Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

Eu i-as face post lu` Bobo sa faca serveru` mai repede, ca pierde iar playeri.

Si dupa sa raspunda Kelton, "Daca mai faci reclamatii aiurea, primesti ban permanent."

Link to comment
Share on other sites

Și eu am încercat live și crash, crash, crash, așa că nu am mai continuat.. :(

 

Eu de intai aprilie ma chinuiam sa fac raport si pe la a 9-a replica il apuca pe Kelton cheful de glume si imi da kick. :|

Zi merci ca nu ai apucat sa incepi sau ai salutat si atat...

Link to comment
Share on other sites

 

 

pe la a 9-a replica il apuca pe Kelton cheful de glume si imi da kick.

Fa-i ba post, ca si Old i-a facut post si degeaba, ca tot el raspundea la reclamatii =)).

Link to comment
Share on other sites

Fa-i ba post, ca si Old i-a facut post si degeaba, ca tot el raspundea la reclamatii =)).

 

Eh.. Ii fac post dupa o luna ca mi-a dat ban. :)))

Oricum am inrat la 2 minute dupa..

Link to comment
Share on other sites

 

Eu de intai aprilie ma chinuiam sa fac raport si pe la a 9-a replica il apuca pe Kelton cheful de glume si imi da kick. :|

Zi merci ca nu ai apucat sa incepi sau ai salutat si atat...

 

Pai am inceput, am avut in prima faza vreo 3 reply-uri, dupa am luat crash am revenit si tot asa de vreo 4 ori am tot reincercat dar degeaba. Apoi m-am enervat si n-am mai facut nimic, am anuntat publicul ca inchei live-ul din cauza problemelor tehnice si gata.. :-J nu mi s-a pus nici punct pe RPG.. =))

Link to comment
Share on other sites

Acum nu am mai luat crash, dar nu stiu cat tine. O fi probleme de la server? Sau host. Daca de la host trebuie sa il injuram pe Daniel_F nu Bobo :))

 

 

 

Vrei sa te alaturi noua pe RPG 1 si sa faci parte din cel mai bun server de SA-MP ?. Este simplu , cand te inregistrezi urmeaza pasii de mai jos si te voi ajuta mereu.

1. In casuta cu intrebarea " Do you have any refferal (player that brought you here)? " apasa butonul Yes

GS7uDI8.png

2. In casuta " Please enter below the referral id. " va trebui sa introduci codul 932207

baLbT2E.png

3. In casuta " Esti sigur ca BiTbo[Y][XBB] te-a adus pe acest server ? " apasa butonul Yes

4. Dupa ce te-ai inregistrat cauta-ma in game sunand la numarul meu [/call 269-3119] si te voi ajuta mereu.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*ATENTIE! Pe parcursul tutorialului nu iesi din joc deoarece datele de la Referral se vor sterge .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iti voi da din start bani pentru licente , pentru level si te voi invata totul despre server si cum sa aplici in factiuni.

Ofer bonusuri substanțiale jucătorilor,dar mai ales celor activi ! [între $5.000 și $20.000] .

Pentru mai multe detalii imi puteti lasa un PM la numele de pe forum BiTbo[Y][XBB] .Veniti si nu veti regreta.

Edited by BiTboY XBB29
Link to comment
Share on other sites

Daca tot scriem ziare... Vin si eu cu unul. :3

 

Helperii

 

Helperii sunt acele persoane alese in mod special de catre
administratori pentru a ajuta playerii cu orice fel de
informatii legate de server. Comenzile principale care sunt
folosite pentru a intra in contact cu un helper sunt [/n]
sau [/helpme]. Odata acceptata cererea de ajutorare,
intrebarile se pun pe un chat special si anume [/hl]. Helperii
incearca sa stea la dispozitia jucatorilor 24 de ore din 24.
Pe al meu puteti sa il folositi daca va lasa Xin. :))) Ar fi pacat sa nu fie folosite.
Edited by Tuckson CN
Link to comment
Share on other sites

, stai baaaaaaaaaaaaaa, nu lu` Kelton, lu` Rey =)). Ba, muream cand vedeai ca tu vrei sa fie sanctionat si nu stiu ce si se baga Kelton in seama: "Nu primeste nimic, nu mai fa reclamatii aiurea ca tu risti sa fii sanctionat." =)).

Link to comment
Share on other sites

Cine imi poate da si mie un playlist frumos de Youtube. Accept orice gen de muzica.. Sunt deschis la idei.

Link to comment
Share on other sites

@, degeaba ai ideea de ziar bună dacă nu te încadrezi în spaţiu. Oricum, e interesant, dar pentru începători.

@, tu îţi pui acel spoiler la fiecare reply? Ai interdicţie la semnătură sau nu ştii să o foloseşti?

@, "comanda principala este [/n] sau [/helpme]" - aici sunt două, care e principală?

Nu este "intrajutorare", pentru că cel ce dă [/n] sau [/helpme] nu-l ajută pe helper (doar că-i face puncte), este doar ajutorare. (nimic reciproc)

Şi ai ratat o virgulă, cel puţin. Oricum, merge, dar nu e bun pentru aproape rank 5. Te-aş ruga să mai lucrezi puţin la ele.

@, dacă tot aveţi de gând să bârfiţi conducerea, faceţi-o pe un chat privat, nu în public. Nu pot accepta aşa ceva.

Data viitoare voi aduce sancţiuni pentru asta.

 

Am fost pe afară, dar.. din câte am înţeles, au fost probleme cu crash-uri pe server.

În concluzie, nu am pierdut nimic!

 

Vă salut, îmi daţi un PM dacă aveţi probleme!

Link to comment
Share on other sites

@, degeaba ai ideea de ziar bună dacă nu te încadrezi în spaţiu. Oricum, e interesant, dar pentru începători.

@, tu îţi pui acel spoiler la fiecare reply? Ai interdicţie la semnătură sau nu ştii să o foloseşti?

@, "comanda principala este [/n] sau [/helpme]" - aici sunt două, care e principală?

Nu este "intrajutorare", pentru că cel ce dă [/n] sau [/helpme] nu-l ajută pe helper (doar că-i face puncte), este doar ajutorare. (nimic reciproc)

Şi ai ratat o virgulă, cel puţin. Oricum, merge, dar nu e bun pentru aproape rank 5. Te-aş ruga să mai lucrezi puţin la ele.

@, dacă tot aveţi de gând să bârfiţi conducerea, faceţi-o pe un chat privat, nu în public. Nu pot accepta aşa ceva.

Data viitoare voi aduce sancţiuni pentru asta.

 

Am fost pe afară, dar.. din câte am înţeles, au fost probleme cu crash-uri pe server.

În concluzie, nu am pierdut nimic!

 

Vă salut, îmi daţi un PM dacă aveţi probleme!

 

Aveai dreptate. Am mai facut corecturi. Asa se intampla cand te grabesti.. Ce sa faci.. Nu l-am mai verificat sa vad daca are sens ce scriu.

Link to comment
Share on other sites

@, degeaba ai ideea de ziar bună dacă nu te încadrezi în spaţiu. Oricum, e interesant, dar pentru începători.

@, tu îţi pui acel spoiler la fiecare reply? Ai interdicţie la semnătură sau nu ştii să o foloseşti?

@, "comanda principala este [/n] sau [/helpme]" - aici sunt două, care e principală?

Nu este "intrajutorare", pentru că cel ce dă [/n] sau [/helpme] nu-l ajută pe helper (doar că-i face puncte), este doar ajutorare. (nimic reciproc)

Şi ai ratat o virgulă, cel puţin. Oricum, merge, dar nu e bun pentru aproape rank 5. Te-aş ruga să mai lucrezi puţin la ele.

@, dacă tot aveţi de gând să bârfiţi conducerea, faceţi-o pe un chat privat, nu în public. Nu pot accepta aşa ceva.

Data viitoare voi aduce sancţiuni pentru asta.

 

Am fost pe afară, dar.. din câte am înţeles, au fost probleme cu crash-uri pe server.

În concluzie, nu am pierdut nimic!

 

Vă salut, îmi daţi un PM dacă aveţi probleme!

Dar de ziaru' meu ce zici, Xin?

In fine... Cel de sub primul. =)))

Ma bag la culcare, ca m-am umflat cu cirese.

Sal

Seba e nab.

Link to comment
Share on other sites

@, degeaba ai ideea de ziar bună dacă nu te încadrezi în spaţiu. Oricum, e interesant, dar pentru începători.

Daca stau sa fac ziarul in joc iese bine... la cate ziare am facut la viata mea :))

 

Neata, direct de la scoala va scriu.

Link to comment
Share on other sites

@GodLike Zed, dacă tot aveţi de gând să bârfiţi conducerea, faceţi-o pe un chat privat, nu în public. Nu pot accepta aşa ceva. Data viitoare voi aduce sancţiuni pentru asta.

Gata boss, nu mai fac. Sorry, dar a fost un moment comic in viata lui si nu vom putea uita prea devreme :)).

Ce faci Old Bossnovici ? Bosseuscu ? Bossarionovic ? Bosshanis ? :> Dam si noi diseara un rob, ceva ?

Edited by GodLike Zed
Link to comment
Share on other sites

@, dăm, dăm, să nu mai fie crashuri şi dăm rob, să le dau iar 3/3 la cops cum o fac de vreun an. Da, a fost un moment şi plăcut, şi neplăcut, dar, repet, a meritat fiecare zi de ban pentru faza respectivă :))

 

Mi se spune "Regele", cu Monsterul meu când apar

Am swag, grav, am stil, murdar :))

 

"BossUmflat", aşa să-mi spui.

Link to comment
Share on other sites

Gata boss, nu mai fac. Sorry, dar a fost un moment comic in viata lui si nu vom putea uita prea devreme :)).

Ce faci Old Bossnovici ? Bosseuscu ? Bossarionovic ? Bosshanis ? :> Dam si noi diseara un rob, ceva ?

BAAAAAAAAAA, TE-AI LUAT DE XIN?

Tu esti agentu' victima =))))))))))))))

 

Si ce faceti, bajatzy?

Eu ma pregatesc sa plec la scoala, saaal!

Link to comment
Share on other sites

BAAAAAAAAAA, TE-AI LUAT DE XIN?

Tu esti agentu' victima =))))))))))))))

 

Si ce faceti, bajatzy?

Eu ma pregatesc sa plec la scoala, saaal!

Aia e din acelasi judet ca mine =)) Sa vezi ce vila are, sotu' ei are un Porsche 911 RS, si inca un jeep. Bine, ea sta la cartierul rezidential, acolo masini... Cea mai buna e Maserati, cre ca mai am poza.
Link to comment
Share on other sites

@, probabil ai dreptate, dar contează să fie bun.

@@Alcatar, eu cred că voi v-aţi obişnuit să fiţi 20 în facţiune, din care 5 cu cerere de inactivitate şi 5 mereu offline, iar eu să am timp să mă ocup şi să discut cu fiecare în parte, câte o oră pe zi. Înţelegeţi că sunt lider, nu am rank 5 sau 6, iar ca rank 4 am 2 colegi. Chiar credeţi că fac faţă cerinţelor? Asta excluzând viaţa reală, firmele de exerciţiu, şcoala şi locul de muncă.

Eu încerc să fac facţiunea să funcţioneze la parametrii reali şi să facă faţă, dar dacă nu înţelegeţi, limitez pachetele şi interviurile, dau rank-up cu 2-3 săptămâni mai târziu şi atunci voi avea timp suficient pentru toţi.

 

Nu se poate să mă aveţi şi ca un bun prieten, dar şi ca lider. Eu încerc să vă fiu doar prieten, dar în anumite circumstanţe.

Încercaţi să faceţi o comparaţie între comportamentul meu şi cel al foştilor lideri, sau al liderilor actuali din facţiunile paşnice, iar apoi să-mi spuneţi dacă nu sunt cel mai tolerant lider. Încercaţi să terminaţi cu prostiile, în special certurile din motive stupide, şi concentraţi-vă pe treabă, că nu-i uşor să fii reporter!

Evidenţa mea este automatizată. Apăs un buton (FW) şi timpul pentru rank-up creşte automat. => nu e un efort prea mare să vă sancţionez.

Nu mă faceţi să schimb foaia, că odată schimbată, aşa rămâne.

Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.