Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

9 martie 2014

 

 

Duminica va avea loc un "WAR 4FUN" intre factiunile News Reporter, National Guard si Tow Truck Company. Prezenta este obligatorie, iar locatia warului este BlueBerry .

 

Cine nu poate ajunge la activitate este rugat sa faca cerere de invoire, in caz contrar va fi sanctionat cu FW.

 

 

Sedinta

  • Data: Duminica 9 martie
  • Ora: 21:00

Targ

  • Data: Sambata 8 martie
  • Ora: 15:00

WAR

  • Data: Duminica 9 martie
  • Ora: 15:00
  • Detalii aici
Edited by GF RobertCM
Link to comment
Share on other sites

Cm asteptam si noi ceva... Ce mai faceti?

Welcome celor noi! (din nou).

elSonador s-a transformat in LuPiTo...

Denkat a luat rank 2, felicitari!

Cam asta a fost buletinul de stiri! P@

Link to comment
Share on other sites

--Rank 1 si 2, verificati topicul "Servicii" deoarece ati primit pachete si trebuie sa va ocupati de ele.

--Se pare ca nu s-a mai ocupat nimeni de topicul "Simulari", puteti incepe postarea cererilor, o sa ma ocup eu cu Mahone daca are chef.

--Am iesit, ne auzim maine, noapte buna!

Edited by GF RobertCM
Link to comment
Share on other sites

Cm asteptam si noi ceva... Ce mai faceti?

Welcome celor noi! (din nou).

elSonador s-a transformat in LuPiTo...

Denkat a luat rank 2, felicitari!

Cam asta a fost buletinul de stiri! P@

Ai uitat sa zici ca a primit Mahone rank down! Acum da, s-a incheiat buletinul de stiri!

Link to comment
Share on other sites

--Rank 1 si 2, verificati topicul "Servicii" deoarece ati primit pachete si trebuie sa va ocupati de ele.

--Se pare ca nu s-a mai ocupat nimeni de topicul "Simulari", puteti incepe postarea cererilor, o sa ma ocup eu cu Iks si cu Mahone daca are chef.

--Am iesit, ne auzim maine, noapte buna!

Se va ocupa si Mahone, chiar daca e mai lenes asa, dar daca mai sunt 2 altfel merge treaba decat sa fiu eu singur.

Care avatar va place mai mut?

1. Avatar1.jpg 2. 2_Xc_Lmr_C.jpg 3. Avatar2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Se va ocupa si Mahone, chiar daca e mai lenes asa, dar daca mai sunt 2 altfel merge treaba decat sa fiu eu singur.

Care avatar va place mai mut?

1. Avatar1.jpg 2. 2_Xc_Lmr_C.jpg 3. Avatar2.jpg

Asta din mijloc, oricum toate sunt praf dar ala din mijloc parca are potential..Tu nu ar trebuii sa fi la scoala la ora asta?

Edited by IB icKs
Link to comment
Share on other sites

Asta din mijloc, oricum toate sunt praf dar ala din mijloc parca are potential..Tu nu ar trebuii sa fi la scoala la ora asta?

Azi am liber, tu esti praf!

 

Vote: 2, oricum, mai ai mult de lucrat sa ajungi photoshoper adevarat.. Ai invatat si tu sa pui 2-3 litere si gata.. :*

Spuse cel care face cerere pentru avatar.

Link to comment
Share on other sites

Ala din mijloc.. se stie

 

app: icks si ezekel, ala din mijloc e facut de mine... daca nu va place as vrea sa vad creatiile voastre si dupa aia sa le comparam.

Link to comment
Share on other sites

Bun deci pentru toti care vreti sa dati simulare ar fi bine sa stiti astea :


  • Cand iei un live trebuie sa respecti 3 pasi foarte improtanti:

1 - Plata (aici o sa ii ceri banii jucatoului in functie de factiune si de tipul live-ului, preturile le gasesti in topicul "Servicii").


2 - Regulile live-ului (aici o sa ii enumeri toate regulile live-ului, regulile le gasesti in topicul "Ghidul reporterului).


3 - Startul live-ului.


  • Inceperea live-ului. Cand dati in live trebuie sa respectati 6 pasi importanti:

1 - Formula de introducere: Buna seara / ziua, X! In aceasta minunata zi il am drept invitat pe X. Salut!


2 - Intrebarile despre viata reala. Aici o sa incepeti asa: O sa incepem cu intrebarile legate de viata reala, esti de acord?


-- Aici o sa intrebati despre varta & nume, oras * descrierea lui, filme & actor preferat, muzia & artist prefera, hobby-uri, etc.


3 - Intrebarile legate de joc: Aici o sa incepeti asa: Cred ca ne-am cunoscut cat de cat. Ne mutam la intrebarile legate de joc, de acord?


-- Aici o sa intrebati de cat timp joaca pe B-Zone & de unde a aflat de server, despre factinea actuala & rang, despre situatia cu liderul & colegii, despre factiunile anterioare & rangurile din ele, despre factiunea in care s-a simtit cel mai bine, etc.


-- Niciodata nu intrebati de level pe live, exista [/id].


4 - Intrebarile legate de sever: Aici o sa incepeti asa: Ne mutam la intrebarile legate de server, esto de acord?


-- Aici o sa intrebati despre activitatea adminilor, activitatea helperilor, TOP 3 pentru mafii, parere despre factiunile pasnice & cea mai acitva, parere despre departamente & activitatea lor, parere despre agentia de asasini, etc.


-- Aici nu combinati intrebarile, gen: "Ce parere aveti despre admini si helperi", trebuie sa fiti cat mai creativi, o varietate bogata de intrebari.


5 - Intrebarile din public: Aici o sa incepeti asa: Cred ca am discutat destul si despre situatie serverului. Ne mutam la intrebarile din public, de acord?


-- Aici o sa ziceti ceva de genu: Cine vrea sa ii adreseze o intrebare invitatului meu o poate face prin SMS la numarul de telefon xxx-xxxx.


-- O sa puneti 5-6 intrebari.


-- Incercati sa evitati intrebarile gen pareri despre X sau Y.


6 - Aici o sa incheiati live-ul si o sa ziceti ceva de genul: Interviul nostru se apropie de final, daca mai ai ceva de adaugat spune acum.


-- Dupa ce isi spune ce ai de spus inchei ex: Acesta a fost interviul nostru. O seara / zi buna, B-Zone! Salut, X!



ASTEPT NISTE +1 :X


Edited by Mahone VIP
Link to comment
Share on other sites

 

Bun deci pentru toti care vreti sa dati simulare ar fi bine sa stiti astea :

  • Cand iei un live trebuie sa respecti 3 pasi foarte improtanti:

1 - Plata (aici o sa ii ceri banii jucatoului in functie de factiune si de tipul live-ului, preturile le gasesti in topicul "Servicii").

2 - Regulile live-ului (aici o sa ii enumeri toate regulile live-ului, regulile le gasesti in topicul "Ghidul reporterului).

3 - Startul live-ului.

  • Inceperea live-ului. Cand dati in live trebuie sa respectati 6 pasi importanti:

1 - Formula de introducere: Buna seara / ziua, X! In aceasta minunata zi il am drept invitat pe X. Salut!

2 - Intrebarile despre viata reala. Aici o sa incepeti asa: O sa incepem cu intrebarile legate de viata reala, esti de acord?

-- Aici o sa intrebati despre varta & nume, oras * descrierea lui, filme & actor preferat, muzia & artist prefera, hobby-uri, etc.

3 - Intrebarile legate de joc: Aici o sa incepeti asa: Cred ca ne-am cunoscut cat de cat. Ne mutam la intrebarile legate de joc, de acord?

-- Aici o sa intrebati de cat timp joaca pe B-Zone & de unde a aflat de server, despre factinea actuala & rang, despre situatia cu liderul & colegii, despre factiunile anterioare & rangurile din ele, despre factiunea in care s-a simtit cel mai bine, etc.

-- Niciodata nu intrebati de level pe live, exista [/id].

4 - Intrebarile legate de sever: Aici o sa incepeti asa: Ne mutam la intrebarile legate de server, esto de acord?

-- Aici o sa intrebati despre activitatea adminilor, activitatea helperilor, TOP 3 pentru mafii, parere despre factiunile pasnice & cea mai acitva, parere despre departamente & activitatea lor, parere despre agentia de asasini, etc.

-- Aici nu combinati intrebarile, gen: "Ce parere aveti despre admini si helperi", trebuie sa fiti cat mai creativi, o varietate bogata de intrebari.

5 - Intrebarile din public: Aici o sa incepeti asa: Cred ca am discutat destul si despre situatie serverului. Ne mutam la intrebarile din public, de acord?

-- Aici o sa ziceti ceva de genu: Cine vrea sa ii adreseze o intrebare invitatului meu o poate face prin SMS la numarul de telefon xxx-xxxx.

-- O sa puneti 5-6 intrebari.

-- Incercati sa evitati intrebarile gen pareri despre X sau Y.

6 - Aici o sa incheiati live-ul si o sa ziceti ceva de genul: Interviul nostru se apropie de final, daca mai ai ceva de adaugat spune acum.

-- Dupa ce isi spune ce ai de spus inchei ex: Acesta a fost interviul nostru. O seara / zi buna, B-Zone! Salut, X!

ASTEPT NISTE +1 :X

 

Done, mersi pentru munca depusa !

Link to comment
Share on other sites

De asta ce ziceti? image.jpg

PS: Cei noi sa nu uitati ca avem targ sambata la ora 15! Mai multe detalii gasiti in topicul cu sedinte si evenimente.

Edited by Mahone VIP
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.