Jump to content

Ajutor pentru achiziţionarea telefoanelor mobile


Mr.Robot
 Share

Recommended Posts

@@Funiest, mi-am expus părerea şi i-am prezentat anumite detalii TEHNICE oficiale, nu văd care îţi este problema, "VIP cu muşchi".
Nu mai fi atât de agresiv într-un mediu virtual, nu cred că am făcut un atac la persoana ta, baftă şi mai ieşi la aer, poate te ajută! :)

Link to comment
Share on other sites

@@Funiest, mi-am expus părerea şi i-am prezentat anumite detalii TEHNICE oficiale, nu văd care îţi este problema, "VIP cu muşchi".

Nu mai fi atât de agresiv într-un mediu virtual, nu cred că am făcut un atac la persoana ta, baftă şi mai ieşi la aer, poate te ajută! :)

Prietene, daca te iei dupa niste date oficiale, o sa iei mereu teapa in viata asta.

La o masina, producatorul declara oficial cu 2-3 litrii mai putin la consum, mereu ! O sa recomanzi o masina ca producatorul a zis ca are consum mai mic teoretic, mai multi CP, dar ca fiabilitate e praf, sau un motor asemanator, fiabil de peste 10 ani?

Stai linistit prietene, cand o sa ai varsta sa iti iei permisul auto, sa muncesti 80+ ore pe saptamana, sa iti permiti sa te intretii singur, contacteaza-ma te rog. Pana atunci, nu imi dai tu lectii mie pe aici, pentru ca la orice capitol la care zici tu ca te pricepi, ESTI PRAF, PARALEL si iti dovedesc asta oricand, la orice ora, la o cafea sau unde vrei tu :).

De exemplu, S4 are specificatii cu mult peste orice IPhone ( chiar si peste 6 ), dar e optimizat asa prost incat e mult mai slab decat 5/5s/6.

Fa un test in Antutu cu un S4, dupa cu un 5 ( scoate cam la fel cu S4, nitel peste ), dupa cu 5s si dupa cu 6.

Cu s4 cu soft custom super optimizat scoteam 32k puncte ( cu soft original maxim 29k puncte ), pe 5 scot undeva la 30-32k puncte, pe 5s scot undeva la 40k + si 6-le scoate 55k puncte in Antutu. Cu cat mai multe puncte cu atat mai bine.

Te rog, pe viitor cand dai un sfat, incearca sa il dai din ce ai vazut tu cu ochii tai, nu din niste date tehnice de la producator.

Si nu, doar te-ai simtit atacat la persoana, ceea ce da dovada ca ai niste probleme sus la mansarda de care ai nevoie sa le rezolvi urgent. Postul meu precedent a fost unul civilizat, decent. In schimb tu doar agiti marea pe aici. O sa cer suspend pentru tine.

Numai titlul de Donator pe forum imi arata ca ai o problema, sa bagi bani intr-un joc ca sa nu obtii nimic bun pentru tine, este o mare problema, sincer.

Edited by Funiest
Link to comment
Share on other sites

Ce ma sfatuiti sa aleg intre un Samsung Galaxy S4 si un Iphone 4S?

 

Samsung Galaxy S4,si iti spun si de ce,cu toate ca lumea spune " cum alegi un samsung cand ai de ales si un iphone ?! " Simplu,daca iphone-ul are software update la cel mai nou sistem de iOS il poti arunca deja,eu am S4 si sunt foarte multumit de el,nu face figuri merge foarte repede si ai o multime lucruri la el.Varul meu are IPHONE 4S si pot sa spun ca merge foarte greu cu iOS 7 ,foarte greu si iti face nervi,deci S4 .

Link to comment
Share on other sites

Salut ! Am nevoie de o prarere din partea voastra.Doresc sa imi achizitionez un telofon mobil,si stau imd de 2 saptamani si nu stiu care sa il cumpar

1) LG G2

2) Nokia lumia 1310

LG G2

Ce ma sfatuiti sa aleg intre un Samsung Galaxy S4 si un Iphone 4S?

Samsung Galaxy S4, dar uitate si pe la nexus.

Iphone 4s e cam vechi si nu-si mai merita bani.

Edited by Jomes
Link to comment
Share on other sites

@,iPhone 6 e mai bine de cate stiu eu, pentru ca are ultimul IOS si merge foarte bine si mai bine de android si inca pentru design si pentru ca appel este mai buna marcă si in siguranță e cel mai buna. + iphone 6 are memorie ma mare 16, 32 sau 64G, nu bugeza, nu prea are probleme, rezista in apă

si inca mult avantaje.

 

@@AUDI RS8,pe amendoi nu prea iti recomandez, e bun telephone, dar systemul lui nu prea merge bine, android e system cu multi probleme si e greu, si daca da un update scota toate detalii de telephone si...

Link to comment
Share on other sites

@@AUDI RS8,

 

Salut Audi. Nu este o diferenta mare intre GT-i9505 si GT-i9506. Probabil pretul de 2-3 milioane intre ele. Am eu un GT-i9505 si sunt foarte multumit de el. Degeaba spune lumea ca se blocheaza si chestii dinastea, dar nu este adevarat. Intradevar, merge putin mai greu ca un Iphone 6, dar ai avantajul ca iti poti personaliza telefonul. Sper ca am fost de ajutor. O seara buna!

Link to comment
Share on other sites

Ce telefon imi recomandati la un buget de 550 lei. Android.

 

Cel mai bun telefon la nou și la banii ăia, după părerea mea, e microsoft lumia 535(499 lei, îți rămâne și de o ciocolată pentru mine :D) http://www.emag.ro/telefon-mobil-microsoft-535-lumia-dual-sim-black-535-lumia-dual-sim-black/pd/DR7GMMBBM/

 

Poți să-l iei de pe emag, daca nu îți place poți să-l returnezi într-o lună și iți primești banii înapoi... chiar merită să-l încerci uită-te doar la configurații; windows phone se mișcă mai repede ca androidul doar ca nu așa familiar dar o să te obișnuiești repede cu el(știu asta deoarece și eu am avut wp și m-a impresionat, pentru mine androidul este pe locul 3 după wp și IOS). Un telefon cu android la 500 de lei o să îți cam dea bătăi de cap la cât de "repede" o să se miște :)).

 

Merită să încerci ;)

Edited by IRadu
Link to comment
Share on other sites

Buna ziua !

 

Are sau a a vut cineve Allview V1 VIper 16 gb ? As dori sa mi-l achizitionez si nu stiu daca merita banii, dintre cele de mai jos asta mi se pare cel mai bun.

Vreau sa il iau in promotia de la digi.

Am de ales intre aceste telefoane :

-Allview v1 viper i sau varianta cu 16 gb

-Allview p6 life .

Sincer sunt cam nedumerit si nu prea stiu pe care sa-l aleg .

Astept pareri constructive in legatura cu aceste telefoane si care ar merita sa-l achizitionez.

Tin sa precizez ca ce ma intereseaza de la un telefon sunt urmatoarele lucruri : Camera fata/spate sa pot filma si fotografia iar rezultatul sa fie unul decent, ecranul ( sa fie hd si sa pot viziona in mod normal videoclipurile de pe youtube/ twitch etc ), sa mearga bine pe internet si sa ruleze majoritatea jocurilor si aplicatiilor din ultima vreme.

Multumesc :D

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua !

 

Are sau a a vut cineve Allview V1 VIper 16 gb ? As dori sa mi-l achizitionez si nu stiu daca merita banii, dintre cele de mai jos asta mi se pare cel mai bun.

Vreau sa il iau in promotia de la digi.

Am de ales intre aceste telefoane :

-Allview v1 viper i sau varianta cu 16 gb

-Allview p6 life .

Sincer sunt cam nedumerit si nu prea stiu pe care sa-l aleg .

Astept pareri constructive in legatura cu aceste telefoane si care ar merita sa-l achizitionez.

Tin sa precizez ca ce ma intereseaza de la un telefon sunt urmatoarele lucruri : Camera fata/spate sa pot filma si fotografia iar rezultatul sa fie unul decent, ecranul ( sa fie hd si sa pot viziona in mod normal videoclipurile de pe youtube/ twitch etc ), sa mearga bine pe internet si sa ruleze majoritatea jocurilor si aplicatiilor din ultima vreme.

Multumesc :D

Sunt cam la fel.. Eu nu ti-as recomanda aceste telefoane, androidul e foarte pretentios si nu merge bine pe toate telefoanele.

Iti trebuie un procesor mai bun si minim 2 gb ram sa ruleze bine + ca android kitkat nu e asa de bine optimizat.

Edited by Jomes
Link to comment
Share on other sites

  • Madalin changed the title to Ajutor pentru achiziţionarea telefoanelor mobile

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.