Dragi instructori,
Au fost modificate următoarele reguli din regulamentul intern:
6.1 Nu aveti voie sa faceti spam sau sa folositi Caps-Lock (sanctiune: amenda 50.000$ la prima abatere, Faction Warn in functie de gravitate).
7.4 Nu aveti voie sa faceti SPAM sau sa folositi CAPS. Cine incalca regula va primi amenda 50,000$.
8.1 In timpul sedintei doar liderul/subliderul vorbeste. Daca aveti o intrebare/completare la subiectul discutat in acel moment, ridicati mana (/wave). Restul intrebarilor le adresati la sfarsitul sedintei (sanctiune: amenda 100,000$ la prima abatere, Faction Warn la urmatoarea).
8.8 Intarzierile la sedintele/activitatile obligatorii vor fi sanctionate astfel: --> intarziere intre 20 si 30 de minute: Avertisment Verbal + Amenda 75,000$.
Și din topicul de amenzi următoarele:
Lista amenzilor:
1. Spam pe Chatul Facțiunii [ /F ] sau pe [ /SX ] - 50.000$
2. CAPS-LOCK pe chatul facțiunii [ /F ] sau pe [ /SX ] - 50.000$
3. Întârziere ședința / Antrenament / Activitate anunțată - 75.000$
4. Vorbit Neîntrebat în timpul Ședinței / Antrenamentului - 100.000$
5. AFK la întrare în HQ (Atât afară cât și înăuntru) - 50.000$
6. FVR Neanunțat - $50.000 + Avertisment Verbal sau Faction Warn in functie de gravitate, intamplari (Prima data AV dupa FW)
7. AFK în timpul unui eveniment / activități - 75.000$
8. FVR cand a anuntat alt coleg rank 5+ : 50.000$
9. Parcarea mașinilor în curtea HQ-ului astfel încât să deranjeze circulația vehiculelor facțiunii. - $100.000 ( Avertisment Verbal daca continua + Amenda 100.000$ )