa fim sanatosi.

 

Link to comment
Share on other sites

@ Masonii sunt defapt cei care controleaza lumea, nu presedintii si alti mascarici. Ajutoarele masonilor care ies in public se numesc Rotary sau ceva de genul, asta stiu de la mine din oras.

Pai si eu ce am zis? #-o
Link to comment
Share on other sites

Cum le-am zis si prietenilor, eu sunt ortodox, iar una dintre legi este sa nu ucizi. Daca-s avea ocazia, si desigur o arma, i-as crapa pe toti indiferent de ce urmeaza dupa. Macar stiu ca am facut ceva. Desigur, mai intai as incepe cu guvernul nostru, apoi cu toata familia lor, nepoti, copii si ce-or mai avea ei, ca sa ajungem si noi sa iesim din ra**t.

Ce subiect ati gasit si voi :)))

Link to comment
Share on other sites

Foarte bine hai ca intru un joc sa te calc cu masina.

 

 

 

Gata, pot vorbi.

Deci, am vizionat videoclipul expus de tine. Mi-a format doua pareri, una buna si una rea. Eu consider ca totul, absolut TOTUL, este condus de masoni, dar nu am nimic impotriva. Cat despre " NU TE LASA CONDUS DE EI! L-AU UCIS PE IISUS! ", nu cred ca pot comenta. Eu, personal, nu am nicio problema cu masoneria si cu tentativa lor de a prelua lumea. E bine-venita, din partea mea. Astept cu drag ca lumea sa fie condusa de Satan, pentru ca cu Dumnezeu / Alah / lalal nu a mers prea bine. In fine, mereu am avut o inclinatie spre masonerie, din motive familiale... Oricum, ideea e ca lumea ar fi un loc mult mai bun.

Ca apar toti prostii si incep sa tipe " FARA CIPURI! ", " SATANA VINE! ", meh, ca a fost tare frummy pana acum pe Pamant. Razboaie, foamete, potopuri, catastrofe, parca venirea lui "Satan" schimba ceva. Cum am mai spus, cat timp pot sa-mi controlez actiunile, nu am nevoie de un Dumnezeu. Daca am vreo problema psihica sau sunt retardat, pot deveni habotnic. Aici, evident, fac paranteza pentru cei care chiar cred in Dumnezeu, nu pe ei vreau sa-i jignesc, ci pe retardatii aia de crestini falsi care cand dau de greu fug la biserica si arunca cu bani in icoane.

Si-au dat seama si ei intr-un final ca masonii mai exista si ca inca activeaza... ce pot sa spun, era memeu' ala cu " Late mate! ".

Cum le-am zis si prietenilor, eu sunt ortodox, iar una dintre legi este sa nu ucizi. Daca-s avea ocazia, si desigur o arma, i-as crapa pe toti indiferent de ce urmeaza dupa. Macar stiu ca am facut ceva. Desigur, mai intai as incepe cu guvernul nostru, apoi cu toata familia lor, nepoti, copii si ce-or mai avea ei, ca sa ajungem si noi sa iesim din ra**t.

Ce subiect ati gasit si voi :)))

Bravo! Ador gandirea ta! Eram sarcastic, evident.

" Daca as... ". Pariez pe orice ca daca ti-as pune un Kalas Nikov in mana mi l-ai da inapoi. Crezi ca asa se rezolva lucrurile? Cu arma? Din cauza celor ca voi a trecut lumea prin atat de mult rahat ca a ramas maro. De diplomatie tata, n-ai auzit? Crezi ca daca omori guvernul / presedintele / familiile lor, Romania o sa-si revina? Da, si eu l-as tortura pe Basescu, dar sunt sigur ca nu se va termina nimic prin decesul lui.

Si eu sunt ortodox. Nu pot spune ca sunt ateu, din moment ce apreciez masoneria. Numai ca eu am constiinta, realizez ce fac. Cat timp tu esti in stare sa omori tot ce prinzi si te doare-n cot de religia ta, prietene, vreau sa te anunt ca esti unul dintre putinii oameni pe care "Dumnezeu nu-i poate ajuta". Sper sa intelegi mesajul de mai devreme, poate nu te ajuta Dumnezeu, dar te ajut eu. Dumnezeu este o constiinta. Daca nu ai constiinta, crezi in Dumnezeu. Daca nu ai constiinta si nu crezi in Dumnezeu, reprezinti un pericol pentru oricine din societatea ta.

By the way, subiectul e extrem de bun si are foarte multe argumente.

Link to comment
Share on other sites

Da, ma da, ete ca isi da Boyd drumu la gura.

BTW, bai baiete, tu nu ai somn?

Euroooo, sa intrii sa jucam meciurile de 8 ball tata...

Eu? Somn? Meh, se vede ca nu ma cunosti prea bine. Vezi-ti ba de Stafford. :))

Hai ca mai caut niste rahaturi pe net si ma duc la somn, ... buna dimineata.

Link to comment
Share on other sites

Eu? Somn? Meh, se vede ca nu ma cunosti prea bine. Vezi-ti ba de Stafford. :))

Hai ca mai caut niste rahaturi pe net si ma duc la somn, ... buna dimineata.

Asa ma culcam si eu cand eram mai tanar...acum astept pensia.

Link to comment
Share on other sites

Asa ma culcam si eu cand eram mai tanar...acum astept pensia.

 

Mai sterge bai cristi din pm-uri. ma chinui de o saptamana sa iti trimit unul.

 

 

Ahah, pe asta am dezvirginat-o eu B-)

gallery66.jpg

gallery67.jpg

gallery68.jpg

 

Mafia roz.

Edited by Strandy
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.