Jump to content

[Portofoliu] PhaX


Lebanezul
 Share

Recommended Posts

Felicitari pentru munca depusa!

Link to comment
Share on other sites

@, ce font ai folosit la avatar-ul tau actual si la acesta : 3OxIbA6.jpg ?

ON: Ai avansat foarte mult fata de primele lucrari, tine-o tot asa.

 

 

Prima litera Overdrive Sunset si dupa Kill The Noise.

 

Mz stiu

 

Link to comment
Share on other sites

frumoase, dar nu mai folosii fontu ăla care-i un fel de brush.. nu dă bine pe orice stock, și când bagi bordere albe, bagă opacitate 15-20, sau overlay/soft light.

Link to comment
Share on other sites

frumoase, dar nu mai folosii fontu ăla care-i un fel de brush.. nu dă bine pe orice stock, și când bagi bordere albe, bagă opacitate 15-20, sau overlay/soft light.

 

 

Știu că nu dă bine pe orice stock, acolo mergea altceva dar n-am avut inspirație. Pe rivală sunt pe 2 la AOTW cu acel font, mie îmi place și o să continui să-l folosesc. Treaba cu borderele depinde de creație, majoritatea stock-urilor au mai mult de 2 culori, atunci border-ul iese în 2 culori când îl pui pe Overlay/Soft Light și de aceea folosesc mai mult Normal Negru 100% 2px sau Normal Alb Opacity 40%. O să încerc și cum spui tu, o să fac o comparație și o să aleg ce mi se pare că arată mai bine.

Link to comment
Share on other sites

felicitari, in comparatie cu primele lucrari ai avansat mult, ai trecut peste problema cu resize-ul, problema tuturor incepatorilor...Ai grija la pattern-urile folosite si cum le folosesti, multe sunt useless, cel putin alea stock..daca nu sti ce efecte sa dai nu e bine sa te bagi in ele:

ASA NU:

XXX oNfqvdb.jpg XXX

Folosesti fonturi frumoase, dar trebuie sa fi mai atent cum te joci cu paleta de culori cand pui un text peste stock, textul il pui acolo unde trebuie si asta este un plus. Imi place si frame-ul folosit pe acest avatar :

7sBiKip.jpg

doar ca forumu nostru e scriptat in asa natura incat sa il strice, mai exact borderul este presetat pe 1

________________________

NNNXNMJ.jpg ogu2gxV.jpg

aici puteai sa eviti treaba cu chenarul ( ma refer la lucrearea nr2 ), pe prima arata bine deoarece este pe un fundal complet, pe cea de a doua nu era necesar acel chenar, ar fi aratat mai bine fara. Succes in continuare, te descurci destul de bine tinand cont ca nu lucrezi de mult timp in photoshop

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.