Jump to content

News Reporters - Discuții / Discussions


Alexander
 Share

Recommended Posts

@, pe bune mă? :)) ai făcut poză la Porsche ca să dovedeşti că aveţi maşini scumpe în Piatra-n shantz? GG.

Nu bă *** =))

@, e frumos, dar eu n-aş da atât pe el.

Mai bine un Audi, ştiu o treabă.

Pasiunea e pasiune, mașina e mașina.

Edited by Xin
Link to comment
Share on other sites

Aviz celor cu rank 3+: Înainte să vă puneţi să vă scrieţi demisia, gândiţi-vă că plecaţi într-un loc străin, unde nu vă cunoaşte nimeni, nici conducerea, loc unde o luaţi de la 0 şi loc unde învăţăturile din News Reporters nu vă ajută cu nimic. De ce să o luaţi de la început când aveţi ocazia să faceţi carieră în cea mai interesantă facţiune paşnică? Nu sunt narcisist, dar.. să fim realişti. În taxi faceţi doar.. taxi, până la rank 5. În Tow Truck faceţi doar tractări, până la rank 5. În Paramedics ştiţi şi voi ce faceţi până la rank 5, iar în School Instructors? vă bateţi cu alţi instructori pentru a avea un client, până la rank 5, când vă plictisiţi.

Degeaba vă gândiţi că în News Reporters nu faceţi nimic altceva decât să daţi live-uri, aici fiecare live e diferit, nu aveţi cum să vă plictisiţi.

 

Morala: gândiţi-vă de două ori înainte de a lua această decizie majoră!

p.s: majoritatea celor ce şi-au dat demisia, regretă. Pentru a face carieră în mafii sau în departamente, aveţi nevoie de nervi de fier şi răbdare cât cuprinde. Nu primiţi rank acolo la fel ca şi aici. Treaba voastră, voi veţi fi cei ce "plâng", la un moment dat.

 

Asta e aşa, ca să nu ziceţi după că nu v-a spus nimeni.

Link to comment
Share on other sites

 

aici fiecare live e diferit, nu aveţi cum să vă plictisiţi.

Ar fi diferit dacă s-ar scoate modelele de live. Cine știe să facă un live interesant și învață prin viu grai, direct de la predecesori, ăla merită să capete rank 3 și să ia interviuri până nu i se mai acrește de News Reporters. Majoritatea au învățat live-urile pe de rost, nu improvizează nimic, iar întrebările sună toate de parcă ar fi programați. Ce rost să mai pui reporteri pe server dacă ai putea face un script care să pună la fiecare 30 de minute întrebări unor invitați virtuali?

Link to comment
Share on other sites

@, ţi-am explicat situaţia.

Şi eu am avut nevoie de un model ca să-mi dau seama ce întrebări se pun la categoria "viaţa virtuală", de exemplu. A, că doar am luat modelul şi apoi am făcut eu întrebări personale sau spontane, aia e altceva.

 

E facţiune paşnică, nu le pot cere asta. Sunt care nu se pricep la aşa ceva, dar asta nu înseamnă că nu merită o şansă pentru a încerca.

Ai primit acordul meu pentru a merge la colegi şi a le explica situaţia. Eu am alte treburi, nu le pot face pe toate şi cu fiecare în parte. Degeaba comentezi la nesfârşit acest subiect, dacă nu ai de gând să "pui osul" şi să mă ajuţi. Eu am înţeles ideea, dar egeaba tot insişti, dacă nu ai de gând să-i ajuţi.

Edited by Xin
Link to comment
Share on other sites

Degeaba comentezi la nesfârşit acest subiect, dacă nu ai de gând să "pui osul" şi să mă ajuţi.

E doar a doua oară când deschid acest subiect - unu la mână. Apoi, vrei să le intru oamenilor în casă cu forța ca și colindătorii și să le dau în cap spunându-le că dacă nu simulează live o să, o să... o să ce? Ar trebui să fie testați corespunzător pe parcurs și ajutați. Ar trebuie mărit semnificativ numărul de simulări live. Dacă organizezi simulări live, îți promit că mă ocup în totalitate de ele și o să iasă treaba bună. N-am unde să pun așa-zisul os virtual dacă nu cer ei, ori nu se organizează la nivelul facțiunii simulări obligatorii.

Edited by EuroStar nWo
Link to comment
Share on other sites

Aviz celor cu rank 3+: Înainte să vă puneţi să vă scrieţi demisia, gândiţi-vă că plecaţi într-un loc străin, unde nu vă cunoaşte nimeni, nici conducerea, loc unde o luaţi de la 0 şi loc unde învăţăturile din News Reporters nu vă ajută cu nimic. De ce să o luaţi de la început când aveţi ocazia să faceţi carieră în cea mai interesantă facţiune paşnică? Nu sunt narcisist, dar.. să fim realişti. În taxi faceţi doar.. taxi, până la rank 5. În Tow Truck faceţi doar tractări, până la rank 5. În Paramedics ştiţi şi voi ce faceţi până la rank 5, iar în School Instructors? vă bateţi cu alţi instructori pentru a avea un client, până la rank 5, când vă plictisiţi.

Degeaba vă gândiţi că în News Reporters nu faceţi nimic altceva decât să daţi live-uri, aici fiecare live e diferit, nu aveţi cum să vă plictisiţi.

 

Morala: gândiţi-vă de două ori înainte de a lua această decizie majoră!

p.s: majoritatea celor ce şi-au dat demisia, regretă. Pentru a face carieră în mafii sau în departamente, aveţi nevoie de nervi de fier şi răbdare cât cuprinde. Nu primiţi rank acolo la fel ca şi aici. Treaba voastră, voi veţi fi cei ce "plâng", la un moment dat.

 

Asta e aşa, ca să nu ziceţi după că nu v-a spus nimeni.

 

Stiu.. ai mare dreptate...

EuroStart, asculta-l, e decizia ta daca pleci sau nu, dar o sa iti para rau, eu am plecat la un rank destul de admirabil, si mi-a parut rau, asta iti poate explica si logul meu. Asa ca nu mai fi prostut.

Link to comment
Share on other sites

 

Stiu.. ai mare dreptate...

EuroStart, asculta-l, e decizia ta daca pleci sau nu, dar o sa iti para rau, eu am plecat la un rank destul de admirabil, si mi-a parut rau, asta iti poate explica si logul meu. Asa ca nu mai fi prostut.

Admirabilule.

Ce faceti?

La, la, la, la.

Link to comment
Share on other sites

@, nu e vorba de plecarea lui Euro, nu îl las să plece nici dacă vrea. Mă refeream în general, am zis să las un mesaj după plecarea prostească a lui Blurigard.

@, fără comentarii aiurea în acest topic, te rog.

Link to comment
Share on other sites

Admirabilule.

Ce faceti?

La, la, la, la.

Mai scurteaza din nume, sa te pot scrie mai usor.

@, nu e vorba de plecarea lui Euro, nu îl las să plece nici dacă vrea. Mă refeream în general, am zis să las un mesaj după plecarea prostească a lui Blurigard.

@, fără comentarii aiurea în acest topic, te rog.

Nu se stie ce vrea sa faca, prima o respingi, a doua la fel, dar a 3 a.. Acum iti dai seama ca nici eu nu vreau sa plece un reporter bun, i-am vazut mentalitatea astazi la un live, si mi-au placut intrebarile lui.
Link to comment
Share on other sites

@, mare adevăr. Probabil asta mă atrage aici, e o muncă diferită şi interesantă. Nu cred că aş fi mers în altă facţiune de 6 ori :))

@, la fel şi tu, mare adevăr. Ar trebui sancţionaţi cei care fac toate live-urile la fel, zici că sunt roboţi. Asta e părerea mea.

Link to comment
Share on other sites

 

EuroStart, asculta-l, e decizia ta daca pleci sau nu, dar o sa iti para rau, eu am plecat la un rank destul de admirabil, si mi-a parut rau, asta iti poate explica si logul meu. Asa ca nu mai fi prostut.

Decizia mea dacă plec sau nu unde? Am pomenit ceva de plecare? Ești total off topic. Nu mă interesează, sincer, logurile tale, dacă vreau să văd reporteri plecați la rankuri admirabile mă pot uita la propriile loguri. Totuși, te-aș ruga (și n-o lua personal sau în nume de rău) să fii mai atent când faci aluzii la anumite persoane, fiind complet în offside comparativ cu subiectul abordat.

Link to comment
Share on other sites

@, de ce ar pleca cineva pe motiv că-i resping propunerile?

El Îşi doreşte facţiunea care a fost odată. Şi eu o vreau, dar dacă nu sunt oameni, trebuie să ne adaptăm.

 

Degeaba vă gândiţi la ideea cu "mai bine 20, dar buni", pentru că nu se poate. Dacă am multe locuri libere, adminii mă pun să recrutez.

E o prostie să recrutez 3-4, iar apoi să-i ţin rank 1 până-şi dau demisia, doar aşa, ca să fie acolo. Ideea e să recrutăm, să-i învăţăm cum stau lucrurile, chiar dacă există riscul ca ei să plece, iar apoi să ne facem treaba în continuare.

 

Am experimentat tot felul de tactici. Până acum, asta merge cel mai bine.

Când vom fi minim 8-10 rank 4+ mai vedem ce şi cum.

Link to comment
Share on other sites

Scuze, .

Oricum, scuze ca te-am facut sa crezi ca iti voi fi de ajutor.

 

 

, tu cum o mai duci? Am gasit un joc ca lumea, Battlefield Hardline, ne apucam? Multiplayer.

 

Nu trebuie sa ai nu stiu ce PC, trebuie doar sa duca asta:

Link to comment
Share on other sites

@, în acest caz, care sunt planurile tale de viitor, în legătură cu facţiunea?

Bai, nene... Stiu doar ca te-am dezamagit. De aici, nimic nu mai conteaza, you know.

Las gravitatia sa decida.

 

"Daca iei FW, vin la tine si te bat."

"Nu iau, stai calm."

 

Iti las deschis, cafeaua sa fie mai concentrata?

Edited by Coko IN PERSOANA nWo
Link to comment
Share on other sites

@, de ce ar pleca cineva pe motiv că-i resping propunerile?

El Îşi doreşte facţiunea care a fost odată. Şi eu o vreau, dar dacă nu sunt oameni, trebuie să ne adaptăm.

 

Degeaba vă gândiţi la ideea cu "mai bine 20, dar buni", pentru că nu se poate. Dacă am multe locuri libere, adminii mă pun să recrutez.

E o prostie să recrutez 3-4, iar apoi să-i ţin rank 1 până-şi dau demisia, doar aşa, ca să fie acolo. Ideea e să recrutăm, să-i învăţăm cum stau lucrurile, chiar dacă există riscul ca ei să plece, iar apoi să ne facem treaba în continuare.

 

Am experimentat tot felul de tactici. Până acum, asta merge cel mai bine.

Când vom fi minim 8-10 rank 4+ mai vedem ce şi cum.

Merge 20 da buni. Eu vreau sa fiu cat mai activ, sa ajung Tuckson.jr, il pot lua ca pe un exemplu, el a fost mereu mai sus decat mine, adica cand am intrat el avea deja rank 2, dupa ce am luat eu 2 a luat si el rank 3, dupa a plecat, acum vin eu rank 1 si el 4, 5 acum :) Si eu vreau, vorba lui Papoi care a luat ban pentru no recoil, termina-ti odata treaba acolo frate si pleaca. Eh, eu nu o sa "si pleaca". Vreau ceva mai mult, nu de alta, dar daca las seriozitatea sa predomine pot zice ca.. eh, te-ai prins

Bai, nene... Stiu doar ca te-am dezamagit. De aici, nimic nu mai conteaza, you know.

Las gravitatia sa decida.

 

"Daca iei FW, vin la tine si te bat."

"Nu iau, stai calm."

 

Iti las deschis, cafeaua sa fie mai concentrata?

Daca pleci te mananc. Nu cred ca o sa mai fie asa, fara tine. Adica cei care nu te cunosc te iau ca pe un prostut, dar eu rad cu tine ca prostu, si asta ne face sa fim si mai legati.
Link to comment
Share on other sites

  • psoN changed the title to Discuții / Discussions
  • E l e g a n t locked this topic
  • .Aku unlocked and locked this topic
  • .Aku unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.